Reflux. Jak ho u vás léčili?

natalie77
21. zář 2007

Ahoj všem, dnes v nemocnici zjistili že má malý reflux. Po kojení pláče a obloukovitě zvrací i hodinu po krmení. Prosím, je tu maminka, která s tím má zkušenost? Jak to léčili u vás? Spravilo se to věkemM Moc děkuju za každou zkušenost. My udělali všechna opatření....zvýšit slamníček v postýlce i v kočárku, dostatečně dlouho držet po kojení ve svislé poloze...pořádné odříhnutí...a nic...je to docela vyčerpávající...strach, aby se neudusil, stále převlíkat, povlíkat....díky za každou radu a zkušenost.

romi.r
16. říj 2008

ahoj, náš malej měl jen reflux bez ublinkávání, prostě jen pořád hystericky řval a stále říhal. Ted co mu padl o víkendu třetí měsíc, začal ke všemu ještě stále blinkat, včera jsme 4 hodky po jídle stále ublinkávali a to vypil je 100 AR HA beby, měli jste to taky že by se vám reflux zhoršil?Jinak ta beba se šíleně blbě rozpouští 😒 , byli tam uplný cucky a malej se vztekal že to blbě teklo

michaelab.
1. led 2009

Ahoj holky, můžu poprosit o Váš názor a radu? Máme malou holčičku narozenou 21.11.2008 a máme pocit,že máme reflux! Po jídle se nám kroutí, hodně krká a někdy propláče až k dalšímu kojení! Občas ublinkne někdy hodně a i 1-2hodinu po kojení, ale né po každém jídle! Největší problém máme večer s usínáním! Zdá se,že spinká a do 5minut se probudí, začne polykat sliny a začne plakat! Takhle to máme klidně 4krát než usne na tvrdo! Někdy se uklidní až po přiložení k prsu! Mohla by být na prsu pořád, tak mě napadlo jestli se tím mlíčkem nechladí to pálení žáhy! Pan doktor nám napsal Bad Simplex! Myslíte, že má vliv i na toto? Já myslela, že je na prdíky!Můžete nám poradit Vaše zkušenosti a názory? Moc díky Míša 😵

berunka
24. led 2009

ahojky holky prosim o radu maminy ktere maji zkusenost s refluxem. mam 6ti tydenni holcicku a ted mi zacala hodinu po skoro kazdem kojeni ublinkavat.neni to obloukem,nekdy je toho min nekdy vic a dneska to slo i nosankem.pak se zacne hrozne kroutit a je videt ze se ji to vraci do pusinky,protoze se to snazi polykat ☹ myslite ze je to reflux nebo jen normalni ublinkavani?kojim ji,nechavam odrihnout,ma zvysenou postylku a kdyz zahustim Nutritonem tak ma boleni briska.taky ted posledni dve noci trochu kaslala jako kdyby se zacla davit tim co se ji vrati z briska.

meleri
25. led 2009

Berunko,

taky se to stava, a zjistil jsme, ze nestaci odrihnout jednou, ale ze si odrihne klidne i 4x. tak ho mam proti sobe pul hodky az hodku a to si rihne fakt prumerne tak 3x a pak je to dobry. nekdy si rihne jen jednou a nejde to uz vic, ale pak se mu to taky vraci, vselijak to polyka a trapi se. ☹
zkuste syrup, my davame syrup, a je to lepsi. Ja neznam Nutriton takze neporadim.
Maly toto mel uz v nemocnici a tam napsali do papiru ze ma reflux, tak to asi bude ono co mate, pac jak to popisujes, tak me to prijde stejne..blinkani, krouceni a polykani toho jak se to vraci...

Holky,
stava se vam, ze se vam miminko nekdy zacne temi zvratky dusit? to je hrozne, nam se to uz parkrat stalo, je to hruza, od te doby s malym spime v posteli, takovy mam strach aby se v noci nezacal dusit a ja ho v kolibce neslysela...

aneta15
25. led 2009

Moje holčička 5 měsíců,taky pořád blinká, já mám po sobě blitky skoro pořád už to ani moc neřeším a jediný štěstí, že máme plovoučku a ne koberce protože louže jsou u nás na dením pořádku, doktorka mi řekla, že se s tím nedá nic dělat a že musím počkat , že některým dětem se o řeší i operativně a prý je to docela normální a běžný, no mě to moc nepřijde ☹ kojím každé dvě hodiny a malá zvrací i těsně před jídlem, pořád doufám, že se to s příkrmy zlepší, jedna maminkaněkde psala, že když přešlana pevnou stravu tak, že měli místo bílejch fleků zelený a oranžový - to by mě už asi kleplo

romi73
26. led 2009

my to máme taky. malá mi po kojení brečí, až doktorka pojala podezření, že hlady,že mám málo mlíka. takže mě ještě vystresovala, že blbě kojíme, a chtěla abysme dokrmovali. začali jsme Bebou normální, ale tu blinkala i třeba hodinu po jídle. tak jsem jí začala dávat Nutrilon AR, ten je dobrý, dobře se rozpustí a dobře po něm usíná, prakticky hned a já jsem se po dlouhé době dobře vyspala. ale na vedlejším fóru o kojení mě Annag navedla na to, že asi doktorka s těma dokrmama nemá pravdu, že když dítě přibírá týdně 160 g, tak je to v pohodě a hlady by ten řev být neměl. takže to řvaní po kojo je refluxem, vrací se jí mlíko zpátky, řve, dám jí znova prso, uklidní se (zchladí si žáhu), dopije, řve, a tak pořád dokola, takže tímhle kolotočem se jí to spíš jenom zhoršuje. dávat pít míň a častěji, aby nebyli přejedený. a nevím, jestli je na to nějaká chemie (kapičky a tak). asi jenom ten Nutriton, ten jsme teda ještě nezkoušeli. ale přiznám se, že dneska v noci řičela po jídle tak, že jsem už málem šla vařit Nutrilon. po čtvrt hoďce se uklidnila, usnula a spala až do půl osmé. máme naklopenou postýlku a ještě podloženou matraci, přes den ji občas nosím na břichu v klokance, to usne - je hlavou nahoru - a doufám, že o přejde.

meleri
26. led 2009

holky,
to je nekdy hnus ti doktori, misto aby pomohli tak dycky vidi to nejhorsi reseni. 🙄
me jeste doktorka poradila ze pokud to jde tak kojit co 3 hodky, ze pry kdyz kojim casteji tak maly nestaci stravit co snedl pred tema 2 hodkama a pak zvraci vlastne jeste z predchoziho jidla. tak zkousim, a maly ty 3 hodky vydrzi nekdy i trochu dyl, ale nekdy je to taky 2.5 hodky. zkuste to treba to pomuze.
hele zkuste ten syrup, je fakt dobry, jmenuje se Motilium. je to proti paleni zahy miminka.
jo nam blije na sedacku, tak asi budem muset do cistirny.. 😅

aknely
16. dub 2009

ahoj holky,
tak my jsme kojili jen 1.5 mesice a pak jsme presli na doporuceni dr. na Nutrilon HA. Ale zda se mi to zbytecne, protoze u nas nikdo alergie nema..ale zustala jsem u toho. Jenze co jsme to zavedli, tak furt ublinkava, ublinkava, tak jsem uz z toho byla na nervy. Pred mesicem jsme zavedli prikrmy a to jsem si uvedomila, ze jsem mohla byt predtim rada, ze mi blinkala jen ten Nutrilon...ted blinka ty barevne prikrmy, ktere nejdou vubec vyprat (hlavne mrkvev), takze nemam ani naladu s ni nekam treba jet a krmit ji venku, to bych mela zliskane vsechno...i kocarek :((( Dneska jdu zkusit koupit ten Nutrilon AR a uvidime. Taky nevim, jestli to mame reflux nebo co...Dr. rikala, ze to ublinkavani muze byt treba az do 1. roku 😒 To by me asi kleplo. Taky jsem si myslela, ze to skonci kdyz zavedu prikrmy, ale prdlajs. Blinka taky treba i 2 hodky po jidle, blinka proste furt. Nekdo tu psal, ze ma plovoucky...tak to ma stesti, my mame koberce a jsou zliskane uz vsude...ale zatim jen od Nutrilonu, po prikrmech si davam pozor. Kdy to tak asi skonci??? Ma nekdo zkusenost takovou, ze to fakt trvalo treba az do roku? Nebo se to fakt upravi samo i drive??
diky

andykov
28. čer 2009

Holky, a jak se pozná reflux? Já mám podezření, že ho malá má. Ublinkává, ne moc, ale za to třeba i 2 hodďky po jídle. Říkala jsem to dr. a ta říkala, že pokud to není obloukem, tak to nevadí, ale občas to z ní taky vyletí i menším obloukem, ale jak říkám není to velký množstí. Teď jsem přešla z Nutrilonu na Hipp, u Nutrilonu to měla občas, to ublinkávala i vodu samotnou a u toho Hippu to má víc, ale je to asi tím, že konečně začla víc jíst. Jak je, ale v klidu, jen leží a nehýbe se, tak v pohodě. Ublinkává hodně, když se hýbe. V klidu skoro vůbec.

petruskaaa
1. črc 2009

Ahoj holky,my taky od začátku hodně blinkáme a taky pořád,klíďo 3 hoďky po jídle.Teď jsou malé 3 měsíce a už se to zlepšuje a dáváme antirefluxní Bebu (1AR).Taky můžete zkusit Nutriton,to je jenom ten gel, kterej má to mlíčko udržet v bříšku,dává se to před jídlem,ale je to strašně hustý,lahvičkou to vypít nejde a lžičkou jsem to do malý nedostala,tak jsem to za 200Kč vyhodila 😒 Ale vyzkoušejte to,třeba to zvládnete líp 😉

pa.juska
1. črc 2009
jirinkas
12. črc 2009

ahojky mamči, chtěla bych se zeptat na radu:
mám své první dvoutýdenní mimčo, kojíme, občas si malý ublinkl, ale tak nějak v normě....
ted 2 dny pokaždý ráno zvrací hodně, přijde mi že jde ven snad všechno co snědl... pak má hlad, tak mu dám ještě cucnout, ale taky toho jde hodně ven. Navíc dosud to co vyzvracel bylo bílý (stejná barva jako mlíko), dnes ráno to bylo žlutý.
Ještě jsem si všimla jedné věci: ať jím co chci, malý hrozně prdí, ted už druhý den jen čůrá, jen ráno měl trochu stoličku - jinak ji měl skoro každý přebalování. Dnes ráno ho chuderku uplně kroutilo, mysleli jsme, že nebude stačit plína, co to bylo za zvuky. Většinou je ale jen počůranej. Ale jak se to snaží vytlačit ven, tak právě blinká. Přijde mi že blinká místo stolice....
Po každým kojení ho nechávám odříhnout, což se ne vždy povede, spíš si místo toho ublinkne. Naštěstí to je zatím jen v rozmezí cca 1/2 hodky po kojení.....
Nemáte prosím zkušenost co s tím? A zároveň nemáte nějaký recept co na ty prdíky? Piju fenyklový čaj, jím starší pečivo, maso jen na přírodno, žádnou cibuli, česnek, z ovoce maximálně banán nebo meloun.... ale je to pořád stejný.... Díky moc

berunka
12. črc 2009

jirinkas ja jsem u Eli vypozorovala kdyz jsem kojila ze ji bolelo brisko i po tom bananu.je mozny ze mu treba nevyhovuje.my jsme pouzivaly kapicky Baby Calm,jsou prirodni muzou se davat pred kazdym kojenim a nam docela pomahaly.davala jsem je az do 6 mesicu.co se tyka blinkani Ela byla taky hodne blinkaci,doktorka nam doporucila NUTRITON na zahusteni mlicka,dal jsme mely zvysenou polohu v postylce a kojila jsem ve zvysene poloze,tzn. hlavicka vys nez brisko a nozicky 😉

jirinkas
12. črc 2009

Berunko díky moc, zkusíme tu zvýšenou polohu, nám nejvíc vyhovuje kojení na "fotbalistu" tak to nějak upravíme. Možná to bude i trochu tím, že Vojtík strašně ze začátku kojení hltá, vždy mám pocit, že mě sní 🙂 To se mi nedaří moc odstranit. Co se týká banánu, tak ten jsem měla naposled někdy ve čtvrtek, tím to nebude. Je po pravda, že s tím nadýmáním mám problém i já sama, hlavně po porodu, myslíš, že bych mohla nějaký espumizan nebo něco takovýho? Třeba by to pomohlo, ale nevím.......

berunka
12. črc 2009

Espumizan se myslim muze i pri kojeni tak za zkousku urcite nic nedas.nase mala taky pri kojeni ze zacatku hodne hltala asi ti hodne tece mlicko,zkus treba pred kojenim trochu odsat aby nemel tolik toho predniho mlika a musel se vic snazit.radi se i nechavat odrihnout pokazde co menis prso nebo i v prubehu kojeni,ale to se u nas moc praktikovat nedalo.Eli se vzdycky rozplakala a pak to blinkani bylo jeste horsi.jo a boleni briska muze taky souviset s tim jestli jis hodne mlecnych vyrobku.ja jsem zkusila mlecne vyrobky vysadit a male se to hodne zlepsilo.akorat pro tebe je to pak ocistec protoze toho potom nemuzes moc jist ☹

jirinkas
12. črc 2009

jojo, budu muset experimentovat. Ted musím zaklepat, že přes den maximálně ublinkl - dělali jsme pauzy při kojení, to se mu moc nelíbilo, je jak otesánek 🙂 Naštěstí se začal vztekat, až když jsem ho přikládala, on nebrečí, ale šermuje rukama a vydává zvuky, jak kdyby byl udýchaný. O vynechání mléčných výrobků jsem uvažovala, ale to bych si pak bohužel už vůbec nedošla na záchod, tak jsem je jen omezila - trochu mlíka ráno do cereálií a max. 2 bílý jogurty. Jinak koukala jsem k tobě do albíček,máte krásnou princeznu 🙂

berunka
13. črc 2009

dekuju 😉 myslim ze kdyz nemuzes vyradit uplne mlecne vyrobky tak zkus vyradit vylozene mleko,smetanu a davej si jen zakysane veci.ty by nemely tolik vadit 😉 jinak nam se ublinkavani zlepsilo az kdyz jsem prisla o mliko,prestala jsem ze dne na den kojit cca v 6 mesicich a ted mame Nutrilon AR a je to o dost lepsi.ale neboj Vojtisek je jeste dost malinky,takhle mala miminka nemaji jeste poradne ten sverac vyvinuty a proto vic ublinkavaji.takove voditko co uz by bylo moc velke blinkani je,kdyby ti blinkal obloukem po kazdem kojeni a vyblinkal by ti vic jak 30ml na kazde kojeni - pro predstavu je to mnozstvi ktere by ti namocilo asi tak pulku latkove plinky.zkousela jsem to sama doma vylit 30ml na plinu 😀 😀

jirinkas
25. črc 2009

tak tento týden Vojta začal zvracet hodně, skočila jsem už k doktorce, ta mi řekla, že mimča ještě nemají dost vyvinutý svěrač mezi jícnem a žaludkem, a proto to jde často zpátky, hlavně když mimi zatlačí.... taky jsem nafasovala Nutriton. Krmíme lžičkou, podle návodu se má rozpustit ve 25ml vody (my musíme mít odstříkané MM, jinak to nemám šanci do něj narvat). Chtěla jsem se zeptat zkušenějších, dáváte celých 25ml, nebo stačí troška? Včera mu byl měsíc. Díky moc.

jejepaja
31. srp 2009

Ahoj, moje sestitydenni miminko trpi dle laktacni poradkyne refluxem a dle toho, jak se v posledni dobe chova to asi bude pravda. Chci se Vas zeptat na praktickou stranu veci. Cim a jak podkladate matrace v postylce a kocarku. Da se sice objednat pohovaci polstar, ale mam ho uz docela dlouho objednany a stale cekam, nicmene miminko nepocka. Uvazuji matraci podozit nejakou poskladanou dekou, ale nevim, jak potom bude fungovat monitor dechu. Do kocarku me napadlo podsunout takove to lehatko, co se dava do vanicky na koupani.
Ale vy urcite nekdo mate zkusenost 🙂 Predem diky. pa

misicka455
28. led 2010

Ahojky, tak já už s malou bojuji třetí týden a jak to tu čtu tak asi budeme mít taky ten reflux. Za prvé toho malá moc nevypije a když ano tak to většinou letí ven, někdy je to malé ublinknutí, ale nějakdy je to pěkná šavle, že jsme nahozený obě dvě. Dneska poprvé se mi u toho blinkání i začala dusit . Už nevím co sní mám dělat pokaždé to ořvu jsem už zoufalá krmíme BEbou 1 a přidaváme ten Nutriton a nic 😒

Holky a vám mimča i když takhle zvracela přibírala na váze? My ze začátku hodně hubly teď sice nepřibiráme, ale ani neubiráme. Jo a jakoumají barvu ty zvratky u nás jsou do žluta, taky nás u toho hodně bolí bříško a kroutíme ea plačeme. 😒 😒 😒

rioko
28. led 2010

misičko Vojta měl taky reflux, upravilo se to až asi před 3 týdny, nejdřív jsem dostříkávala svoje a zahuš´tovala, pak nebylo co tak jsme přešly na Nutrilon který je už rovnou zahuštěný, takže nemusšíš Nutriton přidávat - nevím jestli je i taková Beba, taky záleží kolik Nutritonu dáváš, můžeš dát víc pokud nepomáhá....barvu jsem nikdy nějak nezkoumala, žluté může být nestrávené mlíčko, jinak to blinkání u nás bylo i při zahušťování, ale bylo to lepší, nikdy ale nepřestalo - až teda nedávno konečně, ublinkával i příkrmy které byly husté
než se na reflux přišlo,tak přibýval špatně, na dolní hranici, postupně se to zlepšilo
Verunka je ještě malinká, dej jí čas, po krmení ji co nejdýl chovej aby neležela a nehonilo se jí mlíčko zpátky, měla by několikrát odbrknout

misicka455
28. led 2010

Rioko díky, asi to chce čas ,ale já už jsme s nervama v pr.... a jen se bojím aby to nebylo nic važného, ale včera tu byla mudr. podívat s ena malou a říkala , že vypadá dobře. Takže nezbejvá nic jiného než zatnout a vydžet 😉

petkula
28. led 2010

misicko, nas taky trapil reflux...vojta zvracel docela dost ale taky dost pribiral, takze to dr. neresila. Ted jsem mu zacala davat Nutriton, a je to asi o trochu lepsi. Jo ale je plne kojeny...A zakuckaval se taky casto 😒 Ted navic i obcas kasle, tak jsme byli u dr., at si ho poslechne ale rikala, zee tam nic neslysi a ze si mysli, ze se mu tam vraci porad to mlicko...tak proto ten Nutriton. Ja mu davam ale jen polovicni mnozstvi a navic jednou denne, protoze jinak pry muzou mit zacpu anebo koliky...tak mozna taky uber davkovani ☹
Jo a taky se jednou tak poblinkal, ze mu to teklo i nosem 😒 Ale neboj, chce to opravdu cas...od toho 4. mesice je to lepsi a az poleze a bude chodit, tak to bude uplne v pohode 😉

misicka455
28. led 2010

No my právě moc nepřibiráme tak uvidíme jak to půjde dál.,
Toho Nutritonu uberu davkování jelikož jsem jí to dával do jídla celou noc a dneska se mi zdá , že se kroutí a bolí jí festovně bříško ☹

petkula
28. led 2010

No, ja uz ho vojtovi navecer vubec nedavam...jednou jsem mu to totiz vecer dala a pak v noci docela plakal. Takze ted uz jen dopoledne nebo odpoledne.
Jo a jeste ji davej casto odrihnout, to nam taky docela pomahalo, kdyz se tak kroutil, casto, kdyz nemohl spat - kdyz ho to vracejici se mlicko vzbudilo, tak jsem si sedla na gauc, dala si ho na rameno a takhle mi usnul (tak jak to mam na fotce🙂

jejda
28. led 2010

Ahoj holky, my máme taky diagnostikvaný reflux, ale ten tichý, který se spíš projevuje tak, že se mlíčko nevyzvrací úplně, ale vrací se pořád do krku. Malá se mi taky kolikrát dusila, museli jsme pořídit monitor dechu a malou pořád sledovat. Plně jsem kojila (ještě doteď) a před každým kojením jsem jí dávala stříkačkou 5ml nutritonu. Tak jak psala petkula, tyto děti se mají nechat pořádně odříhnout (my nechávali jak ve dne, tak v noci a kolikrát to byly takové grkance, že by se za ně nemusel stydět ani starý chlap a vždycky ho vydala ze spaní 😀 ) a po jídle by se měly nechat ve zvýšené poloze alespoň půl hodiny. Postýlka má být taky hodně nakloněná, takže my jsme měli nakloněný rošt a ještě na jedné straně pod nohama postýlky balíky plinek.
Holky, taky jsem myslela ze začátku, že je to konec světa , furt jsem bulela, ale časem se to spraví, uvidíte.
Jo a ještě kamarádka musela držet nemléčnou dietu, může to být i intolerance bílkoviny kravského mléka 😔

eloana
17. črc 2010

Ahoj holhy-take pravdepodobne trpime refluxem....malej asi od 2 tydne dost blinka chce byt furt u prsa.
volala jsem lak.poradkyni a ta mi rekla,ze se nejspis jedna o reflux... u prsa chce byt pry protoze ho pali zaha...
s pribiranim problem nemame, ale malej je hrozne neklidnej -chce nosit--pry to jsou chovaci deti, jak je clovek polozi zacnou se jim vracet stavy:(( podlozeni nam moc nepomaha.
mel nekdo prosim problem,ze dite spane spalo diky tomuto? malej uspim za 5 minut je vzhuru
diky

jituskak
20. říj 2010

ahojky, tak my taky nejspíš trpíme refluxem. na doporučení dr dávám Nutrilon AR a je to dobrý, ale problém mám s flaškou. prostě nám to skoro neproteče dudlíkama, ať máme jakýkoliv. obyčejný úzký, široký, avent... u aventu je průtek podle počtu dírek a to mi nevyřeší problém, protože to jsou malý dírky. co používáte za lahvičky?díky

jasekd
20. říj 2010

@jituskak Ahoj, no on je tvuj klucik jeste malej, tak taky nema moc silu a trva mu to piti dlouho. My ze zacatku krmili i hodinu!, nez to vytah, ty ARka jsou na tohle horsi, ale diky bohu za ne, protoze to blinkani hodne zlepsi. Lahev mam NUK a ze zacatku jsem taky uvazovala o vymene, ze to netece, ale ted vyzahne pres 200 ml do 10 min, jen to syci (bublinky jdou tim antikolik systemem, tou dirkou pridatnou, jedna radost, kdyz byl malej, vubec to neslo, sal proste slabe). Ja mu to i trochu vic redim, at ma dost tekutin (ma krome GER jeste reflux na ledvine 😠 a mel by hodne pit a to moc nechce), jestli ti po ARku nezvraci, zkus naredit trochu, potece to rychlejc. A jednaholka v jiny diskusi zvetsila tu dirku v dudliku, nahrala jehlu a tim to rozsirila. A dej si pozor, jestli to mas poradne rozmichany, ja dam jednu odmerku, protrepu a pak az dam dalsi, ze zacatku mi to delalo cucky a ucpavalo se to, nebo to jde michat tou metlickou (vrtulkou) na kafe, ale zas bacha at se to moc nenapeni, pak je boli brisko...

jituskak
21. říj 2010

@jasekd díky za rady. zkusím teda víc vody. a jak to děláte s jiným atekutinama (čaj, voda) on mě vyblinká i to ☹