Škytavka miminka po kojení - jak se jí zbavit?

astra11
17. črc 2014

Ahoj všem, kdo kojíte.

Prosím trápí nás škytavka miminka po kojení - nevíte jak se jí zbavit? Potýkal se s tím někdo a zabralo vám něco?
A´T dělám co dělám, nejde to odstranit, miminko loká vzduch i když se snažím jak odsávat aby měl prs volný nebo aspoň ho před kojením párkrát promnout a trochu odstříknout....i dělat stále "řasu" na dvorci, aby měl co nejvíc dvorce v pusince.

Děkuju G.

arrowka
17. črc 2014

Na škytavku nám nezabralo nikdy nic. Škytala v bříšku, na porodním sále a škytá dosud. Někdy vůbec, jindy pětkrát denně. Někdy pomůže škytavku zapít, tak zkus ještě na chvíli přiložit.
Jinak je ale škytavka neškodná a řekla bych, že s polykáním vzduchu nesouvisí.

venouska
17. črc 2014

Malý taky často škytá, někdy pomáhá dát ještě trochu napít, ale většinou nezbývá nic jiného než čekat, až to přejde 😒 .

amabilis
17. črc 2014

Mně škytá, pokud je jí chladno a nebo pokud je přepitá. Ale i tak to řeším tím, že dám trošku zapít, pokud chce (ona obvykle nechce, tak prostě škytá).

hanivasi
18. črc 2014

@astra11 u mě škytá po každém kojení. Nic nepomohlo, a tak prostě nechávám doškytat....on si s tím poradí sám..

1velrybka
18. črc 2014

@astra11 Nekojím, jsme na UM a taky škytá. Neřeším to.

scheetje
18. črc 2014

Taky skytame po skoro kazdem kojeni 🙂

dzejnab
21. črc 2014

už v bříšku malá škytala, škytala hned po porodu, několikrát za den v porodnici - tak jsem se na to ptala a bylo mi řečeno, že se není čeho obávat, že to tak některé děti mají a že do 3. měsíce škytavka zmizí .... malé je přes rok a stále škytá i 3x za den.