Sběrače na mlíčko (mušle). Máte zkušenosti?

tanuki
24. říj 2008

máte někdo pozitivní/negativní zkušenosti s touto pomůckou? případně konkrétním typem - Medela, Avent? Přijde mi to jako zajímavá věc... nasbírat několik kapek bezbolestně 🙂 díky

gabka32
24. říj 2008

ahoj. já používala avent - vždycky když jsem odsávala z jednoho prsu,tak se mi spustilo mlíko z druhého, tak aby nepřišlo nazmar - je to fajn věcička. akorát v návodu bylo napsáno používat jen 40min v kuse... že to pak snižuje tvorbu mlíka...

annag
24. říj 2008

tak ako píše gabka, ak tak len počas odsávania druhého prsníka. Aj zberače sú umelý zásah do kojenia a okrem toho môžu byť pôvodcom a šíriteľom infekcie.

tanuki
autor
24. říj 2008

takže to chce maximální hygienu a používat co nejméně... Mně právě přijde také líto, aby unikající mlíčko z nekojícího prsu zachytávala blbá vycpávka..

helena001
24. říj 2008

jeto velmi dobra pomocka. avsak je potrebne ich kazdy den sterilizovat a po vyliati mliecka vzdy umyt len horucou vodou. da sa pouzit na podanie kvapiek striekackou alebo neskor do prikrmov. skonzumovat vsak do 24 hod najlepsie

skrecok
24. říj 2008

Ahojte, ja mam zberace mliecka od Avent a je to velmi dobra vec, ked odsavate alebo kojite z jedneho prsicka ...Samozrejme sa nesmie nosit dlhsie ako 40 min, inak sa upchaju mliekovody (ci tak nejak co sa mne stalo) a je problem na svete.

robi
24. říj 2008

ahoj,
ja mam od Medely. Pouzivala jsem je ze zacatku, protoze pri kojeni mi z druhyho vyteklo vzdycky hodne mlika a nechtela jsem pouzivat vlozky nebo byt mokra. Ted odsavam, takze si musli dam na druhy a pak vylivam. Nechce se mi to vyvaret, takze je pouzivam hlavne pri kojeni nebo odsavani. Byly dost drahy, ale vyuziju je, takze penez nelituji.

surikatka
24. říj 2008

ahoj, ja som dokonca pouzivala zberace mlieka Chicco podedene od sesternice. Kazdy den som poctivo vyvarala a nosila som to prve 3 mesiace skoro stale, pretoze mi neustale samovolne vytekalo mlieko. Vlozky v podprsenke som potom mala rozmocene, bradavky ma priserne boleli, pri kojeni som takmer plakala. V musliach som mala bradavky akoby stale vo vzduchu, vsetko sa krasne zahojilo, mozem len odporucit tuto pomocku pouzivat. No a samozrejme som takto nazbierala strasne vela mliecka, zamrazila a pouzila neskor pri priprave prvych prikrmov.