Suplementor. Vyzkoušely jste ho některá?

kar.la
1. říj 2007

Ahoj, mám na vás takový dotaz.
Mám 3měsíční plně kojené miminko, minulý týden jsem prodělala asi nějaý zánět prsu (zarudlé, teploty...), od té doby mi Adélka přestala přibírat (za 3dny 40, za dlaší 2dny 10!!! ☹ - do té doby cca 250/týdně). Zkoušela jsem ji převážit, za 20 min. mi vypila jen 60ml, za dalších 20 min necelou desítku. Takže má pořád hlad a vyžaduje pití cca co 3/4 hod. ☹ No, mě by to ani nevadilo, ale začaly jsme chodit na rehabilitaci, musím s ní cvičit (nesmím po jídle) a není kdy, protože pořád pije nebo spí únavou 😒 Chci kojit a tak mi laktační poradkyně nabídla půjčení suplementoru. Vyzkoušela jste to některá? Že bych kojila a u toh vlastě by se malá "dopila" buď odstříkaným (ale teď už moc odstříkat neumím ☹ ) nebo umělým mlékem.

hz
4. kvě 2016

@visnule me by treba zajimalo, zda je to opravdu ucinna pomucka. vsude ctu, ze tak 50 na 50.treba v porodnici, nez se mimi nauci sat...

elekthra
4. kvě 2016

já jsem nepoužívala přímo suplementor (to bych nazvala asi tu soustavu hadiček od Medely) ale jen cévku po prsu (za cca 20Kč v lékárně) a dokrmovala jsem malého svým a pak i chvíli UM... za mě super, chce to jen cvik 🙂

comadreja
4. kvě 2016

@elekthra A cevku jsi protahla dirkou v dudliku lahve? A lahev jsi drzela v podpazi nebo jak?

comadreja
4. kvě 2016

@visnule Diky, mozna by bylo i neco na youtube me napadlo, tam uz jsou navody skoro na vse.. Treba by mi pomohlo to videt. Ale popsala jsi to dost dobre...

elekthra
4. kvě 2016

@comadreja jop, to jsem zkoušela a pak jsem i měla normálně "kelímek" a jen do ní strčenou cévku. kelímek jsem měla jekoby "mezi náma" a nebo pak na stole 🙂

visnule
4. kvě 2016

@hz záleží co od toho očekáváš. Mně to nepomohlo na rozkojení, ale vyhla jsem se dokrmu lahvičkou, které tak v 90% vede k postupnému bojkotu prsu. Takže za mně ano, je to účinná pomůcka, která pomůže zachránit kojení po co nejdelší dobu, což u mně byl ten účel

visnule
4. kvě 2016

dá se používat i levnější varianta lahvičky a cévky, ale jednak z toho mlíko teče samo, takže mimčo se mi přepíjelo UM a pak míň sálo a druhak mi ta manipulace přišla náročná - v jedné ruce lahvička, v druhé dítě a když bylo něco potřeba - upravit hadičku, podrbat se na noze, tak ruka chyběla :D Supláč jsem měla na krku a kojila jsem i za chůze, volnou rukou jsem třeba míchala oběd :D

comadreja
4. kvě 2016

@visnule aha tak uz zacinam chapat rozdil. Ja od toho cekam to, ze by mala zacala lepe a dele sat..Hubla mi, tak jsem najela na lahev podle doktorky ktera radila jedno jidlo z lahve jedno kojeni. A ani nahodou samozrejme, tri dny nechtela prso videt, myslela jsem ze az se dosyti, bude zase chtit. Ted dumla rada ale nesaje, mleko mam, tak jsem myslela, ze by ji to motivovalo sat vic. Co myslis?

visnule
4. kvě 2016

@comadreja ano, v tomhle ti určitě suplementor pomůže. Pokud jsi odhodlaná s kojením vydržet, ulehčí ti manipulaci. Ale jestli už dokrmuješ, tak začni hned s tou cévkou. Víš, jaký máš typ cévky? Dají se koupit 2 druhy, jeden je hodně tlustý...

visnule
4. kvě 2016

@comadreja doktorka to tedy zvorala :( ale LP už jsi navšívila, že? Ona se teď možná bude u krmení chvilku vztekat, ale musíš vydržet a lahvičku už nedat...