Střevní chřipka u 2 leté a strava během chřipky a po ní

pismenka
19. únor 2010

ahoj mamky,naše holčička (2roky v březnu) už takhle moc velký jedlík není a ještě nás postihla střevní chřipka nebo něco podobného.Tak jsem jí koupila Hipp ORS 200 mrkvovo-rýžový odvar proti průjmu,no pít ho nechce,dala si jednu lžičku rýže a asi 4lžičky jablíčko-mrkev (nastrouhaný) Ted okusuje v postýlce mrkev.Piškoty jí nejedou.Zkoušela jsem jí dát rýži s banánem (nám to moc chutnalo 😉 ) jí vůbec,protože jak jsem předpokládala,ten banán jí v tom nechutná,protože ho od mala nejí. Pije teda hořký čaj - černý,občas jí tam dám med.Pije,to jo.

Měla jste některá taky takovýhle problém,že vám dítko nechtělo nic jíst a přitom má hlad,to brousila při přípravě jídla v kuchyni......dělám Frankfurtskou omáčku s hous.knedlíkem,myslíte,že jí můžu dát ten suchý knedlík?ten ona má ráda (i tu omáčku🙂 chudák) ale ted jí samozřejmě nemůže.Díky moc za rady a názory.

pismenka
autor
20. únor 2010

tak noc jsme přežili,nakonec pochopila,že čajík je jediné co bude mít.A dnes ráno se ani nepokakala,ráno měla i hlad,dala jsem jí přesnídávku,snědla půl skleničky a pije ten čajík,tak jsem zvědavá na hovínko - jaké bude 😀

iloha
20. únor 2010

Denusku, neboj, bude zase v pořádku 😉 😵
Držím pěstičky.

jjaanca
20. únor 2010

pismenka: naše Lucka měla porodní váhu 3,33kg, žádnej drobek to nebyl. Byla jsem překvapená, protože já sama jsem dost drobná a manžel neni taky žádnej obr. Asi to bylo z těch těhu vitamínů. Ze začátku přibírala normálně, no a pak to šlo postupně z kopce 🙂

Jinak to UM jsme měli proto, že v tom jsou živiny. A když Lucka skoro nic nejedla, tak si doktorka myslela, že výživu bude mít aspoň z mlíka. Tak nevím jestli je u vás výhoda že se na mlíko odnaučí.

pismenka
autor
20. únor 2010

jjaanca:

do 8měs.jsem kojila,tak jsem si říkala,že ten základ měla dobrej,kojila bych dál,ale Štěpánka přestala mít zájem o prso ☹( tak jsem musela nejet na UM. Docela bych jí chtěla odnaučit,protože v září bych jí chtěla dát do školky. Na těch 5dnů v měsíci,pak odnaučit plenku.....tak aby to bylo postupně,jo a taky odnaučit dudáka☹(ted když je nemocná,tak jí nebudu trápit,už předtím se mi povedlo to přes den odnaučit,ale zase ho máme celý den + noc.

ohledně těch bobulí v těhotenctví,MUDr.mi je taky předepsal,ale nebrala jsem je.Chodila jsem na předporodní kurz a tam to o těch bobulích říkali,že by je maminky jíst neměli,že se pak rodí hooodně velké děti...atd. a já nejsem příznivec prášku (neberu ani natikoncepci,jsem na ní líná - zapomínala jsem a mám na to určitý názor a taky mě za to nebaví utrácet peníze🙂)),jen když mě fakt už bolí hlava nebo teplota....až na poslední chvíli,když už to jinak nejde 🙂)
I když vás mrňousek nebyl zase až ták velký. My právě taky nejsme obři,já 163cm,můj muž 170cm,jsme hubený........ale dobře se rodila 🙂))

pismenka
autor
21. únor 2010

včera jsme se tady bavili o dětech a dnes mám střevní chřipku já ☹ a dcerka ta už je pomalu zdravá

iloha
21. únor 2010

písmenko, to bude jen psychika, koukni se zavodnit a dej si 1 až 6 sáčků smecty denně, manžel měl po tom co nás přivezl z nemocnice též problémy a během 24 hodin odezněly. 😉
Neboj, budete fit.
U nás zatím přetrvávají ridší stolice a hlavně jí pořád musím nutit pít a snažím se jí dávat dietní stravu, jenže už je to moc dlouho a ona to začíná silně sabotovat a pořád mele dokola, že chce jogurt a jiné.

pismenka
autor
21. únor 2010

já bych neřekla,že to je psychika ☹

ined77
21. únor 2010

ahojky 🙂 ,
i u nás před časem proběhly nějaké střevní potíže a protože je náš malý večer zvyklý na mléko se lžící neml.kaše a přes den nic moc nejedl,dávala jsem mléko AL 110.po poradě s dr. 😉
už tady k tomu někdo dával odkaz 😉. a bylo to fajn.alespoň jsem na tom byla psychicky lépe,když to mléko vypil 😅 .byla jsem totálně nešťastná,jak odmítá veškeré jídlo které bylo možné mu dát.navíc nechtěl ani moc pít ☹ .

paola.o1
21. únor 2010

pismenka, u nas s tou crevnou chripkou zacal maly, potom som ju dostala ja a potom manzel, tak myslim ze aj u vas to tak prebieha.

pismenka
autor
22. únor 2010

jo jo,MUDr. říkala,že si tím projdeme všichni☹( je to hrůůůza hlavně v noci

hubinka
13. bře 2010

Ahoj holky, mám otázečku, od středy bojujeme ze střevní chřipkou, víc než průjrm nás trápí zvracení, středa jen čaj, čtvrtek už byl lepsí, něco i pojedla a patek odpo zase zvraceni, dnes rano opet, tak zase dávám jen čaj po malých dávkách, tak se chci zeptat, jak dlouho vám trvala střevní chřipka????? už jsem z toho zoufalá, když ji vidím, jak je z toho unavená...a to jsme takovy drobci, tak jestli poletí dolů i váha, tak nevím ☹ .....díky za odpovědi, budu moc rada za cokoliv.

pucik
13. bře 2010

ahojky hubinka, my jsme vždy jeli na pohotovost, dkyž malej zvracel celý den a nedostal nic, hrozně rychle se dehydratují. Taky nás 2x nechali v nemocnici na zavodnění na kapačkách, tak jestli je opravdu malinká, tak bych moc neváhala a raději někam zajela i za tu cenu, že zbytečně. Jinak taky jsme to měli všichni a njelépe 2x dokola,takže se toho už děsím, jak čert kříže, je to horší než kdejaká chřipka či nagína, tka buďte udatné 🙂 😉

blandik
16. bře 2010

ahojte, kdy by se mělo jít s průjmem k lékaři? Hledala jsem na netu, ale nevím. Malý je bez teplot. V sobotu v noci zvracel 3x, v neděli a pondělí byl ok - jen méně jedl. Žádné zvrazení, ani průjem. Dneska ráno - tedy v útery - měl za dopoledně 10x řídkou stolici (bez krve, sražení - nic taového). Pít samozřejmě moc nechce, jak taky jinak. Zaráží mě ta četnost stolic a to je půl dne pryč teprve. Já jsem na dnešek prozvracela noc (všëtně řídké stolice). Mám horečku i 39. Ale malý je bez teplot. ¨Zdá se mi to předčasně někam chodit nebo volat. Děkuji moc.

dadak231
16. bře 2010

Ahojte. 10x dopoludnia je príliš veľa. Uršite sa dehydruje. Ja by som na tvojom mieste k doktorovi išla. My sme črevnú chrípku mali celá rodina. Nám dospelým to prešlo samé. Staršia dcéra dostala antibiotiká a maličká (vtedy mala 9 mes.) sa z toho dostala pomocou probiotík Nutrolin B. Skúšala som všeličo. Mrkvu a ryžu už nechcela ani vidieť. A probiotiká zabrali perfektne behom 2 dní. Ale treba tlačiť, aby dieťa pilo čo najviac. Držte sa.

standu
16. bře 2010

blandik ja by som sla...my sme boli hospitalizovane teraz v januari pre horucky 40 a cervene flaky po tele, v piatok nas pustili domov, v sobotu a nedelu mala dcera riedku stolicu po 1x v pondelok 3x, v utorok nic, v stredu rano a ked sa mi popoludni zvracala tak som utekala do nemocnice. pytali sa ma preco som neprisla skor, mala bola dehydrovana apaticka schudnuta kilo (pri povodnej vahe cez 9kil, takze dost) a skoncila opat na infuziach, s podozrenim na rotavirus, ktory sme si doniesli z prveho pobytu v nemocke..a ktory sa spolu s e.coli potvrdil, takze velmi lutujem, ze ma rotavirus nenapadol, inak by som sla pri prvej riedkej stolici okamzite bez vahania a nenechala si dieta sa trapit. radsej zbytocne, ako s dehydrovanym vysilenym dietatkom, este ked pises, ze nechce pit..
inak brutal dieta mrkva ryza suche pecivo a caj. velmi nam zabrala Hipp stava mrkvovoryzova neviem ako sa to vola presne ale ucinne!! a endiex.

bramburka
16. bře 2010

no zkus poznat jestli je dehydrovany, poznas to podle rtu, propadlé kuze, jestli hodne pije, vynechte jidlo, max. cerny caj oslazený glukopurem nebo vubec, hlavně holky prosím ne žadné piškoty, žádné sladké!!! ani med! ani mléčné výrobky. Co tu občas čtu, to je šílené.

haanhobe
16. bře 2010

Opravdu pít a pít. A na průjem doporučuji Enterol, mám pocit že nám zabral celé rodině, a je chutnější než Smecta nebo nepoživatelny Hylak.

bramburka
17. bře 2010

jojo Enterol je nej a pozivatelný a zabírá hned

ava
17. bře 2010

blandik - určitě zavolej své dr. My jsme vše měli před dny, nemocná i já a manžel. Průjmy malému trvaly týden, ale ne tak četné. Zvrax cel jen den. Naše dr.mi řekla, že při častém průjmu musí na kapačku. Když jsem se ptala, co je často, řekla tak 8x denně. Viz.bramburka - je nutné vědět, zda je hydratovaný. Já bych to rozhodně nepodceňovala....ať je brzy líp!

blandik
17. bře 2010

Děkuji mic za rady. Nakonec se včera pokadil 14x. Ale odpoledne byl při chuti, zdál se být i obecně ok - hezky si hrál, nezdál se být unavený ani neměl suché rty...Dneska zatím žádná stolice. Kdyby se to vrátilo, půjdem k lékaři. Dáváme jen čaje slazené glukopurem, suché rohlíky, banán, mrkev a rýži.

chyrra
17. bře 2010

AHOJTEEE MAMICKY ...moj syncek ma rok a 4 mesiace a ja som akurat predvcerom ochrela ...bola pri mne zachranka lebo som dostala hrozne krce do zaludka ale vraj teraz je neake virusove ochoenie nic len som vracala a hnackovala...a maly to istee ale uz nevracka len hnackuje a neviem cije to zo zubkov alebo ma neaku virozu...Neviem co mu mam davat ..lebo vsetko vyhnackuje.. az cez puncosky a nohavice:( strasneee ..davam mu len pIgi caj a neaku rascovu polievku ani to nechce a banan som skusila a stale nic dostava rano mlieko pevarrene aby aspon nieco spapal a stale ma hnacky uz neviem co mu mam davat poradste prosim:(( 😖 😖

bramburka
17. bře 2010

rozhodně ne mléko, pokud tedy nekojíš, pak ano, ale mléčné vynech, jáíst nemusí, hlavně aby pil...
odvar rýže , hlavně takovej ten šlem z toho, spí ale ho klidně nech, at nejí, to fakt nevadí, čaj slabounký černý nebo vodu

ava
17. bře 2010

chyrra - rozhodně mu mléko nedávej, když má průjem!!!!! Poraď se s dr., jak postupovat. Je jasné, že chytl tu virozu, je toho ted hodně a je to velmi nakažlivé.
Dej mu třeba den dietu, ale hlavně at moc pije! Bez jídla to ten den vydží.
U nás nejvíc pomohlo kojení, ale pokud nekojíš, tak hlavně vodu a čaj. Výborný je rehydratačníé roztok Kulíšek, volně prodejný. Malý mi ho bohužel nechtěl pít, ale pak jsem mu ho tajně dávala do čaje a vypil. Dále pomůže Smecta, některým dětem dokonce chutná taková hustá kašička z ní. Držím palce, at jste fit!

ollako
27. dub 2010

Ahojte potrebujem poradit, neviem, ci ide zrovna o črevnu chripku, ale nechcem zakladat novu, temu, lebo predpokladam, ze admini ju zrusia.. mame nesledovny problem so stolicou, Petko kaka uz asi dva tyzden castejsie, no nie riedko, skor taka hustejsia kasa, niekedy s kuskami stravy...kaka za den niekedy 3x, niekedy viac ci menej, ped par dnami sa mu rerezali spicky ocnych zubkov, no casta stolica pretrvava, teploty, ani bolenie bruska nema...papa tak ako vzdy, nie je velky jedak , ale ked je uz dost hladny, tak sa napapa pekne, no je pravda, ze tuhe jedlo mu velmi nechuty, papa skor polievocky, ovocie, jogurty a chlebik len suchy, pripadne ine pecivo, ale to len tak hryka z nudy v kociku, hlavne jedlo, len pobabre...pije cajiky , davam mu aj cistu vodu no to sa napije len tolko , aby zahnal ten najvacsi smad... vecer v noci a rano pije obycajne mliecko zo sacka, uz od vtedy, co som ho odstavila od kojenia, teda od noveho roka, alergiu na mliecnu bielkovinu nema, lekarka mu robila testy...mam radsej navstivit, radsej lekara, rozmyslal som aj tom, ze skusim davat sunar?

erikasadek
27. dub 2010

olako no bude to zubkami to je caste;.. 😉
u nas to tak byva casto, prejde a pride vzdy ked idu zubky a ked prestane tak po tyzdni..
crevna chripka to nebude urcite ver mi , to by boli hlacky , alebo vracanie, ani plienka by nestacila tak by to bola voda a plac... 😉
skoro vzdt spojene s teplotou, a placom kedz esu bolesti.. 😉

takze bud skor kludnejsia ak ti mozem poradit.. 😉

ollako
27. dub 2010

erikasadek dakujem som kludnejsia 😉 , ja som si ani nemyslela, ze to je crevna chripka, no uvazovala som nad tym, ci tam nemoze byt iny problem s travenim, nespravna strava atd

erikasadek
27. dub 2010

vsetko moze byt pricina, ale ked si napisla ze vam vysli ocne zubky tak to bolo jasne.. 😉
teda apson pre mna; 😉 😅

petrushka
28. dub 2010

dievcata, prosim, pocul niekto z vas o krcoch z dehydratacie? nasa mala lezi na ARE lebo mala crevnu chripku. v sobotu sme boli na pohotovosti lebo v noci zacala zvracat a v pondelok nam odpadla a skoncili sme na are. strasne sa o nu bojime, tekutiny pila, aj si pytala, tak tomu nerozumiem, ako je to mozne, ze je dehydrovana.

petrushka
28. dub 2010

a mala tie krce. 2x, strasny pohlad, nikomu neprajem

pucik
28. dub 2010

ahojky petrushka, moc držím palečky, my jsme to nikdy neměli,ale myslím si, že je lepší, že si jí tam nechali, zavodní jí a po pár dnech jí bude líp uvidíš, je jasný,že máte strach, kdo by neměl,ale ber to tak, že jsou to odborníci, kteří malinké pomůžou nejlíp, jak dovedou. Moc na vás myslíme a přejem abyste byli všichni brzo vpohodě 🙂