Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Skoro tříměsíční miminko křičí u kojení. Co dělat?

Kojenecké láhveDůvěra v pláč dítěteMiminkoKojenec (2 měsíce až 1 rok)3. měsíc vývoje dítětePéče o kojenceKojeníSunar mlékoKojení dětíNoční můry
meatfly77
25. pro 2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám první dítě syna, 1.1.2020 mu budou 3měsíce. Od narození mi krásně pil když se přisál, byl úplně hodný a v klidu, do teď kojim zatím plně, takže nebyla potřeba žádných Sunarů a podobně. Ale poslední dny co teda předvádí je pro mě kojení noční můrou…když ho přiložíme k prsu ať už levému či pravému dělá mi to u obou, tak si jen cucne odpojí se začne křičet, vrtí se, kope nohama a tak to vydrží dělat po celou dobu dokud se nenakrmi dostatečně. Jsem z toho zoufalá, protože byl fakt sikovny a neměl s tím problém. Pak jsem zkoušela odstříkat a dát mu z flašky to mi také krásně pil a teď najednou ne a dělá to samé co u prsa…nevim si s tím rady, je to opravdu o nervy jak řve a člověk neví proč…Tak se chci zeptat má někdo podobnou zkušenost? Případně jak ho u krmení zabavit aby byl v klidu a normálně pil? Jinak přibírá normálně, tak opravdu nevím kde je problém a obracím se tady na zkušené maminky. Za každou radu budu ráda

barulina
25. pro 2019

Růstový spurt

evik871
25. pro 2019

Mam uplne to same. Vcera 3mesice a cca od patku vztekani,nechce se kojit a hlavne toho vypije hrozne malo 😓 take by me zajimalo cim to je 🤷‍♀️

krupka3
25. pro 2019

Rustovy spurt, ve 3m typicky. Muze trvat odhadem tyden, ale i dele. Dulezite je vydrzet. Zadne Sunary ani flasky, tim akorat muzete kojeni do budoucna zkazit.

meatfly77
autor
25. pro 2019

@krupka3 Děkuji za radu ,ani nevím ,že něco takového existuje

meatfly77
autor
25. pro 2019

@evik871 To je mi líto ,můj malý ji docela hodně ,ale nakrmit ho je opravdu umění a boj , nechápu ,že to přišlo tak z ničeho nic ...

krupka3
25. pro 2019

@meatfly77 Tak si o tom najdi neco na netu. Rustove spurty jsou typicke pro 3 tydny, 6 tydnu, 3 mesice a 6 mesicu. Dite se v par dnech hodne vytahne, casto i o velikost, je to neprijemne i pro nej, o to vic chce byt u mamy, zada vice mleka nez prsa do te doby tvorila, proto se muze vztekat, a proto je o to dulezitejsi casto prikladat a mit trpelivost - prsa dodavku mleka brzy upravi. https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spurt/

joeline
25. pro 2019

Je to normální, jak se píše výše, růstový spurt, a pokud ne ten, tak bolení bříška.. rozhodně nepřestávat kojit a nedokrmovat, zase se to spraví. Taky mě to u syna vykolejilo, ale za pár dní byl klid.

malytlustyhroch
25. pro 2019

Dalsi dobre heslo k hledani na internetu je "bojkot kojeni", muze to byt z ruznych duvodu, i jinych nez spurt. Nas to napr. postihlo v dobe, kdy se z reflexniho sani stava vedome, uz si nepamatuju presne v jakem veku. Rady, kterymi se hemzi internet mi prisly vesmes dobre, nam se nejvic osvedcilo kojit v polospanku, po par dnech to preslo.

malytlustyhroch
25. pro 2019

Ale pro jistotu mrkni taky do pusy, ze tam nema treba afty, nebo hodne rozjetou moucnivku a podobne.

meatfly77
autor
25. pro 2019

@joeline děkuju

meatfly77
autor
25. pro 2019

@malytlustyhroch děkuju určitě kouknu na více variant ;)

korneliusa
26. pro 2019

Podle mě spíš bojkot, na to pozor. Může to být začátek konce kojení, když se to podcení. Nám 100% pomáhá dát dítě do šátku, uspat a po pár minutách vyndat. Ona se sice vzbudí, ale hned se pěkně přisaje a nadlábne se.

astyna88
27. pro 2019

3,6. Ve 3tydnech a v 6, ve 3 mesicich a v 6. Tok mleka se ustaluje,zpomaluje a nektere deti to desi. Ja to resila kojicimi koralemi,ktere syn zmoulal a par dni pred nabehem spurtu jsem jeste po kojeni odsavala,abych zvysila produkci. Zkus,treba to zabere. A lahev nedavej,to je pro deti pohodlnejsi.

palacinka_marmeladova
27. pro 2019

Vypadá to jako bojkot kojení.Určitě nepřestávat kojit,zahodit flašky,dudlíky,kojit na požádání,nejlépe těsně po probuzení,kdy bývají děti ještě rozespalé.Nosit,chovat,mazlíčkovat a za pár týdnů se to srovná ;)

verunka_korunka
27. pro 2019

To co pisi, spurt a bojkot by to mohlo byt, ale nikdo zatim nenapsal jeste dalsi moznost... rust zubu. U druhe dcery vylezly prvni 2 zuby uz kolem 3. mesice a mesic dopredu byly naznaky jako plac, bolest dasni, slintani. U obou holek bylo prorezavani dost bolestive, tu prvni zuby trapily i mesic az dva pred tim nez vylezl ven (navaly bolesti, plac, teplota,...). Takze klidne ta situace muze byt i ze zubu.

janamariemarketa
27. pro 2019

Měli jsme to samé, taky v necelých 3m. Je to jak píšou holky, trvalo to asi 2 týdny a pak zase super. Kromě kojení po probuzení ještě zabíralo při kojení chodit, chovat, dělat šš, víc se uklidnil... Nebo když řval moc, na chvíli položit /dát manželovi a zkusit za chvíli znovu. Už jsem se bála co bude, ale když jsem zjistila, že je to normální, pomohlo mi to 😊 Tak ať je zase brzy dobře!

meatfly77
autor
27. pro 2019

@verunka_korunka dobrý večer , dnes jsme zjistili ,že jsou to pravděpodobně zoubky na horním patře dásna už je cosi špičaté , malý slintá, rve si ruce do pusy ,pláče ...nejspíš to bude ono . Už jsem mu to potřela pro jistotu gelem ,když hodně plakal a strkal si tam ručičky . Kdo by to byl řekl ,že se zoubky přihlásí ani ne ve třech měsících 😊

meatfly77
autor
27. pro 2019

@janamariemarketa děkuji za odpověď

meatfly77
autor
27. pro 2019

@korneliusa děkuji , do šátku ho občas taky zabalíme když je neklidný a většinou dobře usne

verunka_korunka
27. pro 2019

@meatfly77 nektere deti se dokonce se zuby narodi ;) nase treti ma ted 2,5m a slinta jak bernardy a cele pesti v puse, obavam se, ze brzy zase vyleze prvni zub stejne jako tomu bylo u te druhe nasi holky :D

janamariemarketa
28. pro 2019

@meatfly77 jj u nás taky ve třech měsících dva zuby venku 🙈

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru