Suplementor. Vyzkoušely jste ho některá?

kar.la
1. říj 2007

Ahoj, mám na vás takový dotaz.
Mám 3měsíční plně kojené miminko, minulý týden jsem prodělala asi nějaý zánět prsu (zarudlé, teploty...), od té doby mi Adélka přestala přibírat (za 3dny 40, za dlaší 2dny 10!!! ☹ - do té doby cca 250/týdně). Zkoušela jsem ji převážit, za 20 min. mi vypila jen 60ml, za dalších 20 min necelou desítku. Takže má pořád hlad a vyžaduje pití cca co 3/4 hod. ☹ No, mě by to ani nevadilo, ale začaly jsme chodit na rehabilitaci, musím s ní cvičit (nesmím po jídle) a není kdy, protože pořád pije nebo spí únavou 😒 Chci kojit a tak mi laktační poradkyně nabídla půjčení suplementoru. Vyzkoušela jste to některá? Že bych kojila a u toh vlastě by se malá "dopila" buď odstříkaným (ale teď už moc odstříkat neumím ☹ ) nebo umělým mlékem.

jana.1
1. říj 2007

Zkušenost nemám, ale na odstříkávání je prý nejlepší elektrická odsávačka (např. medela).. alespoň to tvrdí většina ženskejch, co odstříkávaly. 😀 Za to mlíčko by ty peníze stály! 😉 Ještě jsou i jiné věci jako láhve se lžičkou apod. Viz zde http://www.kojeni.net/alternativy.php

kar.la
autor
1. říj 2007

Jani, já už si koupila elektrickou Medelu, váhu na převažování... Jenže to vypadá, že po tom zánětu prostě mlíčka ubylo ☹ A všude píšou, že ten suplementor udržuje laktaci, protože miminko i při dokrmování musí sát a vlatně stimulovat bradavku...

johanda
1. říj 2007

Kar.lo, u první dcerky jsem měla podobný problém (až na tu rehablitaci), suplementor mi nikdo nenabídl, asi bych ho využila. Měla jsem pořád retence a záněty v levém prsu a mlíčko se mi tam obnovilo až tak po 3 týdnech. Kojila jsme vždycky nejdříve z toho nemocného prsa, pak jsem ji dala z druhého. Byl to záhul, kojení po půl hodině ve dne, po hodině a půl v noci, nakonec se to vždy poddalo. Hlavně se netrap, že nepřibírá kilo za měsíc, ona to dožene. 🙂
Napiš, jak jste pořídily, držím vám palce.

kar.la
autor
1. říj 2007

Díky moc za podporu 🙂 Malá je dneska celý den nedopitá ☹ , zítra mažem k doktorce. Štve mě to, ale ono Adélku hodně vysiluje i to cvičení, sestřička sama říkala, že bude chrüpčit jak nikdy předtím.... A do toho ten hlad... ☹

anney
1. říj 2007

Ahoj Kar.lo, já si myslím, že máte růstový spurt.Ten se objevuje i kolem 3. měsíce.Malá rychle roste a najednou vyžaduje více mlíčka než máš pro ní k dispozici.Pokud to tak je stačí jí přikládat víc a behěm kojení prsa i 3x vyměnit.Laktace se tím opět podpoří a za pár dní se to zase přizpůsobí tomu kolik malá potřebuje.A musíš i stále odstříkávat.Nevzdávej to, pokud to tak je , musíš vydržet a upraví se to samo.Na tom cvičení musí taky počítat s tím, že miminko pije i častěji né???Moje například přes den kolikrát i po 1 půl hodině.Hodně štěstí a vytrvalosti.... 😉 😉 🙂 🙂

cecil
1. říj 2007

Jo Karli, jak píše Anney...to bude růstový spurt. My ho měli taky...malá pila taky po hodině, hodině a půl....vydrž!!, za nějaký den se to upraví. Píšou do týdne. Mně hodně pomohlo ještě u kojení vypít hrnek vlažného čaje...krásně se spustí i co tam není! 😉

kar.la
autor
1. říj 2007

Holky, ale Adélka dopije a má hlad!!! Saje ručky a já nejsem schopná nic odstříkat ☹ Ze včerejška na dnešek nepřibrala nic. Za týden jen 50 ☹ Přeci ji nebudu trápit hlady. A cvičit musíme - 3x denně vojtovu metodu a na baloně a jak mám cvičit, když pláče nebo hlady spí? Zítra mám domluvený ten suplementor (podporuje tvorbu mléka, dítě pije a při tom saje i bradavku, však koukněte na net) a než ho manžel přiveze, zkusím stříkačku...

kar.la
autor
1. říj 2007

A spurt to může být, mám načteno, ale ještě před týdnem jsem v pohodě odsávala, malá pila 120 - třeba na dvakrát, ale pila. Dnes vytáhla max. 60 😢

cecil
1. říj 2007

Jo, Karli, však zkuste, co vám laktační poradila.... a nenervuj se, že navečer nemáš mlíko,prej je to normální, že večer je ho míň. Raději se vůbec nenervuj 🙂 . Jinak dobré rady ohledně kojení jsou na www.kojeni.cz

kar.la
autor
1. říj 2007

Díky, no uvidíme. Mě už je té laktační líto, volala jsem jí dneska 3x... Ale bere to dobře 😉 Holky, já adunku kojím v kuse od sedmi s přestávkama tak 10-15 min. a ona má pořád hlad ☹ jdu dát sprchu a jdeme zas pokračovat... Zítra vám napíšu, jak jsem pořídila u Dr. Zatím díky moc za podporu.

anney
2. říj 2007

Kar.li jo suplementor je skutečně bezvadná pomůcka.Malá bude napapaná a vlastně bude podporovat i tvou laktaci.Přeju at se daří a pak napič, jak se vám to povedlo.Ahojík... 😀 😀

vrtule83
3. říj 2007

karli, tak já měla skoro stejný problém. Akorát laktační suplementor neměla a je dost drahej, tak jsme dali dohromady něco co splní stejnou funkci a vyšlo to na pár desítek korun. Takhle jsem přikrmovala asi měsíc a kojím plně, sice po 1 a půl hodině ale zvykla jsem si. Akorát když se vrátilo mlíčko tak na to hned navázal růstový vspur, ale zvládli jsme to. Chce to hooodně trpělivosti. Držím palečky a přeji pevné nervy. Ještě že existují laktační poradkyně, jinak bychom byli ve 2 týdnech jen na sunaru.

jana.1
4. říj 2007

Tady na krmení používali láhev se lžičkou od Bočka a mlíčko paní odstříkávala. http://www.kojeni.net/muj_pribeh.php
Nemůžu posoudit, nevím, jaký má el. odsávačka efekt.
Se suplementorem miminko saje přímo z prsa.. Já ti neporadím. Ale moooc ti držím palečky a jseš skvělá máma, že se tak snažíš 😉
Paní se rozhodla dělat laktační z nějakého důvodu, takže ti určitě kdykoliv ráda poradí 🙂 🙂 Je zvyklá 😀 Tady jsou příběhy jiných maminek: http://www.kojeni.net/pribehy.php (Já vím, že jedno kontrolní vážení po kojení rozrušeného miminka v cizím prostředí s vystresovanou maminkou nemusí být to pravé. Pediatři většinou hned radí UM.. Ty už stejně uričtě máš přehled jak ze čtení, tak od laktační, takže víš sama, co a jak 😉 🙂 🙂 )
Ještě jednou moooc držím palečky 🙂 🙂

kar.la
autor
4. říj 2007

Díky Jani za podporu. Tak jsem si ho včera vypůjčila, ale ještě nevyzkoušela. Ono to vypadá, že mlíčko je, ale malé se nechce sát. Takže jsem sice Nutrilon koupila a tak jednouza den ji tím přikrmím (60ml), ale klepu, poslední dobou se mi daří si mlíčko odsát a docucnout ji tím.
Jen jsme s tou paní řešily, jak to případně udělat, protože malá mi někdy z prsu vypije 110, jindy 40 😒 Tak si ji převážím a buď nedokrmuju nebo trošku jo. Nemám ji nechávat u prsu dýl jak 20 min., ať se neunaví (ještě cvičíme...). A když ji nechám 20min. a zjistím, že má málo, dávám ji to bez námahy z flašky. V opačném případě nedokrmuju. A s tím suplementorem - hned to dát nemůžu - zbytečně by pila příkrm místo mlíka z prsu a pak - to už ji zase trápím dlouhým sáním... Takže ho už mám doma, ale prozatím v šuplíku 😀

kar.la
autor
4. říj 2007

Jo a ještě - paní je současně i porodní asistentka a dělá tuším i dulu, takže myslím, že se fakt vyzná 😉
A to dokrmování. Dokrmujem teď z lahve a nebojím se toho. Laktační mi sama potvrdila, že 1) malá už má 3 měsíce a neměla bych ji tím mást, 2) některé děti jsou obouživelníci a pijí jak z prsu tak z lahve.
A to je asi naše Adunka, protože jak byla v porodnici a pak v nemocnici slabá a pila mi z prsu nějaké 10tky, dokrmovala jsem ji týden odstříkaným mlékem stříkačkou a nešlo to. Pak jsme na radu sestry dávali z flašky, malá se napila během chvilky, zeslílila a najednou jsme kojili 50tky. Doma jsme pak už jen kojili 🙂

jana.1
4. říj 2007

Karli tak super! Mlíčko máš! 😉 😀 Láhev může mást, no jak píšeš, je to individuální. Jsou děti, co jim střídání prsa a láhve nevadí. I když většina asi je pak líná z toho prsa sát. Nás zpočátku mátl i dudlík. Stačilo ho mít jeden den.. 😒 Ve dvou měsících jsem ho zkusila dát počtvrté a už to bylo v pohodě 😉 🙂 Maminy to dělaj i tak, že jen odstříkávaj a pak krměj lahvičkou. Klidně do roka věku... 😀 😀 😉 😉 Tak ať se vám daří a je vám dobře!!! 🙂 🙂 🙂

kar.la
autor
4. říj 2007

Díky. Alespoň nám ten den utíká 🙂 Pocvičíme, nakojíme, dokrmíme, odstříkáme... A tak pořád dokola 😀

verena
18. črc 2008

Ahoj, asi před čtrnácti dny jsem tu řešila kojení s tím, že mám málo mlíka a musíme dokrmovat. Už jsem si pořídila odsávačku a snažím se bojovat, ale i když se mi snad tvorba mlíka trochu zvyšuje, malý začíná být na sání z prsu líný. Sice se hezky přisaje, ale okamžitě usíná. Za chvilku brečí hlady atd... Byla jsem na endokrinologii, kde mi taky dělai testy na prolaktin, toho mám prý hodně, takže to je všechno jen o té "poptávce" po mlíku. Dočetla jsem se o suplementoru a dospěla jsem k názoru, že to je poslední šance, jak ještě to naše neš'tastné kojení zachránit. Nemáte s ním někdo ještě další zkušenosti, a hlavně: nevíte, KDE SE DÁ V PRAZE SEHNAT, že by ho měli přímo na skladě? Nechci objednávat přes internet a čekat další týden, než dorazí. Díky za rady 🙂

hanmorav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacena00
12. únor 2013

zkouším obnovit toto téma v naději, že se tu najde maminka, která má s používáním suplementoru zkušenost a podělí se o to s námi ostatními...bohužel v době, kdy ještě nebylo pozdě jsem sama váhala s pořízením této pomůcky, protože mi přišla moc složitá, laktační poradkyně s tímto rozhodnutím nepomohly, jedna roli "cévky" u prsu zpochybňovala, druhá se o něm pro jistotu nezmínila vůbec...

škoda, protože bych se uklidnila, malá by se natucla, vyspala, situace v rodině by se postupně uklidňovala a věřím, že bych kojení jednoznačně zachránila..

víc jak měsíc mám malou na lahvi a suplementor sem si pořídila, protože se nějak nedovedu smířit s tím, že kojit jsme přestali, že problémy byly vyvolané zbytečně, uměle ze strany pediatra a nikdo mi nechtěl věřit, že malá má málo. situace se vyhrotila tak, že malé už šlo o zdraví a to vše zbytečně, kdybych se jen včas rozhodla pro ten suplementor..proto uvítám Vaše zkušenosti, postřehy, praktické rady- nejen pro sebe, coby novou uživatelku suplementoru (zatím tedy jen teoretickou, malá prozatím nechce prso ani vidět), ale i pro další váhavce, kteří ještě neprošvihli čas a svá mimča zatím nepřesvědčili na flašku 😉

brzn
2. dub 2013

Já používám suplementor už měsíc a půl na každé kojení. Dávám do něj nutrilon nebo své odstříkané mléko.

lolelole
7. črc 2013

@brzn ahojky, mám dotaz. Používaš suplementor "ke kojení" ještě pořád ? Zajímalo by mě jak na hadičku reaguje větší dítko. My krmíme na strídačku suplementorem když je čas, lahvičkou Calmou pro kojené děti když nestíham. Je krmení suplementorem reálné i pro větší děti..třeba půl roku a více ? Díky 🙂

brzn
8. črc 2013

Ahoj, malá měla 1.7. pět měsíců a suplementor používám pořád a pokud ne, tak jen kojím. Řekla bych, že pokud má opravdu hlad, tak hadičku neřeší, jindy si se suplementorem hraje a za hadičku tahá. V tom případě je krmení náročnější😀

comadreja
4. kvě 2016

Holky pouzivate ho nekdo aktualne? Nebo cevku? Za jak dlouho to nastelujete i s ohrevem mleka? A jak se peipevni, to se pokazde lepi? Diky 😊

hz
4. kvě 2016

@comadreja ahoj, odpoved nemam, jen me zaujal dotaz, tak treba nekdo odpovi...

visnule
4. kvě 2016

Ano, používala jsem i cévku i suplementor. Se suplacem je to stejně rychlé, jako lahvička. Nelepím 🙂

comadreja
4. kvě 2016

@visnule Jé díky.. Prosím tě a poradila bys-popsala postup jak to děláš? A jak hluboko musí vést cévka miminku do pusinky aby ji chytlo a sálo? Já zkousela cévku a nechtěla si to do pusinky nechat strčit..zatím jsem nechtěla investovat do supláče-jak říkáš 😊- kdyby to bylo fiasko. Moje laktační mi to popsala v rychlosti a pak samotné mi to nešlo..

visnule
4. kvě 2016

@comadreja jasně 🙂 já se asi 2 měsíce trápila s cévkama, nechtělo se mi investovat tolik peněz...a kéž bych ten suplementor koupila hned. Hrozně mi to ulehčilo celou tu manipulaci a tak. Nikdy jsem se dostatečně nerozkojila, ale díky suplementoru jsme zvládly kojit s minimem příkrmu. Ta hadička od supláče je asi poloviční tloušťky než ty cévky, takže dítko to neruší. nechala jsem ji napřed přisát a když vypila prso, zavedla jsem koutkem hadičku na dokrm. Hadička by měla přesahovat kousíček přes bradavku, aby konec byl volný a mléko mohlo téct. Odměřila jsem si to u prsa a udělala značku na hadičce. Tím jsem si i hlídala, aby ji malá nevcucla moc hluboko 🙂

visnule
4. kvě 2016

jo a tu hadičku strčíš do pusy koutkem a pak ji posuneš směrem ke středu rtu aby ji dítko mělo napevno v puse. Když by to dítku vadilo, tak můžeš nabídnout prso už s hadičkou a jenom zastavit ten přívod mléka. Už si to tak nepamatuju, ale myslím, že malá si na to zvykla hned 🙂

visnule
4. kvě 2016

klidně se zeptej co tě zajímá, sama jsem o tom tenkrát hledala a moc informací nenašla.