Rozkojení a přibírání na váze

eonee
10. kvě 2019

Milé maminky,
chtěla jsem se vás zeptat. Dnes nás pustili z porodnice, trošku s prstem nahoru. Malá "shodila" nějakých 10 procent své váhy během prvních tří dnů... Ale podle toho jejich tabulkového vážení přibírá maličko. A je to to tím, že ještě nemám dost mléka, tak mi bylo doporučeno, abych koupila novorozenecké mléko na eventuální dokrmení, protože v porodnici jsme cca třikrát dokrm dali, když mi malá i po hodinové fušce u prsu plakala hladem. Saje dobře, to problém není. Jen toho mléka je zatím jen pár kapek.

Čím pomoci laktaci a tvorbě mléka?

Mám ji pravidelně převažovat a podle toho jí připravit dokrm? Nebo se mám spolehnout na to, co mi "poví" ona sama, tedy - saje, nepláče = nemá hlad a nemusím řešit dokrm?

Má smysl v prvních dnech doma počítat pokakané a počůrané plenky?

Děkuji! 🙂

marketanova
30. kvě 2019

Dobrý den, mě materske mleko dlouho nevydrzelo, když nás pustili z porodnice. Zacala jsem se sunarem, pouzivala ho uz i moje maminka. Myslim, že je to v poradku, když vam dojde vase mleko.

marketanova
30. kvě 2019

Ahoj maminky, bohužel nemůžu mít mléko a nebudu moct dítě a ni nakojit. Jsem z toho špatná, ale kamarádka mě podržela. Zrovna se rozmýšlíme, jaké mléko zvolit. Mám doporučení na www.sunar.cz, je celkem dobré, že mají všechny produkty na eshopu, nakupujete tam taky?