Snědla jsem arašídy a kojím

kamicek1993
1. zář 2016

Hezky den vsem, mamm 2,5 mesicu stareho chlapecka a plne ho kojom. Dnes jsem sneedla 100g pytlik arasidu v cokolade a nedoslo mi, ze se pri kojeni nemaji jist. :( co to muze s malym udelat? Jeste jsem ho nekojila, zrovna spinka a dost se toho bojim :/ nemate s tim nektera zkusenost ? Dekuji vsem za odpovedi

andryyysssek
1. zář 2016

A proč se nemůžou jíst? Já jedla všechno,kromě luštěnin.

kamicek1993
autor
1. zář 2016

@andryyysssek kvuli alergii, nekde jsem to cetla. Snad nemuze prcek dostat nejakou velkou alergickou reakci... co jsem se stala mamou, tak mam ze vseho hruzu, nekdy si pripadam jako blazen uz 😀

japona
1. zář 2016

Pokud nejste vy alergicka na arašídy (což asi nejste, jinak byste je nejedla🙂), není důvod, aby bylo dítě. Vůbec bych to neresila

andryyysssek
1. zář 2016

@kamicek1993 Neboj,a moc nečti,jinak z toho zblbneš 😀

usvitka
1. zář 2016

Klid. Když jsem přišla z porodnice-maličká měla 3 dny, tak tu byly rozdělané arašídy ze zapíjení a já jsem na ně měla hroznou chuť.. Snědla jsem jich asi tunu a zcela překvapivě, bylo ji to úplně šumák 🙂

frantiska85
1. zář 2016

Ale, prosímtě...jez a pij všechno. Snad jen tvrdej alkohol vynech.

katyxq
1. zář 2016

@kamicek1993 naopak se nedoporučuje možným alergenům vyhýbat, ale jíst je střídmě (a třeba takové mléko, vejce, pšenice dělají kojencům problém mnohem častěji jak arašídy, hlavně to mléko je lepší omezit na máslo plus občas zakysané a tvrdé sýry, pšenici prostřídat s jinými obilninami a hlavně zeleninou).

ven0dulka
29. kvě 2023

@andryyysssek arašídy jsou luštěniny 😁

kubesovaadelka
29. kvě 2023

@kamicek1993 naopak, čím později začneš začleňovat "rizikové" potraviny, tím hůř si bude mimco zvykat a častěji se vyskytuje potravinová alergie. Jes na chvíli máš chuť, jen s rozumem. Než jsem rodila, taky jsem všechno študovala, že se nesmí čerstvé pečivo, arašídy, čokoláda apod věci. No rupty boty, v porodnici skoro každý den čerstvé rohlíky, arašídová nugeta, na oběd zelí apod potraviny. Do mlíka se dostane jen zlomek. Nebo aspoň nám to tak bylo vysvětleno