Střevní chřipka u 2 leté a strava během chřipky a po ní

pismenka
19. únor 2010

ahoj mamky,naše holčička (2roky v březnu) už takhle moc velký jedlík není a ještě nás postihla střevní chřipka nebo něco podobného.Tak jsem jí koupila Hipp ORS 200 mrkvovo-rýžový odvar proti průjmu,no pít ho nechce,dala si jednu lžičku rýže a asi 4lžičky jablíčko-mrkev (nastrouhaný) Ted okusuje v postýlce mrkev.Piškoty jí nejedou.Zkoušela jsem jí dát rýži s banánem (nám to moc chutnalo 😉 ) jí vůbec,protože jak jsem předpokládala,ten banán jí v tom nechutná,protože ho od mala nejí. Pije teda hořký čaj - černý,občas jí tam dám med.Pije,to jo.

Měla jste některá taky takovýhle problém,že vám dítko nechtělo nic jíst a přitom má hlad,to brousila při přípravě jídla v kuchyni......dělám Frankfurtskou omáčku s hous.knedlíkem,myslíte,že jí můžu dát ten suchý knedlík?ten ona má ráda (i tu omáčku🙂 chudák) ale ted jí samozřejmě nemůže.Díky moc za rady a názory.

petka28
19. únor 2010

Náš malý měl střevní chřipku před 3 týdny.. i zvracel...jíst nechtěl nštěstí pil doktorka říkala že mu mám dávat do čaje glukopur že tam je hodně živin a že mu to i dva dny nahradí jídlo když nechce hlavně že pije a není dehydratovaný

paola.o1
19. únor 2010

ahojte my mame presne to iste, aj maly, zvracia, ma hnacku, nechce jest, no nastastie pije. uz dva dni je na soletkach a vecer zjedol nemliecnu kasu no a pije cierny caj a dala som mu aj trocha coca coly, ale ta mu nechutna

andyalukasek2008
19. únor 2010

pismenka - ORS 200 je skvele, davala jsem ho malemu do cerneho caje a doslazovala glukopurem... moc jist nechtel, byl uplne slyby, jen piskoty, rohlik, mrkvova polevka byl uspech, banan jak kdy... dulezite je pit a pit a pit 🙂, ale to vis... teoreticky si myslim, ze z knedliku by se pokadit nemela, neshledavam na nem nic prohanejiciho ani mastneho, bych ji kousek dala...

pismenka
autor
19. únor 2010

kamarádka mi také radila dát lžičku coca-cola a i ten glukopur,ale už se do města dnes nepojede.

andyalukasek2008: to je dobrý nápad jí to dát do čaje.

je taky slabá.Zhubla,jen nám skoro dva roky a nemáme ještě ani 10kilo (to neřeším,byla drobná od malička) ale ted ještě zhubne☹( moc díky za názory,člověka to vždycky tak trochu uklidní,když ví,že v tom člověk není sám a může se s někým poradit.

malovani
19. únor 2010

Taky se právě vyhrabáváme ze střevní virozy... Evi dostávala Kulíška, Smectu, Lactobacily, černý čaj oslazený Glukopurem... to jsme do ní narvat museli, všechno po lžičkách, aby to nevyzvracela... k jídlu nám doktorka doporučila nemléčnou rýžovou kaši, rozmíchat ve vodě, dosladit Glukopurem (to Evi odmítá, kaše nejí...), suchou uvařenou rýži, uvařenou mrkev... pak postupně banány, vývar z masa (nějaké sušší maso, netučné)... a pak postupně přidávat, opatrně...

Hlavně ne mlíko a mléčné výrobky...

paola.o1
19. únor 2010

a co je tiez dobre, je ryzovy odvar. ja to malemu miesam s tou nemliecnou kasou, ale rozmixujem banan s tym ryzovym odvarom.

pismenka
autor
19. únor 2010

jo jo malovani: MUDr. říkala žádné UM,pije mi ho jen v noci,tak to bude řvát,ale musíme to vydržet.Dala jsem jí ted ten suchý knedlík (houskový) a snědla ta čtvrtku,ale myslím,že si pochutnala,uplně se na něj vrhla.Ted jdeme číst pohádky 🙂)

pismenka
autor
19. únor 2010

ještě se chci zeptat,zda nevadí sladit čaj medem?

petka80
19. únor 2010

Taky můžeš zkusit jakoby rýžovou polívku (na slano) - ve vodě uvařit rýži a do toho mrkev, případně kousek bramboru, postupně kousek masa atd.

Med nevím, ale sladit by se čaj určitě měl, aby měly děti aspoň nějakou energii.

denousek
19. únor 2010

AHOJKY zrovinka jsem chtela zalozit tady tohle tema a vidim ze tu je.... malej 2 roky a 2 mesice v noci zvracel rano taky a do toho si sem tam uprcne do gati vyzvraci mi uplne vsechno!!!ryzi nechce,dr mi rikala jeste kukuricne kre kry-ale bez uspechu..malej spal po obede hodku no po pobede..nic nejedl..proste nechce---a ted taky zase uzhodku spi a prote cely den nic nesnedl nevim co mu mam dat...coca-colu davaji v nemocnicich detem ...tak jsem koupila a dala mu trosku..ale jak usnul tak se poblinkal ze spani...tak uz proste nevim co mu dat....pit nechce tlacim do nej cerny cas s glukopurem,ale moc to nejde..

nevite nekdo co mu jeste mohuzkusit dat??ach jo....to je trapanicko... ☹

petka80
19. únor 2010

Banán, rýži, mrkev, suchý rohlík nejlíp včerejší, nějaký suchar, piškot. No a hlavně pít no 😒 Čaj s cukrem, Kulíšek (rehydratační roztok).

petka80
19. únor 2010

Jo a to pití často, ale po malých troškách.

pismenka
autor
19. únor 2010

densousku nic si z toho nedělej,já teď do ní horko těžko natlačila jednu lžičku od Hipp ORS 200 do které jsem přidala lacidofil (má to brát 2x denně) a teď tady chudák kňourá že chce mlíčko (umělé mlíčko) který nemůžeme a ona je na něj v noci tááák zvyklá.Tak že se uplně bojím noce☹ ale musíme vydržet. Teď se mi pokakala - před koupáním. Ty první dny jsme nejedli vůbec,jako vy,celý den spala,dnes už ten houskový knedlík - čtvrtku a pije ten čaj,ale asi ty první dny jsou krušný,že nic nechtějí.

denousek
19. únor 2010

prave dr mi rikala kdyz to ma tak cerstvy tak ani rohlik ani piskot!!ze dnes jeste ne!jen suchou ryzi nebo ten kukuricny suchar ale nechce ani jedno ☹

vim ze pit musi hodne po malych davkach aby se neodvodnil od segry mala tak skoncila na kapackach !!
ale stejne po chvilkach to do nej tlacim a treba za 2 hodky stejne neco z toho vyhodi..jako v noci ublinkl 2 krat a dneska taky...a pospava..no uvidim ted jak se probere zkusim ryzovou kasi s glukopurem ale myslim ze kdyz uz 2 nebo 3 lzicky sni tak ze je stejne vyblinkne 😕

a ten kulíšek to je co?to se kupuje v lekarne? 😕 banan taky muzu vyzkouset no..a co jabko?no uvidime uvidime jen aby jsme nechytly jeste teplotu mam strach i z toho ze cely den pospava ☹

denousek
19. únor 2010

jinak na mličko jsme taky strasne zvykly ☹ ☹ ☹ malej hopije vecer v noci rano i po obede nez jde spat 😖 ☹

petka80
19. únor 2010

Jo jo, Kulíšek v lékárně, je to rehydratační roztok, speciálně pro případy, kdy hrozí odvodnění. Ale je to dost hnusný, dcera to moc nechtěla 😒

A co nějakej suchar? To by snad už mohl, ne? Ty mi teda dcera docela jedla, naštěstí.

jjaanca
19. únor 2010

pismenka: koukám, že máme stejné drobky, ta moje bude mít v březnu taky 2 roky a taky nemá ani 10kg. Na podzim měla taky průjem a byl to horor, nic nechtěla. Doktorka nám doporučila dietní UM, jenze ono to chutná jinak, takže to 1x ochutnala, vyplivla a od té doby nevzala do pusy žáné UM. Jedla mi jen rohlík, jablečnou přesnídávku, vařenou mrkev, suchý brambory a to je asi všechno. Kulíška jsem do ní nedostala žádným způsobem, tak mi pak Dr řekla ať přidám kuřecí maso aby měla potřebné vitamíny. No bylo to děsný, z nemocí mám strach - že nebude jíst, ona nemá co hubnout. ☹

jjaanca
19. únor 2010

Tak zkus to UM, upozorńuji že dcera není alergik. Píšou na tom, že je určené pro koj. se symptomy laktózové intolerance a realimentace po průjmu.
http://www.zdravaapatyka.cz/shop.php?action=sho...

pismenka
autor
19. únor 2010

denousek:
neboj,taky první den zvracela,opravdu nic nejedla a pořád ale opravdu pořááááád spala a měla dva dny teploty 39, v noci jsem jí dala studené ponožky,je statečná,tak že řekla jen "horký" (všemu říká horký,neumí říct studený🙂) ) a teď jsem holky přišla na jednu fintu,jak vím,že má ráda ten houskový knedlík,tak jsem ho ohřála a jako omáčku jsem dala Hipp ORS 200 🙂))))))) fungovalo to,snědla jeden malý knedlíček (jak se ukrojí hned po prdelce u knedlíku 🙂) ) tak jsem měla véééélkou radost. Tak si myslím denousku že ty první dva dny je otřes. Taky jsme zvraceli v noci i ve dne. Prostě nabízej a pak jsem jí dala na postel "kouzelný hrníček" aby se mohla napít sama a zároveň jsem se nemusela bát že to někde polije.

jjaanca:
už spí,sháněla se po UM,ale nakonec v pohodě usnula,ale uvidíme v noci.No když tak jsem si řekla - že se odnaučí třeba od mlíčka.Mám připravený čaj,to jediné jí nabídnu. Jéééé to jsem ráda že nejsme sami jako drobci?kolik jste měli při narození? dcerka 2,60 a domů jsme měli 2,40
ted se vzbudila (ztratila dudáka) a chtěla říct mlíčko,ale asi jí to došlo,vzala jsem jí za ruku a už zase spí

iloha
19. únor 2010

Holky, my prvně zvracely v sobotu 6.2., i vodu po lžičkách .... v nemocnici nám dali injekci deganu proti zvracení, aby udržela vodu a doporučili ORS 200, vypít co nejdříve. Jenže malá dostala hrozný průjem (3 roky a 12 kg), během dvou dnů zhubla kilo a měla bolesti bříška při každém čůrání a kakání. Prostě čůrala zadkem. Cokoli snědla či vypila,ihned vykadila, takže začala odmítat pít, ale začala trošku jíst, suchý rohlík, slané tyčinky, brambor do ruky, kuřecí maso s mrkví a rýží, ale vůbec nechtěla pít ani polívky, protože jí po pití hrozně bolelo v podbříšku. Nakonec přestala čůrat, takže ve středu večer jsme skončili v nemocnici na infekčním oddělení na kapačce. Během 16 hodin do ní narvali 1,5litru glukozy s motiliem a lactobacily. Do toho ukrutná dieta. Po dvou dnech byl docela normální bobek, udělali nám všechny možné výtěry a pustili domů. V pondělí nám sdělili, že se jedná o rotavirovou infekci a je nutné pořád hodně zavodňovat a viry odplavit. Jídlo prý dietní ale hlavně pít a pít. Bříško už jí nebolelo a tak začala docela baštit. Naše mudra v úterý řekla, že máme začít pomalu s normální stravou - zkusili jsme bezvaječné těstoviny s mrkví a kuřecím masem. V poledne dobrý, v noci vše znovu vyzvracela. Takže pokračujeme v dietě dál. Na infekčním my na telefonický dotaz řekli, že je to naprosto normální, že pokud budete zkoušet normální stravu a něco nesedne, znamená to, že vir je pořád ješt v těle.
Teplotu ale vůbec neměla. Současná váha je 11,2kg, ale po zkušenostech se salmonelozou vím, že až se to spraví, tak váha je během týdne zpátky. 😉

pismenka
autor
19. únor 2010

iloha jak píše,tak jsem si ještě uvědomila,že se mi zdá,že vůbec nečůrá,že má plínu špinavou jen když se připrdne nebo pokaká.Jak je to u vás?

iloha
19. únor 2010

U nás už teď v pohodě, začala čůrat už v nemocnici, když jí dali litřík a od té doby ťuk, ťuk čůrá, ale neustále do ní cpu vodu, čaj, šťávu a pořád nutím pít. Alespoň 1,5 litru denně musí prý při problémech vypít. Obvykle když je zdravá tak vypije kolem 0,8 až litr více nedá. Na to dr. řekla, že za normálních okolností to stačí, ale při průjmech musí víc. 😉

matova
19. únor 2010

ahojte,my sme mali v jeseni hnačky spojené s chorobou šiesteho dňa a zabrali nám dobre kvapky Hylak.

pismenka
autor
19. únor 2010

tak 1,5litru denně do ní nedám i kdybych se zbláznila

matova
19. únor 2010

môj malý mal vtedy konečne 8kg, schudol na 7,5 a dohnal to za tri týždne.
hnačkoval 3 dni a tiež nič nechcel piť, plienky takmer suché, len odo mňa pil mlieko- ale to som ho už zas tak veľa nemala...Aj normálne mi pije málo tekutín...
tak vám prajem,aby sa detičky čím skôr z toho dostali 😉

pismenka
autor
19. únor 2010

moc děkuju 🙂))

denousek
19. únor 2010

holky uz nemam chut dočítat přijely jsme z nemocnice...malyho si tam nechapi na J.I.Pce na kapačce....prej jeste ze jsme dojely..

NIC nezanedbavejte kdyz vam prcek nepije nebo zvraci neni to sranda....

paola.o1
19. únor 2010

denousek, tak Vojtiskovi prajeme skore uzdravenie.

denousek
19. únor 2010

děkuji ☹ uvidime rano....volala jsem tam a prej mu skocila teplota na 39 ☹ale snad to ma z plakani....

kakulienka
19. únor 2010

ahojte. my sme sa pred tyzdnom vratili z nemocnice. tiez sme mali crevnu chripku. mala nechcela nic jest ani pit a ak sme do nej aj nieco nasilu dostali, hned to vykakala. tak nas doktorka poslala radsej do nemocnice, aby sa uplne nedehydrovala. tam bola v kuse 15 hodin na infuziach a potom konecne zacala po troske papat zemiaky, trochu masa a hlavne zacala pit. doktorka povedala, ze musi vypit aspon liter a pol vody denne. po troch dnoch v nemocnici jej hnacky presli a pustili nas na piaty den domov. dufam, ze nas to uz nestretne. vsetkym chorym detickam zelame skore uzdravenie a hlavne, aby vela pili.