Rady a zkušenosti na zastavení laktace. Máte?

eloana
2. říj 2011

Ahoj holky potrebovala bych nejake rady na zastaveni laktace. Jsem nucena syna rychle odstavit a vek uz na to take ma.))
dva dny nekojim a prsa mi asi exploduji.... stahuji, beru homeopatikum...snazim se minimalne odstrikavat.
Mate jeste nejake jine rady a zkusenosti co funguji
diky

sarkaa
2. říj 2011

Chladit, prý jsou dobré alkoholové zábaly, šalvějový nebo mátový čaj.....to je tak asi všechno co mě napadá.

martiska36
2. říj 2011

Opravdu homeopatika, s tím mám osobně dobrou zkušenost( museli jsme zastavovat s lékařkou ze zdravotních důvodů), a k tomu velké dávky mátového čaje - zabralo to do 3 dnů. Ale mě radila lékařka naopak neodstříkávat, nebo jen málo aby nedošlo k zánětu, ale že odstříkáváním se dál podporuje tvrorba. Vydržela jsem fakt max. 3 dny a bylo po laktaci.

kutcher
4. říj 2011

ricinus communis 30CH

mayem
4. říj 2011

já jsem tedy postupně odstavovala, prodlužovala jsem intervaly mezi kojením a vůbec jsem k tomu žádné léky ani zatahování nepoužívala. Dala jsem malé vypít 1x denně až když byly prsa hodně naplněná, postupně se to prodlužovalo, pak to bylo 1x za 2 dny, pak 1x za 3 dny, pak po týdnu a bylo po mlíčku. Malá měla klidný přechod a prsa taky 🙂 Moc se mi nelíbí to, aby tam mlíko zůstávalo, jednak kvůli zánětu a jednak taky kvůli pohodlí, mít kolik dní nateklý prsa mi přijde opravdu mimo. Mám 3 děti a u všech jsem to takhle dělala. Když jsem se rozhodla, že nechci dál kojit, trvalo to tak 3 týdny a neměla jsem ani kapku. A vše proběhlo v naprosté pohodě. Určitě bych to dala malému všechno vypít a uvidíš sama, že než se ti zas hodně nalejí bude trvat delší dobu a pak bych mu to dala zas vypít a určitě se ti ty intervaly sami prodlouží.

zvirka
4. říj 2011

Určitě nestahovat, spíš pevnou podprdu, já měla i v noci aspoň sportovní. A neodstříkávat, případnou zatvrdlinku promasírovat v horké vaně, mně vždycky uteklo trochu mlíka při tom. A 3x denně máta, já byla v pohodě za týden.

ninouche
4. říj 2011

homeopatika a šalvějový čaj - máta je taky dobrá, ale zase se prý nemá pít při užívání homeopatik. Ale jinak jak píše mayem, takhle je to asi nejlepší a bez problémů...

nikiii
6. říj 2011

Mně zabralo chlazení, plínka do studené vody a plesknout na sebe - byla to šílenost, ale zabralo to. A moc neodstříkávat, jen zatvrdlinky, jinak se ta tvorba pořád podporuje. K tomu jsem pila mátovej čaj a za 3 dny nebylo co řešit. Držím palečky.

svija
15. pro 2011

Odvar z naklíčeného ječmene viz. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tradicni.... I když homeopatika jsou asi jednodušší, že se nemusíš s ničím klíčit ani vařit 🙂 .