Škodí kouření při kojení?

mamina26
29. pro 2006

ahojky maminky, mam problem, za ktery si samozrejmne muzu sama, presto prosim o radu maminku, ktera na to je (byla) stejne, jako ja
mam 3 mesicni miminko, pred tehu jsem byla silny kurak, v tehu jsem prestala uplne a vydrzela to az do 3. mesice myho miminka, nedavno jsem byla v krizi a zapalila si, ani mi to nechutnalo, mela jsem vycitky a doufala, ze to byla posledni cigareta....ale bohuzel sem to nevydrzela a asi 3 den kourim...asi 4 denne, ale prece....to, ze to skodi mne vim, jen chci ujistit, ze nemuzu ublizit miminku, vetsinou kourim po kojeni, snazim se, aby se to co nejmene dostalo do mlicka...neni to nic, na co bych byla hrda, proto jsem si zalozila novy nick a je mi jasny, ze jestli mi napisete, ze sem blba, budete mit pravdu ☹

ramzesa
9. led 2007

vavka- no ak sa opijes je, ale deci vinka nie. 😉 ja som brala ku koncu tehu zelezo ale ked som ho dobrala ma uz nik nekontroloval. Az po porode mi Dr. vravela, ze mi vezmu krv, lebo ked ma sila, tak som vraj pri kazdom vpichu prilis krvacala... ale nikto mi nebol nic povedat...snad je to uz ok, lebo mna to Fe uz dlhsie prenasleduje.
inak mamule tehule, ked sme uz pri tej "zdravej vyzive" beriete nejake vitaminy pre tehu a dojciace maminy? Neviem aky vitamin mi chyba, ale pri umyvani zubov si v poslednom case vzdy poranim dasna... predtym som nikdy taky problem nemala... 😕

melory
9. led 2007

napis napis, lebo ide o babo 😔

ramzesa
9. led 2007

Sorbiferol

ramzesa
9. led 2007

ano nieco take som brala
este ajtak nemozem ist darovat, lebo nie som rok po

vavka33
9. led 2007

Sorbifol durules,ci aky,nie???
Ramzes,ved to ze ja sa opijem aj s toho deci 😀
Krv mozes darovat rok po porode,ale ked kojis tak nie.A ked si chudokrvna,tak ti ani krv nevezmu.Ja som vzdy rozmyslala darovat krv a nchat si ju v zalohe pre seba k porodu,ale co ked telulke uz krv nevezmu
Hanka odvolavam co som napisala-len poloz tu palicu 😀

melory
9. led 2007

ramzesa to s tymi zubami je tak ze su oslabene a treba ich viac a viac cistit, hlavne medzi zubom a dasnom vybrat zvysky stravy aby sa nezpalovali, mam svagrine sestricky zubne a mam lekcie. je dobre si kupit medzizubne kefky a cistit kazdy ked.

melory
9. led 2007

sorbifol skusim daju mi ha bez predpisu?

ramzesa
9. led 2007

to viem , ze rok
mna parkrat uz poslali domov kvoly zelezu, ale asi raz ci dvakrat (neviem najst preukaz a uz si nepametam) som bola v poho tak som mohla...

melory
9. led 2007

baby skoda ale musim ist uz som sa tesila na tu palicu hanka ale povinnosti volaju.

ramzesa
9. led 2007

no ja nemam velmi problem s tym, ze by sa mi cosi medzi nimi zaseklo, lebo ich mam no ako to povedat... daleko od seba, ako hviezdy 😀 😀 😀 . Ale tie dasna ma trosku trapia, bojim sa aby sa mi nezapalili,aby mi nevypadali zuby 😕 co by som potom robila bežžubov 😕

hanka274
9. led 2007

ramzesa....tak si spolu so mnou na vojnovej lode....a takyto podraz? len to tam splechnes....
je to sorbifer durules, hej, neviem ci len na predpis....
ano medzizubne kefky pomahaju, a aj mne velmi nite.
vavka33-oukej, daaaakujem...ti veeeelmi pekne, uz mam smerom nadol zohnutu len polovicku pery (to kvoli melory).....dakujem, posielam ti cmuk na licko.
ooooo jaka ulava, polovicna, melory!
tak dala som ti liek, odvolaj....a budem kludne spat a aj ty, nemusis sa bat o prsty ci ruku...hm?

hanka274
9. led 2007

melory, trosku mi trvalo to napisat....sak ja si ta pockam pokial to neodvolas aspon kvoli mne ako vavka33....

ramzesa
9. led 2007

hanka...to mi len tak vysplechlo... 😕

hanka274
9. led 2007

sak za to!
ja asi pomaly pojdem, viete ta moja nerest, jeden jediny serial-rodinne puta, tak to fakt zerem!
zdraviu zdar maminy!

madeleine
9. led 2007

moja mamina je silna fajciarka a vdacim jej za to nespocetnym mnozstvom alergii a porusenou imunitou... sama hovorila ze prezila peklo kym mi na to v siestich rokoch prisli... cez toto vsetko fajcila a fajci dodnes... aj ked som nemohla chodit do kuchyne, lebo som sa tam dusila... neznasam pach fajciarov, pachne im oblecenie, auta a dokonca i cele byty... su bohuzial absolutne egoisticki a fajcia na zastavkach, vo vytahoch v spolocnych priestoroch a restauraciach... fajcit som nikdy nefajcila a nikdy nebudem, lebo na sebe vidim ako to dopadne... a mnohe maminky si tu stazuju ze nie je kam chodit s detmi... a na toto vsetci len miknu plecom... 😒

co caka moje deti nikto nevie... doktorka tvrdi, ze alebo v tehotenstve prejde aj mna, alebo budu deti silno postihnute alergiami... ☹

hanka274
9. led 2007

.....este som sem mrkla, madeleine: ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
😔 😔 😔 😔 😔
tak to je fakt onicom....drzim palce aby si bola na tom lepsie a lepsie a babo nech je zdrave a v poriadku. Toto ti prajem! 😉

madeleine
9. led 2007

hanka... ja som si uz zvykla... ale nechcem, fakt nechcem, aby pre to trpeli este aj moje deti... ☹ viem, ze zavislost je velmi silna... ale ak nie dieta, neviem, co vas zastavi... 😢

hanka274
9. led 2007

a basta!

ivankaalenka
16. led 2007

nenavidim fajcenie, poznam jednu taku ...., ktora ked koji, tak si bez problemov zapali, no, je mi z toho na vracanie, mala som chut ju udat, neviem, ci sa to da, asi nie, ale uz teraz lutujem jej dve deti, aj stravovanie maju hrozne...No taka matka, moze sa hanbit!!!

magg
17. led 2007

babulky preboha nefajcite! radsej si dajte cokoladu, alebo inu sladku fajnotku ako cigaretku. Budete sice mamickovske baculky ale je to vzdy krajsie, ako neuroticke fajciarky. A hlavne budete mat zdrave babatka (take, ze alergie, SIDS a rakovina vam nic nehovori?)

titkovamiriam
17. led 2007

Smutne-maminky fajciarky.Ked som bola v porodnici tak tam fajcilo vela maminiek,chudatka babatka.No pocula som aj lekara co hovoril.ze ak mamina fajci ked je tehu nech naprestane s fajcenim hnet po porode,lebo pre babatko je to horsie-boze uz ma navyk!!!

hanka274
18. led 2007

horsie je fajcit, neverim, ze je horsie prestat pre babo. Podla mna sok, ma babo uz vtedy, ked si povie, fasa, moja mamka fajci.....Takze podla mna hned a hotovo! Aj v tehu, proste pri kazdom pripade "vcera bolo neskoro".
V tomto lekarom neverim.....

ariam777
30. led 2007

hallo vsetci, ja som fajcila polovicu mojho zivota a je to svinstvo, teraz ked nefajcim tri mesiace, viem aka je to silna zavislost, ale som na seba hrda a prekonala som to, ak viete po nemecky tak je na to specialny sposob chodte na stranku http://derproblemloesungsweg.de/forum/ a este aby som nezabudla, nepribrala som ani kilo, coho som sa samozrejme bala, tak sa tesim

hanka274
1. únor 2007

tak to naozaj mozes byt na seba hrda.
SUPER, vzdy ma teketo daco potesi....
🙂 😉

janeette
7. únor 2007

ja som fajčila 4.roky,no hned ako som sa dozvedela,že som tehotná,som prestala.potom som si ešte raz kúpila slimky0,1,ale potom som absolútne prestala.Dá sa to zvládnuť.Čo ma potešilo,je to,že manžel fajčil dlhšiu dobu,a tiež sa mu podarilo prestať,už mesiac nefajčí.No ale nikdy nevieš,jemu to ešte stále chýba.Hlavne ked vidí v telke tak schuti si niekoho potiahnuť z cigy.O rok bude stáť krabička cigariet 120.-sk,to tiež prinúti niekolko ludí prestať.

hanka274
9. únor 2007

janeette- 🙂 🙂

alexandra
9. únor 2007

Tiez som bola fajciarka, sice nie silna, ale bola. Sekla som s tym v momente ako som sa dozvedela ze som tehu, a ako pocitam, tak pocitam, uz je to 9 mesiacov a na cigaretu si uz ani nespomeniem..

hanka274
9. únor 2007

🙂
este este, vzdy ma taketo daco potesi.... 🙂 🙂 🙂 🙂

melory
9. únor 2007

hanka ty sa ale pohybujes v tejto teme "podozrivo" casto, ako by sa ta to tykalo. 😀 😀 😀

mobina
9. únor 2007

janeette někdo říká, že jedno potažení z cigarety tě hodí zpět do závislosti. Já když jsem se trochu pinkla, tak jsem si občas zapálila, ale pak jsme postupně odbourala i tohle, tak třeba manžel taky potřebuje delší čas.
Nevím, jeslti je to jen můj postřeh, ale mám pocit, že chlapy mají s odvykáním větší problémy a pak se ke kouření i častěji vrací.