Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

sisstin
6. únor 2008

schnek: no mně se zdálo, že to opět neteče a je to furt stejný..ale asi ne 😅

janinac
6. únor 2008

sis já se taky omlouvám...mě tohle prostě leze na mozek...váha by se vůbec neměla řešit.

Jooo a kdy jsme u téma: prostě nekojím....tak já taky nekojím. Od 6ti a půl měsíce. Už neměl co tahat. A i když jsem prvních pár kojení brečela, protože jsem ještě kojit chtěla, tak jsem teď daleko spokojenější. A všem co nekojí můžu jenom vzákaz, že to není vůbec nic špatného nekojit...svým drobečkům i tak dáváte všechno co potřebujou 🙂

sisstin
6. únor 2008

janinac: to jsi kojila dlouho 😉 🙂

bramburka
6. únor 2008

jooo pokud nedělate nutrilon jako muj MM z nějaký stoletý vody, co tu zbyla nmačatá z léta, že já kráva jí dávno nevyhodila, myslíte že se něco stane? naštěstí byla převařená, ale stejně, jsme se zhádali jako nikdy ještě před tím...

sisstin
6. únor 2008

bram: nestane se podle mě nic..tady se to furt řeší..kojenecká voda..sterrilizace..ve světě na to prděj..a děti jim taky žijou 😉

bramburka
6. únor 2008

jde o to, že je mu to fuk, prdí na to, ani mu to není líto... čumí na TV a bylo mu jedno, že brečím, no to je fuk, jsem prostě nasr...

janinac
6. únor 2008

Bram to jsme dneska řešili s kamarádkami...to jsou prostě chlapi 😠 Jak nejde o ně, tak si nic nepamatujou a nic pro ně není důležitý 😠 ale té vody bych se nebála...byla převařená, takže bacili se vypálili.
Hlavně si nevyčítej že nekojíš...nekojit má spoustu výhod. Určitě jsi skvělá mamina a kojení ti na tom nepřidá 🙂

janinac
6. únor 2008

sis jooo já si taky myslím, že jsem kojila dlouho, ale i tohle má svoje plus a mínus...stejně jako váha dětí. Takže slyším názory jako, že jsem přestala brzo a proč nekojím ..atd. nooo vždyť to znáte....ale ať mi všichni trhnou nohou...já vím, že jsem mu dala co jsem mohla a hlavně jsme spokojenější oba 😵 😵

bramburka
6. únor 2008

ale to já už si nevyčítám, ale tahle příhoda mi prostě znova vytanula to, že kdybych kojila, tak se to nestane... no trochu tam bylo i nepřevařený, tak 10 ml...

sisstin
6. únor 2008

janinac: já nevim..mně to i po tom půl roce přijde už zbytečný 😕 se zas do mě někdo pustí určitě 😅 když už začnou jíst normální jídlo..příkrmy a tak..tak to kojení bych neviděla tak nutný 😉 já si nikdy nevyčítala, že nekojim..to je mi prostě fuk...UM jsou na skvělý úrovni..takhle to vyhovuje mně..i jemu..páč z prsa mu nic nešlo..a akorát se vztekal 😎

janinac
6. únor 2008

bram tak to ta převařená snědla ty bacili z té nepřevařené 😉 A třeba kdyby jsi kojila, tak by malá trpěla na prdíky...nebo by byla osypaná z toho co jsi snědla a nebo by jsi dostala zánět a horečky...to je pořád dokola něco. Ale uvidíš, že z toho nic nebude.

Sis mě taky řekla doktorka, že můžu být ráda i za ten půl rok. Taky jsem ze začátku dýl kojit nechtěla...ale podle mě je to prostě daný...kdo kojit nemůže nebo by mu to nevyhovovalo, tak prostě nekojí a když už mimčo nepotřebuje tak se mlíko přestane dělat.

bramburka
6. únor 2008

jani, to je dobrý... s těma bacilama, já vím, že jsem hysterka, ale hlavně že mi o víkendu táhnul tu kojeneckou z krámu, že jo...

sisstin
6. únor 2008

janinac: někde je téma negativa kojení..a já jsem tam napsala, že člověk nemůže jíst a pít, co chce..což je teda to poslední..ale já třeba nejsem schopná v noci vstávat..na UM spí celou noc 😉 když potřebuju jít bez něj na delší dobu..tak hlídá mamka nebo kdokoliv jinej..navíc, kdybych kojila..tak já nikam nemůžu jít..protože prostě nemám náturu na kojení na veřejnosti 😉 mě to takhle plně vyhovuje..akorát to leze do peněz 😅

janinac
6. únor 2008

bram neee vůbec žádná hysterka....ani nevíš jak bych plašila já a možná bych už na té pohotovosti dávno byla, ale takhle když si to čtu tak mi to nepřijde jako takovej problém. Ale já jsem schopná vyrazit na pohotovost s každým pupínkem, protože co kdyby to bylo třeba něco, že jo? 😀

Sis jooo ty peníze to máš pravdu...ale jinak s tím zbytkem naprosto souhlasím. Já teda kojila kdekoliv, ale když jsem chtěla někam jít, tak to nešlo, že jo? Kojit na dálku neumím a odstríkávat jsem nechtěla, protože jsem z toho měla zánět. Ale jinak naprostý souhlas.

janickabez
6. únor 2008

jestli te bram ukliním tak já minule měla vodu moc teplou, malá řvala hlady jak tur a já neměla čas to nechat schladnout a studená byla jen nepřevařená, tak jsem tam hrkla 20ml studený nepřvařený a taky žijem ....
Pní v lékárně mi řekla, že pokud se tam nestrkají ruce nebo se nepije z celýho, tak se té vodě nemuže nic stát i když je otevřená.... 😉

kacerka
6. únor 2008

holky, já nepřevařuju. Máme Horský pramen a ohřívám 20 vteřin v mikrovlnce 😉 a žijeme až až 😉

janickabez
6. únor 2008

já mám taky horský pramen....Kač 😉 😉 😉 😀 😀 😀

kacerka
6. únor 2008

jani 😀 😀 😀 , a převařujete? Já jsem ještě donedávna převařovala, ale od těch třech měsíců na to peču 😉

janickabez
6. únor 2008

jj, převařuju, na pramenu jsem to neviděla že by byl k příme spotřebe,a fromin byl hnusnej s cuckama a hořkej .....ale naleju litr večer do konvice a pak ho používám celej den, ...ohřívám v mikrovlnce ...měli jsme 2 konvice, tak jsem si na tu vodu jednu vyčistila a vyhradila.....

schnek
6. únor 2008

tak já byla s Frominem spokojená 😕 Chvilku jsme převařovali, pak jsme to řezali a za měsíc už pil ohřívanou v mikrovlnce 😉 Mudr mi řekla, že na čem je napsáno kojenecká, se nemusí převařovat 😉

lucka13
6. únor 2008

Ahojky, já jsem přestala kojit po dvou měsících, ze dne na den se ztratilo mlíko ☹. A jak taky krásně rosteme. Já osobně jsem byla kojena asi 14dní a je ze mě taky dobrej kus 😀

janickabez
6. únor 2008

Schnečku já měla prvně pramen a pak jsem zkusila fromin, a protože musím většinu věcí ochutnat 😀 než je dám dítku nebo psovi, tak mě osobně fromin moc nejel,ale malá si nestěžovala 😎

Jinak každej tvrdí jinak, já jsem se ptala v lékárně na ten fromin, jestli se musí i přesto že je na něm napsáno, že nemusí (po převaření jsou v něm ty cucky 😖 , ty se mi moc nelíbí) a mě tam zase tvrdili, že do 1 roku života převařovat každou vodu i přes to,co je na nich napsaný a i přes to, že prodávají obě značky vody.

sisstin
6. únor 2008

schnek: mně dělala Fromin takovej šílenej bordel na spodu 😕

schnek
6. únor 2008

mě nic nedělal a na chuť se mi zdál normální. Ani když jsem ho převařila. A dokonce jsem ho i pila a fakt se mi zdál normální, prostě voda 🙂 jo a vařila jsem normálně v kastrolu na plotně, i teď tak převařuju z kohoutku 😉 A máte ten kojeneckej Fromin? já v Bile viděla, že se dělá i jako normální voda s i bez bublin... 😕

sisstin
6. únor 2008

schnek: já měla kojeneckej z lékárny..a bud v tom je vápník nebo sodík 😕

janickabez
6. únor 2008

jo měla jsem ten kojeneckej , protože uplně prvně jsem si vzla první Fromin co jsme viděla, a to byla obyč perlivá, všimla jsem si toho (až/už) 😀 když jsem tu lahev otevřela ono to začalo bublat 😀 😀 , tak jsem ji vypila a podruhé jsem si dala větší pozor aby to byla ta pravá 😀 😀 ,asi není nijak špatnej i nepřevařenej když Ondra roste a prospívá, jen mě osobně prostě nechutnal a o cuckách tady psalo víc holek, prý jsou to nějaký sražený minerály, nebo co jsem tady vyčetla....no prostě mě to přišlo nevábný 😝 😝 😝

sisstin
6. únor 2008

jani: jj..ten bordel tam byl děsnej 😠

schnek
6. únor 2008

a my byli spokojený, jste fajnovky 😝 😀 a co se převařování týče, chtěla bych, aby měl taky nějakou imunitu 😉

sisstin
6. únor 2008

no fromin se převařovat nemusí..ona se nemusí asi skoro žádná..ale tak n ějak to dělám no 😅

kacerka
6. únor 2008

já jsem na Fromin taky rezignovala, teda když jsem ještě převářela. Ten bordel byl nechutnej, vždycky jsem měla nerez hrnec úplně šedivej a ještě ten kal navrchu, no prostě děs 😝