Řídká stolice se zvracením u devítitýdenního miminka

veronika_82
29. dub 2014
Uživatel veronika_82 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od veronika_82.

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s velmi řídkou stolicí u kojeného dvouměsíčního miminka. Tuhle konzistenci má od narození, vždycky mi to ale přišlo v normě, tzn. třeba dvě stolice denně v relativně malém množství, ale cca posledních čtrnáct dní je to teda vždycky nářez 🙂 Přijde mi to hodně průjmoidní, jen jednou za den nebo dva, malýmu to teče i po zádech, což si myslím, že je ještě normální, ale vždycky tomu předchází zvracení, jako kdyby ho bolelo bříško.. Jinak prospívá dobře a nezdá se mi, že by vypadal nemocně. Díky za rady!

zyoma
29. dub 2014

Nezdá se mi to zvracení. Jestli nejde o rotaviry...
Tady je hlavní pitný režim. Asi bych se to raději zeptala doktora.

terezapetrova
29. dub 2014

U takhle malych deti hrozi dehydratace a ta muze byt velmi nebezpecna - u malych deti, urcite bych ho vzala k dr. Drzim palce

zickemartina
29. dub 2014

to zvraceni muze byt jen ze si neodrihlo, byt tebou vezmu podelanou plenku a zhouknu k doktorovi, jak rikaji holky jesli to jsou rotaviry hrozi dehydratace. oni to poslou na rozbor

emin
29. dub 2014

Záleží jak často kaká a zda jsou ve stolici kousky. A take o způsob zvracení - obloukem? Nebo jen ublinkává? Pokud je to takto pravidelně, třeba po každém nakojení, zvrací obloukem a pak kaka vyloženě vodu, může jít o nějaký zažívací problem, zvlášť u takto malého mimča. Pokud třeba 12x denně a ve stolici jsou male kousky, které se nevsáknou a jen ublinkává, tak je prostě najedený a tím jak zatlačí jde to I horem 🙂.

veronika_82
autor
29. dub 2014
Uživatel veronika_82 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od veronika_82.

pravidelně to není, jen přibližně jednou za den nebo dva, po kojení hodí docela velkou šavli a pak se hned pokadí, je to tekuté dost, ale malé kousky tam jsou taky, tak nevím.. Nemyslím, že by mohla hrozit dehydratace, vzhledem k tomu, že stolici nemá tak často, ale prd tomu rozumím.. Jen mě trošku znervózňuje to zvracení před každou stolicí