Škodí kouření při kojení?

mamina26
29. pro 2006

ahojky maminky, mam problem, za ktery si samozrejmne muzu sama, presto prosim o radu maminku, ktera na to je (byla) stejne, jako ja
mam 3 mesicni miminko, pred tehu jsem byla silny kurak, v tehu jsem prestala uplne a vydrzela to az do 3. mesice myho miminka, nedavno jsem byla v krizi a zapalila si, ani mi to nechutnalo, mela jsem vycitky a doufala, ze to byla posledni cigareta....ale bohuzel sem to nevydrzela a asi 3 den kourim...asi 4 denne, ale prece....to, ze to skodi mne vim, jen chci ujistit, ze nemuzu ublizit miminku, vetsinou kourim po kojeni, snazim se, aby se to co nejmene dostalo do mlicka...neni to nic, na co bych byla hrda, proto jsem si zalozila novy nick a je mi jasny, ze jestli mi napisete, ze sem blba, budete mit pravdu ☹

dorotka
3. led 2007

ivett no ja viem ze zit s fajciarom ktory prestava je hrozne ale viem ze ked noazaj chce a vie si vsugerovat ze je v pohode tak sa to da moj manzel co je so mnou prestaval styrikrat trikrat to bola hroza stvrtykrat bol uplne v pohode zacal znova len z blbosti o to viac ma to hnevalo ze konecne nebol nervozny a napriek tomu zacal
zazila som niekolko fajciarov ktory prestali preto mi tu tie zdovodnenia preco neprestat pridu absurdne dobra je aj ta vyhovorka ze maly sa konecne prisal lebo som si zapalila mozno to bolo skor preto ze konecne necitil tvoju nervozitu ale to sa dalo docielit aj inac
a ako si mozes byt ista ze ta odumierajuca pupocna snura nebola kvoli fajceniu ked maju fajciari poskodene cievy (urcite ste mnoze z vas videli tie zabery) tak preco by to nemohlo poskodzovat aj pupocnu snuru
a vase dietatko tie cigarety citi aj ked nefajcite priamo pri nom ja som alergik a mavam teraz vdaka tomu dobre upchaty nos ale cigarety z manzela citim aj tak najviac neznasam ked si fajciar mysli ze si zapali sadne si vedla vas do auta a neskodi vam to ved fajcil vonku mne je z toho smradu zle myslite ze vase babetko to neciti?

leniik1
3. led 2007

Teda chci říct nikdo je nenutil s tím začínat.No je to celé smutné.Je mi líto těch malých.Že to odnesou jen oni ani ne třeba když se narodí i když může být porodní váha nízká atd, ale nesou si to do dospělosti do života.Ale nikomu se nedá nic nařizovat nutit jen poradit a to radíme vesměs všechny, když tazatelka dokázala přestat celé těhotentsví a když kojila do 3 měsíce a nekouřila, tak je škoda vůbec se k tomu vracet a začínat zrovna když ještě kojí..je to škoda fakt.

ivett
3. led 2007

Leni mě je taky líto těch dětí a jsem rozhodně zastáncem toho, aby lidé, tím spíš těhotné ženy, nekouřily, ale už to prostě tak je, od nepaměti lidé kouří a kouřit budou...Já jsem byla příležitostný kuřák, od nového roku jsem si zakázala i to a vím, že to vydržím, jen mě štve, jak tu každý odsuzuje ty, co kouří...Já to taky neschvaluju, jen vím, jak je těžké s tím přestat, nic víc, nic míň... 😉

dorotka
3. led 2007

ivett ja som niekolkokrat dokazala prestat s kavou hoci to bolelo aj fyzicky a mala som otrasne bolesti hlavy ja nikomu neberiem ze je to tazke len si nemyslim ze je to nemozne

leniik1
3. led 2007

No právě je to závislost ☹ a určitě je to hrozně těžký přestat ale když se to podaří tak to stojí určitě za to.Držím všem palce které chtějí s tím přestat ať se to podaří vždyť zdravé dítě je silná motivace a být zdravý taky.

marie_m
3. led 2007

dorotko, nemyslis, ze cigarety a kava je sakra rozdil? 🙂

ramzesa
3. led 2007

ivett- to, ze fajcenie sposobuje syndrom nahleho umrtia dojciat som citala aj ja a suhlasim s tym.

ramzesa
3. led 2007

marie_m- nepovedala by som, ze je to az taky rozdiel. Poznam ludi, ktory tu kavu jednoducho musia mat aj dvakrat denne, bez nej ich boli hlava a s tym sa uz vezie vsetko. Aspon mna ked boli hlava, tak som strasne nervozna.

hanka274
3. led 2007

no, zasa som "po case" tu. Necitala som vsetko doslova....ale:
baby, kriste pane: kava...cigarety....moze byt na tom niekto zavisly, ok, ale tak porovnavat? a ze to neni az taky rozdiel? no treba sa nad tym zamysliet....to je teda sakra rozdiel fajcit a pit kavu !!!!!!
no a to, ze ked mamina nevie ze je tehu a fajci, tak to skodi jasne, ale ja hovorim o tom ked mamina vie, ze je tehu, ze vie, ze koji a tak, rozumiete mi?
Ked je to teda vedome. A teda akoze radsej pomaly prestat ako mat stres???
No prepacte, ale ja viem, ze stres je na prd. Su tak isto z toho problemy....treba byt v pohode aby mal clovek fajn zivot. Ale tak ked radsej pomaly prestavat fajcit (a byt tehu alebo dojcit) a nemat akoze stres ako prestat fajcit kvoli aspon teda mimi, a akoze mat stres. Tak teda neviem. Porovnavat stres s cigami.
Asi kuknem do inych tem....lebo to tu asi k nicomu nevedie, aspon v niektorych pripadoch....

ramzesa
3. led 2007

hanka- ano je blbost porovnavat kavu a cigarety, ale aj na kavu su ludia zavisli. Urcite kava neskodi, tak ako cigarety. Ale zavislost je zavislost. Dokonca, co ja viem, tak jedna salka kavy je povolena, tak ako aj dva deci vinka obcas. A v strese su ludia v dnesnej dobe pomaly zo vsetkeho. Ci uz jeden dovod navyse alebo nie... ja som zasadne proti fajceniu. A ked vidim nejaku zenu s cigaretou v ruke tlaciacu kociar,tak ma az zamrazi. A kebyze niekto z mojich blizkych je fajciar,tak sa k mojmu dietatku taky smradlavy ani nepriblizi. Ked som bola nastrocna tiez som vyskusala co to je zac, ale nastastie som dostala rozum. A najviac co ma hneva na fajciaroch je to, ze tym neskodia len sebe, ale hlavne svojim detom a ludom v okoli. Napr. my doma v lete nemozeme poriadne ani vyvetrat, lebo vzdy niekto na okne fajci. A potom sa mozem cudovat, ze moja babulka mi cele leto prekychala.

hanka274
3. led 2007

sak jasne....aj u nas susedia fajcia a hned to je v byte. Zavislost je aj to aj to. Ale neda sa to porovnat. Takze tak.
papa

ramzesa
3. led 2007

Zabudla som napisat, ze nikotin znizuje tvorbu materskeho mlieka a aj dietatko sa moze samo odstavit, ked mu to nechuti...

hanka274
3. led 2007

joj, si nemala...zase zacne debata....ale to je o tom. chichi

ivett
3. led 2007

ježiš holky, jak můžete srovnávat kávu s cigaretama? Dneska je kofeinu plno a všude, kávu pije skoro každý a srovnávat to s cigaretama? 😀 😀 😀 Já taky nejsem pro, aby v těhotenství někdo kouřil, ani po, ani při kojení, jen jsem se chtěla zastat těch, které prostě tu vůli nemají, protože vím, jak to je těžké a jaké deprese to může přinést, toť vše...A syndrom náhlého úmrtí dětí není jen z cigaret, když to tvrdíte, ale může být z jakýchkoli příčin a bez jakéhokoli přičinění, prostě je a může se projevit za každých okolností, ať jste vzorné maminy, které nikdy nepily kávu, nekouřily atd. nebo ať jste lávu pily a přitom i kouřily, prostě syndrom náhlého úmrtí dětí nelze ovlivnit ničím a může přijít kdykoli...
Už se tu nebudu s nikým dohadovat, zkrátka, taky jsem proti kouření v těhu a při kojení, ale dokážu pochopit ženy, které to nevydrží a zapálí si, nedosuzuju je a držím palce ať co nejvíc z nich tu vůli má a přestane s tím...Mějte se a pěkný večer... 😉

ivett
3. led 2007

jo a mimochodem, i na čokoládě dokáží být lidé závislý... 😀 😀 😀

hanka274
3. led 2007

hej, mnam, mnam.
ja som tiez proti ako ty ivett, len s tou volou a nevydrzanim....v tom som tvrda a neustupna....to nechapem a ani nedokazem pochopit! kvoli mimi vsetko, vsetko vsetko vsetko na svete. Uplne vsetko!
No jaska milacik aj kvoli tebe vsetko! .....to tatino sem nas nakukol, ze ukaz na com si zavisla.....hahaha....co to vravi....zavisla.....no urcite....pchaaa!!! 😠 😎

ramzesa
4. led 2007

hehe, ta cokolada, to je moja zavislost... a nemozem 😢 hlavne, ked sa vsetci cez sviatky napchavali mnam kolacikmi a salonkami a kolekciami a... mnam mnam 😔
a budem sa opakovat, je viacero rizik, kt. mozu sposobit syndrom nahleho umrtia a medzi nimi sa uvadza aj fajcenie, a to nielen, ked matka fajci a koji, ale aj ked fajci niekto v domacnosti a dietatko vdychuje tie usadeniny z kobercov, zavesov a oblecenia...a nech si tvrdi kto chce co chce... kazdy ma svoju hlavu a kde niet rady tam niet ani pomoci...

mamina26
autor
4. led 2007

dekuju za nazory, muj muz me moc nenakopne, jeho "neboj, vsak prestanes" mi teda uplne moc nepomuze..
...delam pokroky, od Noveho roku nekourim (ne, ze bych pred tim kourila, jak pisu, max 4 denne po dobu 4 dni), vcera jsem teda zklamala a zapalila si, ale nechutnalo mi to, takze to mam vyreseny.
Diky holky a mejte se super!!

ramzesa
4. led 2007

sa tesim mamina...drzim palce, zvladnes to! 😵

hanka274
4. led 2007

mamina26, neviem ci si citala vsetky prispevy, a samozrejme obzvlast moje (ked pisem ja)....aj cez to vsetko, ze ma to vytocilo a podaktore nazory aj inych....ma islo roztrhnut....
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Nepozeraj na inych ci ti pomozu ich reci alebo nie...
Ty nefajci! A aj ked ta nepoznam pravdepodobne, tak ma velmi potesis ak nie.
kvoli mimi....PROSIM.
A ked ano, tak ti zadakujem ja.
ahojcek!

hanka274
4. led 2007

k tej coko: prave lyzickujem daku 2farebnu "nutelu"
mnaaaaam !

vavka33
4. led 2007

Odlozis to!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

hanka274
4. led 2007

nie nie, az zachvilku, este par lyziciek, len trosku, iba 5 lyzic, dobre? 5, 4, 3, 3, 3, 3, 3, 2, 2, 2.......

anika
4. led 2007

babyyyyy, mozno je to odveci-ale ja som pri kojeni dokazala odolat cokolade, aj kadejakym kolacikom a inym maskrtam, tak preco to uz nejde?furt musim nieco tlacit, fuj 😠

vavka33
4. led 2007

No ved preto Hani,uz som ti to chcela zobrat 😉

hanka274
4. led 2007

no a stale papam tu poslednu....

peha
8. led 2007

manina,
nema zmysel nikoho odsudzovat, radsej podporovat, je tazke prestat fajcit, je to velmi silna zavislost.
hlavne je s tym prestat a navzdy. vsetok nikotin a jedy idu prostrednictvom mliecka k babatku. takze nielen cigarety, ale aj alkohol, lieky, vypary, chemikalie a podobne.
bud silna, a zakazdym ked si chces zapalit, si predstav, ako z tej hnusnej cigy ide vsetok jed k mimcu. a tomu malickemu urcite nechces zle, vsak ? 😉 mozno ti to tu cigu aspon trosku zhnusime... ale mysli predovsetkym na babatko. nemala by si jemu robit zle, ked uz sebe si narobila. vies, ze ked prestanes fajcit, ze este 3 roky su na RTG snimkoch viditelne stopy a nanosy na plucach ???
radsej si najdi nejaky iny - skor mily zlozvyk - radsej si daj sladky caj, alebo kusocek cokolady, alebo uplne idealne - namiesto cigy si daj jedno jablko. ma to vlakninu, vitaminy, prirodzeny cukor... a dietatku tym robis len dobre.
velmi ti drzim palce !!!

a ostatnym zavislackam na cokoladu posielam srdecne pozdravy 😀 😵 - z uplne ohlodaneho vianocneho stromceka 😀

dianecka
9. led 2007

Som síce nefajčiarka, ale chápem, že chuť na cigaretu je u fajčiara asi neprekonateľná...ALE...zdravie detičiek je na 1.mieste....potom radšej prestať kojiť, nikotín sa dostáva do materského mlieka a je jedno, že fajčíš po kojení.Držím Ti palce!!!

maca21
9. led 2007

baby ja neviem ja som tiež fajčila kým som sa nedozvedela, že som vtom, vtedy som si vyfajčila svoju poslednú cigaretu a koniec, ale mám kamarátky ktoré počas celého tehu fajčili a majú zdravé detičky a hlavne mlieka a mlieka, aj v múdrych knihách sa píše, že ak žena počas kojenia fajčí mala by dodržať 45 minútový interval medzi cigaretou a kojením a vtedy je v mliečku minimálne množstvo nikotínu, no neviem ale chápem cigarety sú riadna závislosť a pokiaľ nie je pevná vôla.... 😕

ramzesa
9. led 2007

No ja neviem, neviem... nikotin je v celom tele, tak ako je mozne, ze nie je v mlieku... 😕 😕 😕 to je teda riadna blbost. Uz som tu pisala s tou cokoladou. Malu ulozim vecer spat okolo siestej, zjem cokoladu, niekedy po polnoci ju nakojim a rano je cela vysipana. Tak nech tu niekto take cosi netvrdi... tak ako ta moja zjedena cokolada aj nikotin sa prenasa krvou... ale ako som uz pisala, vraj nikotinove mlieko je lepsie ako ziadne... ale to tiez moze byt tak isto nepotvrdene ako tych 45 minut...