Štípou mě prsa po kojení. Je to normální?

20. srp 2021

Zdravim mam takovou asi blbou otazku...Prcka uz plne kojim prikrm davam jen v nejnutnejsich pripadech kdyz vidim ze mlicko ode me nestaci nebo ze se napil malo a nic mu netece...nevim jestli je to tak spravne nebo ne ale driv jsk za tri hodiny se mi mliko do mnozsrvi co on potrebuje nedotvori..ale ted k dotazu...vzdycky po kojeni treba za hodinu ci za dve me zacnou hrozne bolet prsa..neni to klasicka bolest ale takova stiplava jako kdyby mi v tech prsou protejkal ohen-(blbe napsane ale nevim k cemu to prirovnat).je to vzdycky jen chvilicka,jako by to tam proteklo a zase to zmizi...ale je to nekolikrat...bohuzel mam od maleho hrozne popraskane bradavky uz z porodnice...nezahojilo se to s maly ted u kojeni dela hrozne kraviny a bradavky akorat taha a kouse,hazi hlavou takze se to opet rozjelo...je to stipani normalni?

katka9184
20. srp 2021

Ahoj, mě taky někdy stipou, prý je to z toho, jak se tvoří mléko.

mamikry
20. srp 2021

Jestli je to takove brneni, tak to se mi stava, kdyz ma maly treba dve hodiny po kojeni a prsa si "mysli", ze uz je cas kojeni a spusti mleko. 🙂

autor
20. srp 2021

Jojo je to takove stiplave mravenceni nebo jak to popsat...takze je to vlastne dobry znameni...🤔🤔a ja uz sem se bala ze se mi tam deje naka neplecha nebo se tvori zanet...

kiitaa
20. srp 2021

To je naopak dobre, mne se to deje pri zacatku kojeni hlavne v druhem prsu 🙂 a pak tak 2-3h od posledniho kojeni - to se ale stava malo, prisavka se koji spis co hodinu a moc toho nenaspi 🙂

mamikry
20. srp 2021

Nene, je to normalni, nemusis se bat. Prsa jsou proste nastavena na prcka, a kdyz dlouho nepije, tak se pripomenou 🙂

remirath
20. srp 2021

To mám taky, to je v pořádku, tvoří se mléko a když to pne a mravenčí nejvíc je čas bumbat 🙂 Na ty rozpraskané bradavky je dobrý Bepanthen.

autor
20. srp 2021

@remirath ten mi dali v porodnici a absolutne mi nepomohl ani trosku...mazu Puralenem...🙂ale je to boj teda...

autor
20. srp 2021

@mamikry no prcek prave pije po 3-4 hodinach...🤷🤷🤷👍🥰jakmile dokojim za hodku cca me to zacne mravencit...ale kdyz mu dam driv jak za 3 hodky tak se mi zda ze toho moc nevytahne...kdezto kdyz ho necham at se vzbudi sam kdyz ma hlad tak potom pije krasne jako divej🙂sem rada ze je to mravenceni normalni nekdy je to az moc neprijemne a ja se fakt bala co se deje...dost sem i slysela o zatvrdnuti mleka a podobnych vecech.

kiitaa
20. srp 2021

Ja na bradavky doporucuju kombinaci vetrani, hydrogelovych naplasti od medely a stribrny kloboucky 🙂 z porodnice jsem sla hodne bolava a malej byl prisavka, ale myslim ze tak po tydnu doma to bylo diky tyhle kombinaci ok.

matkacekatelka
20. srp 2021

Mě pomáhaly hydrogelové polštářky Medela. Jsou teda drahý, ale pomůže to na popraskané bradavky. Dá se říct, že mi zachránili kojení👍

autor
21. srp 2021

@matkacekatelka urcite se na ne podivam...na cene mi moc nezalezi hlavne aby mi to konecne pomohlo a kojeni pro me byla radost...