Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

gabca1
21. dub 2008

No jasně, že má hlad, to jsou argumenty našich maminek a tchýní, když mimčo brečí. Nevědí co mají poradit tak melou nesmysl. Sami nekojili a prali do nás rovnou Sunar tak je jim divný, když někdo kojí 🙂
Já mám naštěští hodnou doktorku, která kojení moc neřeší, samozřejmě, že je ráda, když se kojí, ale když to nejde tak to neřeší. A lékarnice by se mě mohla mohla zeptat, docela bych si to přála, to by byl odpal 😀 😀 😀

janicka.ziv
21. dub 2008

Tak s lékárnicema mám taky super zkušenosti 🙄 Když bylo malé pár týdnů,tak pořád plakala a tak jsem chtěla zkusit jednu z posledních nadějí - čaj na prdy. Když jsem svůj požadavek sdělila lékárnici, tak na mě vyjela, jestli jako malý nestačí moje mlíko že do ní chci cpát čaj?!?!? A jako jestli teda nekojím nebo jestli má malá žízen nebo co?

Štve mě,že jsem v tu chvíli nezaregoala jinak, než tenkrát.

monik76
21. dub 2008

Přesně tak, já své první dítě nekojila, prostě to nešlo, měla jsem do krve dodělaný bradavky a malý pil i krev, tak jsme to vzdali, ale ty řeči jak to že nekojíš mně fakt lezly na nervy. Navíc všechny kámošky co máme stejně staré děti kojily a já byla mezi nima jak černá ovce. No malej kojenej nebyl a je zdravej jak řípa!

janicka.ziv
21. dub 2008

Holky myslíte že je něco špatného na tom,že svoje mlíko převážně odsávám a dávám ho malé z lahve? Já jsem za to strašně štastná a jsem ráda alespon za to. Ale všichni kolem mě - hlavně maminy,které kojí, se na mě dívají jako na exota a strašně se vyptávají, PROČ nekojím dítě z prsu.
Mě to strašně irituje a se.e a před těma "úžasnejma maminama" se dost stydím a proto mám blok malou někam na delší dobu mezi ně brát, aby neviděli, že jí dávam lahev. 😔 😒 ☹

monik76
21. dub 2008

Pokud ti to tak vyhovuje a jinak vám to nejde tak v tom nevidiím žádnej problém.

janicka.ziv
21. dub 2008

Právě že to jinak nejde a strašně nám to vyhovuje. Ani v porodnici se mnoha laktačním sestrám nepodařilo aby se malá přisála a sála. A tak jsem už tam odsávala. Jenže to prostě některý lidi nechápou 😒

monik76
21. dub 2008

To víš, že ne. Já jsem si taky připadala jak blbec. To byly řeči, že malej je chudák, když není kojenej. Hlavně, že je mala spokojená a roste.

kar.la
21. dub 2008

Janičko, kašli na "úžasné maminy" 😉
Já takhle odsávala od 3 do 9,5 měsíce malé. Taky se na mě každý díval na exota.
Pokud se někdo zeptal: kojíš? Odpověděla jsem: kojím a víc nerozebírala.
Když jsem potřebovala před někým malou nakrmit, vytáhla jsem lahev a nikdo se o obsah nezajímal 😝

lenkazdenek
21. dub 2008

Jani,jak píšou holky kašly na to,mě kojení nešlo ani v porodnici,pozdě jsem se rozkojila ,měla jsem málo mlíčka,malá u prsa usínala a prostě nedokázala v kuse sát,pak sála z jednoho,druhý jsem odstříkávala,pak jsem odstříkávala obě,ale bohužel mi to dlouho nevydrželo a brzo jsem přišla o mlíko 😒 ,takže máš můj obdiv že to zvládáš takhle dlouho 😉

gabbi
21. dub 2008

Jani na to je je jenom jedna rada. S*r na takove mamy.
Nikdo nevi jaka je tvoje situace a Ty sama vis co je pro Tvoje mimi nej.
A to ze to nechapou - at se jdou bodnout.
Ja si s tim uzila taky svoje a nekteri na me dost tvrde vyjeli a pak zakrocila moje mama a rekla jim, ze jim je do toho tak akorat velke kulove....

lenkabu
22. dub 2008

Já nechápu jak si může někdo dovolit kritizovat ženskou kt. nekojí....tak myslet si může co chce,ale něco jí říkat..to je nehorázná drzost 😠
janicko: podle mně když odstříkáváš a dáváš svoje mlíčko tak kojíš...to je snad jedno jak to do toho děcka dostaneš.

megee
22. dub 2008

jani vůbec to neřeš a kašli na ně, já tě obdivuju že vůbec odsáváš, já sice mlíko měla, ale malej nechtěl sát tak jsme rovnou přešli na UM a o odsávání jsem se ani nesnažila,vůbec jsem to neřešila, prostě to nešlo a hotovo na řeči ostatních zvysoka s**u

maakule
22. dub 2008

Já jsem první 3 týdny po narození malé taky nekojila, mlíčko bylo, ale malá se nechtěla přisát. Krmila jsem jí odstříkaným mlékem přes prst a stříkačku. Každé krmení jsem se snažila přiložit a nakonec to vyšlo. Teď malá baští jak divá, zas až moc, v 11 týdnech má míry na 4 měsíce. Takže jsem tím jen chtěla říct, že se nic nemá vzdávat moc brzy. Ale taky jsem byla připravená krmit odstříkaným mlékem maximálně do šestinedělí a pak bych to vzdala a přešla na UM. Souhlasím s tím, že hlavní je mít spokojené miminko a ať baští MM nebo UM je úplně jedno.

ammalka
22. dub 2008

Také jsem se tím trápila, že nemůžu broučka kojit, ale vůbec si nemyslím, že o něco přišel, naopak, mohl nám s papkáním alespoň pomáhat taťka, který byl moc rád.

ivulinda
23. dub 2008

Holky já taky nekojím už od té doby co se malá narodila,neměla jsem mléko tak se dává UM a vubec mi to neva a nejsem z toho neštastná spíše naopak.PAPA 🙂

evulin
24. dub 2008

Ahoj, všechny Vás zravím 🙂 a moc moc děkuji za tuhle diskusi. Prvního Tobiáška jsem kojila přez rok. Teď mám 4měs Barborku a jsme na Sunaru ☹ Kojím jen v noci, to si cucne a zase spí, ale přez den chce flašku, odemě se jen napije ale když má hlad tak se vzteká. Přitom mlíčka bych měla dost, ale kojila jsem ji snad každou hodinu i v noci, byla rozmrzelá a hladová. Teď je to vysmátý, spokojený miminko. Taky jsem to obrečela a občas mívám výčitky že nejsem dobrá máma když nekojím, ale když vidím jak ten můj brouček je teď v klidu... A jak říká naše paní doktorka: Mimonko potřebuje především spokojenou maminku a ne navyspalou utahanou trosku 😀

ivulinda
24. dub 2008

evulin:nemáš duvod si to vyčítat ty za to nemužeš a brečet taky kvuli tomu nemusíš 😉 ,hlavně,že je malá zdravá a,že je spokojená!!!nevím proč některé ty maminy to oplakávají,že nemohou kojit vždyt je to jedno 😀

noangel
29. dub 2008

holky ja bojuju s kojenim uz od porodnice a ted se pridaly retence a jine komplikace kojeni ale vzdycky kdyz si projdu tuhle diskuzi tak se me ty prsa nalejou 🙂 moc me to pomaha si precist ze i u jine je to podobne takze vam vsem moc dekuji 😀

petule.h
29. dub 2008

já měla mléka málo a od 3 měsíců jsem začala dávat bebu a za chvilku chtěl jen jí, takže začal spát, přestal křičet a řešila jsem to tak, že jsem ssebou všude brala termosku z vodou a mléko a musím říct, že mi to celkem i vyhovovalo

ivanky
18. kvě 2008

Ahoj všechny!
Dneska jsem tady poprvé!o těchto stránkách jsem se dozvěděla od známé a jsem vděčná,že mi nich řekla!
Jsem maminka 7týdení holčičky a také nekojím!Taky jsem si myslela,že jsem neschopná a špatná matka když nedávám Ivance to nejlepší co bych mohla!Taky jsem to obrečela!Proto jsem ráda že v tom nejsem sama a že stejný problém má víc z nás!Rodila jsem císařem a z porodnice jsem šla pátý den bez mléka ale s nutrilonem!Doma se mi sice mléko vytvořilo,ale bylo ho tak málo a ivance nestačilo tak jsem stejně dokrmovala!UM jsem dávala stříkačkou přes malíček jenže díky tomu mně malá zlenivěla s prsu pak už vůbec nechtěla strašně plakala až se vztekala!Tak jsem si odsávala a dávala jí to taky stříkačkou!Mlíčka ale bylo čím dál mín!Byla jsem z toho úplně vyřízená,ale přítel i rodina a dokonce i dětská doktorka mně uklidnovali,že se tím nemám stresovat,že to přenáším na malou a že mám byt štastná za to že je Ivanka zdravá a prospívá(porodní váha 3915-v šesti týdnech 4880)!Tak jsem se nad tím povznesla na lidi co na mně koukaj jak na vyvrhela,že nekojím se neohlížím a jsem štastná když vidím jak berušce šmakuje a jak je spokojená!Hezký den! 🙂

evulin
18. kvě 2008

Milá Dennyl, jsem s tebou 😉 prvního klučinu jsem kojila přez rok, bylo to náročný, ale zvládli jsme to. Barunka mi pořád brečela, kojila jsem ji asi měsíc každou hodinu ☹ už jsem byla na dně. hubená, utahaná, nervozní, hlavně k nepoužití jako máma a řekla jsem si dost. Malá dostala Sunar a je po pláči. Je v pohodě, vysmátá a dokonce spí skoro celou noc 🙂 Taky jsem to obrečela a prošla si svým trápením, ale prdím na to. Co mě šve je okolí!!! proč se furt musím někomu ospravedlňovat proč už nekojím!!!! Kojení je fajn ale stal se z toho fanatizmus nebo co!

ladek
19. kvě 2008

Ahoj holky 🙂 Castecne jsem si procitala vase pribehy a obdivuji vas 🙂 co vsechno si musite vyslechnout,ze nekojite 🙂 Ja jsem neco podobneho zazila v porodnici,kde jsem take neustale slysela masirovat,odsavat 🙄 Broucek se mi narodil na 34 tydnu a je samozrejme,ze proste mleko nebylo ☹ Je pravda,pak jsem se rozkojila a kojim az do ted 🙂 Ted musim zkoncit ze zdravotnich duvodu ☹ PROSIM PORADTE mi jak to delate vecer,kdyz chcete dat detatku UM ?Vsude pisou jen cerstve 😕 Tak nevim muzu nechat hotove UM treba 2hod. v ohrivacce ?On jak se broucek probudi tak chce hned pit a neztihame ☹ ☹ ☹

ivulinda
20. kvě 2008

ladek svým zpudobem mužeš,ale musí to být bud to v ledničce nebo to ihned zpracovat po hodce nanejvíš po dvou hod.!papání večer s UM na tom nic není je to fajn 🙂

lenkazdenek
20. kvě 2008

já jsem měla připravenou lahev s kojeneckou vodou v ledničce a když bylo v noci rychle potřeba šup na chvilku do nezdravé mikrovlnky a bylo hotovo. JInak jsem ohřívala pomocí rychlovarky a hrníčku,sice sme měly ohřívačku ,dokonce značkovou,ale než se to v ní ohřálo 🙄

ivulinda
20. kvě 2008

My jsme to taky dělali,ale ted už nemusíme,Adélka se už nebudí a večer spí celou noc! 😀

lenkazdenek
20. kvě 2008

Ivi,my už taky ne,malá usne okolo 21hodiny a budí se až ráno okolo 6 😉

ivulinda
20. kvě 2008

leni ta naše jde spát v 19hod.a budí se v 5 někdy v 6ráno,takže supr.no od příštího týdne už začneme s polívkama.leni prosím tě kdy si začla dávat přesnidávky a kašičky,musí to být až od ukončeného 4měsíce??

lenkazdenek
20. kvě 2008

tak kašičky dáváme od půlky 5měsíce občas od uk 5 pořád až poslední 3týdny,to samý ovocný přesnídávky . Maso dáváme teprve 14 dní,můžeš jinak používat přesnídávky a kaše od uk. 4 měsíce až malá bude mýt uk.6měsíc tak ukončeného 6 😉

ivulinda
20. kvě 2008

jj díky 😀 🙂

akah
17. čer 2008

ahoj holky píši k vám poprvé do této diskuse já jsem první dítě kojila 7měsíců a malý mi ale teď nechce pít s prsu takže se pomalu předěláváme na Nutrilon ten jsem ale už i přidávala protože malému moje mlíko nestačilo,jinak co se týče vašich uvách o tom jaké dítě je tak vám zaručuji že hodně záleží na porodní váze a v roce by mělo mít dítě 3násobek porodní váhy ve 3měsících jednou tolik takže si to přeberte sami