Stolice u plně kojených miminek. Je moc řídká

lori23
21. led 2011

Maminky chtěla jsem vás moc poprosit o radu ohledně stolice.Můj čtyřtýdenní syn je plně kojený a poslední týden začal mít stolici strašně řídkou-sice barvu má pořád takovou tu "hezky" žlutou a ani nijak výrazně nezapáchá.Ale je prostě strašně vodovitá (ale ne hlen ani krvavé nitky)a při každém přebalení je plínka ušpiněná.Navíc má bobiš už strašně opruzenou řiťulu-má tam několik ranek až do krve ☹ Jinak přibírá a hezky pije.Myslíte že to přejde a stolička se zase ustálí na klasiku "míchána vajíčka" 😀 ?

furaha
21. led 2011

můj kluk měl stolici tekutou (světle hnědou, fakt řídkou) až do zavádění příkrmů.myslím, že je to normální. teklo mu to až na záda 🙂 stabilizovalo se to 2-3 srajdách denně, což pomohlo s těmi opruzeninami. občas jsem na ně dávala imazol

eloana
21. led 2011

@lori23 ahoj no maly mel taky porad jinou stolici🙂 takovou ridkou a hodne hlenovitou mel dost casto -ptala jsem se na to dr. a ta mi rekla ,ze to je normalni. toto vypada na prujem - ono tro je teda dost tezke u kojenych deti poznat prujem..... ale kdyz ma i popraskane rektum -tak je asi agresivni

terezt
21. led 2011

My jsme taky porad na vodnate stolicce. Ze zacatku jsem to taky resila, co te male je, jestli to neni nejaka alergie apod. Dokonce jsem na tyden vyloucila mlecne vyrobky a nic. Porad vodnata stolicka. Doktorka rikala, ze pokud pribira a nejevi znamky nespokojenosti, tak dobry. Tak to tak i beru, obcas to ma az na zadech, nebo to tece kolem nozicek, ale ji to zjevne nevadi...

lori23
autor
21. led 2011

No malý toho zase tolik v té plínce nemá (jak píše terezt),že by mu to nějak protěkalo-spíš je tam vždycky míň nebo víc "lízlé" ale zatím žádný skandál 🙂 Jen je to prostě strašně vodnaté,no 😠 Jinak mě taky napadlo jestli to nemůže být z toho,že si dávám mléko-ke snidani vločky s mlékem,pak celý den popíjím meltu s mlékem,baštím jogurty a když mám chuť ¨na sladké tak si dám krupici.Dneska jsem veškeré mléko vypustila ze svého menu,tak jsem zvědavá jestli to bude mít nějaký vliv 😲 Každopádně díky za vaše příspěvky 😉

nana.76
21. led 2011

ahojky moje malička ma taky řídkou stolici kolikrat taky až na zadech,myslím že je to uplně normalní u miminek 🙂

kristiluky
21. led 2011

@lori23 my sme tiež mali takú stolicu a doktorka nám doporučila aby sme skúsili davat po troškách čierny čaj s kmínom a potom sa to zlepšilo, že nemal pokakanú úplne každú plieku a stolicu až takú riedku ale zas vačšinou teraz radia do pol roka čaj vobec tak neviem či by si bola ochotná...mne to radila detská ku ktorej som chodila aj ja ako decko a tak jej doverujem a pomohlo a dnes nemá problém papat z flašky tak som aj rada..ale určite je u tak malého plne kojeného miminka taká stolica bežná

janinkaves
22. led 2011

Ahoj lori, naše malá má pět týdnů a kadí do plínky vajíčkově skoro po každém kojení ale jednou za čas toho vyprdne strašně moc naráz, tak jsem volal dr. a ona mi řekla že jí můžu zkusit dát čtyři dny po sobě půl ml. Hylaku forte (na obalu je psané kojenci a děti 3x1ml, tak nevím jestli myslela dát jí 3x denně 0,5ml nebo jen jednou denně, protože jsem ztratila příbalový leták ale v lékárně poradí). A ten je na průjem, dávám ho staršímu synovy když má problém, tak to taky zkus, určitě to malému neublíží. Malé jsem to zatím teda nedala protože je to pěkně hnusné ale dávám jí od té doby jednou denně půl sáčku biopronu junior (to jsou probiotika, vysypu si to na lžičku a nastříkám na to moje mlíčko a opatrně to naleju malé do pusinky ), tohle totiž naordinoval jednomu nedonošenému miminku doktor na dětské JIP (tam jsme byli s Anetkou prvních pár dní) když mělo problémy se stoličkou takže to taky můžeš vyzkoušet, jinak kdyby se ti to pořád nezdálo tak bych asi jela k dr.

lori23
autor
22. led 2011

Tak zdá se mi že je to o něco málo lepší.Sice je to pořád řídké,ale už to není jen žlutá voda,už jsou tam sem tam i takové ty "vajíčkovéí" hrudky.Posledních pár dní měl moučnivku v puse a pak se to dostalo i na zadeček (proto ty opruzeniny),ale pusu už desinfikujeme a řiťulu natírám imazolem a lepší se to.Tak si říkám jestli to kadění nemohlo souviset s moučnivkou (je to přece bakterie co se z pusy dostane do trávícího ustrojí).No uvidím jak to bude zítra a popř. v pondělí bychom jeli k dr....
Moc děkuju za vaše příspěvky a rady 🙂 🙂 🙂

uzliceknervu
25. srp 2019

To

uzliceknervu
25. srp 2019

To