Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

abinka
26. únor 2008

gandy:mimi nemusí kakat i týden,ale taky bych už po dvou dnech zakročila.čajíček dávám fenyklový od hippu a nebo spokojené bříško taky od hippu.Pokud jste jen na UM tak žízeň asi má.Však jí ho zkus dát a jestli po tom lapne tak žízeň má,ale já bych určo dávala.Myslím se že potom je i ta stolice lepší 😒

lenkazdenek
26. únor 2008

Gangy,mě taky kaká jednou denně ,akorát teda včera ne,měloa chudinka bříško úplně tvrdý tak jsem si říkala že počlkám do rána a pak to budu řešit a ráno nadílka v pleně takže pohoda 🙂
čajík dávám od hippu fenyklový ,dřív vypila třeba 120ml teď jenom okolo 50

janickabez
26. únor 2008

Gandy my jsme na tom uplně stejně, co se týká četnosti jednou denně nebo ob den...

leninn
26. únor 2008

Ahoj holky,
tak tady čtu o těch čajíčkách pro mimi. Myslíte, že mám Barunce také začít dávat čaj? Kaká tak 2x denně.
Já myslela, že s čaj nemusí dávat do doby, než se začne přikrmovat zeleninou...
Někdo tu psal, že když je za den 6-8 počůraných plínek, tak není čaj potřeba dávat...
Teď mám obavy, aby neměla BArunka hlad....už jsme jen na UM

kim
27. únor 2008

Lenin: já malýmu čaj dávám, tak 2x-3x denně 20ml fenyklovýho...já to beru tak, že UM je hlavně na hlad a po ránu má strašně vyschlo v krku a je zahleněnej, takže já mu ho dávám, aby to spláchnul.A taky to pomáhá na prdíky 😎 No a počůraných plenek máme teda mnohem víc než 8, bych řekla, že i 10 😝 mohla bych ho přebalovat každou hodinu - přes den teda 🙂

ammalka
27. únor 2008

kim - jaký máš fenyklový čaj, značku??? My měli Větrníček od Čajánku a hrůza!!! Malej hrozně plakal.

kim
27. únor 2008

Ami, no právě tenhle!!!!!!!Ten od Hippu má snad v sobě sacharozu, tak ho moc nechci....a změnila jsi značku a bylo to dobrý???? 😕

leninn
27. únor 2008

Kim: A ten fenyklový aj musí být přímo dětský, nebo můžu dávat i byčejný fenyklový čaj...
Docela jsem se omu čaji bránila, také máme počůraných víc než 8 plínek, ale jak jsem začala přikrmovat, tak se mi začala Barča v noci budit a předtím spala celou noc, když jsem kojila...

iza
27. únor 2008

holky já myslím, že do 4měsíců se čajík dávat nemusí...no ale pokud mají vaše mimi žízeň tak chápu, že jim něco dáváte...
já v těch čajíkách pořád tápu...chtěla jsem granulovaný, ale ty bývají většinou doslazovaný..nakonec jsemkoupila heřmánkovej,ale mudra mi řekla,že jeprojímavej aže není pro mimča zrovna ideální(je to dětský od hami)...taky mi přijde, že ty čajíky dělají v dost brutálních kombinacích...a že se musí hned po uvaření vypít, což u nás teda nehrozí..Jáchymek je schopnej těch 200ml pít celý den...tak prosím pora´dte,jaký mám koupit?
😕 😕 ...si říkám,jestli by nebylalepší normál voda(tu ale on samotnou nechce)..a nebojestli jí nemám smíchat s nějakou ovocnou šťávičkou

kim
27. únor 2008

Lenin: tak to fakt nevím...já bych raději zůstala u těch, které jsou určené přímo pro miminka..i když čistě feniklovej čaj by snad vadit neměl...spíš se optej u Dr!!!!!!

Iza: no s tou obyč vodou je to kříž, taky jsem mu zkoušela dát jen tu a ty ksichty co dělal..no každopádně až bude větší, tak chci, aby mi pil jen vodu, žádný šťávy...pak ty zuby, jak vypadají!!!!!!!!

gandy
27. únor 2008

Dneska mi v lékarně doporučila granulovaný fenyklový od hippo, tak jsem zvědavá, zatím sjem jí ho nedělala.

ammalka
28. únor 2008

Já na radu kamarádky, která mi říkala, ať koupím broučkovi čaj jedině od zn. Hipp /radila mi Maminčino pohlazení/bohužel na ten jsme ještě malí, jsem koupila čaj od Hipp od 1 týdne a je heřmánový, Honzíčkovi hrozně chutná, včera vypil 35 ml a museli jsme ho chudinkovi utrhával od pusinky, moc mu chutnal. Čaj dělám, protože se často stává, že máme v bytě přetopeno a broučkovi je teploučko.

lu777
28. únor 2008

tak já dávám fenyklový pro děti od firmy Babio, je to bio čaj... malý vypije cokoli co mu dám, čaj, vodu, dneska jsem mu dala čínskou medicínu na žaludek a trochu se šklíbil, ale polykal statečně.. musím mu všechno od pusy odtrhávat 😅

jinak čaj udělám ráno a pak ho má Matýsek na celý den, teda nevím jak by ho asi podle toho návodu jak tu píšete mohl vypít celý? 😅

holky, máte ten čaj přes den v lednici a nebo ne? já pořád nevím.. zase se pak musí ohřívat a to taky asi není nejlepší ho mít třeba třikrát ohřívaný, co? 😕

ammalka
28. únor 2008

lu, např. čajánek píše, že čaj by se měl uvařit, co malý vypije a pak dát do ledničky. A teď mám od Hippu a tam píšou, co sní a pak vylít, musí být vždy čerstvý.

gabca1
28. únor 2008

gangy - přesně ten máme, tak ho už zkus 🙂 Také dáváme Větrníček od Čajánku. Zkoušela jsem dávat od Hipp na dobrou noc, ale ten nechce.
Já ho ráno uvařím poloviční dávku, dávám jí ho ohřívaný dokud ho nevypije. Pak udělám druhou polovinu, aby měla čerstvý.

mracek
29. únor 2008

Všechny moc zdravím... 🙂 ...Já dávala čajík hned od narození co nás pustily domu z porodnice...Měla jsem problémy s kojením tak jsem jí ho radši dávala.... 😉

gandy
29. únor 2008

Holky tak jsem slyšela že ty granulovaný je pěkná chemie a že se pak dětem po tom kazí zuby, že je to prý slazený?? Tak teda nevím. Včera mi teda v lékarně doporučila bio čajík, ale zatím se teda malá na to šklebí, uvidíme, nebo říkala dávat jen vodu????

lu777
29. únor 2008

no granulovaný teda nikdy nekoupím, to jsem si už dala závazek.. i kdyby tam nebyl cukr, tak to je přece tak neskutečně průmyslově zpracovaný, fujtajbl 🙄 🤐 ani sobě bych to nekoupila, natož miminku

Ammalka: no jo, já to uvařím, dám napít a zbytek do ledničky.. podle mě když je to sterilní lahvička a převařená kojenecká voda a do toho čistá bylina, tak by to neměl být problém, když to pije ráno a pak třeba odpolko..
ono já nevím nakolik věřit těm výrobcům, oni samozřejmě chtějí abysme pořád dávali nové sáčky a vařili toho čaje hodně 😉 😅

jinak teda říkáš uvařit co malý vypije.. jenže on vypije třeba 20 ml.. no a to nemůžu vařit, vždyť i ten sáček s bylinou je odměřený na nějaké asi 1.5 nebo 2 dcl, to by bylo šíleně silné..... 😕

gandy
29. únor 2008

Hmm tak ten granulovaný fskt radši používat nebudeme... A stovka v pr.... Nevim proč to v těch lékarnách vůbec mají...

pomfrita
29. únor 2008

ahoj nekojící maminky 🙂, mám na vás otázečku: zajímalo by mě, jak postupujete s UM v noci - malý se nám teď budí asi 7x za noc a já kojím a kojím.. 😝 , ale přemýšlela jsem, že až kojit nebudu, tak to bude docela záhul. Jak to děláte s UM - pokaždý, když se v noci probudí hlady, tak běžíte převařovat vodu a míchat mlíčko??? To mi přijde dost hustý, nehledě na to, že by se mi malej asi zatím uřval... 😕

lu777
29. únor 2008

Pomfrita: já mám vodu nalitou v lahvičce a danou do ohřívačky lahví.. takže jen vyběhnu, zapnu, trvá to asi 3 až 4 minuty, zatím pohoupám nebo přebalím.. jak to zapípá, tak vím že to je hotový a ještě 30 minut to tu teplotu udrží.. pak dám mimi do lehátka (s dudlíkem, že) a vrazím prášek do vody, zašejkuju a podávám

lu777
29. únor 2008

takže za 20 minut jsme oba zas v posteli..
teda za předpokladu, že odříhne a nebolí ho bříško, že

pomfrita
29. únor 2008

no jasně - ohřívačka bude dobrá - už jí mám taky objednanou 😀
a kolikrát za noc tohle provozujete? ty máš ale ještě malou berušku, takže asi častěji, viď??

pomfrita
29. únor 2008

jo a co se týče dudlíku, tak ten nechce Fandík ani vidět... 😖

gabca1
29. únor 2008

pomfrita- já mám teplou vodu v termosce, nasypu Nutroš, zaleju a papáme. Dudlík máme ten nejlevnější z Tesca za 15 Kč. Jinej taky nechtěla 🙂 Jinak krmím 2x v noci 15Oml, 1x dávám jen čajík a hned usne.

pekkra
29. únor 2008

Já mám vodu taky v termosce......,je to rychlý a nikoho neruším. My v noci krmíme většinou tak 1x,ale někdy se podaří i 2x až 3x 😒 A když malou netrápí prdy,tak usne taky hned.

lu777
29. únor 2008

provozujeme to každé asi 3.5 hodiny 🙂 takže to jde, jednou tak před půlnocí, pak okolo třetí a pak okolo šesté sedmé.. takže to počítám jako jedno noční krmení, tím se balamutím a díky tomu mi to připadá snesitelnější 😀

gandy
29. únor 2008

My to máme taky v termosce, ale já zatím naštěstí v noci mám mlíčko, tak jí dám k prsu a ona během 10 minut zas spí... Pak budu dávat asi čajík, aby se naučila že v noci se nepapá. Kojím tak jednou, když se vzbudí, tak dám dudlík a ona zas spinká, když ne, tak jí dám zas prso... Na UM jsme měsíc a ani jednou jsem nemusela dávat v noci mlíčko, jen prso nebo dudlík 😀

leninn
29. únor 2008

Já mám v lahvičce nalitých 80ml, takže zapnu konvici, doleju 40ml,nasypu mlíčko, zatřepu a paáme. už to máme nacvičené, takže mám Barunku v ruce a chovám...za2-3min papá
Termosku mám také, ale nějakou blbou, prostě v ní to mlíčko vychladne a v noci je už studená 😠

leninn
29. únor 2008

Potřebovala bych poradit, jakou lahvičku mám Barunce (3.měsíce, 2.týdny) koupit na čajík.
Vůbec nevím, jestli normální dudlík, nebo takové ty tvrdší savičky...
Poraďte, jaké druhy a značky...jaké máte zkušenosti?
Díky moc