Strava při kojení - co jíst, abych tolik nezhubla?

katka_nedo
8. dub 2019

Ahoj maminky,plánuju své druhé dítko kojit. Ovšem u prvního mě kojení hodně vysálo a z běžných 48kg jsem měla 42kg. Máte některá zkušenost a co byste mi u druhého dítěte doporučily za stravu a doplňky,abych zase tolik nezhubla? Kdo nezažil, nepochopí. A já právě mám strach, abych nedopadla stejně jako předtím. Jinak bych to proste nezvládla, zvlášť když už bude starost o děti dvě. Jinak mléka jsem měla tenkrát až až.

ange_de_la_morte
8. dub 2019

Obecně se dá říct že by jsi měla jíst stravu bohatou na bílkoviny, tuky i sacharidy. Místo bílého pečiva celozrnné, kvalitní maso a šunku, sýry, ... Každý má určitým způsobem nadstavený metabolismus - ty asi dobře pálíš úplně všechno tak bych na to šla asi cestou - čím víc sním tím lépe - pořád ale na úrovni kvalitních potravin. Co se týče doplňků - já nejedla nic ale je na trhu spousta nutričních koktejlů, proteinových tyčinek apod . - pozor ale na výběr , ne všechno je opravdu složením kvalitní

katka_nedo
autor
8. dub 2019

@ange_de_la_morte Ano.Ja musím jíst hodně, abych nehubla. Jsem celá babička...Ta je taky celý život štíhlá. Nechci se kojení vzdát, ale zase kdyby to šlo stejně jako minule, tak radši přestanu. Protože pak být jako kostra je konečná.

pe_tu_ss_ka
8. dub 2019

@katka_nedo mě se osvědčil gravimilk 2x denně.. Má hodně vitamínů a minerálů a kalorie tím takhle nahoníš 😊 a váhu si teda držím, i když já bych se nezlobila, kdyby si ode mě chtěl malej cucnout nějaké to kilo 😁

alesiaps
8. dub 2019

Ahoj, ja taky dost hubnu. Vzdy jsem stihla byla a vzdy asi budu. Hned po porodu jsem se vratila na svou vahu pred porodem. S prvni dcerou jsem postupne zhubla asi 4 kila a neslo to zpet nabrat. Druhe tehotenstvi jsem zacinala s jeste nizsi vahou. Nevyspani, stres, obcas jsem nejedla, jak bych mela, atd. S druhou dcerou jsme na eliminacni diete. Ale snazim se jidlo neflakat. Porce si davam vetsi. Do vseho davam olej, jak to pujde pridam orechy, ty maji take spoustu tuku. Olejem nesetrim, tedy za studena, do kase, salatu, na testoviny. Delam si slaninu a jim hodne masa. Sladke nejim skoro vubec, bramburky a spol take ne. Ale uz nehubnu.
Je to tezke, kdo nezna, nepochopi. Od detstvi byly otazky typu: ,,Jis ty vubec neco?" nebo ,,Vazis 49 i s posteli." na dennim poradku. A setkavam se s temi otazkami i ted, ale uz umim odpovedet. 😀
A pokud chces vest zdravy zivot a taky mit pohyb, asi moc nepriberes.
Neodbyvej se v jidle, lij si oleje, za studena lisovane, kam to jde. Opekej si maso na sadle, delej si jidlo na slanine. Cpi se orechy, pokud muzes, a maso, maso maso. 😀 pokud ti nevadi ho mit tak casto.

olga_
8. dub 2019

Nečtu celou diskuzi, ale na doplnění a tak bych doporučila Nutridrink.

ange_de_la_morte
8. dub 2019

@katka_nedo : tomu rozumím, já kojením krásně zhubla u prvního i teď u druhého ale naštěstí mám spodní hranici pod kterou se nedostanu pokud jím, určitě se kdyžtak dá řešit i nutridrinky ( ty co se podávají pacientům na LDN apod) akorát se obávám že by jsi to musela z vlastní kapsy