Rozjí se, když ho odstavím?

cilkat
13. čer 2017

Holky, jdu si pro názory. Mám 19 m syna. Je to kozomil. Na psu by byl furt (je to pro něj i způsob mazlení a hry). Kojením taky uspávám a v noci ho mívá místo dudlíku. Nicméně od cca pátého měsíce, kdy jsem začala přikrmovat, prudce zbrzdil přibírání na váze i růst. teď v roce a půl mi bylo doporučeno z toho důvodu odstavit. Já se toho ale poněkud bojím (jak ho uspím, jak zažehnáme krize a pod...). Máte někdo zkušenost? Odstavovali jste v podoné situaci? Pomohlo to?

plksv
13. čer 2017

Moji dva nejedlíci se po odstavení nerozjedli. Z tohoto důvodu bych kojení neukončovala .

kamiska
13. čer 2017

Taky bych neodstavovala a zkousela jen dal nabizet jidlo. Byla bych rada, ze ma aspon mm.

horsiee
13. čer 2017

Také bych neodstavovala tak narychlo. Můžete zkusit třeba vynechat jedno dve

horsiee
13. čer 2017

Jedno dvě kojení a nahradit to jídlem. Uvidíte co to s prckem udělá a když to nepůjde tak mu mm zase vrátíte. Hodně štěstí

monaluza
13. čer 2017

Syn je stejne stary a popisovany stav u vas na nej uplne presne sedi 🙂. Jelikoz jsem tehotna (nyni v sedmem mesici), odhodlala jsem se koncem brezna k odstavu (z vice duvodu - moje unava, nevyspani, to ze si zacal kojeni dost nevybirave vynucovat...) Vyckala jsem tedy na dobu, kdy cca tyden jedl lepe (takovych obdobi predcasneho slaveni jsme uz meli vicero 😉) a nejdriv ubrala kojeni pres den, pozdeji i nocni. Od te doby se vyrazne zlepsil spanek (cca dvakrat za noc se probudi na trochu vody, jinak nic, spi 12 hod), ale stale je hooodne spatny jedlik, k zivotu by mu stacily jogurty, piskoty a banany. Uspavani vecer bylo asi dvakrat s placem, pak uz ne, ovsem prisla jsem tim o zpusob uspavani pres den, usne jen vyjimecne v kocarku a velmi velmi velmi vyjimecne doma v posteli.

izz76
13. čer 2017

@cilkat Mě se dcera normálně začala rozjídat až ve 2letch,do té doby,byla schopná se klidně několik dnů jen kojit,bez toho aby si dala sousto jídla. Teď jsou jí skoro 3roky,je hodně vybíravá,ale jí. Takž bych neodstavovala,je to brzo,hlavně pro takového závisláčka a jak taky odstavit,vždyť by to šlo hodně těžko.

terezapetrova
13. čer 2017

@cilkat těžko radit kdyz nevíme kolikrát za den kojis a kolik jiného za den ditko sní 🙂

panickatlamicka
13. čer 2017

Mne by spis zajimal ten vahovy NEprirustek, kvuli kteremu mas odstavit. 🙄

panickatlamicka
13. čer 2017

Jo jinak dcera nejedlik, zacala hezky jist az tak pred pul rokem, ted ji jsou tri roky, kojim furt. Jinak to pozdejsi odmitani prikrmu pry miva mnohdy spojitost s jejich brzkym zavadenim.

hanih
13. čer 2017

@cilkat Dost mi to připomíná naši situaci. Dcera (nyní skoro 20 měs.) byla do šesti měsíců plně kojená a krásně přibírala, byla takový cvalíček. Po zavedení příkrmů se to přibírání dost zbrzdilo (na roce neměla ani osm kilo). Příkrmy navíc často odmítala, nejradši by byla jen na mateřském mléce. Měli jsme lepší dny, kdy celkem i něco snědla, ale většinou jen tak dvě jídla za den a malé porce, ale pak jsme měli i dny, kdy odmítala cokoliv kromě mléka. Před pár týdny mi doktorka (moje) doporučila přestat kojit, protože mě to celkově oslabuje (mám špatnou imunitu, od podzima do jara jsem byla každou chvíli nemocná, což se mi nikdy moc nestávalo). Takže jsem se rozhodla kojení zatím omezit s tím, že uvidím, jak to dcera snáší a za čas bychom případně odstavili úplně. Vynechali jsme tedy všechna denní kojení a nechali jen večerní a noční, dceři jsem vysvětlila, že mlíčka už je málo, takže bude jen večer a v noci, když si o mlíčko řekne, tak se snažím odvést její pozornost jinam třeba hrou atd. No a od druhého dne od nastolení tohoto režimu se nestačím divit - dcera baští pětkrát denně, někdy i docela velké porce, dokonce si i sama o jídlo řekne. Dneska si dokonce řekla i o přidání. Fakt jsem nestačila zírat. Takže můžu říct, že u nás to zatím funguje 🙂 Ale každé dítě je jiné, takže těžko říct...

lucka662006
13. čer 2017

Syn byl nejedlik a stale je nejdlik bez ohledu na to, zda se kojil nebo ne. Sni vzdy 1/2 toho, co dcera. Bylo to tak kdyz se jeste kojil i nyni. Kojeni na to nemelo vliv. Ze se pribrzduje pribirani je normalni s vetsim pohybem, a vekem,. Nemůže stále přibírat tak jako miminko logicky.

hanih
13. čer 2017

Jinak ještě dodám, že v době, kdy dcera baštila nejhůř (cca kolem třináctého měsíce) a kdy nejedla v podstatě nic kromě mléka, mi doktorka rozhodně doporučovala kojit a kojit a kojit, aby měla aspoň to mléko. Nyní, než jsem ubrala to denní kojení, jedla dcera ta dvě jídla denně plus nějaké ty piškoty, rohlík.

jitavrtule
13. čer 2017

Dcera je takový normální jedlík, každopádně kojení na to jak jedla vliv nemělo nikdy žádný. Předpokládám, že 19m dítě už jídlo normálně dostává a jen když ho nechce tak se dokojí, to podle mě odstav nijak nezmění, akorát budeš řešit, čím nahradit aspoň to mlíko, který by si dítě dalo.
Ad odstav - odstavovala jsem v 23m, to už jsem byla těhotná a hodně mě to bolelo. Taky jsem z toho měla hrůzu. Zpětně si říkám, že jsem si mohla ušetřit pár měsíců trápení. Mně už teda stejně na prsu večer neusla, většinou se napila pak si podudlala a pak tam ještě nějakou dobu buď vyprávěla nebo rotovala po posteli, takže místo kojení má teď flašku s UM (který dva roky vůbec nechtěla), pak vyčistit zuby a zalézt do postele, kde s ní jsem dokud neusne, většinou mi tam vypráví až ztuhne. Přes den dám flašku, lehnu k ní a je tuhá skoro hned (to jde líp než večer) nebo usne třeba v autě, v kočárku mi bohužel neusne vůbec. Krize holt zažehnám pomazlením, zuby mažu gelem.
Pronikavě se zlepšil spánek (ze 3-5 probuzení za noc a dudlání je 1-2 vzbuzení na mlíko, to už dávám obyč kravský (místo sladkýho UM) nebo vodu. A vlastně mi přijde, že co jsem odstavila a začla pít UM, tak paradoxně trochu přibrala, vždycky byla spíš žížalka a teď je na ní trochu víc hmoty. Ale těžko říct zda to je přirozený vývoj nebo vliv jídla/UM.

jitavrtule
13. čer 2017

Jinak jako největší plus odstavu vidím to, že může konečně uspat i tatínek 😀

verinikki
13. čer 2017

A proč zcela odstavit a najednou? Nech mu mlíčko dvakrát denně dle toho, co ti vyhovuje a zbytek nahraď jídlem - vzhledem k věku vysvětli, že už je veliký a mlíčka je už málo - jinak pokud kojíš i v noci, tak to bych odstřihla úplně - nám se pak neskutečně spravil spánek a rozhodně byli všichni spokojenější. Ohledně nějakých krizí přes den, to nevím, ale asi si bude muset zvyknout jenom na utěšení pohlazením a lahvičku s čajem - tohle ale asi vyřeš co nejdřív, protože před druhým rokem u nás už nabíhalo období vzteklení a hysteráků - a to si nedovedu představit přestat s kojením, pokud bys nechtěla kojit tak do tří let...

blahova_andrea
13. čer 2017

já kojila do dvou let. ukončila jsem proto, že už mi to vadilo a opravdu jsem viděla, že to má dcera jako zlozvyk. její nejedení nebo přibírání se tím rozhodně nevyřešilo. je to rok a do teď jí velmi málo a je to prcek. jinak odstavit jsem musela ze dne na den úplně. prostě jsem jí vysvětlila, že už není a hotovo. týden se dožadovala, druhý už se jen občas zeptala a byl klid. dřív jsem to zkoušela různě redukovat. nechat jen po ránu a před spaním apod, ale to nemělo smysl. když věděla, že mlíčko je, tak proč by ho nemohla dostat. takže až jsem sama dozrála, šlo to radikálně. do té doby jsem váhala a ona to cítila a vždy toho využila. takže hlavně si to ujasni ty sama v sobě. až se rozhodneš ty sama, že chceš z nějakých důvodů skončit, tak to půjde a docela rychle a snadno. ale dokud budeš mít pochyby nebo to dělat jen proto, že ti to někdo radí a ty o tom přesvědčená nebudeš...dítě tě zvykle a stejně se nehneš z místa 😀

arwen_arina
13. čer 2017

Kojici prominou,ale toto fakt nechapu ...jak spite?:o

panickatlamicka
13. čer 2017

@arwen_arina lezim a mam zavreny oci. 😀Ne vazne.. Bylo obdobi, kdy se dcera budila vic a kdy min. Ted spi v podstate celou noc(jedno kojeni predtim, nez zalehnu taky).

arwen_arina
13. čer 2017

Ja jse spis ptala, jak jako spis s malym,kdyz ma prso misto dudliku? Ja bych trnula hruzou,ze ho zalehnu nebo primacknu rukou...

cherris
13. čer 2017

@arwen_arina já popravdě ani nevím, kolikrát prcek v noci pije, spíme v jedné posteli a už se obslouží sám, já to prospím 😁

arwen_arina
13. čer 2017

@cherris vim o jedne zene z okoli,ktera dite takto usmrtila zalehnutim. Tisickrat si muzes myslet,ze to mas pod kontrolou, pak nedejboze usnes tvrdeji nez jindy,to neovlivnis...a nestesti je na svete:( za tohle nejake kojeni nestoji...krom toho z te postele muze spadnout...vubec si spani s miminem v posteli neumim predstavit, vzdyt je to jeste prcek zranitelny

panickatlamicka
13. čer 2017

@cherris vid. 😀 kdyz byla Vendy jeste uplny novorozenec, tak se vzdycky jen do ticha ozyvalo takovyto typicky funeni, kdyz hledala. 😂

panickatlamicka
13. čer 2017

@arwen_arina ale prdlajs, proc bych ji zalehavala? Kolikrat spala stocena do klubicka pritiskla k memu brichu. Ted uz takove „ohledy" nebere. Proste se rozvali a nazdar. Jeste, ze mam oooobr letiste. 😀 kvuli padu byly na zemi polstare. Pozdeji spavala u zdi, coz zustalo doted. 🙂

cilkat
autor
13. čer 2017

@terezapetrova Jak kdy... vypisovat kompletní jídelníček se mi nechce, ale když má blbý den, zapíjí každé jídlo a toho jídla sní tak 50 g (nebo taky třeba 3 křupky místo svačiny), plus kojím na spaní (2x přes den, 4x v noci)... Zhruba.

@panickatlamicka v 5m 7,5 kg... v 18 m 9,3 kg...
@panickatlamicka je fakž, že přikrmovat jsem začala chvilku před začítkem pátého měsíce... ale proto, že se mi malej po jídle sápal a hrozně ho chtěl zkoumat.

@lucka662006 že se temo přibíráni brzdí, chápu... ale v pátém měsící byl váhově na 75 percentylu (zhruba), v 18 m na třetím ...

@blahova_andrea to je dost pčesný popis toho, proč se mi zatím nechce - nejsem rozhodnutá.

@arwen_arina spím celkem v pohodě malej se mnou spí v posteli od narození... dudlání mě až tolik nebudí. Chápu, že pokud víš o nějakém zalehnití, tak by ses nevyspala (manželovi to taky chvilku trvalo), ale zas tvrděj, že to redukuje třeba syndrom náhlého úmrtí... Statistické porovníní těhle dvou rizik jsem žádné nenašla.

Jinak všem děkuji za názory a zkušenosti. Uvidím, jestli půjde jen redukovat, ale uvidíme... teď pár dní jí dobře :D

panickatlamicka
13. čer 2017

@cilkat ja myslim, ze to tvoje dr zbytecne hroti. Moje dcera ma ve 3 letech 11,5 kg. Naprosto zdrava holcicka, mimochodem v 18 m mela 8660 g.

kamiska
13. čer 2017

@cilkat tak nekdo na tom spodnim percenitlu byt musi, od toho je to gaussova krivka. Je vesely, zdravy, spokojeny? - jestli ano, neres to.

normalnimatka
13. čer 2017

to bych taky ráda věděla... dopředu to ale neodhadneš a pak to může bejt opravdu průšvih, když najednou prcka ani neuspíš a třeba ti ani jíst nebude chtít nějak výrazně víc:(

cherris
14. čer 2017

@arwen_arina já si nedovedu představit, že bych ho se svou tělesnou konstitucí dokázala zalehnout i kdybych chtěla, navíc už je malý takový obřím, že pomalu hrozí, že zalehne on mě 😂

normalnimatka
14. čer 2017

@arwen_arina když kojíš, nemůžeš mít tvrdej spánek:DDD
ne hele, mně to teda přijde divný.... máma má prostě na to radary to dítě nezalehnout.... smozřejmě se to neslučuje s alkoholem, práškama, drogama apod. ale jinak si myslim, že pohromadě spaly děti s rodičema velkou část historie, a v mnoha kulturách i dodnes a prostě to nějako funguje🙂

dora13
14. čer 2017

@arwen_arina s ditetem na prsu opravdu tvrde nespis... nemluve o tom, ze usmrtit zalehnutim takhle velky dite uz by chtelo poradny kus baby😃😃