Rychlé přibývání na váze a časté kojení. Kdy začne dělat delší přestávky mezi kojeními?

aandymo
24. bře 2008

Ahojda,chtěla jsem se zeptat jak vaše miminka přibývala na váze.Náš Daneček se narodil se 3,54kg,teď mu jsou 3 měsíce a má 7,3kg. Tlustý však není jen vypadá jako půlroční miminko,je to takovej pořádnej chlapák. Daneček je jen kojenej,přes den jí tak po 1-3hodinách,v noci jí asi tak 5krát.myslela jsem,že už si bude dělat v noci delší pauzi mezi jídli,ale on baští tak po 2hodinách.Nevíte kdy by si měl začít dělat delší přestávky mezi kojeními?

musko
24. bře 2008

aandy, do pol roka určite treba kojiť podľa potrieb dieťatka - dať napiť keď je smadné. U plne kojených detí obezita nehrozí. To až s nástupom príkrmov 😉

vierkaaaa
24. bře 2008

aandy, aj moja dcéra pribrala za jeden mesiac medzi 2 a 3 mesiacom 1,40 kg, vtedy som sa zlakla že bude obézna ale samo sa to upravilo teraz priberá mesačne okolo 0,5 kg a je to v poho...to sa upraví samo zo začiatku kojené detičky dosť priberajú, moja dcérka je len kojená 🙂

veva1
24. bře 2008

aandy,tomasko tiez papka casto a tiez ma cez 7kg a nie je tucnucky len taky pevny bubko. V noci papa kazde dve hodky niekedy aj tri,no niekedy aj 1 hodinku.No v noci si myslim ze to nesuvisi vzdy s hladom ,ale zvykom,otvorim oci chcem prsnik 😉

mimakro
24. bře 2008

Ondrejko mal ako polročný 9 kg. Dovtedy bol iba dojčený. Teraz má 4 roky a 18 kg. Je úplne normálny, ale vtedy mi pripadal ako tučko (viď fotoalbum 🙂 )

kachnik
25. bře 2008

My tak často nebaštíme, v noci jen jednou a pak brzy ráno a máme cca 6 kg. 😅 Asi mám dost výživné mlíčko... baštím všechno...

kitty68
25. bře 2008

aandymo moje ella sice v noci chce jen jednou, ale pres den co 2hod a k veceru co hodinu.
zkus ho pred spanim nakrmit z obou prs

ella mela 4.49 pri narozeni a ve 4tydnech 5.44

nebo mu zkus dat misto jednoho kojeni caj

brnda
25. bře 2008

vojta mel ve třech mesicich 7.6kg,taky jsem jen kojila,nekdy po hodine ,nekdy po třech
po tech třech mesicich už se to přibyvani zpomalilo,v pul roce mel 8.8kg a v 8 mesicich 9.7kg

rinuska
25. bře 2008

môj malý mal v troch mes. 8, 6 kg , bol len kojený a ani nie nejak často , teraz má skoro 12 ,stále kojený , sem tam nejaký príkrm

jahodka11
25. bře 2008

ja som maleho plne kojila len 2 mesiace, ale mal 7350g....🙂 teraz sa nam priberanie trosku spomalilo, ale pokial babatka negrckaju, treba im davat papat kolko si pytaju 🙂

shela
26. bře 2008

no my mame uz vyse 10 kil 😔 prikrmujeme uz skoro 2 mesiace a stale priberame okolo 800g na mesiac.. Nathalie ako 3 mesacna niekedy spapala 300ml mliecka a po hodine na to 200ml...takze aj ja sa zastavam nazoru ze treba krmit tolko kolko si dietatko vypyta.Kym nezvracia je vsetko OK

flipinka
26. bře 2008

Ja si myslim, ze to nie je normalne, ak babatkam davate stale jest.
Pokial jedia len materske mlieko, tak je to ok. Este dajme tomu, aj UM sa da do istej miery tolerovat, ked sa obidu predpisane davky.
Ale dieta ktore konzumuje normalne prikrmy uz viackrat za den nema byt co hladne stale, to fakt vedie akurat k obezite. Treba ho inak zabavit, ist s nim von, odviest pozornost od jedenia a predlzit interval aspon o hodinu.

zuzka99
26. bře 2008

shela - to naozaj spapá behom hodky 500 ml MM? Moj malý má teraz 3 M a spapá každé 2 - 3 hodky 100 ml MM a to som rada, že sa nám to podarilo. Ináč priberá krásne, 200 g týždenne. narodil sa 2,6 kg a teraz máme 5,3 kg. no zdá sa mi že papa malinko, ale podla tabuliek a priručiek 🙂 vraj akorát

shela
26. bře 2008

zuzka..teraz uz nie.. to len ked mala 3 mesiace mala take obdobie ze bola strasne hladna..a keby som jej nedala tak by zacala revat ako pavian..lekarka na to nehovorila nic ..kym nezvrackala bolo vsetko OK...Nathalie sa narodila ako 3400g a 49cm takze uplny normal ale potom zacala velmi rychlo rast a preto potrebovala tolko papat.. teraz papa 5 krat do dna ..rano si spapa 200ml mliecka, doobedu ma kasicku , na obed ma zemiacik s maskom a potom uz len 2 krat mliecko..a to je vsetko..ona uz ma 76cm ..je strasne vysoka na svoj vek
a pre flipinku...asi este dieta nemas..vies kazde dieta je ine a nemusis odsudzova matky ktorych deticky nepapaju presne podla navodu na Nutrilone...niektore papaju polovicku z uvedeneho mnozstava a teraz mi chces povedat ze ta matka je krkavcia pretoze neda diietatku tolko kolko by malo spapat??? 😠

flipinka
26. bře 2008

Shela, predstav si, mam 😉
A myslim, ze nie som krkavcia matka, ked som mala laktacnu krizu 2 tyzdne a snazila som sa ju prekonat, boli dni, ked si mala musela vystacit len s tym co vycucla. A niekedy to bolo par kvapiek. Nijako ju to nepoznacilo a kojenie sme zachranili. Bola tiez strasna hladoska, ked mala 2 mesiace, ale tak sa nedalo existovat - nebolo mozne kojit kazdu hodinu, tak som to postupne predlzila na 2 a uplne v pohodicke si zvykla a vydrzala potom aj 3 🙂 A z priberania 400g/ tyzdenne teraz pribera tak 70, no ma uz skoro 7 mesiacov. Doktorka je spokojna s jej vahou, ze prospieva pekne a nemam ziadnu tucibombu 😀

zuzka99
26. bře 2008

shela tak to hej, my sme tiež mali to obdobie ale to mal 2 týždne a papal 200 ml, doktorka len valila oči, ale prešlo to a teraz sme vyrovnaný na 100ke.

shela
26. bře 2008

zuzka...moj nazor je taky ze babo si samo zapita ked je hladne..a mamicky ktore maju take tucibomby ako ta expertka flipinka podotkla nech si ale vobec nelamu hlavu ..ved miminka to vybehaju ked zacnu chodit.. 😉 a stale je lepsie ked je dietatko trosku viac gulate v pripade choroby...clovek nidky nevie ako moze mimi ochoriet a potom to ma z coho schudnut