Syn často jí. Je čas začít s příkrmy?

honzina
3. pro 2007

Potřebuju poradit, co mám dělat. Dnes už jsem fakt hotová...
Toníček pije co hodinu, hodinu a půl... Připadá mi, že je to moc často...? Nikam s ním nemůžu vyrazit, maximálně jen kousek od domu, abych se stihla rychle vrátit, až zas bude křičet hlady.
Nekojím, ale MM odsávám a dávám mu to z flašky (nikdy se nepřisál, tak proto to dělám takto). Na jedno jídlo vypije mezi 100-150ml (jak kdy), denně to dělá něco přes litr. V noci teda spinká krásně až do rána. Že by mu MM už výživově nestačilo? (ale přibýrá až až) Říkám si, že kdyby toho vypil naráz víc, tak by dýl vydržel (a já nemusela furt lítat do lednice a ohřívat), ale jak to do něj dostat, když prostě nechce.
A nebo bych už měla začít dávat nějaký kaše, aby ho to víc (a na dýl) zasytilo?
A nebo to tak prostě bývá a časem se ty intervaly mezi jídlem prodlouží?

Jestli tu už nějaké takové téma je, prosím, hoďte mi sem odkaz - já zas honem letím ohřát další dávku... 😝 ☹

terezkaaa
3. pro 2007

honzina,zřejmě už mu to nestačí,já bych asi pomálu začala se zeleninkama 🙂

schnek
3. pro 2007

honzina, pokud mimi pije víc neř litr za den, tak už by se mělo začít s příkrmem 😉

januskaababoo
3. pro 2007

honzinko...zalezi na tobe, pokud chces a citis, ze je cas zacit s prikrmama, nikdo ti to nevymluvi a ty das malymu dlabanec, ale pokud vahas, cti dal...muze to byt i vyvojovy spurt, miminko chce vice, pije jakoby uz nikdy jindy nemel nic dostat, pripada ti hladove, nevrle...on se chce vice mojkat a tulit, vid? Stava se to v 6-ti tydnech, 3.mesicich a 6-ti mesicich...ne presne samozrejme...zkus vydrzet...fakt neni kam spechat, pokud mimco prospiva...nezatezuj mu zbytecne ledvinky, jeste se za cely svuj zivot naji...nic mu neutece, neboj! 🙂

terezkaaa
3. pro 2007

ale zase aby se "neupil",to je taky na ledviny zátěž 🙂

januskaababoo
3. pro 2007

terezkaa..z MM se nemuze upit... 🙂

honzina
autor
3. pro 2007

no, prosim, uz beci zas. nakrmim ho a hned se vam tady k tomu vyjadrim

terezkaaa
3. pro 2007

to byla sranda 😉 😀

januskaababoo
3. pro 2007

jo ahaaaa, az ted mi to docvaklo...ledviny..."neupil"... 😀 😀 😀 😀 ...spise jatra, neeee??? 😀 😀 😀

Kojim, tak omluvte mou pamet, nefungiruje!

honzina
autor
3. pro 2007

No já si právě taky myslím, že pokud to není nutný a MM je dost, tak kam s příkrmama spěchat. Jenže tohle je fakt už vopruz... (nebo jsem líná matka...)
Původně jsem měla tak nějak v plánu začít s nějakou tou zeleninkou až v půl roce...
Růstový spurt by to teoreticky být taky mohl, ale už to trvá nějakých 14 dnů. Navíc prý ty spurty jsou ve 3 týdnech, v 6ti týdnech, ve 3 měsících a v 6 měsících. Ten tříměsíční už máme za sebou, ale na ten 6ti měsíční je ještě trochu brzo, ne?
Jak tahle situace může dlouho trvat? A stejně není nikde psáno, že by se to mohlo zlepšit, co? Ideální by - pro mě bylo, kdyby prostě dál pil MM, ale zvládl naráz větší množství a pak vydržel dýl do další bašty. Jak říkám, MM je dost (a pokud náhodou všechno odsátý vypije, jako dnes, tak můžu sáhnout do nemalých zamražených zásob v mrazáku).

A i tak, myslíte, že ho ta mrkev víc nasytí? (já s tím zkušenosti nemám, ale moc tomu nevěřím)
A pokud bych se rozhodla to vyzkoušet, asi bych svůj záměr měla prokonzultovat s naší dr., ne?

izy
3. pro 2007

ahoj honzi
u nas je to to same - vlastne jeste horsi, protoze pije casto i v noci🙂 naraz se nikdy nenapije poradne - zacne se poustet a osivat a uz proste nechce, ale klidne za pul hodiny si da znova. a v noci se budi i petkrat. ja si myslim, ze pokud je jinak klidny a v pohode, tak bych zkusila vydrzet. aspon ja to nijak neresim. neprijde mi, ze by nejak stradala. i kdyz vim, ze to mas o moc slozitejsi. ale ja ma zas tu noc horsi🙂 taky cekam, jestli se to zmeni, ale treba ta noc je strasna uz tak nejmin mesic.

kaaterinkaa
3. pro 2007

Hezký večer, mamči...my jsme tedy o něco mladší, ale malý jedl od počátku po 2 hodiních ve dne, po 3-4 v noci. Od třetího měsíce jíme po 2 hodinách ve dne i v noci, výjimkou je vycházka v kočárku, kdy to malý tvrdě zaspí a jí po 4 hodinách, ale bohužel, celý den s ním opravdu trávit venku nelze, to bych nezvládala, takže jíme takto a občas od minulého týdne se hlásí i po 1,5hod. Byli jsme v poradně a dr. jsem to řekla. Mléka mám akorát, ale nikdy nazbyt. Malý přibývá co měsíc, to kilčo i víc nahoru, takže prý na kojené mimi má krásnou váhu. Doktorka mi řekla, že je to pro mě sice náročné, ale že dokud by malý přibýval, ať to zkusím do těch 6.měsíců vydržet. Já jsem toho názoru taky, protože myslím, že MM je nejlépe stravitelné a jelikož máme i potíže s játry, nechci mu přidělávat problémy. Záleží ale také na každé mamince, protože mně třeba už někdy tak dochází síly z únavy a mimčo potřebuje mamču pohodovou, plnou energie. Já se zkouším držet, ale kdyby jakákoli mamča už nemohla, tak se zase přeci nemůže strhat. I to mimčo pak strádá...

papaya
3. pro 2007

Honzi kdybys to mléko neodstříkávala,radila bych ti vydržet,protože opravdu může pít po malých dávkách a tím pádem častěji. Hugo taky pije od narození v krátkých intervalech,1,5 - 2 hodiny,ale já zase jen vytáhnu prso a je to 😒 Jestli ti v noci spí celou noc,počůraných plen má dost a přibírá,tak hlady netrpí.
Ale je mi jasný,že to,že nikam nemůžeš je opruz,já to takhle měla ze začátku,to pil nejdřív skoro pořád,pak nechtěl být v kočárku a v šátku jen když spal,ale přes den spal jen po půl hodinách,to tak obejít barák 😝 až časem se to zlepšilo.
No a když tak nad tím přemýšlím,tak než přejít rovnou na zeleninu,možná by šlo dávat UM 😕
Samozřejmě vydržet by pro Toníčka bylo nejlepší,ale katerinka to napsala výstižně,je to i o tobě,pokud budeš z toho kolotoče hotová,nemá cenu to lámat přes koleno 😉

hankah
3. pro 2007

Honzi, a nemá růstový sprurt?? to pak bude chtít opravdu častěji. my měly období, kdy holka jedla přes den po hodině, hodině a půl a v noci po dvou - to bylo na palici. za nějaký čas se to srovnalo....... důležité je, jestli přibírá, to hladík určo nemá..... přeju hodně zdaru!!!

petamarketka
3. pro 2007

Honzi, já něco podobného řešila včera. Naše Markétka také najednou začala vyžadovat jídlo přes den po 1,5 hod a v noci po 2 hod. Vydržela jsem to takto 14 dnů a dnes jsem zašla za dr., aby mi poradila. Přestože Markétka přibývá tak akorát - dnešní stav je 5640 gr, dala nám zeleninku na večer před spaním... Pokud ti ale spinká celou noc - tak to svědčí o tom, že je spokojený. Já bych se poradila s doktorkou. Ale je možné, že mu to už nestačí. Vždyť už to nejsou žádní malíčci ty naše děti 😀

sokolka
3. pro 2007

Přečetla jsem vás jen zběžně, ale souhlasím se spurtem. Vím, že to měsícově nevychází, ale každý mímo není tabulkový. My když jsme měli spurt tak taky pil co hodinu, hodinu a půl přesně jak píše honzina, ale v noci spinkal také výborně (což se teď říct nedá), takže mít hlad prostě nemůže. To by ti nespal ani v noci. Toť můj názor.. Nám to trvalo asi 2-3 týdne, ale já to měla dobrý neboť jsem kojila klasicky a kojím pořád......

honzina
autor
3. pro 2007

Nehážu flintu do žita a ještě to zkusím vydržet. Hlavní je, že v noci je klid. (ťukám na dřevo).
Pap, UM by to asi nevyřešilo - jeho příprava je v podstatě stejně náročná jako to moje ohřívání MM. Nebo jsi to myslela tak, že bych ho udělala hustší? Ale zas mi přijde líto dávat mu UM, když mám MM...

Zatím mně to teda nijak zvlášť nevyčerpává, v noci se vyspíme, ale spíš, že je to fakt otrava - furt lítat do ledničky pro flaštičky, ohřívat vodu v konvici, pak mlíko v termohrnku, po baště to všechno umýt a uklidit a za hodinu jedu nanovo... kdybych kojila normoš, tak rozepnu knoflíček a je to raz dva...

Petamarketa - a pomáhá to? Co přes den?

schnek
3. pro 2007

honzi, ono UM je sytější 😉

petamarketka
3. pro 2007

Honzi, to ještě nevím. Dnes měla premiéru. Měla jsem jí to dát jen na noc. Tak ti povím zítra jestli byla trošinku změna - uvidíme...
Jinak dr. mi říkala, že mrkev a jiná zeleninka je prý menší "zlo" než UMž. UM prý může způsobovat alergie atd. Jen tlumočím moji dr. Takže kojím dál jen jednou večer přikrmím.

papaya
3. pro 2007

Honzi zkus to ještě vydržet,zase už to máš za pár,za chvíli bude mít Toník půl roku,začneš s příkrmama a ten čas mezi "kojením" by se měl prodloužit 😉
A kdyby ses na ně vrhla už dřív nevadí,už takhle si dokázala velký kus práce,leckterá by se na odstříkávání vybodla

honzina
autor
4. pro 2007

Zatím to zkusím vydržet 😉
Dnes si to budu zapistovat - jak často a kolik toho vypije.
No vida, před sedmou baštil a teď už mi tu zase vříská - je přebalenej, bříško už ho nebolívá, chování nepomáhá... vsadím se, že už má zase hlad... 😝 Schválně, jdu ohřát další dávku. 🙂

kacka79
4. pro 2007

Ahojky, tam mi kojíme a také jsme museli začít s příkrmama - ale na radu mudry od 4 měs. Malej je velkej a baculatej a mm už mu opravdu nestačilo a bylo to jak píšeš, jen s tím rozdílem, že ty si můžeš vzít lahvičku do termoobalu a kdekoliv mu dát, ale já měla furt kozy venku 😀 😀 začali jsem se zeleninkou v poledne a teď už dáváme i ovocíčko dopol, moc mu to chutná a upravilo se nám to kojení krásně.. teda až na tu noc, to kojíme pořád 3x 😖
Ale rozhodnutí je na tobě, přeju hodně štěstí ať se rozhodneš jakkoliv 😵

honzina
autor
4. pro 2007

Schválně jsem si dnes celý den zapisovala:

- 6:45 - 130ml
- 7:45 - 130ml
(spánek)
- 10:30 - 140ml
- 11:20 - 100ml
- 12:45 - 100ml
(spánek)
- 14:30 - 140ml
(procházka)
- 16:30 - 160ml
- 17:45 - 150ml
- 19:00 - 120ml
- 20:15 - 150ml
- 21:20 - 80ml

Dohromady to dělá, jestli dobře počítám, nějakých 1400ml. Celkem 11x ohřívání bašty... A pak se mám někam dostat nebo něco udělat. Mám pocit, že jen lítám do kuchyně pro mlíko a horkou vodu a zase zpátky... 😝 😀

(páni! jsem ani netušila, že toho tolik odsaju... 😅)

honzina
autor
5. pro 2007

Dneska si to zkusím taky zapisovat a uvidím... Ale dnes máme jiný program - jdeme na plavání, takže díky domu nebudu moct tak často krmit. Uvidím, jak to přežijeme. 😀

petamarketka
5. pro 2007

Ahoj honzi, tak já už dávám druhý den na večer mrkvičku. Markétce chutná, je to šikulka, ale na spánek to nepomáhá. Dnes vstávala 7x! Tak snad ten příkrm zabere později nebo fakt nevím. Přes den nespí, v noci nespí...

honzina
autor
5. pro 2007

A myslíš, že je mrkev jako plnidlo na noc vhodná? Já tomu teda prd rozumím... 😅 Prý se na noc spíš dělají kaše nebo tak něco...?

ronie
5. pro 2007

ahoj honzi-psala sem do tý druhé diskuze 😉 Myslím, že je jedno jestli dostane příkrm přes den nebo na noc-lepší asi přes den. Jde o ty živiny, a vyšší energ.hodnotu-to spíš až bude maso-ale musí se začít pomalinku s tou mrkvičkou to je jasný. Kaše nám na noc nepomohla ani přechod na um, noci byl lepší pak zase horší. Začala sem mu dávat v noci jen napít ředěný šťávy, aby už jako nepapal v noci a to pomáhala, ale poslední noci je to hrůza-snad zuby nebo co ☹

orisek1
5. pro 2007

honzino, klidně to může být růstový spurt, ty období 3 měsíce, 6 měsíců apod. jsou jen orientační. Martínek jej měl na přelomu čtvrtého a pátého měsíce a trval skoro tři týdny, jenže narozdíl od Toníčka jedl málo přes den a skoro každou hodinu v noci. Pak se to najednou zlepšilo - už jsem v to ani nedoufala.

orisek1
5. pro 2007

Pokud to teda zvládáš, tak já bych na tvém místě před 6 měsícem začala s příkrmy, jen kdyby mimčo zhublo nebo nepřibíralo.Jinak si myslím, že je to škoda.

petamarketka
5. pro 2007

Honzi, tak mi to poradila dr. Ať jí to dám na noc.... Za\10 dnů jdeme na kontrolu. Tak se poradím co dál. Já bych jí sama nic nedala. Na to jsem srab...

ladunka
5. pro 2007

Ahoj Honzi, já tomu houby rozumím, ale myslím, že pravidlo přikrmovat, pokud dítko vypije více než litr, se týká dětí na UM. Kolik vypije MM se normálně nedá poznat (pokud maminka dítě neváží před a po každém kojení..)Jedenáct krmení za 24 hodin bylo u nás celkem normální, ovšem teda včetně kojení nočních. Kojila jsem pravidelně co dvě hodiny, někdy i častěji. Jak se zachovat Ti neporadím, ale palce Ti držím moc.