Ráda bych odstavila 14-ti měsíčního syna, poraďte

denys
8. bře 2013

dobrý den,syna stále ještě kojím,ale ráda bych ho odstavila,hlavně v noci,protože se mi budí kolikrát i 10x za noc a to už fakt nedávám,nejsem vyspaná a pak má člověk fungovat celý den,..poradte mi prosím,.děkuji

madormi
8. bře 2013

a co chcete přesně poradit? 🙂 já malou odstavila ve 14 m bez problémů. Kojila jsem do té doby ráno, odpoledne večer a právě někdy i v noci, nejdřív jsem zrušila odpoledne, pak večer a v noci a jako poslední ráno. nahradila jsem flaškou a bylo to úplně bez problémů- do té doby flašku nechtěla

veruska007
9. bře 2013

Já v noci odstavila tak, že jsem se odstěhovala na měsíc do obýváku. Manžel spal s prckem, měl u sebe vodu, kdyby něco... ale jak malý zjistil, že tam nejsem, tak spal. Za celou dobu se vzbudil asi jen 2x a když nebylo mlíčko, tak spal dál. A denní kojení se odbourávalo snadno, prostě se nahradilo jídlem. Poslední bylo kojení před spaním. Ale i to se dalo.

dana3262
9. bře 2013

@denys my noční kojení odbourali tak, ze dostal na noc UM. Ale já byla v 5.měs teh . a uz jsem nemohla. Pak se ale odstavil i pres den, coz jsem obrecela,. Tak aby se vam nestalo kvůli tomu to samé. Do 14.měs byl pricucly non stop celou noc u prsu. Kdybych nebyla tehotna a nebylo mi tak příšerně zle, tak Ho nechám.

brisalek
9. bře 2013

odstavila jsem v 16 m (od 12 do 16 měla dcera jen kojení večer u kterého usínala a v noci) a sestra syna v 26m ze dne na den (ten celou dobu cucal kdykoli🙂, v noci i 15x). Zalepit bradavky a říct, že prsa mají bebínko a mlíčko už není. U obou to proběhlo bez jediné slzičky...jen občas kontrolovali to zalepení a prsa jsem si nechala zalepené asi 10 dnů i přes den. Dcera si 2 den po odstavení večer místo prsa vzala flašku se sunarem. Do té doby vživotě žádnou flašku do pusy nedela🙂. Opravdu doporučuju🙂 a důležité je také vnitřní rozhodnutí, že už opravdu končíte a že uvnitř sebe nemáte nejistotu, jestli děláte dobře.

andelka
9. bře 2013

U nás je to podobné, kojím jen večer před spaním (neusíná vyloženě u prsu, ale napije se, otočí na bok, chvíli se vrtí a pak usne), v noci a ráno (no, kolem 5.30, pak vstáváme, takže se to dá brát jako noc ještě 😅 ), přes den už od nového roku nekojím. chci vydržet ještě do očkování v 1roce a pak poslat staršího syna na víkend k babičce a udělat odvykačku. Včera se vzbudil 8x..kvůli staršímu ho nemůžu nechat brečet a prso zabere většinou spolehlivě. s pitím je trochu problém, moc ho nebere, jednou jsem zkusila UM, cucnul a nechtěl.Takže večerní kojení bych ještě chvíli nechala. Ale to noční chci zrušit bez náhrady, maximálně dát cucnout vody.
Taky jsem už hrozně unavená, navíc mám ještě jedno dítko,které už většinou přes den nespí..doufám že až odstavím hlavně v noci, zlepší se to.
Se starším to bylo jiné, ten spal sám od sebe celou noc a večer usínal vyloženě až po nakojení, takže ani večerní odstav nebyl problém. kojila jsem 13měsíců. Druhého drobka budu kojit očividně trochu déle.

denys
autor
10. bře 2013

@veruska007 ahojky,tohle jsem už zkoušela,sem tam si to vzal,ale pak už nechtěl,.a pořád knoural,.jsem už z toho moc unavená ☹

denys
autor
10. bře 2013

@brisalek ahojík 🙂 tohle bych mohla zkusit,ale nevím,jestli to malý pochopí,..zkusím a pak dám vědět 🙂 kujiiiii 😉

brisalek
11. bře 2013

@denys nevím kolik synovi je 🙂, ale myslím, že ano. Dcera se budila do 12-13m taky 6-10x za noc už jsme byla rozhodnutá, že s kojením přestanu a ono se to sama zlepšilo a vstávala už tak jen 2x-3x. Ale u prsa usínala asi tak od svých 2 měsíců (do té doby před spaním i 3 hodiny plakala, takhle byla jen u prsa🙂) a toho jsem se bála, takže jsem odstavila a ž když jsem zjistila, že jsem těhotná, což byl pro mne pořádný důvod a najednou to šlo bez jakékoli problému🙂. Proto jsem psala, že si myslím, že nejdůležitější je to naše vnitřní přesvědčení. Když v nás je někde pocit, že tím dítěti "ublížíme" nebo, že ho budeme trápit...tak to nejde tak jednoduše. To abych jí vzala prso i "sebe" a strčila jí tam tatínka to bych nedokázala...ještě teď je na mne vázáná až moc🙂

brisalek
11. bře 2013

@andelka malá si do odstavení takly vživotě UM nevzala a ani flašku s odstříkaným mateřským...když jsem jí to chtěla dát spustila řev jak blázen. Jak jsme psala 2 den po odstavení si normálně vzala flašku se sunarem jako by ji měla od malička.🙂

kitinka76
11. bře 2013

@denys hlavně si prosím uvědom, že malý se v noci nebudí hladem, ale protože chce mít mámu u sebe!!! Kojení je pro něj ujištěním, že je máma nablízku 🙂 měla jsem to jako ty. Radila mi laktační poradkyně. Pokud to není od hladu, tak prcka jen pohladit, poplácat láskyplně po zdečku a uspat bez kojení!! Za dlouhý, hrozný, neprospaný týden si Tete zvykla, že se v noci nekojí a naučila se spát. Budou to nervy, ale stojí to za to a můžeš třeba zachovat ranní a večerní kojení 😉

kitinka76
11. bře 2013

@brisalek moje Tete si nevzala flašku s čímkoliv nikdy, ani během kojení ani po odstavení. Když byla malá, tak čajík po lžičkách a od roku z hrnečku 😒

brisalek
11. bře 2013

@kitinka76 jasně , synovec taky ne, ale to se musí zkusit🙂. A přesně jak píšeš není to o hladu , ale o blízkosti, proto bych nedělal to, že dítě nechám u babičky nebo k němu začně vstávat tatínek, který k dítěti před tím v životě v noci nepřišel🙂.

denys
autor
11. bře 2013

@kitinka76 Kitinko,zkusím to jak píšeš,snad to vydržím psychicky,to je pro mě nejhorší když Míša pláče a já proto vždycky podlehnu a stejně mu dám ☹ ale chca se vyspat asi to budu muset vydržet

denys
autor
13. bře 2013

@kitinka76 zkoušíme a je to hrůza pořád řve,jestli tohle vydržím budu dobrá teda,.. ☹

kitinka76
13. bře 2013

@denys nevím, jak se stavíš k "nechat dítě vyřvat" já jsem proti, vždycky když se vzbudila, tak jsem k ní vstala, pochovala ji, uklidnila, uspala.... po týdnu jsem bala strašně nevyspaná!! Ale vyplatilo se 😅 držím palečky

denys
autor
13. bře 2013

@kitinka76 nelíbí se mi představa nechat ho vyřvat,. ráda bych ho normálně uspala,ale on pořád plače dokud mu prso nedám,.nemáš skype?🙂

kitinka76
13. bře 2013

@denys nemám ☹

denys
autor
13. bře 2013

@kitinka76 ani facebook