Ricinus communis 5 CH. Máte zkušenost?

lcinka
9. pro 2011

Ahojte maminky a těhulky 😉 Máte nějaká zkušenost s těmito homeopatiky na podporu nedostatečné tvorby mléka?Jak dlouho před porodem(a prvním kojení) je užívat?Zabraly vám?
Všem moc děkuji a přeji Krásné Vánoce 😉

petrunka01
9. pro 2011

@lcinka ahoj..já brala asi od konce šestinedělí,tak měsíc a fakt zabraly.Měly jsme dokrm po každým kojení a teď kojím plně.Dobrá na podporu laktace je jestřabina-dělá se z ní čaj

lcinka
autor
9. pro 2011

Petrunko děkuju za odpověď a za tip na čajdu 🙂

jasekd
9. pro 2011

@lcinka prvniho syna jsem plne kojila jen 5 tydnu a pak do konce 4. mesice s prikrmovanim UM, Ricinus jsem nebrala, neznala jsem ho, tak u dcerky jsem zacla brat, po porodu 2x denne 5 kulicek. Dcerka je kojena, 6 mesicu plne a i ted hodne casto 🙂 Sice je to i tim, ze na rozdil od syna byla uplne zdrava a ja uz taky zkusenejsi, ale kdyz mi prislo, ze mam mlika min a byla nejaka krize, zacla jsem homeo zas brat a myslim, ze ve spolupraci s ostatnima vecma jako je caste prikladani, hodne pit a snazit se aspon trochu pravidelne najist, to zabralo 🙂 Stoji to asi 70 Kc a za tu cenu se to urcite vyplati vyzkouset.

lcinka
autor
9. pro 2011

Určitě si ho koupím a začnu hned po porodu.U prvního mimča jsem sotva kojila 3 týdny a to už s přikrmováním,tak doufám,že budu kojit plně 🙂 Díky moc

petrunka01
9. pro 2011

@lcinka já taky první dítko kojila s příkrmem,Ricinus jsme neznala.Tedm áme jinou dětskou doktorku a halvně sestřička mi moc pomohla.Je to laktační poradkyně a zachránila mi kojení.i když to byl boj a i dost bolesti ze začátku.

lcinka
autor
9. pro 2011

To věřím.Držím moc palce,ať je vše v pořádku a mimču chutná 🙂

lucista
6. led 2012

Ahoj doporučila mi je porodní asistentka v porodnici - rodila jsme předčasně a měla jsem obavy že mlíčko nebude, pomohly většinou se mlíčko vytvořilo do druhého dne, jen jsme s ne netu dočetla že by se neměly brát dýl jak týden v kuse že pak mají opačný účinek..nicméně u mě zafungovaly max do 2 dnů a byla jsme jak doma říkali mlékárny kunín..denně i 500ml mlíka do zásoby...takže za mě ano..a nakonec jsme kojila do 19 měsíců..:o)

misicka455
11. dub 2012

Do kdy vám zabraly ?

misicka455
22. dub 2012

Tak u mě bohužel nezabraly 😒

veruska007
22. dub 2012

Poprvé nepomohly ☹ .
Podruhé zabraly, vzala jsem hned večer po porodu... a druhý den už jsem měla mléko! Nemohla jsem tomu uvěřit. Brala jsem i při laktačních krizích, účinkovaly skvěle.