Škodí kouření při kojení?

mamina26
29. pro 2006

ahojky maminky, mam problem, za ktery si samozrejmne muzu sama, presto prosim o radu maminku, ktera na to je (byla) stejne, jako ja
mam 3 mesicni miminko, pred tehu jsem byla silny kurak, v tehu jsem prestala uplne a vydrzela to az do 3. mesice myho miminka, nedavno jsem byla v krizi a zapalila si, ani mi to nechutnalo, mela jsem vycitky a doufala, ze to byla posledni cigareta....ale bohuzel sem to nevydrzela a asi 3 den kourim...asi 4 denne, ale prece....to, ze to skodi mne vim, jen chci ujistit, ze nemuzu ublizit miminku, vetsinou kourim po kojeni, snazim se, aby se to co nejmene dostalo do mlicka...neni to nic, na co bych byla hrda, proto jsem si zalozila novy nick a je mi jasny, ze jestli mi napisete, ze sem blba, budete mit pravdu ☹

hanka274
9. led 2007

tak si daj stamperlik!
hahahahaha.....

ale tusim neni B12 prave pri kojeni....vies to na sto pero?

melory
9. led 2007

ja si zas myslim opak ramzesa, ze pohar vina je vacsie zlo ako jedna cigaretka.

ramzesa
9. led 2007

prepac melory, to som nechcela. Uz sa blizi vecer a ja akosi stracam prehlad. 😅

melory
9. led 2007

to neviem na 100% ale idem kuknut do krabicky.

ramzesa nevadi, ale fakt by som nefajcila ani tehu ani pocas kojenia.

hanka274
9. led 2007

tak melory, nefajci. Ale pohar cerveneho vinka je dokazane, ze je v poho.
A nie je to vacsie zlo ako ciga, ved pri cigaretach nie je nic dokazane, ze na nieco su alebo funguju alebo co... proste nic....fujha....a hotovo.
a ty mas krabicku od B12....no tak to sa necuduj, ze nevies schudnut ked ich beries....alebo nie? to mas pre istotu, ze by si to s tym chudnutim prehnala?
no kukni a povedz....

ramzesa
9. led 2007

take 1 deci vinka, kolko moze mat alkoholu? ja sa bojim pit, tak ci tak aj ked sa to trosku povoluje. Ale take cervene vinko je zdrave. Ak sa nemilim pri anemii a na cievy?

melory
9. led 2007

hanka ja mam ferro- folgamma a mne ho dali teraz pocas tehu a v letaku je napisane ze sa moze v tehu aj pocas dojcenia

hanka274
9. led 2007

jo, a aj pri inych, mne neznamych...len som pocula...

ramzesa
9. led 2007

A cigarety okrem nikotinu obsahuju kopec dalsieho svinstva, kdesto kvalitne cervene vinko nie 🙂 . 😅

vavka33
9. led 2007

Aha,hanka bojovnik proti fajceniu?Ahoooj.
Dnnes nepapas cokoladu?Citam,ze dnes popijas 😀 😀 😀

hanka274
9. led 2007

ramzesa-tak tak.
melory-a na co ti to dali? ved si pisala, ze by si dala par kilo dolu nie hore....alebo na co ine este to ferro......je?

melory
9. led 2007

mne chyba zelezo, lebo uz nejem klince tak mi dali kyselinu listovu a je tam aj B12 ale co nespravis pre dieta?
ramzesa ty mi nieco pis... 😀 kojis a das si deci vinka? to snad nie!

ramzesa
9. led 2007

melory pisala som predsa, ze nepijem, lebo sa bojim, ale viem, ze je to povolene. A o cigaretach som nic kladne nepocula ani necitala... 😔

hanka274
9. led 2007

no caves vavka33, vitaj, pridaj sa ku mne, stracam sily....ale nepopijam, to len tak pisem....
melory, ale je to fakt lepsie ako co i len jedna ciga, sakra, fakt...spytaj sa hocikoho! uplne vazne....
ja som inak na zelezo jedla ine...tiez malo zeleza som mala v druhej polke tehu....

vavka33
9. led 2007

No ktore vinko je kvalitne?Pre mna ziadne,brrrr,to radsej tu cigu-jezine,Hanka ma teraz ukamenuje slovami ☹

melory
9. led 2007

kvalitne cervene vinko ti kvalitne zabije aj babu kopu mozgovich buniek, aka skoda.

ramzesa
9. led 2007

alkohol je dokonca aj v niektorych liekoch a su vhodne pre deti ale nikotin som v liekoch este nenasla...

melory
9. led 2007

co si mala? na to zelezo? lebo mne nic nezabera, mam stale slabe hodnoty.

vavka33
9. led 2007

Jeeej,no som sa pridala teda,zabije ma 😀

melory
9. led 2007

ale ramzesa alkohol v likoch??? to som mimo doby!
ramzesa ja niesom za nic v tehu a pocas kojenia, fakt, len mam s hankou temu do ktorej sa neda vidiet, ze hanka!

ramzesa
9. led 2007

melory, tebe to zelezo kontrolovali? mne nie, predpisali mi cosi a uz sa nikto nestaral...

vavka33
9. led 2007

Melory,skus cviklu a cucoriedky,pomozu ti s tym zelezom,ver mi.Som darca krvi a obcas ked mi po odbere klesli hodnoty,tak som ich doplnala tym.A este cierne ribezle-mozes aj cajik.

melory
9. led 2007

vavka - cmuk 😀
ramzesa kontroluju mi ho odbermi z krvy,

melory
9. led 2007

vavka a vies co mam cucoriedok? hned dnes zacnem, nasi su zo stredneho sk a zasobuju ma nimi, inac ja si k liekom davam aj aktiferin a stale slabe hodnoty k tomu salat a zelene a nic, skusim cucky vraj su super na to.

melory
9. led 2007

to zas moj lekar je precizny na to zelezo a ine veci.

hanka274
9. led 2007

melory, vavka33 !!!!! neser!!! hned odvolajte co ste napisali! ma to tak trapi...fakt.... 😔 😔 😔 😔 😨 😨 😨 ☹ ☹ ☹ ☹
je tu daky "usmievacik" co aj place....?
melory, tak za to sa nekuknem.....
ale nie....idem pozriet do mojej tehu zlozky....
baby odvolajte to, o chvilu pridem a cakam na prispevky.....

vavka33
9. led 2007

Ramzesa,V tehu sa bere krv minim.3krat a tam su aj hodnoty FE a hemoglob.takze vidia ich uroven.Asi si mala dobre vysledky,tak ta s tym nezatazovali.
Inak mne vysli tiez nizsie hodnoty v 36t,ale lekar povedal,ze je to v poriadku tak ku koncu tehu.Budem to riesit po porode.
Inak ja tiez nie som ani za nikotin,ani alkohol v tehu,len som reagovala,ze alkohol je podla mna horsi.

ramzesa
9. led 2007

vavka- a kolko po porode mozem ist darovat krv? rok? ale asi je to pre moje dietatko bezpecne az ked prestanem kojit ze? ja som bola asi raz ci dvakrat ale mala som malo Fe a potom som bola tehu a potom som bola zasa tehu... 😅 ale uz by som rada isla... snad nebudem zasa tehu... 😅

melory
9. led 2007

ramzesa to ked kojis to nechod dat krv, ved to oslabuje zenu, mna to aspon oslabilo a to som nekojila. a ta ihla, juj to su strachy

hanka274
9. led 2007

kaslete na mna? neodvolate? aspon kvoli mne! please.
nie si melory mimo doby, fakt do daktore lieky obsahuju....
ramzesa-teraz pri kojeni nedaruj-oslabuje tak ako pisala melory...
ano, my mame s melory debatu do ktorej sa asi neda vidiet...utekam pre bejzbolku....inak mam nazov liekov: melory, odvolaj, nieco za nieco....
Uz uz uz to idem pisat....Sorb....