SOUTĚŽ PRO KOJÍCÍ MAMINKY

lidka_hipp
27. dub 2015

Mateřské mléko je bezpochyby ten nejlepší způsob výživy pro miminka. Pro maminky ale kojení také znamená obrovský výdej energie a nutnost přemýšlet nad svým vlastním jídelníčkem. Abychom vám kojení trochu usnadnili, vytvořili jsme ve spolupráci s porodními asistentkami HiPP Mama BIO Čaj pro kojící matky. Obsahuje anýz, fenykl a kmín pro podporu tvorby mléka. Používané bylinky pochází ze striktně kontrolované BIO produkce. A právě o balíček našich BIO čajů si můžete teď zasoutěžit 🙂 Více o HiPP výrobcích pro kojící maminky najdete na našem webu: http://goo.gl/v7fSBM

Pošlete nám jakoukoliv kojící fotografii nebo napište, co pro vás znamená kojení a pět z vás, které vylosujeme, se může těšit na bylinkový balíček 🙂

zuzmenda
27. dub 2015

Kojení pro mě představuje to nejlepší, co můžu dceři dát. Má skoro 10 měsíců a stále jsou občas dny, kdy je jen kojená. Když rostou zuby, dcera je nemocná nebo třeba nemá dobrou náladu, kojení je často jediným zdrojem potravy a hlavně uklidnění.

superterik
27. dub 2015

Kojení pro mne neznamená jen krmení, je to i pocit blízkosti, velké lásky, souznění...

simonceli
27. dub 2015

Syn ma temer 10 mesicu a kojeni je pro nej vsim. Pro me to jsou jen moje chvilky se synem. Vim, ze mu tim davam ti nejlepsi a budu pokracovat dal. Maly by to bez kojeni nezvladl. Kolikrat u kojeni i usne, kdyz nic nezabira.

katepuha27
27. dub 2015

Kojeni pro me to je moznost dat svemu drobeckovi to nejlepsi, co muzu dat - svou lasku, energii, teplo, vitaminy.

svatbataz
27. dub 2015

Zatím jsem pouze teoretik... Jako porodní asistentka pracující na oddělení novorozenců jsem rozdala už nesčetně rad ohledně kojení, pomohla spoustě matek s péčí o laktaci, s odstříkáváním MM i rozkojením. Většina z nich (ta, která chtěla kojit) byla spokojená a zvládla to. (Některé jsem nejspíš i trochu potrápila a možná je i chvíli trochu štvala - s mírou, v zájmu jejich i mimča - některé ženy ale prostě z nějakého důvodu kojit nechtějí (i kdyby třeba mohly) a takovým je potřeba sice podat informace, pomoct, ale především je respektovat. Jsem teď za půlkou těhotenství a kojení plánuji. S mírou. Půl rok kojení je pro mě takovou "nutností", rok ideálem, ale kojit dvouleté dítě mi přijde už jako zbytečnost. Jak říkám, zatím jsem pouze teoretik, techniky a rady mám zmáknuté, ale jestli to půjde i v praxi, jak to půjde, jak bude spolupracující mimčo - kdo ví? Zatím nemohu soudit ale všem začínajícím nebo budoucím maminkám bych chtěla popřát, ať se jim s kojením daří, ať nepropadají panice, kdyby to nějak nešlo (obzvlášť první dny je spousta problémů - žádné mléko, spící neaktivní dítě, nebo naopak křičící "hladové" dítě, citlivé bradavky, pak bolestivě nalitá prsa atd atd). Nechte si poradit, myslete pozitivně, buďte trpělivé a kdyby to přesto nešlo, existuje spousta jiných řešení 🙂

ivikpunk
27. dub 2015

začátky byly hrozné, ale už nám to jde naštěstí.

janinek
27. dub 2015

Tak potes koste, ze novomatkam s kojenim radi nekdo, kdo si mysli, ze kojit dvoulete dite je zbytecnost. WHO doporucuje kojit minimalne dva roky.

svatbataz
27. dub 2015

@janinek Pokud jste dobře četla, tohle já nikomu neradím, tohle je můj osobní názor pro kojení mého vlastního dítěte. Nebuďte chytlavá 🙂 V práci se snažíme podat maximální info, nabídnout co nejvíc řešení a je na každé matce, co si z toho odnese, věřte, že nikomu nemůžete nic nutit násilím, nejlepším řešením je pro některé matky kompromis, než je poštvat proti sobě, to by napáchalo mnohem víc škody. Doporučení nejen WHO znám, toho se nebojte.

pouzarovaj
27. dub 2015

Kojení pro mě bylo první možností, jak být s dcerkou na blízku, první možnost, jak budovat po narození vzájemnou blízkost - první týden totiž byla v inkubátoru a tak jsem jí měla těsně u sebe jen při kojení:(. Teď už jí bude skoro rok a moc děkuji kojení za to, že jsem jí aspoň po chvilkách mohlo mít v našich společných začátcích těsně u sebe.

roseinka
27. dub 2015

První přisátí na porodním sále bylo nádherné. Kojení je jedna z nejlepších věcí, co dceři můžu dát. 🙂 Momentálně je nám dva a půl týdne a kojení z pravého prsu je pro mě utrpení, ale bojuju! 🙂

monunkaaa
27. dub 2015

Kojení je první nejlepší jídlo pro naši berušku. A jsem hrozně ráda, že nemusíme být na umělé výživě a dostává to nejlepší od maminky 🙂

mkrelo
27. dub 2015

Kojení je od prvního okamžiku pro mého 7mi měsíčního Matýska to nejlepší. Je to velký jedlík, mlíčko mu chutná, i když jsme už začali s dopolední svačinkou a obědem, kojení je pro nás okamžik, kdy můžeme být spolu v klidu a vychutnávat si společné chvíle.

joannah13
27. dub 2015

i když kojení není vždy lehké s tím mým divochem, přináší mi to pocit nepopsatelné lásky, prostě v tu chvíli jsme jen já a on a vše kolem je vedlejší.. a hlavně je to pro něj nejlepší mléko na trhu 😀 😀 Nikdy jsem nevěřila, že toto bude ten nejsilnější pocit, který v životě zažiji.

terunka88
27. dub 2015

Kojení je pro mě způsob, jak svému dítěti od narození zajistit obživu. Je to zvláštní a výjimečný pocit, když vidíte, jak dítě během těch prvních měsíců roste a vyvíjí se, a to jen díky "nečemu", co mu zajistilo vaše tělo...

frantiska85
27. dub 2015

Kojení pro mě znamená velikou úsporu času a jistotu, že dítě dostává to nejlepší. Navíc nemusím myslet na to, abych nezapomněla svačinku s sebou.

cich
27. dub 2015

Kojení je pro nás nejen výživa, ale slouží i utišení či uspání...navíc je možné kdykoli, kdekoli a hlavně rychle🙂

hanach93
27. dub 2015

Kojení je pro mě nejlepší a nejlevnější.Ne jen,že mám prso vždy po ruce, ale také zajistí dobrou ochranu proti nemocem 🙂 musím zaklepat " ťuk,ťuk,ťuk " že ještě dcerka nebyla nijak zvlášť kromě rýmy nemocná 🙂

luca16
27. dub 2015

Kojení je to to nejlepší, co mohu své dceři dát. Čert vem finančí stránku věci. Je to kouzelné, když se na mě během kojení usměje a dá mi najevo, jak je spokojená a šťastná 🙂

kalkulantka
27. dub 2015

Aktuálně nekojím, ale budu kojit druhátko, tak by se balíček hodil 🙂 Než se mi první dcera narodila, měla jsem stále noční můry - né z porodu, ale z toho, že nebudu mít mlíčko a nebudu moci malou kojit. Dceru jsem nakonec kojila přes rok a doufám, že až se narodí druhé dítko, budu kojit alespoň tak dlouho jako u první dcery 🙂 Mateřské mlíčko je to nejlepší co může maminka děťátku do začátku dát 😎

jitim
28. dub 2015

První 2 měsíce Noeminky jsme s kojením hodně bojovaly. Málo přibírala(v měsící věku neměla ještě ani porodní váhu), plakala, nespala.. ale nevzdala jsem to, zvládly jsme to a plně kojíme. Jsem přesvědčená, že je to pro ni to nejlepší! Teď už je spokojená holčička.

paullet
28. dub 2015

Je to prostě, pro moje druhé štěstí, TO NEJLEPŠÍ 😵

aaandisek
28. dub 2015

Kojení je pro nás velmi důležité,je to krásný pocit vidět spokojenost v očích své 2měsíční dcery a vědět,že ji dávám to nejlepší <3

dolfino
28. dub 2015

Kojení je to nejlepší, co mohu své dcerce dát a já jsem hrozně šťastná, že jí mlíčko od maminky chutná už téměř 9 měsíců.

paracka
28. dub 2015

Takto krasne mi usnul při kojení v porodnici, byl na světe asi 20 hodin 😊 kojení je pro me i mého Lukaska velmi důležité, bohužel prvorozeného Štěpánka jsem kojit nemohla tak si to s Lukaskem užívám a chci kojit co nejdéle to půjde

petkab82
28. dub 2015

Kojení, to je to nejlepší co dcerce mohu do jejího startu do života dát. První dceru jsem kojila do jejích 2let a 2měsíců pak jsem šla do porodnice a hned začla kojit druhou dcerku. Doufám, že nám to vydrží stejně dlouho a hlavně, že to bude mít tak dobrý efekt jako u té první. Ať si kdo chce kolem nás stůně my zatím nikdy nic nechytily, a že nám tatínek domů donesl pěkné virózy.
A nadto není nic hezčího než tento mateřský kontakt, kdy se k vám dítko vine a jen spokojeně mlaská. A když už uměla ta větší Lenče mluvit a přišla za mnou, "maminko mlíčko, trošičku, prosím" a koukla těma svýma modrýma očkama, tak jí to odmítněte.

hohe
28. dub 2015

Dcerku, na první fotce jsem kojila bohužel jen necelé 4 měsíce a to z důvodu mé hospitalizace se zápalem plic. Sice jsem poctivě odstříkavala a po léčbě cca 1,5 měsíce jsme mohli opět kojit a po bojích se nám to povedlo na 2x denně, ale tělo bylo oslabené a já po týdnu dostala angínu a bylo po kojení... Nyní u syna (fotka číslo 2 - těsně pokojící) doufám, že si to vynahradím a budeme kojit minimálně půl roku. Nejraději bych kojila alespoň rok.

Kojení je taková moje privátní chvilka s miminkem. Je to věc, kterou mu nemůže dát nikdo jiný, je to chvilka, kterou si užívám zvláště protože vím, že další prtě neplánujeme... Nevadí mi vstávat v noci, protože se a Honzíčkem k sobě tulíme a nakonec tak usneme 🙂 A hlavně je to chvíle, kterou mi nikdo nemůže vzít 🙂

Kojím všude, venku, v obchoďáku, v kavárně na náměstí... Prostě všude, ale samozřejmě diskrétně. Teď v sobotu jsem kojila na lavičce na Floře v Olomouci, byla jsem zakrytá plenečkou, kolem mě chodili lidé a byla jsem překvapená, jak se i starší ročníky rozplývali a chválili...

kh
28. dub 2015

Pro mne kojeni od porodu predstavovalo problem a stres. Chtela jsem dostat sve povinnosti kojit a prekonala vsechny problemy (zpetne bych to uz nedelala). Po CS v celkove narkoze se maly neprisaval, po nekolika dnech se prisal, ale nepil. Doma jsem pri kojeni mela psychicke problemy. Vse lamala pres koleno a pozvala si i laktacni poradkyni. Kojeni se zachranilo, snad to bylo dobre, maly ma snizenou imunitu, tak nevim, zda to melo vliv. Osobne si myslim, ze ne, ze nejdulezitejsi pro podporu imunity - melzilo - na zacatku stejne nemel. Nicmene ackoliv jsme to chtela utnout uz v 6 mesicich, kojime stale. Stal se z toho uspavaci zvyk. ted uz mozna zlozvyk. Jedine, kdy to opravdu ocenuji, je tech par vyjimek, kdy treba v horecce nechce jist, pit.´Kojeni povazuji za maly zazrak prirody, ale presto uz bych to nelama pres koleno. A vadi, jak velky tlak je vyvijen na maminky, at koji. Nemusi byt to byt vzdy ku prospechu.

maky49
28. dub 2015

Kojení je pro nás chvíle tulení, uklidnění a souznění. Pro první měsíce nejúčinnější usínáček 😉 Dcerka byla kojená 11měsíců a kojily jsme kdekoli, avšak diskrétně přikryté dekou či plenkou. Nikdy jsem nezaznamenla negativní reakci 🙂

christinka200
28. dub 2015

U prvního syna kojení bohužel nešlo, za 3 měsíce čekáme druhé dítě a ja udelam vše pro to, abych uz nezažívala ten strašný smutek a lítost ze nemůžu mít miminko u prsu. Kojeni pro mne znamená velmi mnoho a doufám ze si to budem s miminkem jen užívat.