Spí u kojení, málo pije

cajankova
9. dub 2018

Hledám zde maminku pro sdílení zkušenosti. Mam měsíční miminko a od počátku špatně pije, rychle usíná, standardni zpusoby buzeni (ousko,dloubani pod bradu) nezabiraji.Musel mit dokrmy,neda se spolehnout na to,co vypije. Nekdy přibývá, nekdy ne.Musim stale vazit. Je to velmi vycerpavajici,k tomu kojení ještě bolave,dle laktační má malou pusu a lip se neprisaje. Zvazuji prechod na UM,i když nerada. Mela jste to některá podobně? podob

ladako
9. dub 2018

Nemam uplne stejne zkusenosti,ale mala mi taky ze zacatku mala papala. Co treba odstrikat mliko a pak dokojit, abyste aspon trochu vedela,kolik vypilo. Me kojeni taky bolelo, a to fakt hodne. Mazala jsem si bradavky purelanem,ale preslo to spis samo, si myslim. My jsme teda dokrmovali UM, pak se objevil ekzem podezreni na ABKM,takze obe na diete atd., ale ted uz je vsechno v poradku. Preju Vam,at mimco dobre papa a uzivate si to spolu 🙂

jikov
9. dub 2018

Ahoj, měla jsem to samé. Malá špatně pila, usínala - vypila málo a pak brečela hladem. Musela jsem kojit přes kloboučky, jak mě to bolelo. Už od prvního týdne jsme ustálily režim - nakojit, dokrmit UM. Sice náročné na čas, ale pro malou veliká spokojenost. Vydržela jsem to 3 měsíce, kojit jsem chtěla. Ale potom už to bylo neúnosné, protože se mi udělaly strupy a malá pila i krev. Ukončila jsem a přešly jsme zcela na UM. Prospívá báječně 🙂 držím palce

priefi
9. dub 2018

@cajankova mimca jsou ze zacatku spava, zkus jezdit po pateri prstem, nebo pokud ucitis, ze prestava pit, stlac prso, jak zacne pit, pust a jak zase zacne usinat zase ztlac. Mi to pomohlo.

vanea
9. dub 2018

Kojit kojit a kojit..nám malý ze začátku taky pořád spinkal a na jídlo se nebudil, takže jsem to musela dělat já. Už v porodnici jsem měla krvavé ragády na obou bradavkách, jelikož se blbě přisával...ale všecko se to zlepšilo🙂 Nejvíc pomohlo opravdu se vyprdnout na všechno okolo a prostě s ním ve dne v noci ležet v posteli tělo na tělo a prso dávat a zkoušet přikládat kdykoliv..Pomohlo to jak na laktaci, tak prckovi, aby se naučil krásně tahat a i přes krušný začátek pořád kojím. On ti za chvilinku povyroste a malá pusinka už bude pasé. Osobně bych prostě kojila co to jde, střídala a hledala bych polohy, kde prso udrží nejlíp. Ale zase nejsem takový ten kojící generál :D takže pokud bys z toho měla být nešťastná a nedalo se to vydržet, nebo to prostě nešlo, tak zkus odstříkávat, nebo pak UM. Je to na tobě...kojení ze začátku není nic příjemného, později ho provází nějaké spurty a bojkoty a kde co...chce to přečkat:X...osobně jsem si zvykla až tak ve 3m. Prsa v tenké vrstvě maž purelanem (tenká vrstva nutná, aby to nemělo opačný účinek) a hodně je větrej, já chodila nahoře bez víceméně..A kdyby kojení nevyšlo, tak si hlavně nic nevyčítej=)

luj89
9. dub 2018

Ahoj, mela jsem neco podobneho s dcerou. Byly jsme i ve trech tydnech v nemocnici pro neprospivani. Moc mi pomohla LP. Ta, o ktere pises asi nebyla z mamily, ze? Zkontrolovala uzdicku? poradila jak dokrmovat? Mimca u kojeni usinaji a malo piji a přibírají, kdyz tece malo mleka. v podstate jen reaguji na silu toku mlicka. Je skoda to vzdat a prejit na uM 🙂. Ja mela podobne tendence mockrat (a to jsem dokrmovala po kazdem kojeni cevkou u prsa), ale jsem moc rada, ze jsem to neudelala 🙂. Takze urcite si pozvi LP z mamily, ktera fakt poradi jak zvysit laktaci, koukne mimcu na uzdicku, zkontroluje techniku prisati atd. Jedna navsteva vyjde cca jako jedno baleni UM 😉

hojda
9. dub 2018

Měla jsem to same u syna☹, kojit nejlépe nahé tělo na nahé tělo, nemá ještě žloutenku?Synovi až po 7 letech zjistili rozestup břišních svalů a proto prý nemohlo mléko z prsu vytáhnout, neměl na to sílu, byl taky hodně malý (při propuštění 2,5 kg). odsávala a dokromovala jsem do 4 měsíců, zlepšil se teprve až na klasických příkrmech☹. Držím palce.

garalela
9. dub 2018

Ahoj,já měla to samé, teď máme 2,5 měsíce. Pokud chceš kojit snaž se bojovat. Nás pouštěli z porodnice s výrokem jojo má malou pusu. Opravdu malinkou pusinku měl a když přeskočim k dnešnímu dni,tak dnes v 9.tydnech má tah že bradavku vcucne i když má hlavičku 5cm vedle - když se mazlime. Jak jsem bojovala? Ano koupili jsme UM,ale odsavala jsem a krmila medela calmou bylo to náročné, nikdy se neprobudil,budila jsem všemi způsoby,nejlépe svléknout do naha,ale stejně opakovaně nic nenasal,ale z té lahvičky mléko dostal.kazde buzení mi i s dokrmem trvalo 1,5 hodiny, pak jsem další hodin a půl odsáváls abych měla do lahvičky na další krmení.mudr si nás zvala co tři dny a když mi řekla,že mám už dávat 85ml a já věděla že víc jak 65 neodstrikam,bylo mi úplně špatně. A tak jsem mu dala vše co jsem měla oddtrikane, obrecela,že tolik neodstrikam a zvážila další kojení. Ejhle nasál 140 ml úplně sám.neni to úplně happy od toho dne, někdy jsem šílela,když jsem navažila jen 30ml,takže už nevazim, přes den to opravdu dožene. Kdybys chtěla cokoliv probrat napiš SZ. Konzultaci s laktační jsem měla i kvůli velkým prsům.kojim. můj den však vypadá tak,že kojim co chvíli, je to náročnější než ohřát UM,ale pokud bys to třeba nezvládla,svět se taky nezbori

garalela
9. dub 2018

Musela jsem opravit text neb jsem online na telefonu, opravdu kojim co chvíli,takže mám miminko 18 hodin na sobe

gabkekoczi
9. dub 2018

Já měla stejný problém s dcerou. U prsa okamžitě usínala a nezabíralo vůbec nic - šimrání, tahání za ouško, prostě nic. Nakonec jsem odstříkávala a krmila z lahvičky. Ale protože ty prsa neměly ten správný odběr, tak odstříkané mléko nestačilo a dávali jsme UM. Sice mi to ze začátku bylo líto, ale pak jsem si říkala, že je důležité, že je dcera v pořádku, přibývá na váze a je spokojená. Takže za mě kojení ano, ale ne za každou cenu. Nestojí to za ten stres, kdy musíte pořád vážit a hlídat co a jak.

garalela
9. dub 2018

Hodně se mazlete pusinka povyroste mému maličkému se moc líbí savci poloha- na hrudi přisátý jako při bondingu který jsme pořádně nemeli

garalela
9. dub 2018

Hlavně neklesej na mysli vím jak mi bylo když mi všichni opakovali že přikládání je důležité pro stimulaci prsou a miminko bylo jak hadrová spící panenka takže nic nestimulovalo,ale když zesílí, i kdyby po prikrmech UM,může se prisat a budeš kojit

pecinkaandulkova
9. dub 2018

@cajankova ahoj,mala mi taky usina..jedine co.zabralo odstrikala jsem mleko a, krmilaze z, flasky..jestli mas mleko odstrikavej a krm..zbytecne um..dokud muzes skousej..