Stále hladový novorozenec

vanessav
1. zář 2017

Dobry den, prosim Vas o rady a zkusenosti. Mam doma 3 tydny stareho drobecka. Posledni dva dny vyzaduje mlicko kazdou hodinu nekdy i drive,ve dne i v noci. Pije asi tak ctvrt hodiny krka hezky ale pokazde si ublinkne nekolikrat a pak ma zase hladik. Nekdy kojim co pul hodinu protoze place cuca si rucicku a ma stale hlad. Lekari jsem to rikala a ten mi rekl at zkusim dat kupovane mleko treba na noc. Ale bojim se abych pak neprestala kojit a prijde mi to zbytecne mleka mam opravdu hodne. Predem Vam dekuji za rady🙂

betelgeuzz
1. zář 2017

Ve třech týdnech se objevuje růstový spurt, období, kdy miminko rychle roste, potřebuje více mléka. A tvému tělu chvíli trvá, než přizpůsobí tvorbu. Přikládej kdykoliv chce, trvá to pár dní, někdy týden. Vydrž a zlepší se to. Rozhodně nedávat UM, tím to akorát zhoršíš. Dětští lékaři bohužel o kojení většinou moc neví ☹

loafeer
1. zář 2017

já bych ti taky doporučila dávat k rpsu na vyžádání...je to opruz, nic asi neuděláš, ale když to vydržíš, tak je velká šance, že si to během několika dní sedne. Přeju pevné nervy, zažila jsem to třikrát a naposledny celkem nedávno! :D

vanessav
autor
1. zář 2017

Ja se bala jestli s malym neni nec v neporadku nebo neco s mlikem. Prikladam pokazde kdyz chce,ale prijde mi ze se prejida uz nebo proc by pak blinkal ☹

loafeer
1. zář 2017

@vanessav s malým určo nic není a s mlikem taky ne...některé děcka to tak mají...mně malá házel skoro až šavle, o nějakém ublinknutí nemohla být řeč

sassanca
1. zář 2017

Ja mam taky tritydenni holčičku a třetí den ma spurt. Prikladam k prsu, jak si madam žádá. Poblit se umí solidně 😀 snad to brzo přejde. UM kvůli tomu fakt pořizovat nebudu

vanessav
autor
1. zář 2017

Preve jsem si rikala ze kupovat nebudu ze to snad nejak zvladneme. Moc Vam vsem dekuji 🙂 doufam, ze to brzy prejde a bude o neco lepe ;)

karlajasmine
1. zář 2017

To je nesmysl to co rika lekar :D Maximalne jestli blinka tak bych zkusila treba uspat jinak / houpat v naruci / dat si ho do satku / jit na prochazku.. ale jestli ma hlad tak proste kojit, kojit a kojit.. tim se neda nic zkazit a ono tohle obdobi rychle prejde.

luciapaja
1. zář 2017

ja mela prvni tri tydny pocit,ze je mala prisata nonstop.Pres den klidne po hodine a krmila se i 20minut.Byl to fakt zahul,ale po sestined. si to sedne. Vydrzte😉

sarriku
1. zář 2017

někdy může miminko chtít jen dudlat, ale miminka moc ještě myslím dudlat ještě neumí, proto se můžou dost nacucat a pak blijou. Prostě chce být u maminky. Mlíčka je dost, přejde to, neboj. Kdybys měla víc dětí, ale nemáš, tak koj a buď s miminkem. Tohle je výsada, kterou má jen prvorozený, že má mámu furt po ruce a váhání ;)

myjusiatko
1. zář 2017

Vase miminko s vami bylo 9m spojeno pupecni snurou a melo potravu nonstop. Je v poradku, ze chce pit libovolne casto a libovolne dlouho.
Doporucuji web www.mamila.sk

myjusiatko
1. zář 2017

A blinkani je v poradku. Odkrkavat nemusite davat.

rebe
1. zář 2017

Tvoje mlíčko i miminko jste naprosto v pořádku! Mám teorii, že ten třítýdenní spurt je prostě proto, aby miminko donutilo maminku vrátit se do postele, odpočívat a věnovat se pořádně jenom jemu. Takže přesně to udělej, zalez do postele, mazli se s miminkem, odpočívej, hodně pij, hodně spi, hodně koj – a za pár dnů pochopíš, že jsi pro svoje miminko ta nejbáječnější máma, která mu dává všechno, co potřebuje.

vanessav
autor
1. zář 2017

Dekuju moc. Jedno ditko uz mam dceru 5 let tak ta uz dost pomaha 🙂 snad se to opravdu brzy srovna. Bojim se aby ho nebolelo brisko ze se prepapa.

anazuzzuzana
1. zář 2017

Stale hladovy novorozenec = zdravy novorozenec 😉 i kdyz je to narocne, zkuste si to sama v sobe prepnout a uzivat si to...strasne rychle to utece. Taky jsem to dost resila az je mi to ted obcas lito, ze jsem si ty krasne chvile na 100% neuzivala

myjusiatko
1. zář 2017

@vanessav brisko by ho naopak bolelo, kdyby jste kojeni omezovala. Vase dr vam radi veci, ktere naopak kojeni kazi. Z UM by brisko mohlo bolet o hodne vic.

vanessav
autor
1. zář 2017

Takze myslite ze ho nebude bolet brisko i kdyby papal co pul hodiny? Nekdy staci ze ho vezmu l sobe dam si ho na prsa a spinka dyl. Tak ted casteji spinka semnou. Dceru jsem nekojila vubec,je mozne ze kojene deti vyzaduji vice kontaktu s maminkou nez deti na UM?

myjusiatko
1. zář 2017

@vanessav Ano, kojene deti muzou vyzadovat vic kontaktu.
Nebude ho bolet brisko. Kojte tak casto a tak dlouho, jak bude chtit. Ja osobne nabizim prso vzdy jako prvni moznost. Klidne stridejte prsa dle potreby.
MM je lehce stravitelne, tutiz ma dite hlad casteji, nez na UM.