Ricinus Communis. Poraďte s dávkováním

makinka2
13. čer 2011

Ahoj 🙂 Můžete mi některá poradit s dávkováním. V lékárně říkali 2x denně, ale neřekli množství, někde jsem četla, že naráz 5 kuliček. Mám 3 měsíční miminko, takže už nepotřebuju rozjet laktaci, jen podpořit tvorbu mlíčko, mám ho už málo ☹
Moc děkuju za odpoved 🙂

ninouche
13. čer 2011

ahoj, obvykle se bere jedna dávka 5 granulí, v knížce o homeopatii jsem našla 3-4x denně, ale stačí podle potřeby, tj. pokud bys pociťovala nedostatek mlíčka, tak si to dej pár dní dvakrát deně, to by mělo stačit. Já na ně nedám dopustit - několikrát jsem je použila, a pořád kojím 😉 A při braní homeo by se neměly mentolové věci (máta), třeba žvýkačky a od jídla bys měla mít min. 15 minut odstup - prostě mít "neutrálně" v puse, protože se to vstřebává sliznicí.

kristia
13. čer 2011

Ahoj, také ji beru, mám dávkování 2x denně 5 granulí na podporu kojení. Snažím se tak půl hodinky před i po vycucání granulí nejíst. Zatím funguje bez problému 😉

jasminy
15. čer 2011

Taky jsem je brala, 2x denně 5 granulí, ale na mě to nefungovalo. Mně pomohlo být v klidu po psychické stránce. Když jsem to přestala tolik řešit, mlíčka bylo víc 😀

hankazamecnikova
15. čer 2011

Jak píšou holky, 2x denně 5 kuliček. Má se u toho taky hodně pít. Mně to pomohlo, měla jsem pozdní nástup laktace (první týden ani kapka)...

mirusenka3
18. čer 2011

ahojte,ako sa to uziva?pod jazyk alebo zapit alebo ako?diky

zelivka
18. čer 2011

normálně cucat a nechat rozpustit v puse 🙂

argousek
18. čer 2011

Má se to nechat rozpustit pod jazykem, nemá se 15 minut před tím jíst ani pít. Nemělo by se pít kafe, protože to má dost výraznou chuť a pak by to nefungovalo.

k28
7. srp 2016

Nekdo říká ze se nesmibrat dlouhodobě a nekdo zase ze každý den klidne mesic.V lekarne nevedeli.?

jankatec
18. zář 2016

Ahojte,prosim mohu mit dotaz-jak dlouho vydrzi jedno to baleni??? Kolik 5-ti granulovych davek obsahuje? Dekuji moc za info.

alelajda
16. říj 2016

ahoj děvčata chtěla jsem se taky zeptat na ty homeopatika ja vim že mam zatim do porodu daleko ale zajima mě to z duvodu že u dcerky jsem o tom ani nevěděla a měla sem mliko jen prvnich 14dni možna to bylo i tim že mala se už v porodnici nedokazala přisat a ja jen odstřikavala ale už cestou domu z porodnice sem musela koupit sunar protože i v porodnici mi ji přikrmovali nutrilonem. Ted čekame chlapečka a ja nevim jestli nebude stejny problem jakože raději bych chtěla kojit kvuli uspory času ale par lidi mi řika že pry kojit nebudu když jsem nekojila malou a tak bych chtěla vědět jestli bych si měla pořidit ty homeopatika jestli mi to pomuže