Střevní chřipka u 2 leté a strava během chřipky a po ní

pismenka
19. únor 2010

ahoj mamky,naše holčička (2roky v březnu) už takhle moc velký jedlík není a ještě nás postihla střevní chřipka nebo něco podobného.Tak jsem jí koupila Hipp ORS 200 mrkvovo-rýžový odvar proti průjmu,no pít ho nechce,dala si jednu lžičku rýže a asi 4lžičky jablíčko-mrkev (nastrouhaný) Ted okusuje v postýlce mrkev.Piškoty jí nejedou.Zkoušela jsem jí dát rýži s banánem (nám to moc chutnalo 😉 ) jí vůbec,protože jak jsem předpokládala,ten banán jí v tom nechutná,protože ho od mala nejí. Pije teda hořký čaj - černý,občas jí tam dám med.Pije,to jo.

Měla jste některá taky takovýhle problém,že vám dítko nechtělo nic jíst a přitom má hlad,to brousila při přípravě jídla v kuchyni......dělám Frankfurtskou omáčku s hous.knedlíkem,myslíte,že jí můžu dát ten suchý knedlík?ten ona má ráda (i tu omáčku🙂 chudák) ale ted jí samozřejmě nemůže.Díky moc za rady a názory.

julik5
30. črc 2010

ahoj holky, mam dotaz, mozna hloupy. Znamy mel ve stredu prujem a zvraceni, zrejme strevni chripka, my s nim do styku neprisli, az dnes kdy, tvrdil, ze uz je dobry a sel do prace. Myslite, ze je jeste infkecni kdyz uz nezvraci a prujem uz taky nema?

haanhobe
30. črc 2010

Střevní chřipka je prý infekční 10 dnů, ale to stejně většina lidí doma nevydrží a proto se šíří dál. snad Vás to nepotká a třeba to byla jen nějaká nevolnost ne zrovna infekční.

mamkamarketa
9. zář 2011

ahoj,
prosim poradite mi,syn (2r9m) vcera v noci 8x zvracel (3xnatraveny jidlo,5xstavy(vypadalo to jak ryma) prujem mel dnes 4x ☹ hodne vodnaty. Teplotu nema,brisko ho pry neboli.
ale ted hlavni problem...mam strach aby nebyl dehydrovany....cerny caj,ORS 2000,cistou vodu odmita ☹ chce pit bud dzus (cemu se ja branim,myslim,ze je to kysele) nebo kubik waterrr,suchy rohlik,banan,piskoty,ryzi s mrkvi...nic nechce jist 😔 smectu nechce,takze asi s kocarem pobezime do lekarny. poradite mi nejake dietni chutove prijatelne jidlo? a nevite jak dlouho byvaji tyhle nemoce infekcni?

scvrcek
9. zář 2011

@mamkamarketa ahoj ,děti nemám, ale na střevní chřipky mi doktor vždycky zakázal ty klasický tipy, co se tredují - tzn. suchý rohlík apod. - prý to ještě více dehydratuje...vždycky říkal nejlepší je kompot - je to i voda, je to sladký, takže energie, dobře to klouže do krku 🙂 džusy jsou taky dobrý, je tam cukr, když nejde člověku nic jíst, džusy jsou dobrý zdroj energie...

mamkamarketa
9. zář 2011

@scvrcek ten kompot je dobry napad! to me nenapadlo 🙂 ja se dzusi bojim,ze jsou kysele,syn zvracel,tak mam strach,aby to jeste vice nedrazdilo zaludek ☹

scvrcek
9. zář 2011

@mamkamarketa nevím, když má na to chuť ,tak bych mu je dala..

haanhobe
11. zář 2011

Určitě bych zkusila dát pít i třeba naředěný džus, hlavně ať pije. Jídlo naní zpočátku až tak nutné, pokud nemá na nic chuť. A z léků rčitě doporučuji kapsle Enterol, jsou přírodní, dají se rozpustit do nápoje, zmírňují situaci téměř okamžitě a jsou i chutnější než Smekta nebo Hylak.

lenajsek
30. zář 2011

Teď řešíme podobný problém, v noci u malého celou noc šílené zvracení, do toho průjem... začalo to v úterý jen rýmou a pokračuje tímto. Děkuji za rady ohledně glukopuru, na to jsem úplně zapomněla.
Smectu mi taky odmítá, tak jsem koupila Enterol, super, že se dá zamíchat do jídla nebo pití, takže i do toho malýho množství co jí, pár lžiček uvařených brambor s troškou mrkve, to sní. Hylak nepřichází v úvahu, šíleně kyselé.
Ty džusy jsem si taky říkala, jestli ještě víc nedráždí žaludek, ale aspoň něco pije...
Ještě jsem si uvědomila, že mi kdysi moje dr. na zvracení doporučila neperlivou minerálku, nejlepší neperliví Korunní, aby byly nějaké minerály. Malý mi to docela i pije.
A díky za tip na tu Coca-Colu, sice je v tom kofein, ale i spousta energie a po lžičkách by to snad mohlo být v pohodě.
A ten Enterol jsme už jednou měli a opravdu zabral docela rychle.
A ten rýžovo mrkvový odvar se doporučuje snad vždycky, tak ať je líp!!!

zajo79
30. zář 2011

@lenajsek nie coca colu, ale pepsi colu. tiez mame za sebou uz dufam tento virus... dufam ze to nechyti este najmensi. uz ked to lapne mna- aspon zhodim 😅

jaduska
30. zář 2011

@lenajsek
@zajo79 mne lekárnička povedala, žeby v žiadnom prípade nedávala deťom pepsi - colu, lebo obsahuje kyselinu (tuším fosforečnú, presne nepamätám).... Ja dávam hylak po troške na kocky cukru a smectu miešam do čaju. Aj keď nevypijú celú dávku, tak aspoň trošku....

martinka05
1. říj 2011

Ahojte, my teraz hnackujeme z atb, boli sme dnes na pohotovosti a povedali nam, ze stacia probiotika a vela tekutin a jedlo kazde tri hodiny samozrejme dietne. Mame anginu uz 5 den a stale tam nie je zmena k lepsiemu, ja uz som z toho zufala ☹

nae
1. říj 2011

ahojte, my mame osvedcene: ako dieta ryza s mrkvou, rehydratacny roztok z lekarne ORS200 (firma Hipp, jedna flaska stoji cca 35 Kc), banany, ziadne mliecne vyrobky. Pomahaju aj uplne obycajne tycinky DRU.

lenajsek
2. říj 2011

Tak rýži mi vůbec nechce jíst, vlastně nic co se dává na lžičku, je to boj... ten ORS jsme koupili, ale ten dávám spíš do pití, taky ten Glukopur, dneska mi snědl už trošku jablečné přesnídávky s piškotama... zkusím ještě jednou ty brambory, jako kaši a nemléčnou rýžovou kaši...
Už nezvrací, ale průjem je větší než byl... dávám ten Enterol.
A banán sní sem tam.
A Colu stejně nechtěl, vypila maminka...
Díky za info!

schina
11. dub 2013

doporučili mi v lékárně laktobacily imunit pastilky a zabral nám ihned, dávám i po ATB, dětem 3 a 6 let.chutnají, takže to mají jako za odměnu 😉

martiikk
11. čer 2018

Vmjninkkk záznam.