Režim kojeného dítěte. Má nějaký? Jak často se budí?

ojo
13. črc 2009

Ahoj holky, chtěla bych se pozeptat, jestli a jaký máte režim v kojení pro dítko a kdy mu dáváte naposledy na noc napít a jak často se v noci budí... 🙂

ojo
autor
18. črc 2009

bubosek, někdo mi říkal, že když se mimčo splaší a chce častěji pít, že to může být nějakej růstovej sprut 😕 😕 nevím co to je...a prý to má teda trvat tak týden.. dva... 😅

miona
18. črc 2009

Ojo spurt je stav, kdy mimi vyžaduje častější kojení, bývá ve 3. a 6. týdnu a pak ve 3. a 6. měsíci. Měl by trvat cca týden, protože jak chce najednou víc pít, musí se přizpůsobit laktace a to taky trochu trvá 🙂
Já kojila po 2 max 3 hodinách, ale to už byl malý nervní. A to takhle až do 6,5M, pak jak začaly příkrmy, tak začala pohoda 😀 , ale kojím dodnes.

lucie.krajcarova
30. črc 2009

tak já kojím nejpozději asi o půl deváté. malý se budil okolo páté. ale teď se to zhoršilo, už kolem půl třetí v noci. tak jsem začala kojit,než jdu spát, a on se mu ten noční spánek trochu protáhne.

idoch
30. črc 2009

Ojo, máme skoro stejně staré děti 🙂 . Já Joju kojím po koupání v 19h no a pak ji vzbudím, než jdu spát kolem 23h a ona se pak budí až kolem 4h nebo 5h, zkoušela jsem to kojení ve 23h vynechat, nechat ji spinkat, ale to se mi pak probudila už v 1h a pak ještě ve 3h nebo 4h, takže ji radši vzbudím než jdu spát 😉

idoch
30. črc 2009

A přes den ji kojím podle potřeby, někdy i po 1,5h v těch vedrech, ale většinou po 2-3h. Přes den mi spí tak 2 hodky dopo a 2 odpoledne 😉 , což je super, doufám, že jí to dlooouho vydrží.

kitina
1. srp 2009

Tak mi jsme žloutenku neměli, ale stejně to byl spáč. Vzbudit buď nešel vůbec a když üž jsem ho vzbudila, tak řval a jíst stejně nechtěl, takže teď to nechávam úplně na něm a přes den máme intervaly 3-4h a večer nakrmíme mezi 18 a 19 a do půlnioci, někdy do jedný vydrží, pak zas intervaly 3-4h, zatim si nestěžuju, doufám, že se to bude jen lepšit 😉

pikusa
1. srp 2009

Tak náš malej se sám budil co 3 hodiny....ted už vydrží dýl..venku v kočárku i 5 hodin.
Vstáváme v 6,nakojím,nechám si ho už u sebe v posteli a do 7-půl 8 ještě spíme....pak kojím před 9 a jde zase spinkat....a to vydrží i 2 hodiny.Pak kojím podle potřeby přes den....ted v těch vedrech častěji a pijeme i čajík někdy.
A denně v 7 koupeme,pak kojím a v 8 večer spinká.....když ne,stejně je v postýlce,kde si povídá,nebo hraje s kolotočem a usne sám.V noci budíček kolem 2 a pak v těch 6.
A na jídle se ošidit teda nenechá....však už ted máme určo přes 8 kilo 😲 😀

mikulka
2. srp 2009

ojo, u takhle malého dítěte nemůžeš řešit, kdy dávat naposledy napít. 😉
Dávej podle toho, jak malý bude chtít. Já kojila tak:

do 2 měs: každé 3 hodiny, každé 4 v noci
2-6 měs: každé 3 hod, v noci dle potřeby, většinou vydržel 5-6 hod.
po zavedení příkrmů dle potřeby, tak 5x denně, někdo kojí méně.
Nyní už úplně podle potřeby, někdy 3x denně, někdy i 6x.

V době spurtů jsem kojila častěji.

Ale dělala jsem to špatně. Padla 3 hodiny a dala jsem prso, moc jsem to nenechávala na malém, jen v noci. Má se to dělat tak, že si děcko samo řekne, někdy po 2 hod. někdy po 4. 🙂

kinsen
2. srp 2009

Mlíčko dávám kdykoli si řekne. 🙂

petul.a
2. srp 2009

Čus, kočky,

tak my od začátku kojíme dle potřeby. Barunka to má odmalička podobně jako Tomášek od Ojo - je to spáč. Už v porodnici spala v noci 5 hodin v kuse a v pohodě ji nechali. Doma mi pak spávala i 11 hodin 🙂 Jednou jsem se o tom zmínila před doktorkou a ta řekla, že ji mám zkusit budit, ale vzhledem k tomu, že Barunka přibírala, jsem se na to vy... 😉 Ona se pak začala sem tam i budit, ale bylo to tak jednou, dvakrát za noc. A dobrá zpráva pro ty, kdo očekávají křik při zoubkách - u nás tomu tak zatím nebylo. i když jí rostly, spala celou noc. Možná k tomu pomáhá i homeopatikum - Camomilla vulgaris - anebo je Bára prostě pohodářka 😅 Ještě k tomu kojení - jak říkám, dostávala odmala napít dle potřeby a takto jsme to dotáhli do 6 měsíců plného kojení. A doteď se kozy nechce pustit 😀, ještě pořád kojíme tak třikrát denně, někdy i jednou za noc. A vzhledem k tomu, že moc nechce jiné tekutiny, tak v těchto vedrech občas přidám přes den ještě jedno kojčo 😝 🙂

Já prostě zastávám názor, že mimčo má svůj rytmus a na ten jsou všichni doktoři/vědci krátcí 😅 S tím buzením - naše malá když chce spát, tak ji nevzbudí ani cirkulárka (vyzkoušeno - usnula mi ve stojícím kočáře, za zvuku cirkulárky a brzdících vlaků) 😀

V době spurtů jsem taky kojila častěji, ale to už vyplývá z toho, že jsem kojila dle Barunčiny chuti.