Režim kojeného dítěte. Má nějaký? Jak často se budí?

ojo
13. črc 2009

Ahoj holky, chtěla bych se pozeptat, jestli a jaký máte režim v kojení pro dítko a kdy mu dáváte naposledy na noc napít a jak často se v noci budí... 🙂

janeyzelvicka
13. črc 2009

Ojo, když byla Kris ve věku tvého Tomáška, kojila se, kdy chtěla. I ve dne, i v noci 😉 kojím ji doteď, a večerní usínání i noční buzení se tolikrát změnilo, že už se mi o tom nechce ani psát 😀

ava
13. črc 2009

ojo - kojím přes den co 2 nebo 2,5 hodiny, jak potřebuje. Po večerním kojení (cca 9 večer) usne trvdě v zavinovačce a budí se kolem 1, pak kolem 4 nebo 5 a pak už se mu nechce spát... 😒 , ale mě jo 🙂
jak to máš ty?

ojo
autor
13. črc 2009

avi, já mám od začátku hrozně chrnící dítko, taky tím, že mu odeznívala žloutenka...fakt vydržel spát i 5h, ale dr. mi říkala, že přes den po 3h budit a v noci nechat spát...takže jsem budila a už máme režim, že ráno v 7h se vzbudí, pak dospáváme a další krmení je v 10h, pak 13h, 16h, přes 19h koupeme a pak papá a pak jsem ho ještě budila ve 22h, nechala jsem ho chrnět a vždy tak kolem 3h ráno se vzbudí a pak zas až v 7h ráno, ne vždy přesně na tu hodinu, ale třeba i plus minus 10-20 minut...
teď už je Tom na tenhle režim opravdu naučený, je to výhoda, když si plánuju nějaký kafe s kámoškou nebo návštěvy u dr. že vím kdy bude papat a podle toho to naplánovat.... 🙂

no ale teď mám dilema, jestli Tomíka krmit i v těch 22h večer 😕 ...jestli mu nemam dát po tej 19h napít a nechat ho spát až dokud si neřekne sám...on většinou stejně usne kolem půl devátý nebo devátý, ale jen lehce a že stačí ve 22h rozbalit a je vzhůru na jídlo.... 🙂

ale si právě říkam, aby se nenaučil chodit spát až v 22h 😅 😅 a zase na druhou stranu se bojím, aby se mu ten režim nějak moc nerozhodil 😕 😖

luthien.k
13. črc 2009

Taky by mě zajímalo, jak dlouho bude chtít náš Tobík pít i v průběhu noci, protože zatím se budí na jídlo i v noci každé cca tři hodiny a ráno se mu taky už asi od pěti šesti nechce spát, takže ho vždycky musím "umučit" 🙂 u sebe v posteli tichým zpíváním a dudlíkem, aby se mu chtělo do dalšího kojení aspoň přerušovaně zabrat. Jinak jsem přes den úplně KO, jsem docela spáč... 😒

ojo, zkus to nechat na něm a uvidíš, jak s tím pitím ve 22h. Vnucený režit v tak útlém věku prý není dobrý a mohl by v budoucnosti vést třeba k přejídání a tloustnutí (nevím, kdo na to jak přišel, ale četla jsem to).

janeyzelvicka
13. črc 2009

Ojo, neřeš to, když ho vzbudíš, nakojením nic nezkazíš, a když to necháš na něm, taky nic nezkazíš.

Ale jen jedna věc - nespoléhej moc na to, že máte super režim, který tak vydrží... Kris, když byla tak malá, se taky kojila víceméně pravidelně, prostě tak dostávala hlad. Usínala kolem sedmé, pak se nakojila v 11, ve 3...
když jí byly asi tři měsíce, najednou se všecko zvrtrlo. Začla pít nepravidelně, za nic na světě neusla před 11 v noci. A co uděláš... nic. Pak přijdou zuby a všecko je v kelu 😅

ojo
autor
13. črc 2009

janey, já na to nespoléhám, už po šestinedělí jsem čekala, že se něco může změnit, ale naštěstí ne a taky až budou příkrmy a ty zoubky, tak už to bude jinak 🙂
mě přes den Tom moc nespí, občas klimbne na půl hoďky, ale jinak je fakt hodný, vydrží i jen tak koukat, vůbec nepláče...a noci spí jak mrtvej a když nakojim v 7h ráno, tak do osmi kouká a pak ještě do těch 10h zalomí 🙂

luthien, já mu ho musela ze začátku nutit, protože by jen spal...a já zas i četla, že kojenec nesmí mít pauzu delší než 4 hodiny...teď už si na to Tomášek zvykl a od začátku přibírá furt stejně tak okolo 200g za týden.. 🙂

já si právě říkala, že až mu budou tak ty 3 měsíce, tak už to kojení ve 22h zkusím vynechat a uvidíme... 🙂 ona totiž do mě mamka začla vrtat, že je to divný, že ještě jí takhle večer, že oni dávali spát v 7h a tak 😅 😅

janeyzelvicka
13. črc 2009

ojo, tak si to fakt užívej 😵 to je fajn, že je hodňous. I když i hodňousi časem začnou lozit, chodit a pak jsou sice hodní, ale i rychlí a vynalézaví 😀 ale to máte ještě daleko. 🙂

ava
13. črc 2009

ojo - já bych ho na to kojení nebudila. Krásně ti přibývá a žloutenku už má asi taky za sebou. Je skvělé, že máte takový režim a že je hodný. Nás malý do 2 měsíců pořád plakal - prdíky. Teď už je to dobré, ale přes den toho moc nenaspí, takže já doma nic moc neudělám. Ve dne se nějaké pravidelnosti v kojení nedá mluvit, nemůžu si nic plánovat jako ty. Tak se z toho těš a užívej si! 😉
luthien - tak to jsme na tom s tím ranním časným nespaním stejně. Někde se mi ho v posteli taky podaří uhuškat, někdy ale ne - odzbrojí mě velkým úsměvem a dokonale otevřenýma, zcela vyspinkanýma očima 🙂 tak se snažím se taky zvetit, pár hodin jsem troska a pak to rozchodím 🙂

fifa79
13. črc 2009

ojo:my měli taky žloutenku a taky jsem Deniska budila, ale teď když už má 2 měsíce ho můžeš nechat spinkat a on se zvládne probudit sám. Tomášek je moc hezký.

pipet
14. črc 2009

Majda měla režim hodně podobný... A taky jsem večer budila. Než jsem šla spát, "vzbudila" jsem ji a nakojila - ale ani neotevřela oči. Kdybych to nechala na ní, budila se sama okolo 11 večer, což mě ničilo, když jsem chodila spát v deset 😅
Vždycky jednou týdně jsem ji zkusila nechat spát, někdy bylo období třeba měsíc, že se budila až ve tři ráno, pak zas v těch 11 - tak jsem zas "budila"... Taky jsem pomalu zkoušela dávat místo kojení dudlík, nebo jenom pohladit - ale fakt nehrotit.
Od 7 měsíců v noci nekojím - co začala mít kaši na večeři, dřív jsem si nebyla jistá, jestli přece jenom nemá hlad. Proběhlo to úplně v pohodě, žádný pláč, jenom občas musím v noci podat dudlík.

aleachim
15. črc 2009

Ojo, máme to dost podobně. Lucinka jí každé tři hodiny přes den a ze začátku tak jedla i v noci, pak se v noci začaly pauzy prodlužovat, tak jsem jí nechala. Teď 5 měsíců spí celou noc od cca 21h do 6-7h. Ze začátku jsem se jí snažila budit ve 23hod (hlavně proto, aby vydržela do rána a nezbudila mě ve 3h), ale nakonec jsem od toho ustoupila, neboť mi u jídla spala a stejně jsem do nic nedostala. Oni si dětičky stejně udělají, co chtějí. Pravidelně, když něco plánuji, tak je to úplně jinak.

jaynee
15. črc 2009

ava, ojo, my jsme na tom úplně stejně! jakž takž pravidelný v noci - cca 21, 01, 05 a pak někdy usne a někdy taky ne, zato já bych taaaaak spala třeba až do odpoledne 😀 ale přes den Míša taky moc nespí a krmit chce tak po 2-3 hodinách, jak kdy. doufám, že aspoň ty noční intervaly se trochu prodlouží, nebo kdyby aspoň ještě spinkal ráno...

kettm
15. črc 2009

Ahoj, nám bude v sobotu 12týdnů, kojíme přes den tak co 2-3 hodiny, v kočárku vydrží někdy i déle, ale co jsou teď ty dusna tak kojím fakt po 2 hodinách, přes noc kojíme v 8 večer a pak se pravidelně od narození budil ve 2 ráno a pak v 6, teď se nám občas poštěstí a vydrží od 8večer do 4-5 do rána a pak se budí tak v 8 ráno.

luthien.k
15. črc 2009

jaynee: nemáme my stejné děti??? 😀 Naprosto stejný režim máme i my a taky bych dala nevímco za prodloužení nočních intervalů, aspoň jako u kettm, když se poštěstí...

senja
15. črc 2009

Holky ja ziram. Malemu odezniva zloutenka, tak v noci spi 5 hodin v kuse, a NEDA se vzbudit. Doktorky a sestricky do me husti, ze budit musim, ale ono to vazne nejde ☹ Taham ho za nozicky-ruicky, ouska, tvaricky, skrabam tapky a pod bradickou, ale vysledek jediny - spi. Pokud ho prece jen rozbrecim (prebalovanim), tak jakmile prilozim k prsu, zas se uklidni a bradavku jen cumla, aby se nereklo.
Jak jste to zvladly? Poradte prosim.

petja
15. črc 2009

Senja,přibýváte na váze?

sayast
15. črc 2009

senjo,me dr rikala nebudit 😅. jinak si na to pry zvykne a jentak se to neodboura 😅. takze ja od porodnice nebudim

rezim nemame zadny,kojim podle toho kdy si rekne. takze pres den po 2-4 hod a v noci spi od 21 hod do 7 rano. ale celou noc mi spi od zacatku

senja
15. črc 2009

petja, Dnes jsme byli podruhe u doktorky (poprve pred 2 dny v pondeli) a pry pribirame.

senja
15. črc 2009

sayast A kojis od zacatku jak si rekne? Protoze treba ted bych maleho mela vzbudit (od posledniho kojeni ubehly 3 hodiny), jenze jednak je mi ho lito budit - ne kvuli vlastnimu pohodli, ze muzu jeste chvili nerusene sedet na netu, ale kvuli tomu, ze spat asi chce. A take stejne to buzeni k nicemu nebude, chvilku bude sat a potom stejne vytuhne 😅
Prospivate dobre i kdyz celou noc nekojis uz od zacatku?

petja
15. črc 2009

Nebudila bych.Mimčo ví,proč má svůj rytmus takový jaký má.Pokud pěkně papá,jak se samo vzbudí,neřešila bych to.

Sayast,jen ať to malé vydrží,skvělé!

aleachim
15. črc 2009

senja, Lucka se narodila o 2 měsíce dříve, takže jsme to měli trošku jiné, ale doktroky mi říkaly, ať přes den budím, a to důsledně, ale když přibývá, ať ji v noci po uplynutí 1.měsíce nechám spát, že by se to naučila a pak bych ji to těžko odnaučovala.

sayast
15. črc 2009

senja,budila jsem pouze v porodce abysme meli carek co se tyce kojeni jak vyzadovali setry,doma uz jsem nikdy nebudila. kdyz 4 hodiny nechce,tak asi nepotrebuje. ale zas kdyz ma zizen po hodine,dam 🙂. opravdu to nechavam v jeji rezii
a pribirame krasne,zitra jdeme na kontrolu,ale podle predbeznyho vazeni doma jsme minuly tyden navazili 8,2 kg 😅. je pouze kojena

zuzankast.
15. črc 2009

také sem budila v porodnici, jak řekly sestry. Protože byla Julinka maličká, budila jsem ji ještě asi dva dny doma, pak sem zkusila, kdy se vzbudí sama a ona beruška vydržela od osmi až do dvou.. teď vydrží až do čtyř nebo pěti..
Dětská Dr. mi hned ze začátku řekla, že když hezky přibíráme, opravdu není nutné dítě budit. 🙂

ojo
autor
15. črc 2009

senja, mě dr. řekla ve dne budit po 3hodinach a v noci nechat spát...můžu tě říct, že Tomáš i ve dne spal jako zabitej (asi díky taky tou odeznívající žloutenkou) a dr. mi poradila, normálně ho rozbalit i polosklíknout, že když je dětem teplo, ztrácí sací reflex, takže když se ochladí, tak se trochu probere, hejbat s ním a jinak normálně použít žíňku namočenou ve studené vodě...to zabíralo nejvíc a otírala jsem ho dokud se neprobral...sice to byly jakoby šoky, ale nikdy u toho nezačal řvát 😉 😅 a někdy fakt buzení trvalo třeba 45minut 😅

v noci ho fakt nebuď nebo si na to zvykne, ale přes den určitě po 3h...kort když má žloutenku, to ty děti musí hodně pít...mojí kamarádce teď skončil Mareček na dětským odd, protože i přes to svícení se žloutenka nezlepšila a málo pil...i když přibíral 😖

a já od začátku budím po 3h a když si řekl dřív, tak dřív 😉 jinak jsem spíš byla pro ten režim, že i pak k ránu, když se vzbudil v 6h, tak jsem ho konejšila dudlíkem, aby prostě papal až na tu 7h 😅 někomu to možná přijde blbý, ale Tom se pak takle naučil a teď je v pohodě, už se na ty hodiny hlásí sám 🙂

jinak to teda zatím nechám, že ještě budu kojit v 22h, vyhovuje mi to tak, že i my tak chodíme spát a Tom už se vzbudí jen kolem třetí a pak až v 7h 🙂 a až budu přestávat kojit, tak to pak vynechám 🙂

janeyzelvicka
16. črc 2009

Já jsem ze začátku doma ještě budila, ale spíš proto, aby se najednou neprobudila s velkým řevem. Teď už bych to asi dělala jinak.
Senja, já bych ho asi nechala spát, pokud přibíráte. Kdyby nepřibíral, to by bylo něco jiného.

A k tomu zvykání v noci - podle mě to není jen tím, že když jako úplně malí chtějí spát a my je budíme, zvyknou si na to a pak se budou v noci budit. Plány jsou sice super, ale realita je drsná 😀 Kristýna taky spala v noci ukázkově, to byla nádhera, když jako malá prospala celou noc! a pak se to začlo hroutit - začala být živější, pohyblivější a už tolik spánku nepotřebovala, tak se budia. Špatné sny, zuby... a máte po noci, která je prospaná. A ne kvůli tomu, že by do ní matka žgárala.

ojo
autor
17. črc 2009

janey, no já od někoho tudle slyšela, že když se mu dítě v noci vzbudilo na krmení, tak místo krmení (už odstavovala), tak mu dávala pít čaj, aby ho jakoby obelhala, no ale dítko si pak na to zvyklo a už i jako větší se samo budilo, že chce pít 😕 😅

a s tím buzením jsem spíš pro hlavně kvůli té žloutence, ale kdyby ji můj Tomáš na začátku neměl a "nemusela" bych budit, tak bych ho asi taky nechala... nechala bych ho i teď spát, ale už se ze zvyku sám ohlásí, že je čas jíst 😀

janeyzelvicka
17. črc 2009

To je z bláta do louže, s tím čajem... furt lepší vzít a v polospánku nechat přicucnout, než chystat čaj...

misicka85
17. črc 2009

Ze začátku jsem kojila cca co 2-3h,jak kdy, jak si malá řekla. Poslení kojení je kolem 19h, ze začátku se mi budila 1-4-7, kolem 2.měsíce si to posunula na 2-7 a cca od 3.měsíce kdy jsem jí začala dávat spát samotnou do postýlky v pokojíčku mi spinká celou noc od 19h do 6h. Od 5,5m jsem pomalinku začala s příkrmy (kaše) a dávám jí jako předposlední jídlo aby se mi v noci nebudila žízní. Takže dostane v 17h kaši, v 19 kojo a jde spinkat. 😉

S buzením v noci - mi už v porodnici řekli že NEBUDIT. Dokud mimi spí tak nechat spát a hlavně ať se trochu vyspím i já. I když měla silnou žloutenku a strávila jsem v porodce 9 dní tak mi ji nikdy nenosili na kojení v noci Vždycky přes den co 3h, pak jí dali pod lampu, naposledy mi ji donesli kolem 23h a pak až v 6h ráno.

ava
17. črc 2009

misicka - jenže oni je v porodnici sami v noci přikrmují, proto ti ji nenosili. 😉

bubosek
17. črc 2009

Ahoj - do třetího měsíce to bylo super jedl v 9 pak ve 3 a pak v 8 někdy v 9. Paráda! Teď už měsíc je to v pytli, budí se i 5x za noc a budí se kolem půl 6 vyspaný.no je ze mně kolikrát chodící zombík, přes den dáchne kolikrát jen půl hodky, takže to s ním doháním po půl hodinách, před tím taky papal i po 3-4 hodkách, ted nekompromisně 2 hodiny, přes to vlak nejede, tak nevím co si o tom mám myslet, tak nechci strašit mamky s měsíčníma mimčama, ale i tato varianta se může stát.Jo a nebudila bych,když přibíra, budte rády, že spí.