Škodí kouření při kojení?

mamina26
29. pro 2006

ahojky maminky, mam problem, za ktery si samozrejmne muzu sama, presto prosim o radu maminku, ktera na to je (byla) stejne, jako ja
mam 3 mesicni miminko, pred tehu jsem byla silny kurak, v tehu jsem prestala uplne a vydrzela to az do 3. mesice myho miminka, nedavno jsem byla v krizi a zapalila si, ani mi to nechutnalo, mela jsem vycitky a doufala, ze to byla posledni cigareta....ale bohuzel sem to nevydrzela a asi 3 den kourim...asi 4 denne, ale prece....to, ze to skodi mne vim, jen chci ujistit, ze nemuzu ublizit miminku, vetsinou kourim po kojeni, snazim se, aby se to co nejmene dostalo do mlicka...neni to nic, na co bych byla hrda, proto jsem si zalozila novy nick a je mi jasny, ze jestli mi napisete, ze sem blba, budete mit pravdu ☹

andy80
3. říj 2008

Holkýýý nezačínejte!!!!!!!! Já kouřila tak 10 cigaret denně. Při prvním těhu jsem přestala hned, ale jak jsem v porodce zjistila, že nemám mlíko a nebudu kojit, tak ještě ten den jsem šla s mámou na cigaretu a začala kouřit znovu. Při druhém těhu jsem opět přestala. Teď už je malé skoro 5 měsíců a pořád nekouřím, ač nekojím od 6ti týdnů. Kolikrát si říkám, jak bych si zapálila, ale vidina těch vyhozených peněz mě od těch sr..ek drží hooooodně daleko.

tanja61
5. říj 2008

danuskam:to je tvoj nazor a to ze mi fajciari ked si dame zuvacku si myslim ma svoje plus 😀 ...a nakoniec si myslis ze nikdy sa k tvojej dcere nedostane clovek ktoreho bude citit cigou no myslim ze si na velkom omyle a nakoniec sa moze stat ze ona ked podrastie bude fajcit ......a to ze citit za cigou nieje skodlive...to skor dym 😉 😀

danu
6. pro 2009

lilinkags • Včera o 19:05
ahojte,mam taku zaujimavu otazku...cez tehotenstvo som nefajcila a chcem vediet ci bol alebo je niekto taky kto pocas dojcenia alebo po porode zacal znovu fajcit 😠 dakujem za odpovede...pocula som ze ak budete tak dieta moze odmietat prsnik a moze to ovplyvnit jeho zdravotny stav...

juliagregor • 3d • Včera o 19:34
nefajčite ☹

lula5 • 1d • Včera o 21:59
Su tu podobne temy kde sa rozobera aj fajcenie pocas kojenia. Ja som sa k fajceniu vratila,ale az po dokojeni...

luciauk • 3d • Včera o 23:14
kamarátka dojčila tak, že v jednej ruke syn, v druhej cigareta ☹ malý mal absťáky, kradol a žuval špaky, mal tiky, bol z neho uzlíček nervov. takto si ho pamätám ako 2,5-ročného ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janulka04 • 2d, 16tt • Včera o 23:22
babule, tak ja poznam zeny, ktore radsej odtavili a zapalili si..co je teda riesenie, akoze pre mna sebecke..ja som prestala pri malych v tehu hned zozaciatku..prestalo mi chutit..jednu maicku som kojila do 3 rokov...aj to som vydrzala a potom sla mala do skolky, ja do prace a uz som v tom bola zase....ale teraz opat nefajcim a pokial mi bude dopriate kojit, nebudem...
lili...skus to vydrzat...da sa to 😉

mamutka • 1d • Dnes o 00:51
luciauk, to sa hrozne aj cita, ked si predstavim, ze takto dopadne take male dietatko, tak ma nenapadne ine, len ze taka svina si deti nezasluzi...............coby svina, to by zver svojmu mlademu nerobila, tak ja neviem ako ju nazvat 😠

mamutka • 1d • Dnes o 01:01
no a este ma napada, skor ako sem niekto napise, ze radsej jedna cigareta ked ma clovek nervy, akoby dietatko malo mat nervoznu mamicku a pod blaboly....to si fakt niekto mysli ze len fajciari maju starosti, nervy, su nevyspati, obcas ich deti vytocia a proste na nich pride depka? dobra lacna vyhovorka 😠 existuju stovky sposobov ako bolovat proti nervom, napr.intenzivnym cvicenim ked drobec spi, nuz ale ked to niekomu chuti, dovod si najde a este sa polutuje, ze chuda ma starosti a nervy a jedine dobry sluk ho zachrani. taky argument od dojciacej zeny ma fakt vahu.....

alexandrah • 40tt • Dnes o 10:06
ja teda nefajcim uz 10 rokov, ale od mamutky mi to pride teda sila!!!!!!!! akoze si dieta nezasluzi?? mozno bude lepsia matka, ako nejake supermatky, ktore sa taaak obetuju pre deti, az si to tie deti potom nevazia, a matky zacnu po nich hucat, nervozne, ze ja som sa obetovala, a ty takto, poznam milion takych, co nic neje, lebo koji, vsetko pre dieta, furt na rukach, uz je na nervy, a huci po polrocnom decku, lebo to furt aj tak reve ... take si zasluzia deti??... a riesi to ,ked sem pise ... to predsa neni jednoduche, nefajcit, lahko sa odsudzuje ...
lilinkags - asi nefajci, a ked uz, tak asi prestan kojit ... ak sa neda, ale ked si vydrzala cele tehu, skus este chvilu vydrzat, nik nevravi, ze musis dojcit rok, ale nejaky cas skus bez cigarety ...

lindda • 1d • Dnes o 10:14
Cafte ja poznam dve co fajcia aj pocas tehu a aj pocas dojcenia a zatial je vsetko ok tym nechcem povedat ze s tym suhlasim i ked sama fajcim . Ale pokial viem do 3 mes by sa nemalo ale potom ze uz to nieje nejako nebezpecne a co sa tyka kojenia tiez by to nemalo ist do mlieka tak nam to povedal velmi dobry kamarat lekar to isto ziadnej pacietke nepovie ale ze niekedy je lepsie ak si tehu alebo kojaca matka 2-3 zapali ako by mala byt nervozna ako pes pitbull .

alena22 • 1d • Dnes o 10:24
ahojte tak ja som prestala fajcit uz ked sme zacali snazilkovat potom som pocas celeho tehu nefajcila az pokym nemal maly k roku to som sla do prace a prask zacalo to zase 😠 ale teraz som si povedala ze mi to nestoji za to tie 4 cigaretky v praci co som fajcila denne okrem vikendu to som si ani nespomenula ze aj fajcim a spinit si pluca pre to kaslem na to a uz uspesne zasa nefajcim... 😵 🙂
ja som sice nedojcila ale mali sme v nemocnici jednu mamicku co pocas dojcenia fajcila ja to nejako neriesim kazda sme predsa ina a to dieta je len a len tej matky tak ak nema ona vycitky preco by sme jej to mali vycitat my? 😅 ja kedze som nemala mlieko som len poprosila aby nedavali jej mlieko mojmu malemu do flasky a bolo 😉

lindda • 1d • Dnes o 11:44
alenka inak stou robotou mas pravdu len blby zvyk ked kolegine tak aj ja 😀

juliagregor • 3d • Dnes o 11:51
Ked mi deti ležali na predčasnom, porodila jedna mamina fajčiarka syna. Ten malý mal taký absťák, že to by ste plakali sním. ☹ Bol to hrozný pohľah.
Tiež som kedysi fajčila, prestala som a vôbec mi to nechýba. Keď žena neprestane fajčiť pre zdravie dieťaťa, tak už neviem aký iný dôvod ju donúti prestať. 😒

mamutka • 1d • Dnes o 11:51
alexandra a ty si citala ako dopadlo dieta tej matky o ktorom sa bavime??? ze malo ako 2.5 rocne abstaky a kradlo spaky nech moze zuvat a malo tiky??? taka moze byt lepsia matka ako hociktora ina, ked uz take male dieta dostala do zavislosti a znicila mu telo? tak si take dieta predstav a potom si predstav pred sebou zenu co mu to sposobila. su aj zeny ktore dokoja a potom si jednu denne daju, na dietati nic nevidlo. ale ked to dieta dopadlo tak ako je to napisane, tak ta nerobila nic ine len hulila! takze trochu rozlisuj a citaj, predstav si to a potom sud!!!

juliagregor • 3d • Dnes o 12:15
súhlasím s mamutkou

mamutka • 1d • Dnes o 12:33
ako pise juliagregor, tie deticky maju abstaky uz po narodeni.
tu si mozete precitat ako to asi vyzera, je to o inych drogach, ale vsetci vieme ze aj nikotin je droga

http://marekgajdos.blog.sme.sk/c/175704/Vcera-n...

a niektori lekari povedia, ak si fajcila v pred tehu, radsej neprestan uplne, ale mali by to vysvetlit...
kazde telo produkuje male mnozstvo nikotinu - malicke! fajciari tu schopnost tela vypnu, lebo dodavaju nikotin fajcenim. ak prestanu, telo ho zrazu pyta, preto je to tak - aby telo matky nemalo velky sok, tak radsej nech si obcas da....ale to len jedna denne staci, nie viac. a navyse, ak chce prestat, tak prestane, toto je len pre tie co fajcit chcu a potrebuju nejaky argument, ze teda "mozu" 😒

kazda setra co v nemocne toci monitor vidi ci tehula prisla z fajc pauzy ....na akcii srdiecka dietatka to totiz vidno damy, tak preco asi??? dietatko to zvladne, ale stastim v tej maternici asi nevyskakuje....tu nejde o to ze kazdej osobna vec, ved nejde o nu, ide o dietatko, ktoreho sa na nazor nepytala!!!

sabiatko • 26tt • Dnes o 12:38
alexandra, tato tema nie je o nervoznych matkach, ale o fajceni. tak zato, ze niektore matky su podrazdene, predsa nebudem hovorit, ze fajcenie pocas tehotenstva a dojcenia je ok. urcite je tazke prestat, ale podporovt to je chore. ja vam baby fajciarky drzim palce, aby ste to zvladli a vydrzali ako najdlhsie sa da, urcite budete stastnejsie, ked budete vediet, ze ste svojmu babatku zbytocne neposkodzovali zdravie a nevytvarali zavislost.

zaba1121 • Dnes o 16:23
bola som silna fajciarka a poslednu vec, co by som spravila, by bolo napisat sem, ze fajcim. baby, strasne odsudzujete. namiesto toho, aby ste jej odpovedali na otazku, sudite.

lilinkags - mala rada. ak kojis, skus si trebars na silvestra vypit pohar sampanskeho a potom nakoj miminko, uvidis, ako rychlo ti zaspi, alebo aby ma tu zase niekto za nieco neodsudzoval, skus zjest nieco velmi velmi kminove a nakoj potom babetko a uvidis ako bude miminko prdiet 🙂 a potom si namiesto kminu len predstav cigarety. to co prijmes ty, to do mlieka, to babetku do bruska 🙂

monikapalo
1. bře 2010

Ahojte,chcela by som sa opytat na nazor, nekojim, uz iba odsavam ☹ ,aj to iba max. 40 ml za cely den, este stale sa pokusam dat malemu aspon co to, vcera mal 6t, no mala som slabu chvilku a zapalila som si cigaretu, prvu po tehotenstve, sice tu najslabsiu, ale fajcila som 😒 . Teraz mam obavy, ci to mlieko mozem dat malemu, alebo ho jednoducho vyliat, dostane sa nikotin do mlieka a v akej miere?

rimmel
1. bře 2010

je jedno v akej miere a ano dostane.

rimmel
1. bře 2010

dokonca, ta ciga v tvojom systeme bude este dlhoooooooo...

preco myslis ze sa odporuca prestat fajcit pred pocatim aspon 3 mesiace i ked podla mna aj rok je malo.

jednu cigu z tela vylucujes 3 mesiace, potom si "cista"

lamarika
1. bře 2010

monikapalo: jestli chceš kouřit, tak už se na odsávání vy. . .ni, těch 40 ml za den je stejně nic moc si myslím a zůstaň radší pouze na UM. Tak nebudeš Tomiho přímo ohrožovat. A nebo to ještě chvilku vydrž 😉 Jinak at se vám daří 😉

monikapalo
1. bře 2010

lamarika : dakujeme. Maly je v pohodicke, ja sa nestazujem. 🙂 Aj Vam prajem vsetko dobre 🙂

monikapalo
1. bře 2010

rimmel : dakujem za odpoved, aspon viem , na com som ...

rimmel
1. bře 2010

😉

sherry28
1. bře 2010

jen napíši co mi bylo řečeno: když jsem čekala prvního syna, tak jsem kouřila, i během celého těhotenství 😠 doktorka mi řekla, že určitě by bylo dobré kdybych přestala, ale na druhou stranu mi řekla, že stejně to mám v krvi a že čistou krev budu mít až za pět let, takže pokud přestanu kouřit, tak malý bude mít nikotin stejně v krvi 😅 a řekla mi, že pokud nepřestanu kouřit, tak ať to aspoň omezím, nebo nezvyšuji dávky. Kouřila jsem celé těhu a po porodu také, kojila jsem do desátého měsíce a klidně bych mohla dál, ale už jsem nechtěla....u druhého jsem kouřila pouze na začátku, netušila jsem že čekám mimi....kouřila jsem 20 denně, jak jsem se to dozvěděla, tak jsem s tím postupně sekla úplně a dnes už nekouřím 😝 🙂

monikapalo
1. bře 2010

sherry28 : gratulujem 😉 .Ja sice nie som silny fajciar, ale laka ma moznost dat si cigaretu. Uz nekojim, ani odsavat uz nebudem, nema to vyznam pri takom malom mnozstve...Nechcela by som znova zacat, dufam, ze sa mi to podari. 😒

rimmel
1. bře 2010

sherry 😕 😕

doktorka je asi tiez fajciarka haha
akoze v tehotenstve fajcit lebo ze aj tak to mame v krvi? ale co tak ake mnozstvo? to je sila...

a fajcit pocas kojenia..to je uz fakt sila..ide to priamo k babatku, hned, kazdy sluk..fuj.

sabiatko
1. bře 2010

dokina mohla aspon povedat, ze aj ked mamina prestane fajcit, daky nikotin ostane v krvi, ale podstatne menej, nez ked pokracuje vo fajceni. inak sherry gratulujem k vitazstvu nac cigaretami, je to velky uspech 🙂

lamarika
1. bře 2010

ale docela pozdě. . . 😔 😕

sherry28
1. bře 2010

monikapalo: 🙂

lamarika: Ono u cigaret není nikdy pozdě 😉 🙂 a hlavně pasivní kuřáci, jsou na tom ještě hůř ☹

lamarika
1. bře 2010

sherry: právě proto, že jsem byla sama kuřák se mi to zdá docela pozdě. . .

sherry28
1. bře 2010

a mám své děti naprosto zdravé 🙂 teta MM zemřela na rakovinu plic a vůbec nekouřila 😨 ono o tomto by se dalo polemizovat, někdo může kouřit celý život a nic mu není a obráceně, kouření rozhodně není zdravé, ale on ani ten vzduch který dýcháme není zdravý a nekuřákovi vysvětlovat co to znamená přestat kouřit je opravdu těžké, každopádně abych to uzavřela, tak jsem ráda, že jsem přestala kouřit 🙂

aleachim
1. bře 2010

sherry, sama jsi psala, jak pasivní kouření je ještě horší než aktivní. Každý den, který jsi kouřila navíc, jsi ohrožovala lidi kolem sebe. Jak sobecké a tipické pro kuřáky. To, že skončit bylo těžké věřím, ale na to každý kuřák má myslet, když začíná.

Pokud jde o rakovinu a podebné nemoci, tak máš pravdu nemusí to být rozhodující, ale bývá to dost časté. Je to tvrdé, ale je to věc kuřáků (tedy až na to, že pak léčbu platíme všichni), ale děti, které rodiče kuřáci ohrožují to mohou odnést za ně, což je dost smutné.

lamarika
1. bře 2010

Máš dvě naprosto zdravé děti, které jsi z vlastní vůle vystavovala docela dost velkýmu nebezpečí. . . Ale to by bylo na jinou diskusi. . . Každého věc jak si obhájit kouření v těhotenství a po čas kojení. . .

rimmel
1. bře 2010

kourit cely zivot a nic nebude, zuzene cievy? skareda plet? skarede zuby? atd atd by som mohla menovat!!

ja som fajcila 8rokov a 5m pred oteh.som prestala zo dna na den. je to lahke, ked clovek chce, ak nechce, hlada dovody preco nie, vyhovorky ze to neni az tak zle ako hento ci ono- irelevante hovadiny..atd... 😝

beruska24.9.
1. bře 2010

A opět tu maminky nekuřačky napadají maminky kuřačky........no asi jako v každé diskusi 2 tábory proti sobě ☹

Takže se přidávám k těm, co jsou napadány:
Před těho jsem kouřila průměrně 20 denně. Že jsem těho, jsem zjistila někdy v 5.t., ptala jsem se Dr. zda přestat hned nebo postupně. Odpověď - lepší, pokud se vám podaří přestat, klidně i hned, ale v těle to budeme mít ještě roky. No, během týdne jsem přestala kouřit úplně. Ke konci těho chutě převládly 😒 a občas jsem si dala práska od přítele. Pak jsem 4m. kojila, také si občas dala práska a poslední měsíc kojení jsem si dala tak 1 cigaretu (slim) denně. Nejsem na to hrdá, ale dokážu říct otevřeně jak to je.

womenne
1. bře 2010

dnes musim suhlasit s rimmel,ja som tiež dlho fajčila partnerovi to vadilo takže som musela prestat ak som chcela byt snim,sice mi to trvalo viac ako polroka daval som si tak 1-2 denne ale vedela som že tak neprestanem nikdy až som sa jedneho dna sekla a viac si nedala.Nefajčim už 5,5 roka a je to super terazmi to vyslovene vadi ked sme v reštike a fajčia....
nejdem ani čitat celu temu lebo fajčiarky sa tu určite obhajuju..... 😔

lamarika
1. bře 2010

beruska: Kdyby jsi pořádně četla, tak se dočteš, že já i rimmel jsme bývalé kuřačky. Takže bych nás ani jednu nenazývala jako nekuřačky. A právě proto, že jsem bývala kuřačka vás malý sobečky prostě nechápu. A za to co jsi napsala tě rozhodně nepochválím, bych se vlastnímu děcku do očí podívat nemohla. . .

susisus
1. bře 2010

Ale ved ich nechajte... Ja som prestala fajcit asi tyzden potom, ako som zistila ze som tehu, tazke niekedy v druhom mesiaci, ale myslim si, ze je to kazdeho osobna vec... Ani mne sa nepaci ak vidim kocik a nad nim cigu, vyzera to podla mna vulgarne, ale keby som ja chcela fajcit, tak by som si fajcila a mala kazdeho na salame. A ked fajcite, tak si dajte cigu az po kojeni, nie pred 😉

rimmel
1. bře 2010

lamarika uplny suhlas.

a tiez womenne ze sa tu kuracky budu obhajovat a sa navzajom podporovat a nebodaj si hovorit ze to neni az take zle a ake su na seba hrde ze fajcia o 10menej nez predtym(to bolpriklad)

beruska24.9.
1. bře 2010

lamarika - já nečekám chválu a hádat se nehodlám.
V jednom máš pravdu, nečetla jsem pořádně - čtu a současně mluvím a blbnu s malou, takže číst to celé prostě není čas

rimmel
1. bře 2010

a ciga pri kociku je mi jedno ako to vyzera ale skor ma sere to ze to to chuda male musi dychat.

moji rodicia obaja fajcia a fajcili nam do ksichtu, hlavne otec, cely zivot, prisla si k nam a uplny smrad cigaretovy , vobyvacke niekedy norm.bol ten dym vidno..pride mi to od nich total sebecke!! a hnusi sa mi to, ze im je ich pohodlie nad nase zdravie.

tynushqa
1. bře 2010

Ja som tiez fajcila pred tehu, akonahle som zistila ze som tehotna ani som nezavahala a prestala som zo dna na den. Ziadne obmedzovanie ze iba 5 denne, potom 3 a pod... Dojcila som do 10 mesiacoch, keby dcerka chcela tak by som dojcila aj do 5 rokov. mne vadilo ze moja mama fajcila na balkone, ze to je trocha citit v byte a uz vtedy som sa bala aby to neslo do mlieka. Bola som aj na kamaratkinej, kde to bolo zafajcene, tak som radsej celu noc odsavala a malej som dala mliecko co som mala namrazene. Nechapem ako moze tehotna, alebo dojciaca mamina fajcit. Ale som ich aj kopec videla, bez hanby na kupalisku tehulka v takom 7-8 mesiaci jednu od druhej. Mala som 100 chuti ist za nou a nieco jej povedat 😠
Musim sa priznat ze teraz ked nahodou niekedy vybehnem von s kamaratkami, tak si zapalim, hlavne pri pivku. Ale uz som si povedala ze sa vykaslem na to lebo este tyzden po akcii rozdychavam 😖 a vadi mi ako z toho smrdim.

lamarika
1. bře 2010

Vypadá to fakt "úchvatně" když potkáš matku s kočárkem a nebo s děckem za ruku a v puse cigaretu. . .

Můj tata je kuřák, ale vždycky kouřil mimo náš dosah a doma nekouřil. Když jsem byla těhotná a byli jsme s polu venku a on si chtěl zakouřit, tak šel minimálně dva metry za mnou. Je to kádra! 😉