Škodí kouření při kojení?

mamina26
29. pro 2006

ahojky maminky, mam problem, za ktery si samozrejmne muzu sama, presto prosim o radu maminku, ktera na to je (byla) stejne, jako ja
mam 3 mesicni miminko, pred tehu jsem byla silny kurak, v tehu jsem prestala uplne a vydrzela to az do 3. mesice myho miminka, nedavno jsem byla v krizi a zapalila si, ani mi to nechutnalo, mela jsem vycitky a doufala, ze to byla posledni cigareta....ale bohuzel sem to nevydrzela a asi 3 den kourim...asi 4 denne, ale prece....to, ze to skodi mne vim, jen chci ujistit, ze nemuzu ublizit miminku, vetsinou kourim po kojeni, snazim se, aby se to co nejmene dostalo do mlicka...neni to nic, na co bych byla hrda, proto jsem si zalozila novy nick a je mi jasny, ze jestli mi napisete, ze sem blba, budete mit pravdu ☹

alena22
29. pro 2006

no ja som pred tehu fajcila tak 5 denne a aj to iby v praci takze asi nie som silna fajciarka ale aj tak chapem tu chut na cigaretu i ked teraz tento problem nemam ako citim dym je mi zle a ako som sa dozvedela ze som tehu som cigaretu ani nedrzala v ruke ale uz teraz som presvedcena ze ked porodim a dokojim budem zvadzat ukrutny boj aby som odolala a nezapalila si,lebo s kamoskou sme si uz teraz planovali ze ked dokojime pojdeme s kocikmi na terasku a ku kavicke pekne podymime 😅
musi to byt tazke i ked mala si vydrzat asi az po kojeni lebo to neva ze ked fajcis po tom ako dokojis v tom mliecku to jednoducho je a mozno samo tvoje miminko za chvilu nebude chciet pit mliecko,skor ked uz takto fajcis a nedokazes prestat prestan kojit a presedlaj na sunar urcite to bude pre mimi zdravsie ako mu davat pit nikotinove mliecko a ty si odstrekuj a vylievaj ak si presvedcena ze stam nedokazes skoncit.Neviem nemam stym ziadne skusenosti ale ja by som to asi riesila takto,snad ti to aspon trosku v niecom pomohlo

svetluska.p
29. pro 2006

mamina26 - nebud trubka a nefajci. Zdravie mimca je predsa najprednejsie. Darmo si das po kojeni. Vsetky taketo svinstva sa kumuluju v materskom mlieku, takze to nasava tvoj maly drobcek. Radsej jedz, ale rozkaz si a nefajci. Verim, ze sa Ti bude darit 😉 . Bud silnaaaaa.

sue
29. pro 2006

Maminka, škodíš tým dieťatku...určite...jednak tým, že fajčíš pri kojení 😲 však tým sa dieťatko stáva pasívnym fajčiarom - je s tebou keď vydychuješ ten s prepáčením humus čo je v cigaretách ...
Ak už nevydržíš bez cigariet, tak aspoň nefajči keď si s dieťatkom...ale niekde vonku za zavretými dverami a potom hneď umyť zuby a žuvačka (cigaretový dym vychádza z úst ešte 15min po dofajčení) ale nikdy nie pri drobčekovi...ale do mliečka sa to dostáva určite ☹
Nechcem ťa odsudzovať, viem aké je to bojovať so závislosťami...ale pre zdravie svojho dieťatka si mohla vydržať aspoň kým kojíš...

zuzula
29. pro 2006

Hmm, v cigaretach je 67 roznych jedov ktore sposobuju rakovinu a ty ich dobrovolne davas svojmu dietatku do telicka...toto samo o sebe by ti malo stacit aby si si uz nezapalila...
drzim palce, aby si v prvom rade myslela na svoje babo a nie na seba...

viki
29. pro 2006

Ja som tiez fajcila pred tehotenstvom. Ako som zostala tehotna, okamzite som prestala. Aj preto ze mi to prestalo chutit. Teraz ked mi uz nebyva zle, a citim cigaretu, strasne mi to voni a aj by som si zapalila, ale vzdy si poviem ze proste nie. Je to len o sebaovladani, sme dospele, to my musime mat rozmum a vediet sa ovladnut. Babetko si nevie pomoct a protestovat ze mu ublizujes.
Drzim palce nech si silna. 😉

briluxina
29. pro 2006

tiez som pred tehu bola fajciarka ale aj ked som mala hrozne abstaky a nocne mory suvisiace z fajcenim, nikdy som si nezapalila. Dnes som rada, ze som vydrzala.Skus si nekupit cigarety, odstran ich z dosahu a za usetrene peniaze si kup nieco pekne 🙂 .Pokus sa nefajcit lebo naozaj na to doplaca tvoje mimi.Viem, ze je to tazke preto by som si nedovolila ta odsudzovat.Drz sa a velmi ti drzim palceky aby si to bez cigarety vydrzala aspon pokial kojis.

bellasandra
29. pro 2006

Ahoj,ja som bola fest silná fajciarka 40-50cig denne 😒 ...teraz nefajcim, na kávu idem a nezapálim si.A mám chut, ale kvôli malej to vydržim 🙂 ,takze myslim že aj ty to zvládnes.A neplánuj si ako si zapális,skôr mysli na to ze budes zdravsia, krajsia ked nebudes fajcit a hlavne tvoje malé 😉

rova
29. pro 2006

Já nechci být zastáncem kouření v těhotenství, abyste si to tak nevyložili. Jen k tomu, že nebude chtít dítko to mlíčko - to je asi individuální. Známá kouřila 3-4 cigarety denně a dítko bylo kojené přes dva roky. Ale určitě by bylo lepší přestat, ne kvůli chuti mlíka, ale kvůli tomu zdravíčku, které se má v mlíčku dostat k děťátku. 😉
Ale jinak taky vím, jak je těžké přestat s kouřením. 😒

teres
29. pro 2006

Já jsem byla před těhu kuřačka ( asi 5-10 cigaret denně ). Hned jak jsem zjistila, že jsem těhu, přestala jsem, ale teď během posledních dní těhu mám hrozný chutě na cigaretu ☹ Vím, že když budu kojit, kouřit nebudu, protože mimísek za to nemůže tak proč mu to dávat...
jsem jen zvědavá jestli jak přestanu kojit začnu kouřit. Začalo vás hodně hned po kojení????Mějte se a držte se 😉

qualka
29. pro 2006

Nemám ráda kouření a nekouřila bych ani v těhotenství.Názor mojí tchýně nakouření je takový,že když byla těhotná,tak jí doktor řekl,že klidně si jednu cigaretu denně dát může,protože pokud kouří už stejně dlouho,tak ten nikotin v krvi má a nezmění se to,pokud přestane kouřit...A oba její synové jsou zdravý.Nevím,co je na tom pravdy,nejsem doktor,ale nesouhlasím.Hlavně né v prvních 3 měsících těhotenství. 😒

qualka
29. pro 2006

A to samé tedy platí pro kojení ☹

lamia
29. pro 2006

No, obecně se kuřačkám radí, že v těhu mají přestat úplně,snížit jen počet cigaret nestačí a vůbec by měly přestat už nějakou dobu před otěhotněním. O kojení totéž,prostě nekouřit vůbec...Mamina - budu držet palce, ať vydržíš!!!

qualka
29. pro 2006

pardon na kouření

mobina
29. pro 2006

Hele chce to pevnou vůli a zkusit to vydržet. Taky znám případ, kdy matka v těhu i kojení kouřila a děti jsou zdravé, ale asi je taky potřeba si uvědomit, že se nemusí u dítěte kuřačky jednat o nějaké fyzické poškození, ale dítě pak může mít daleko větší psychické problémy.
Jde o blbý týden absťáku a to za zdravý dítěte přece stojí ne?

qualka
29. pro 2006

Lamia:Dobrý názor.Pokud plánujete otěhotnět,tak přestat kouřit už v té době 🙂

hanka274
1. led 2007

ahojte baby, precitala som si tusim prvych 4 prispevkov....a sorry, musim rychlo pisat....NEHUL !!! Nebudem ti tu pisat, ze si blba ci co. Ale to, ze ked nedokazes prestat, tak prestu na Sunar a podobne veci. Vies co by dali maminy ktore nemaju mliecko za ozajstne mliecko a nie sa tie ostatne umele humusy. Nechcem sa dotknut nikoho kto dava Sunar, Bebu atd. To som len tak na porovnanie s mat. mliekom. No a chcela som tym povedat, ze len ty neprestupuj na ziadny Sunar ale prestup na nefajciarku a hotovo! Lepsie pre teba, pre ostatnych a nemusim pisat ani o babu. Chapes, takze to zahod a hotovo. Neuznavam take nazory , ze nedokazem prestat....Ja som tiez fajcila. ak chces, tak kazdy kazdy kazdy prestane, mozes mat nervy stresy hocijake, ak chces, tak nebudes a hotovo, nie?
No a s maminami nepojdes na kaficko, ale prejst sa von a hotovko, nie. Alebo kafica bez cigi a hotovo. Dufam, ze nie si z tych "mamin" co kocikuju po Auparku s bedracmi a holymi krizami, v ruke ciga, alebo "kecaju" v kaviarni. A tvaria sa uplne svetovo, ze su s detmi akoze vonku a robia im program. Boze!
Baby sorac, som sa rozpisala, ale kopance by som niekedy rozdavala zadara. hi 🙂

vavka33
1. led 2007

Si to tak natvrdo 😀

hanka274
1. led 2007


viem....

selu
1. led 2007

hanka274 naprosto s tebou souhlasim, ikdyz se priznam, ze jsem kuracka, ale zatim se o dite nesnazime, ikdyz to muze nekomu vyznit jako alibismus... Kazdopadne je to dar, mit to male stvoreni prve pod srdickem a pak na svete a k tomu prece zadne cigarety nepatri!!! Mamina26 drzim pesti at to zmaknes 😉 😎

hanka274
1. led 2007

aj ja drzim jasnacka palceky! treba chciet. Clovek ako ja mam nervy, preto som sa aj rozpisala. Poznam mamy co potratili nie svojou vinou, alebo aj roky, napriklad 6 rokov nemozu tehu. A potom mi to dojde a pisem a pisem a vypada to tak tvrdo. Ale pravda je, som tvrda v tomto.
Radikalna a konzervativna.
😲 😎

selu
1. led 2007

to je dobre hani 😉

tilly
1. led 2007

hanka, ja s tebou súhlasím, tiež som fajčila, ale prestala som skôr ako sme sa začali snažiť o dieťa, takže viem, že sa to dá, ak je dobrá motivácia... myslím, že dieťa a zdravé dieťa je výborná motivácia...

vieš mamina, aby si si tých pár cíg niekedy nevyčítala... niekedy keď budeš s dieťaťom na ozdravnom pobyte, alebo keď budeš čakať v čakárni plnej astmatických detí... nič z toho ti neprajem, prajem ti, aby si sa z toho dostala, nabudúce, keď budeš mať nervy, tak si daj radšej čokoládu... 😉 lepšie mať pár kíl navyše, ale zdravé dieťa...

tiež sa mi strašne nepáči, ak ide mamička s kočíkom a fúka dym do kočíka, fuj, to je humus, nechápem oteckov, ako sa na to môžu pozerať... a oteckovia by tiež nemuseli fajčiť... ja som k tomu nášho tatina dokopala, teraz nefajčí a včera mi povedal, že je to super, ušetrili sme kopec peňazí, šetríme si zdravie a dávame len to dobré nášmu dieťatku, nie sme super rodičia, to určite nie, ale v tejto jednej veci sme dobrí... tiež sme boli zvyknutí po sexe si zapáliť na balkóne, ešte keď sme bývali v byte, alebo sme chodili von so psom, aby sme si mohli zapáliť... ale všetko sa dá, keď sa chce 😉

bubatko
1. led 2007

mamina, nebudem znovu opakovat, co uz popisali baby predomnou, ale este jeden (pre mna veeeeelmi dolezity) faktor je tu - a to syndrom nahleho umrtia dojcata, ktory pokial som sa docitala moze dost uzko suvisiet s tym, ze babatko je v prostredi spolu s fajciarmi ☹

urcite to dokazes, pozri sa babatku do ociek a neverim, ze Ti nedaju dostatocnu silu 😔

selu
1. led 2007

bubatko, ta posledni veta me dojala 😵 fakt krasne receno...

bubatko
1. led 2007

ja som vzdy dojata, ked sa pozriem mojmu malinkemu do ociek, proste tak to citim 😵 😵 😵 proste ja kvoli nemu aj skocim z okna 😀 😀 😀 hlavne ked ma tie ociska take velke a krasne 😉

hanka274
1. led 2007

bubatko....odpadnem. Taka veta, hm, a mam oci v slzach...
tak, tak, clovek si hned predstavi svoje mimi a tie jeho ocka....
tilly- 🙂 chi... 🙂

hanka274
1. led 2007

och, mam slzy v ociach, jasne.....

bubatko
1. led 2007

preco si to opravovala, aj vyraz oci v slzach sa pouziva, proste akoze Ti oci plavaju v slzach 😀

inak teraz neviem, ci si zo mna robis srandu 😎 😎 😎 hadam nie alebo??? 🙄

hanka274
1. led 2007

srandu? co si pipi?
Nie, nerobila som si srandu, jejda!
Mna to dojalo, to bolo tak zlato napisane, a nie som sama urcite.
A hej, hej, teraz ako citam, ako oci v slzach je dobry vyraz, vidis!
Ahojcek!

bubatko
1. led 2007

ved som si myslela, ze hadam nie, ale clovek nikdy nevie, je to niekedy riziko takto pisat, pretoze nie kazdy vsetko pochopi tak, ako to chces povedat, ja som sa tu raz v jednej diskusii tak zamotala, ze sa na mna jedna baba vyrojila jak osa a pritom som to myslela vazne a nie ironicky, proste asi to bolo len blbo napisane, no ona si to nechcela potom nechat vysvetlit, stale si hudla svoje a urazila sa do krvi, co narobis... no ale nie o tom som chcela, tesim sa, ze sme si porozumeli 😉