Stačí v teplech kojení nebo mám přidat i čaj?

miskam
12. dub 2007

Ahojte mamči, mám dotaz, malinký jsou 3 měsíce a začínají tepla, nevím, jestli jí stačí kojení nebo mám dávat ještě čaj. Už jsem to zkoušela, ale nechce mi pít z lahvičky, když jí dám na lžičku, šklebí se a nechce.

jita2
12. dub 2007

ahoj miskam,
já sice nekojím, ale přidala bych ti pouze svou zkušenost.. 😉
Bavili jsme se právě na toto téma v poradně s maminkama, a tak jsme si říkali, že to je spíš trend dnešní doby doporučovat maminkám nepodávat čaje, když kojíte..my jsme všichni vyrostli na čajích, dříve s tím nebyl problém, čaje podávat, v příručce jsem četla, že pro kojence jsou nejdůležitější tekutiny v celém jeho životě..a zvlášť teď v teplech, myslím si, že to mlíčko tzv. na žízeň nepokryje denní potřebu miminka, co by mělo vypít, já jsem sice přikrmovala ke kojení, ale čajíčky jsem dávala od druhého měsíce, malá ho miluje, pije ho mezi každým jídlem a vždy se po něm nádherně uklidní, prostě zažene žízeň...
Myslím, že i doktorky radí, podávat čaje nebo hlavně i kojeneckou vodu, což je asi lepší, teď v těch teplých dnech 🙂

raculka
12. dub 2007

Hm,tak já mám právě opačný názor -od doktorek.Více mi jich řeklo,že není nutné takhle malému mimču dávat čaje,i když jsou tepla.Takže babo raď 😅
Pokud kojíš často,tak by to mělo stačit.Tekutiny je nutné začít dávat až při přikrmování.
Jíta2 má ale jinou zkušenost 🙂 . Tak asi to zkoušet.Ale raději nepodávej nic sladkého,aby si malá nezvykla.Takže spíš opatrně s výběrem toho čaje. 😎

zany
12. dub 2007

I já mám stejný názor jako Raculka... Myslím, že by malému mimču mělo stačit kojení, kdy přední mlíko zažene žízeň a zbytek je na hlad.
Alespoň to tak tvrdila doktorka švagrové, které se narodil chlapeček loni v březnu a v těch vedrech ho jen kojila a myslím, že mu to bohatě stačilo...
Ale raději bych taky volila něco nesladkého!

anavka
12. dub 2007

Já souhlasim s Raculkou, moje doktorka mi taky radila, že čaj nemusím dávat, že kojení poskytne mimču všechny potřebné tekutiny, přední mlíčko je na žízeň a to zadní na zasycení 😉 A třeba jedna moje známá svádí na čaj to, že přestala kojit, že prý po tom mimčo bylo ještě hladovější a už se to nedalo, ale nevim jestli tohle svádět na čaj 😒 Já jsem ho tedy do 5. měsíců nedávala, pak malá onemocněla a brala hafo prášků, naše doktorka říkala, že jí mám dávat čaj, že se hrozně odvodňuje. Pak jsme ale zase přestali, protože malá o něj moc nestála a teď co jsem začla přikromovat, tak se ho snažím dávat, ale stejně jí nejede ☹ Když už bych dávala tak malýmu mimču čajík, tak rozhodně na lžičce 😉

myska
12. dub 2007

tak moje doktorka zase radila ve vedrech dát čaj ikdyž kojím 😉 v zimě není potřeba.

Já jsem teď malé začala mezi kojením dávat čaj a pije ho, ze začátku teda dělala drahoty, ale už si zvykla a nedělá ji to problémy.
A já si myslím, že v těchto teplech už žízeň mít může, kojím po 3-4 hodinách a už se mě párkrát stalo, že měla oschlý rty a pobrekávala, dala jsem jí napít čaje a jak sosala, měla žízeň.

jita2
13. dub 2007

myska,
to víš, že v takových vedrech bude žízeň,to jsi dobře rozpoznala, že potřebuje pít, třeba když děti pláčou, maminky si myslí, že je to hladem, a přitom je to žízní...mlíčko přece jen není na žízeń, spíš je po něm člověk žíznivý, takže přednímu mlíčku v těch teplech bych nevěřila..je pravda, že sladké čaje jsou na nic, kojenecká voda je asi nejlepší řešení 🙂

esteraa
14. dub 2007

tak já jsem dneska dala čaj poprvé.Plně kojím,a doktorka taky říkala,že až začnou tepla ,mám jí dát tak 2x denně trošičku čaje.Doted jsem teda nedala.Dnes premiéra. 😀 😀 😀 A pila statečně.Po chvilce si asi uvědomila,že to není mlíčko,tak už nechtěla.A netvářila se že by v tom hodlala ještě někdy pokračovat.Zvykne si. ☹ ☹ ☹ .

kocurek
15. dub 2007

Ahojky maminky, tak ja davam cajicek uz tyden a maly ma 4 tydny, jelikoz jen mlicko nestaci. Tedy davam jej hlavne jen na zvlhceni jazycku, ale nema v pusince porad jen mlicko. Dvakrat si cucne a to je vse... 🙂

lienka79
15. dub 2007

POkial je plne kojena, caj netreba...nakolko [predne mlieko je viac vodove a uhasi smad...Cajiky su vhodne, len ak je aj na umelej vyzive... 🙂

honzi
15. dub 2007

Já jen kojím a čaj ani vodu nedávám, doktorka mi řekla ať dám častěji napít mlíčka, když je neklidný, párkrát si cucne a je spokojený. Sestra měla mimi v létě a taky jen kojila.

kaoli
15. dub 2007

já jsem taky teď v těch vedrech začaka dávat čajíček,fenyklový,potom se jí dobře prcá a tak ji aspoň netrápí prdíky,ale jinak taky kojím. 🙂

tiki
16. dub 2007

Já dávám tak jednou denně pár lžiček čaje z fenyklu a anýzu, ale to kvůli prdíkům. Vypadá to ale, že to dcerce chutná. Akorát včera objevila, že se dá čaj prskat ven a evidentně jí to baví, tak jsem zvědavá, jak to půjde dál. Myslím ale, že má tekutin až až, poznám to podle moči na plínce (používám látkovky, tak tam to člověk vidí dobře) či v nočníčku, většinou je to fakt voda, žlutá je jen po ránu, a když občas přes den dlouho spí. Kdyby ale byla taková víc žlutá i přes den, asi bych tekutinu přidala.

eficka
15. kvě 2007

Ahoj,chtela bych se vas zepta jestli nevite jak je to zs podavanim caje 3 tydennimu miminku..normalne kojim,obcas dokrmim..nevimjstli mam do toho naseho rezimu vsunout i cas..diky.. 🙂

zany
15. kvě 2007

Eficko, já bych čajík nedávala pokud plně kojíš. Mluvila jsem s doktorkou a ta mi říkala, že ani miminkům, která se narodí do 30 st. veder se čaj nedává a mlíčko by na žízeň mělo stačit...
Jak bylo v neděli horko, tak měl malý žízeň, takže jsem ho i častěji kojila. Jen si párkrát cucnul a byl v pohodě...

mady
16. kvě 2007

ahojky! Mně doktorka říkala že čaj mám dávat. Hlavně v noci aby mě nesosal co 2 hoďky. Že pije jen ze zvyku a né na hlad. No tak občas dám čaj mezi kojením ale jen přes den. Vypije denně 50ml mám heřmánkový a fenyklový který se podává od druhého týdne. Flaštičku normálně sosá a je tak superní že má jen mini dírku a malej musí pořádně tahat. Takže si nezvykne že mu to teče vpohodě a cicík sosá vpohodě.

janaboris
2. srp 2008

maminky kolik dáváte do 100ml čaje cukru????a dáváte klasický cukr krystal???

daluri
2. srp 2008

Janaboris, rozhodně cukr nedávej!!! Pokud používáš třeba ty granul.čaje tak tam trochu cukru je..Ale rozhodně nezvykej na sladké.
Já těm svým třem čaj dávala a co máme teď Terezku tak mi taky čaj nechtěla pít, takže kojím i na žízeň. Akorát jak teď je to vedro tak bylo vidět, že má žízeň, ale nechtěla pít mlíko, tak jsem ji zkusila dát po lžíčkách převařenou vodu a pila.. 🙂

helenapce
2. srp 2008

Ahoj,
já si myslím, že je každé mimi je jiné. Já čaj dávám i u plného kojení, někdy má malej evidentně žízeň, ale mlíko nechce a vzteká se. Teď jak bylo vedro měl i docela oschlou pusinku. Čajím mu chutná, dávám granulovanej, víc naředěnej, než píšou v návodu a malej si jenom pomlaskává.....
😀 😀 😀

pavlinka3
3. srp 2008

My teď v těch vedrech kojíme i čajíme......pokud to jde, tak jenom kojíme, ale když to nejde (v MHD, v krámě atp.) tak sebou pořád vozím flašu čaje (buď fenyklovej nebo bylinkovej od HIPPu) - žízeň zaženeme čajem a hned jak je možnost, tak dáváme zase kozinu

agness02
4. srp 2008

ahojky taky jsme začali čajíčkovat, když jsou teď ty vedra, kojíme ale malej si mlíčko nevezme dřív než po 3 až 4 hodinách a to se mi zdá fakt dlouho, dáváme Hipp bylinkový a moc mu šmakuje 😀 jen jsem se chtěla zeptat, jakou používáte lahvičku a savičku? My používáme Avent, je tam savička č.2 a nevím, jestli to moc neteče 😖

many
4. srp 2008

ahoj holky - my taky dáváme čajíček 🙂

many
4. srp 2008

eficka - na fenyklovým čajíčku od Sunárku je napsaný od 1.týdne 😉

many
4. srp 2008

já to doktorce bůbec neřekla,že dávám čaj,aby mi něco neříkala 😀

marcii
4. srp 2008

my jsme začaly s vodičkou jsou to dva dny,,jinak jsem jen kojila,,

kacka.va
4. srp 2008

tak já teď beru na cestu pro jistotu vodu, i když zatím jsme dali jen dvakrát. Jinak pokud necestujeme, tak kojíme.

many
4. srp 2008

já čajíček taky beru jen do kočárku 😉 jinak furt kojím 🙂

cikousek
4. srp 2008

Já také dávám čajíček. Fenyklový který je od jednoho týdne věku. Malé jsou dva měsíce a mezi kojím si vždy ráda sosne 🙂 Doporučila mi to doktorka kvůli vedrům, ale i kvůli nepravidelné stolici. Zabral dobře 😉 Když jsem ho nedávala, tak malá chtěla co dvě hodiny kojit. Teď vydrží krásně tři 🙂 Myslím si, že se tím nic nezkazí..

petronilla
4. srp 2008

My taky dáváme čajík od té doby co byly ty vedra,nejdřív z flašky nechtěla,teď už z ní pije krásně 🙂 ,jsem ráda,hlavně když jdeme ven,tak nemusím kojt každou hodinu,malá teď dost ublinkává,tak je fajn,že se interval kojení prodloužil na 2-3 hodiny 😉.

nadik
4. srp 2008

agness02: ahojky já taky dávám čajík z aventu ale mám jen dudlíky 1, jen ať si dá práci sát.... bojím se, aby nezlenošila a pak už nechtěla prs, ale jen lahvičku.... 2 mám taky, ale ještě jsem ho nezkoušela.

agness02
4. srp 2008

nadik - my jsme tu Aventku dostali a byla tam jen ta 2, při kojení nám to zatím neublížilo, ale přijde mi, že musí rychleji polykat, i když mlíčko teče taky pořádným proudem 😀