Rapídne chudnutie. Môže za to dojčenie?

denne73
1. pro 2011

Ahojte mamičky. Chcela by som sa poradiť. Mám 10 mesaču dcerku a stale ju dojčim. Stále som mala okolo 50kil , ale teraz som spadla a 48kg 😕 😕 😕
Sledujem a sebe že ako každa po nociach , nespim , jem doslova za pochodu . Chcela by som len vedieť či ešte máte niektorá podobnu skusenosť.

anehap
1. pro 2011

ahoj, mám to stejně, malou kojím - má 16 měs. ještě před spaním a od jejího narození mám jen kojením dole min. 6 kg, taky už jsem hodně hubená. ALe mamka to měla stejně, tohle se hodně dědí a po skončení kojení to zase nabrala. Když jsem kojila plně, shazovala jsem více, od zavedení příkrmů už méně. Zase to půjde nahoru 😉 Holt někdo to tak má, někomu se váha nehne a někdo dokonce přibírá 😉

denne73
autor
1. pro 2011

@anehap 😉 si ma trošku ukludnila že v tom niesom sama 😉 😉 😉 😉

brisalek
1. pro 2011

jezis holky co by za to jina dala🙂. Nekdo prave tim stresem a vycerpanim z nevyspani musi vic jist , aby to zvladal psychicky a jina ani moc neji, drzi se a stejne ma porad 10kg navic.... tak ke vsemu tomu ma jeste blbou naladu z toho, ze je "tlusta" a kila ne a ne jit dolu. Mozna az prestanete kojit ty kila se trochu vrati.

luthien.k
1. pro 2011

@denne73 zkus si dát s každým jídlem nějaké bílkoviny, maso, vejce, luštěniny (s mléčným bych to kvůli jeho alergennímu potenciálu nepřeháněla), hlavně na noc je důležitá cílená bílkovina (=maso), taktéž kvalitní tuky (olivový olej, kokosový olej, máslo), k tomu dost složitých sacharidů (rýže, brambory...) a zeleninka a měla by ses cítít líp i přestat hubnout 😉

alamo
1. pro 2011

@denne73 Ja taky hodne zhubla kojenim - kojila jsem 9 mesicu a dostala jsem se na -10kg oproti vaze pred otehotnenim. Musim rict, ze i kdyz jsem se snazila jist zdrave a energeticky hodnotna jidla, tak uz jsem mlela z posledniho. Citila jsem se desne unavena, i kdyz jsem v noci nemusela moc vstavat, tak 1x, max 2x. Ted, po pul roce od ukonceni kojeni, jsem uz jenom na -2kg, coz je ok.