"Splasknou" veliká prsa po odstavení?

apocalypsa
6. zář 2010

Mám jeden dotaz ohledně poprsí. Před otěhotněním jsem měla košíčky podrpsenky 75c, někdy při výkyvu váhy i 75d. Už během těhotenství se mi velikost vyhoupla na 75f a po porodu ještě vyšplahala na 75i. Jsem půl roku po porodu a prsa se nemají k tomu, aby se aspoň krapet smrskla. Stále kojím.
Příčí se mi fakt, že budu navěky takhle vyvinutá. Možná se to některým chlapům líbí, ale mne se to tedy zrovna nehodí. Bolí mne krční páteř a ramena. Nemohu si nic hezkého obléknout - tahle prsa neupnu do žádné hezké košile, bundičky či trička, která nemají aspoň XL nebo vel. 44, ačkoli jinak jsem relativně normální postavy (nyní 168 cm/65 kg). Mám sice ještě od porodu navíc nějakých 5 nebo 6 kg proti normáli, tak se uklid'nuji že s nimi pak půjdou o nějakou velikost i prsa, ale i přesto se obávám. Cíleně při kojení zatím hubnout nechci, jen se trošku omezuji v jídle ... Navíc vypadám jak chodící mlékárna. Dotazy prodavaček "cože? 75i ... to jsme nikdy neměli, to nevedem, to se nevyrábí" jsem hodila za hlavu a riskla internet. Kupodivu u těchhle velikostí asi padne každá podprda, takže jsem uspěla. Má-li někdo zájem poradit, kde se shání relativně hezké kojící podprdy v těchhle velikostech do pětistovky, ráda poradím 🙂 Já si oproti tomu ráda přečtu vaše zkušenosti nebo tipy na další internetové obchody s prádlem v těchhle velikostech ... A uvítám uklidnění, že po odstavení mimča od zdroje zase "splasknou" ... a pak možná založím diskuzi "jak vrátit prsům původní tvar" ... 😀

apocalypsa
autor
6. zář 2010

:to nikdo nemá velká prsa? 😀

brisalek
7. zář 2010

@apocalypsa jezis a nechces dat kousek me, Ja jsem pred tehu mela 75b, v tehu tak 75C, po porodu tak mesic mozna i D, ale 80☹ (a to jsem kojila o 106 do prakticky 7 mesicu, do 12m 2x za den a xxxkrat v noci a v noci doted) a ted mam tak tech 80C a uz pekny visacky i kdyz porad nosim podprdu a strasne se bojim jak budu vypadat po odstaveni ...prsa nula nula nic a jeste visici az k zemi☹((. Mozna zkus precist diskuzi s nazvem Ztratili se mi prsa pomoooc🙂 .Ale chapu, ze hodne velka jsou take problem.

Takze neboj urcite ti po kojeni malinko splasknou a budes mit krasna velka prsa🙂.

apocalypsa
autor
7. zář 2010

@brisalek díky za psychickou podporu! 😉 Já se spíš obávám, že budu mít po odstavení sice prsa velká, ale gravitace je "sviňa" a místo krásných melounků to budo spíš lovečáky, jak s oblibou říkává manžel. Ještě že to bere sportovně a synovu výživu staví před svoje potěšení 🙂 Ale co, kvalitní podprda pak snad i pomůže ...
Ale raději bych, kdyby se vyfoukly jak nafukovací balonky, prostě po odstavení malého jen trošku odfouknout ....

apocalypsa
autor
7. zář 2010

@brisalek PS: a ráda bych ti klidně darovala 2-3 nebo i 4 velikosti .... opravdu! a nic bych za to nechtěla 😀

katzi
7. zář 2010

apocalypsa: prosím i mě kousek velikosti pošli 🙂 Ne já, chápu, že to musí být nepříjemný mít až takto velký prsa 😒 Ale neboj, myslím, že jak přestaneš kojit, určitě se o něco zmenší. Probírala jsem to aspoň s 5ti kamarádkama a všechny to tak měly, že prsa po ukončení kojení jdou dolů - mnohdy bohužel doslova 😀 Já před těhu měla 75A, po porodu jsem si konečně užívala prsa (velikost nevím, ale byly pěkný 🙂 ). Po skončení kojení jsem šla snad ještě pod 75A (pokud to jde), teď skoro 2 roky od porodu mám zas tak těch 75A 🙂

cuttysark
7. zář 2010

@apocalypsa podobneho problemu sa obavam aj ja....... mam teraz tak 80E a chrbtica pekne trpi. Neviem si predstavit nejake I, to musi byt brutal, mas moju psychicku podporu, jak pomoze 😉 Ked dokojis, tak daj vediet, ci splaskli 😝

apocalypsa
autor
7. zář 2010

díky vám všem. Ony zas tak "brutální" nejsou. Protože mám obvod 75, tak to odpovídá tak třeba 80G nebo nebo 85D .. ale k mé konstituci je to šílené. Fakt mne vadí to oblečení. Cokoli obléknu, jsem v tom jak v pytli 😒 a vypadám, že mám o 10 kg víc ... chjoo

janyjany
7. zář 2010

@apocalypsa Ahoj, naprosto tě chápu, já jsem řed těhu měla 75D a v těhu nakonec 80DD/E, ale pozor já nekojila a v těhu jsem přibrala 23 kilo. Po porodu jsem skončila 68kilo při stejné výšce jako ty. A prsa naprosto stejná. Před otěhotněním jsem měla 60 kg. Takže přesně - malý zadek, hubený nohy a obrovský hrudník , pořád člověk vypadá tak nějak tlustě- nemám to ráda a byla bych ráda za malá prsa, bohužel se ale nekonají. Ale pozor! 😀 jsem nakonec cíleně zhubla o nějakých 13 kilo (na 55-57 kg) a měla jsem prsa 75D a bylo mi to trochu i velké(jsem plesala). takže si myslím, až schodíš ty kila navíc, prsa půjdou taky dolu. nepropadej panice - naprosto ti ale rozumím a chápu.

evi3
7. zář 2010

@apocalypsa, ja budem pomaly 3 roky od porodu a niekedy pred rokom som prestala kojiť. Pred tehu som mala 75c-80-a, podľa výrobcu, počas kojenia to skočilo na 80c. Pretože som sa celkom rýchlo vrátila na povodnú váhu dúfala som (hlavne kvoli oblečeniu), že sa aj prsia vrátia k normálu ... no nevrátili, všetky krásne podprdy, čo som si odložila, že ich budem nosiť šli preč a mne ostalo tých 80c. Čo teda nie je žiadna trága, ale nejako som bola viac zvyknutá na tie menšie ... takže štatistika, mne sa nezmenšili ...

brisalek
7. zář 2010

@apocalypsa je dekuji kdyby to slo bylo by to fajn. Myslim, ze povadle trojky jsou porad lepsi nez jak rika kamaradka splaskle pytliky🙂. Lovecaky je take pekny termin🙂.

Ale ja ti fakt rozumim, ze prumer by byl lepsi. Ze je to treba na to oblekani narocne...

Jak pise Evi jsou urcite vyjimky, ale myslim, ze vetsine se alespon trosku zmensi.

arturka
10. led 2011

Téma pro mě... už před otěhotněním jsem měla velká prsa, i vzhledem k výšce mojí postavy, jak jsem otěhotněla, tak se mi prsa samozřejmě ještě zvětšily, hrůza děs... podprsenky na kojení jsem myslela, že ani neseženu, nakonec jsem to řešila tím, že jsem si objednala i větší průměr podprsenky, ale už začínám mít obavy, že mi po porodu, až (jestli) budu kojit, budou stejně malé 😖 Navíc mám strach, že bude mít s kojením kvůli velikosti prsů problém... 😒

frisbee
10. led 2011

ahoj 🙂 ,hodně záleží i na genech,většinou se to dědí 😒 ,splasknou,ale povadnou a pak stačí trochu přibrat a ukládá se to do té volné kuže..věkem se to zhoršuje 😝 ..nechci nikomu kazit náladu,jenom postřeh 😉 🙂

veruska007
11. led 2011

Tak já měla vždy velká prsa ☹, jsem malá, tak to vypadalo blbě. Před těhu jsem měla 75 - 80D, při kojení 85 F 😠 , po kojení to asi po 2 měsících splasklo na 85 E a po nějakém cvičení a zhubnutí mám 85 D, a to už není tak hrozný.

Kojící podprsenky jsem měla Anity, protože ty levné bavlněné byly na houby, měla jsem prsa až do pasu, no fuj. Ale anity jsou dobry. Typ na levne a kvalitni podprsenky vetsich objemu uvitam 😵 . Pac jsem znovu tehotna a typla bych, ze uz mam aspon cislo navrch 😅

apocalypsa
autor
11. únor 2011

@veruska007 Gratuluji k těhotenství! 🙂 Doporučuji tuto podprdu: http://www.anife.cz/Podprsenky/Kojici-podprsenk... ... kupovala jsem ji ale na www.nakupujme.cz za výrazně nižší cenu. Na obrázku vypadá vyztužená, ale ve skutečnosti je to jen pružná, ale relativně pevná krajka. Sama ji ještě nosím, pořídila jsem jednu a pak hned druhou. Je to levnější, než "anita" a službu udělají. Já tedy na doma dosila pevné bavlněné topy za pár korun z obchodu typu "vše za 39" a mezi lidi tyhle kojící podprdy. Jinak jsem splaskla z kojících 75-80i na 70-75e ... jsem spokojená, ale bohužel s velikostí šel i objem 😒

veruska007
12. únor 2011

díky za typ 😉