Rozpraskané bradavky. Co je dobré na zahojení?

jitulka1985
28. srp 2008

Ahoj mamči, žádám vás o radu co je dobré na zhojení rozpraskaných bradavek.Malej hodně saje a mám bradavky úplně "rozkousané", teče mi z nich krev a malej pak i trochu tu krev blinká ☹ Máte nějakou radu?Moc všem děkuji předem za odpověd 😉

lukin
28. srp 2008

Mě pomohl Bepanthen.

johanda
28. srp 2008

lanolín (třeba PureLan), stejnou službu ti ale prokáže i mnohem levnější adeps lanae, který se používá v lékárně jako masťový základ

motol
28. srp 2008

náš malej byl uplně to samý měla sem krvavý bradavky a pěkný modřiny,mazala sem Bepanthenem a nebo si potřela bradavku mateřským mlékem a nechala zaschnout a taky to pomáhá 😉

helenkaa
28. srp 2008

Ahojky!Mi pomohlo sádlo 😵

sue007
28. srp 2008

ahoj,je toho ted plno,co namazes a uz nemusis pred kojenim stirat-bepanthen je super,pure lan od Medely mam,ale tak hur se maze...avent dela podobny krem a ten je lepsi na to rozmazavani,jinak fungujou super.Snaz se maleho napolohovat tak,aby mel prasklinu v koutku ust a stridat polohy,pokud jich mas vic...a urcite nechat okoknout se pri kojeni lakt.poradkyni,kdyby se to nelepsilo,ale ze zacatku to tak byva...

daluri
28. srp 2008

Bephanten je dobrý nebo to mateř.mléko, jak radiola Motol...to mi taky v porodnici říkali. Četla jsem i, že někdo dává tvaroh, ale to spíš na záněty...
Vydrž, to přejde, drobeček je malý, to jsou ty začátky...

annag
28. srp 2008

v prípade nutnosti ozaj ten bebanthen, ale v princípe si musíš uvedomiť, že z bradavky sa musí stať mozoľ - musí stvrdnúť a zvyknúť si na tlak pusinky a sliny bábetka. Preto najlepším riešením je dávať masť minimálne, potierať ho len MM (má antibakteriálne a hojivé účinky) , lebo masťami sa bradavka zbytočne zmäkčuje a nemôže sa z nej rýchlo vytvoriť tvrdý odolný "cumeľ". Každopádne za pár dní bude všetko OK. To, že bábo spapá Tvoju krvičku vôbec nevadí, môže sa Ti dokonca stať, že potom pri odgrgnutí vyvracia mliečko aj s krvou, tak sa nezľakni. No a ako radila polohovať sue

pavlina05
28. srp 2008

Bepanthen. větrat 😉

jitulka1985
autor
29. srp 2008

Holky díky moc, už je to mnohem lepší dneska. 😉