Stále se budí. Jak mimi odstavit v noci od prsa?

simlenka
29. čer 2008

mám 5,5 měsíční holčičku. Když jsme přišly z porodnice, tak se samozřejmě v noci budila po dvou až třech hodinách, pak se to ustálilo (kolem druhého měsíce), dala jsem ji mezi 19 a 20h spát a budila se po půlnoci, někdy dokonce kolem druhý hodiny... - kolem čtvrtého měsíce se začla budit v půlnoci, pak ve 23h, pak ve 22h a včera dokonce už v devět! po probuzení se mi pak budí skoro každou hodinu a chce pít - resp. ne pít, ale dudat (je plně kojená) párkrát si dudne a přestane, když jí neopatrně vyndám prso z pusinky tak začne brek, někdy se mi ji podaří ošálit dudlíkem, jindy musím ještě na chvíli "dodat prso" a zkusit to znova. Většinu času má jen prso v puse a NEPIJE, kdyby pila, tak je to něco jiného, ale ona většinou nepije a opravdu se napije tak dvakrát až třikrát za noc, jinak jen dudá nebo ani to ne. Už začínám být dost unavená - přes den je v pohodě, ikdyž poslední dobou nepije ani moc přes den, většinou kňučí, dám ji k prsu a párkrát potáhne a jde zase od toho ☹

Jak miminko v noci od prsa odstavit? případně mu dát jen jednou nebo dvakrát za noc opravdu najíst?

schwarzovka
29. čer 2008

simlenka: právě řešíme stejný problém...akorát nám roste 2. zoubek, tak to přičítám tomu...jinak žádné jiné příznaky k zoubkům nemá..tak si myslím, jak ho to bolí, tak se vzbudí a uklidní se jen na prsu...jinak nevim...ale třeba to bude i něco jiného...nevim ☹

simlenka
autor
29. čer 2008

já o zoubcích taky přemýšlela, je pravda, že se jí v pusince něco bělá a nejspíš to bude zoubek, ale ten už se tam takhle bělá skoro dva měsíce pořád nic, zkoušela jsem jí na to dávat i calgel, ale stejně je mrzutá ☹

schwarzovka
29. čer 2008

simlenka: já ho našla minulý týden a už byl venku...už jsem s tím jeho probouzením byla zoufalá, protože do té doby spinkal krásně a žádné příznaky na zoubky neměl a pak jsem ho měla na sobě na bříšku a jak otevřel pusinku, tak jsem ho viděla! No a asi 3 dny spinkal zase krásně a teď znova na prd, takže leze asi ten 2. zoubek 😅 akorát teď už je nevrlejší i přes den....no uvidíme 🙂

lucianka
29. čer 2008

Ahoj holky,
Lukášek spal do 3 měsíců nádherně... Usnul kolem 18,30 a vzbudil se až mezi 2,30 - 3,30... ale pak na Silvestra se vzbudil několikrát za noc. Zřejmě těma rachejtlema... a od té doby to šlo z kopce. Začal se budit po 3 hodinách, pak po 2 a skončili jsme u buzení po hodině ☹ Vydržela jsem to měsíc. ☹ Chodila jsem jak spící mrtvola a byla fakt zoufalá. Na noc jsem začala dávat kaši a stejně to nepomohlo... Pak mi kolegyně řekla, že to měla se synem stejné a že jí Dr. řekla, že když se budí i po Sunaru, tak si jen vymýšlí. Já myslela, že je to blbost, protože když jsem ho dala k prsu, tak vždycky pil... ale pak jsem mu, když se vzbudil, dala dudlíka a on za chvíli zase usnul... kojila jsem jen po 3 hodinách, dřív jsem mu prostě nedala... tak se začal budit 1, 4, 7... pak jsem i v 1 přestala kojit a dala dudlíka.... pak ve 4 ... a teď je na tom tak, že spí celou noc 😀
Takže já ho to naučila díky dudlíku a taky tím, že jsem mu prostě to prso nedala... 🙂
Ono se to dá vzládnout chvíli, ale my to měli skoro 3 měsíce a pak se mi měsíc budil po hodině a to už mi fakt došla trpělivost i síly...

schwarzovka
29. čer 2008

lucianka: jéž by to fungovalo i u nás, ale bohužel, dudlíkem ho neošálim 😠

patricien
29. čer 2008

Ahoj simlenka : vypadá to že se prsem uklidnuje, protože když ani nepije ,tak nema ani hlad ....já bych Terezku naučila na dudlíka .... klidně jí dej 2x v noci z prsa a jinak ji dej dudlíka ona se to behem par dní naučí .pro prcka je duležity noční spanek a myslím že i ty budeš ráda.
já to taky tak dělala sice jsem nekojila ale davala flašku s mím mlíkem .... ale zabralo to ..když se probral tak jsem mu zkusila dat dudlíka (když ho vyplivnul tak hned ho měl v puse znova .... (bylo to kdo z koho) 😀 a když bulel tak jsem mu v pusince zakvrdlala dudlíkem a dudlal a pak i usnul ,tak jsme došli ktomu že.. asi od 3 měsíce dostal jídlo jen 1x okolo 2hod .od 5 měs je na kaši a nedostavá v noci nic. v 19hod dostane kaši a pak až ráno 6-7hod. mlíko UM.
tak držím palce 😉

petka80
30. čer 2008

Holky, tak to jsem na tom podobně. Sice to není tak hrozné, že by se budila po hodině, ale po dvou už jo.... 😅 Když byla menší, tak taky vydržela dýl, ale teď se poprvé budí už třeba v 11 a pak po těch 2 (max. 3) hodinách až do rána. Vždycky se trošku napije a hned zase usne. Taky by ji chtěla nějak ošálit, ale dudlíka nechce vůbec, takže je to těžký. Vždycky je nakonec nejrychlejší dát prso.
Chtěla bych zkusit dát večer kaši, aspoň uvidím, jestli je to hladem nebo ne. Ale nějak se k tomu pořád nemůžu odhodlat, zatím je jen plně kojená.......

petka80
30. čer 2008

S tou kaší - myslíte, že je lepší dát ji před koupáním nebo až potom? Kdybych ji dala před, tak aby se mi při koupání nepoblinkala.... No a zas po koupání je už vždycky hrozně unavená a hladová a na nějakou lžičku by se mi asi vykašlala..... Tak asi kaši před koupáním (stejně to bude ze začátku troška) a pak už jenom po koupáním dokojit, co myslíte?

ocicka
30. čer 2008

Ahoj petka, taky jsem to resila presne jako ty. Nakonec jsme zacali koupat driv a kasi davama opravdu az po koupani aby se nepoblinkal..A s tim prsem pozor, jste na tom opravdu stejne jako my, taky prcek je bez dudliku, akorat uz ma 10 mesicu. Dokud muzes naucte usinat v postylce.Pak kdyz uz jsou vetsi, vydrzi dyl brecet a postylka se stava nebezpecnou!Deti pry od 6 mesice nepotrebuji v noci jist a mely by vydrzet do rana

kajina345
30. čer 2008

Malý se v noci budil asi po 2 - 3 hodinách do věku 5,5 měsíce. Potom se začal budit po hodině. Vydržela jsem to týden a potom jsem začala dávat na noc kaši. Cca v 18,00 hodin. Po půl hodině koupání a kolem půl osmé jsem ho ještě dokojila před spaním. Režim se snažíme dodržovat do teď. Jenom občas je ještě po deváté vzhůru, ale když zabere, tak už spí minimálně do 2 hodin ráno, kdy se budí na krmení. Ale měli jsem už i noc, kdy spal až do šesti ráno.

petka80
30. čer 2008

Ocicka, právě jsem ti odpovídala ještě v té druhé diskuzi o spaní.... 😉 Já vím s tím prsem. Naštěstí večer usíná většinou sama, u kojení jen někdy, když je hodně unavená..... Takže umí usnout sama. No ale v noci snad pokaždý u prsa, ale nevím, jak to odbourat....

kajina345 - takže ta kaše pomohla? Jak potom spal?

kajina345
30. čer 2008

Kase pomohla a potom kdyz jsme zacali s prikrmy tak to bylo jeste lepsi. Zpocatku se budil jeste tak po 3 hodinach. Ted se to ustalilo a budi se jednou na kojeni a obcas jenom "na kontrolu" jestli neni sam. to staci na nej promluvit nebo pohladit a zasi usne.Jenom kdyz mu rostly zoubky, tak se samozrejme budil casteji. Taky jsme uz nekolikrat zkusili, ze uspaval manzel. Dostal mleko do lahvicky a maly mu take usnul, i kdyz poprve to bylo s trochou place,

petka80
30. čer 2008

Tak super, mám naději, že se to časem taky zlepší...... 😅 Dám tu kaši a uvidí se. Když se bude budit i tak, tak to hladem..........

lu777
30. čer 2008

a nebo ne, Petko.. já zjistila, že náš Matýsek se budí stejně ať mu dám 100 ml nebo 150 ml.. vzbudil se v noci prakticky stejně... a ať ho v noci krmím nebo ne, ráno se zase vzbudí v obvyklou dobu..

totéž s kaší 😉 trochu pomohlo Hami Hajaja, je to mlíčko plus rýžová moučka, takže se to pije z láhve, ale zasytí to jako kaše ne-li víc.. ono když mají plný žaludek, tak pak jak jim vytráví, tak je to naopak může budit víc..
a nebo můžou mít naopak žízeň

já jsem teda zjistila, že se mi budí fakt ze zvyku (předtím jsem to doktorce a mojí mamce nechtěla věřit, fakt se na to sápal a strašně brečel i tu minutu než jsem to UM udělala)... pak jsem ale snížila ze 140 ml v noci po kouskách až na 30 ml a budil se stejně!
takže jsem ho odstřihla.. trochu pobrekával, házel sebou, ale spal.. občas to ještě zkusí, ale dám dudlík, pohladím, přikreju a hotovo...

a musím říct, že to dítě fakticky cítí, jestli je člověk odhodlaný nebo ne.. jak mám pochybnosti ,když to zkusí, tak brečí.. když jsem zaseknutá, tak si lehce postěžuje a spí až do rána 😅

jinak mi ráno pak připadá víc odpočinutý a v lepší náladě.. od té doby taky má jakoby víc síly, chce se víc hýbat

držím palce!

petka80
30. čer 2008

Lu777, jsem blbec, chtěla jsem napsat: Když se bude budit i tak, tak to hladem není......... 😉
Je mi jasné, že je to asi i zvyk...... Mně by nevadilo vstávat třeba 2x v noci, ale 3x a více už je teda dost špatný....
Prostě dám tu kaši a pak se uvidí.
Ty jsi to s Matem zvládla skvěle, četla jsem to tenkrát i na januárovkách.

petra2204
30. čer 2008

Ahoj, taky teď řeším nespavce. Do 4. měsíce spal pěkně skoro celou noc, pak se začal budit a minulých 14 dní se budil po hodině. Byla jsem totál fyzicky vyčerpaná. Zavedli jsme mučící metodu a zatím zabrala. První noc jsem se odstěhovala do obýváku a chodil k němu tatínek (položil, přikryl, pohladil a spát!). Druhou noc se i taťka odstěhoval za mnou do obýváku a chodil k němu zase on. Malý řval jako tur... ☹ . Teď je to pátá noc, malý se vzbudil jen jednou večer a po chvíli breku zase usnul, pak ve tři, to jsem ho nakojila a pak až ráno v 6:15, což je pohodička. Počkáme ještě tak týden dva a pokud se to ustálí, vrátíme se zpět do ložnice z vyhnanství 😀 .
Psala jsem do poradny na netu, kde mi poradili to samé, co jsme dělali, jen mu prý mám dávat přes den víc tekutin, aby v noci neměl žízeň.
Takže přeji Vám i sobě hodně zdaru, jsou to mršky závislácké 😀 ...

schwarzovka
30. čer 2008

tak dneska spal mnohem líp a před chvilkou jsem našla druhý zub 😀 , tak to bylo asi z toho. uvidíme dneska v noci 😉

andilek
30. čer 2008

tak moje zkušenosti,
po porodu bylo častější buzení normální z dlvodu zvyšování laktace 😉 kolem druhého měsíce se to uklidnilo a spali jsme od půl 10 (od 9) do 7 do rána celou noc, to nám vydrželo tak do 6.-7. měsíce, pak začali růst zoubky a bylo po spaní, občas se probral 1-2x za noc, ale někdy je to horší....dneska ani nevím kolikrát jsme vstávali (asi 10x) 😝

dudlíkem uklidňovat nepomůže, dávali jsme ho do 2.měsíce a pak už ho nechtěl, pití ho tak akorát probere 😒 , tak nezbývá nic jiného než prso 😝

mimochodem se asi ani nebudí pokaždé hlady nebo žízní, spíš se převrátí na bříško a je vzhůru 😔

simlenka
autor
30. čer 2008

když mě právě řve, když jí dám dudlu ☹ jen v noci, jinak je na něj zvyklá. Když pláče, tak ji mám nebo nemám vyndat? Protože ten dudlík stejně plive a je odhodlaná si to prso získat za každou cenu ☹

patricien
30. čer 2008

ahoj petka , já davam Tomíkovi kaši z lahve .....dělam 180ml vody a 4 lžíce kaše a normalně to vypije ....když dam víc tak to už nevysaje .. a taky tím sáním se unaví ,někdy má taky zavřeny oči a skoro u toho spí ale pije . zkus to a uvidíš. 😉

lucianka
30. čer 2008

Holky, já jsem někde četla, že když se tyhle větší děti budí před půlnocí, tak to už není z hladu, ale ze zvyku... že chtějí prso ☹ Tak bacha na to...

simlenka
autor
1. črc 2008

Lucianka - jo - to jsme asi přesně my ☹ 😢 ☹

denisia
1. črc 2008

ahoj zeny, no som sa na jednej strane potesila, ze nie som sama - lebo vsade okolo len pocuvam, ze take velke dieta ma uz spat celu noc. vraj ked zacneme davat kasu ... tak uz mesiac davame kasu, po nej este kojime (to je o tej 19.30 - 20.00), potom kojime znova o polnoci, o tretej rano a o siestej uz sa ideme hrat ... asi budem potrebovat energeticku injekciu. do 6 mesiaca plne kojeny, potom prikrmy ... Dudlikom ho osalim jedenkrat, viac sa neda. hlavne hned zacne chodit po celej postielke, dvihat sa, a dudlik vyhadzuje von z postielky ...

petka80
2. črc 2008

Holky, tak jsem zkusila tu kaši, pár lžiček před večerním kojením. Byla jsem příjemně překvapená, že to malá docela jedla lžičkou (je to náš první příkrm), tak měla pár malých lžiček kaše.....

První noc se vzbudila poprvé ve čtvrt na dvě, to mě velice příjemně překvapilo..... 🙂
No a druhou noc - na dnešek - už v půl 12....... ☹
Tak to zkusím ještě dneska a jestli se zase vzbudí brzo, tak se na to vykašlu a holt to není hlad, ale potřeba si pocucat 😀

I tak mám děsnej pocit, že jsem krkavčí matka, že jsem to nezvládla vydržet aspoň do 6. měsíce 😢

patricien, když Anička z lahve pít neumí ☹ no a tak to ji radši teď budu učit na lžičku, protože by mě to stejně čekalo.......

ivusakos
2. črc 2008

Ahoj holky, psychickou závislost na bradavce máme taky. Nic jiného sát neumí, ani čajík. Kaši jsem nasadila a žádná změna nenastala, tak už mu ji necpu. Jednou se po kaši tak zeblinkal, že se nám mále v postýlce udusil. Od té doby kojím jak zjednaná, ale kaši na noc už NE!