Syn často jí. Je čas začít s příkrmy?

honzina
3. pro 2007

Potřebuju poradit, co mám dělat. Dnes už jsem fakt hotová...
Toníček pije co hodinu, hodinu a půl... Připadá mi, že je to moc často...? Nikam s ním nemůžu vyrazit, maximálně jen kousek od domu, abych se stihla rychle vrátit, až zas bude křičet hlady.
Nekojím, ale MM odsávám a dávám mu to z flašky (nikdy se nepřisál, tak proto to dělám takto). Na jedno jídlo vypije mezi 100-150ml (jak kdy), denně to dělá něco přes litr. V noci teda spinká krásně až do rána. Že by mu MM už výživově nestačilo? (ale přibýrá až až) Říkám si, že kdyby toho vypil naráz víc, tak by dýl vydržel (a já nemusela furt lítat do lednice a ohřívat), ale jak to do něj dostat, když prostě nechce.
A nebo bych už měla začít dávat nějaký kaše, aby ho to víc (a na dýl) zasytilo?
A nebo to tak prostě bývá a časem se ty intervaly mezi jídlem prodlouží?

Jestli tu už nějaké takové téma je, prosím, hoďte mi sem odkaz - já zas honem letím ohřát další dávku... 😝 ☹

slevik
5. pro 2007

Ahoj Honzi,
já myslím, že záleží čistě na tobě 😉. Já vím, rada na houby, ale rozhodnout se musíš sama 😅 .
Jestli ti to nevadí a jseš ochotná krmit tak často, tak krm a s příkrmama vydrž. Pokud jsi ovšem vyčerpaná, jdi do příkrmů. Je lepší, aby miminko mělo spokojenou maminku plnou energie a ne vyčerpanou a utahanou...
Vím, o čem mluvím. Já byla skoro měsíc utahaná, nevyspalá (mě se teda Verča budila často v noci), prostě kantáre a bylo to fakt na houby, i Verunka byla víc uplakaná. Nakonec jsem boj vzdala a v 5 měsících začala přikrmovat (kaší) a po pár dnech bylo líp 😵 Holt prostě některý miminka jsou velký jedlíci a MM jim nestačí, ne že by ho bylo málo, ale není tak energeticky bohaté.
Myslím si, že u vás není problém, že by jsi měla málo mlíka, to určitě ne. Takže pokud ti to nevadí, klidně vydrž. Myslím si, že prostě v určitém období děti potřebují víc živin, víc energie (zejména, když se začnou víc pohybovat, růst apod.) a buď si ji doplní častým pitím MM nebo pořádným dlabancem v podobě příkrmu 😎

honzina
autor
6. pro 2007

Tak včera to bylo 10 krmení, celkem 1310ml. 😅

Děkuju za vaše názory, rady a že mi držíte palce.
Vím, že to rozhodnutí bude stejně nakonec na mě. 😉
Proto ještě vydržím - když mám MM dost, tak bych si připadala divně, kdybych mu měla dávat něco jiného, zvlášť, když ještě nemá půl roku.
Zkusím, jestli to nemůže být ten růstový spurt.
Když tak nad tím přemýšlím, našla jsem další + na tom mém odsávání. Kdybych ho kojila normálně a on tak často chtěl baštit, došla bych jistojistě k názoru, že mu to nestačí, že mám určitě málo MM a asi bych ho začala přikrmovat... 😅
A přitom pravda je jidne, MM je dostatek, "problém" bude někde jinde. 😉

Včera se POPRVÉ SÁM přetočil na bříško (asi 7x během dne), tak si i říkám, jestli to nemůže být tím... že prostě začíná zvládat další dovednosti, na které potřebuje energii a proto tolik baští - ovšem i tak to nevysvětluje, proč baští tááák často! 🙂

Na kontrolu k doktorce jdeme až po novým roce, tak to do té doby (snad) vydržím a případně se jí na to zeptám. Myslím si, že je asi zbytečný tam na radu chodit už teď, když se v podstatě nic hrozného neděje - jen já se cítím "ochuzená" o možnost trajdat po městě... 😅

Tak ještě jednou moc děkuju.

A kdyby vás některou ještě něco napadlo, tak napište!

alcatko.j
6. pro 2007

Honzi, moc ti fandim, ty ses stejne uzasna maminka 😵 troufam si tvrdit, ze lecktera maminka by to uz zabalila, ale ty ne 😵
Vydrz!!! 😵

eva265
6. pro 2007

Honzi, ja mam neco podobneho. Jen ji casto i v noci a intervaly jsou dost nepravidelne. Od 1 h do 5 h.
Vim, ze to je pro tebe slozite, ale jednou jsi psala, ze Tonicek ma at. ekzem a to se doporucuje, co nejdele kojit. Taky to muzes brat tak, ze kdyby jsi kojila, tak vubec nevis, kolik toho vypije a pak by jsi to vubec neresila. Jen by jsis mozna myslela, ze to je rustovy spurt. A mozna to za par dni (tydnu) prejde. Syn ma taky dny, kdy by jen jedl a dalsi dny skoro nepije.

honzina
autor
6. pro 2007

Holky, máte zkušenosti s průjmem u miminek? Jak to vypadá - když vlastně řídký kakaní mají i normálně...?

Já totiž furt dumám nad tím, proč ten Toníček tak moc jí... tím pádem i hodně kaká a čůrá... Možná už mi z toho hrabe... Ale dnes už jedl 9x, celkem asi 1110ml a to máme ještě celý večer před sebou....

kaaterinkaa
6. pro 2007

Honzina...neboj, my máme průjem pořád...opravdu to není žádné pěkné kakání, jediné, co splňujeme je barva hořčice s míchanými vajíčky, ale jinak je to pár kousků sraženého mléka a řídká stolice. Kolikrát to má až na zádech...Doktorka nás poslal 2x na výtěr, vždy to bylo ok, tak mi řekla, že je to asi tím, že Aleš často pije a zkrátka jen tekutá strava neudělá tuhou hmotu. Pokud není ve stolici hlen, či krev a malá je spokojená, není neklidná, bude to vpoho. Můžeš zkusit vynechat třeba 3 dny mléčné výrobky a pokud se to rapidně zpraví, řekni to pak doktorce, mohla by malá mít reakci na bílkovinu kravského mléka, občas se to stává...pááááá

schnek
6. pro 2007

honzina, průjem je zelenej, u kojenců je normální řídká stolice s kousíčkama 😉

honzina
autor
6. pro 2007

Já mám kluka 😉
Myslíš, že by to mohlo být mléčnýma výrobkama, který jím? (nejím jich nijak moc - tak jeden jogurt za den až dva, o víkendu trochu mlíka do kafe nebo Vitakávy)...

No, právě že má tu stolici takovou hodně řídkou do zelena s pár "kouskama" sraženýho mlíka... Ale má to až teď od odpoledne, včera ani předtím jsem si ničeho podobného nevšimla...
Líbí se mi "tvoje tvrzení", že to může být z toho, že často jí... to by u nás fakt sedělo.

Co si myslí ostatní?

honzina
autor
6. pro 2007

Schneku, je to takový vodový, nazelenalý, pár kousíčků v tom taky plave. A pěkně u toho Toníček prdí... 😕

kaaterinkaa
6. pro 2007

Vůbec se hned nestrachuj, ono to někdy hůř vypadá, než je. Mně řekla dr. i na naší barvu a konzistenci, že je to průjem. Moje tvrzení není moje, jen opakuju doktorku. Zelený průjem jsme neměli, ale několikrát nám stolice zezelenala, to klidně může být taky tím, že zoxidovala. Kdyby malá ale měla ten průjmík třeba víc, jak den vkuse a hodně by zapáchal nebo tam byla ta krev, šla bych za dr. To měla kamarádka, udělali malé výtěr a řekli jí, že má právě malá alergii na bílkovinu kravského mléka. Kámoška jí ale mléčný výrobky po litrech a kilech 😅 Fakt počkej, jak bude malá na tom zítra, kdyby se to třeba zhoršilo,malá by nebyla vpoho, máš před sebou víkend a než leťět do nemocnice o víkendu, za telefonát dr., zda to má cenu přijít, nic nedáš...dáš korunky 🙂

kaaterinkaa
6. pro 2007

Honzina, moc se omlouvám, já nevím, proč jsem měla za to, že máš holčičku, opravdu se omlouvám 😔

brnda
6. pro 2007

ahoj ja mam taky stejny problem,malej ji po1.5 až2 hodinachb ve dne i v noci,takže je to naročny,pul roku mu bude za 11dni ,tak už to nejak jenom s kojenim vydržim a pak začnu s přikrmama

honzina
autor
6. pro 2007

kaaterinkaa, nevadí. 😉

Brndo, no tak to musí být taky super. Toníček naštěstí v noci spí krásně (ťuk ťuk na dřevo!)

honzina
autor
7. pro 2007

Tak včera jedl 12x, dohromady to udělalo 1420ml.
To nazelenalý vodový kakání má jen občas, ale raději to budu sledovat.
A večer vůbec nemohl usnout, musela jsem si ho uvázat do šátku a do jedenácti se s ním kolíbat po domě... skoro to vypadalo, že ho něco bolí, ale pak usnul a spal až do sedmi a teď tadky vypadá v pohodě, tak to asi nic nebylo, ale měla jsem nahnáno...

honzina
autor
9. pro 2007

Tak jsem napsala maila jedné laktační poradkyni, co si o tom myslí a co bych měla udělat.
Odepsala mi něco v tom smyslu, že mě lituje, že takhle to opravdu dělat nejde. Prý by mu bohatě mělo stačit denně 1200ml (pokud vyžaduje víc, jedná se o zbytečné přejídání), jíst by měl tak 6x za den, po 200ml.
To nazelenalé vodové kadění je prý taky z toho častého jídla, stejně tak i to, že toho nesní tolik a za chvíli chce zase - prý ho z toho bolí bříško a "řeší" to dalším jídlem.
A teď je na mně s tím něco udělat. Zabavit, odvádět pozornost, natahovat intervaly mezi jednotlivými jídly a snažit se do něj dostat těch 200ml.
Příkrmy nejsou nutné, s tím mám začít až tak za 7 týdnů, zvlášť, když mám dost MM.

Včera už se nám docela dařilo, na velkou část dne jsme vypadli, jeli do města na trhy a navštívit babičku. Toníčka jsem měla v šátku (na střídačku s manželem, protože už to sama na moc dlouho nezvládám, pěkně se pronese), takže koukal kolem sebe, zajímavých věcí bylo okolo habafuk, nebo spinkal. A opravdu se nám podařilo některý jídlo docela oddálit.
Uvidím, jak mi to půjde přes týden doma...

ronie
9. pro 2007

držim palce honzi-asi je to fakt nejlepší řešení i když ne jednoduché 😝 🙂

schnek
9. pro 2007

honzina, když měl Ondra průjem, tak to byla taková řídká želená stolice s hleńem a bez kousíčků, taková jako pasta, ale řidší a pořádně to smrdí. Normálně to může být nazelenalé 😉 Neboj, to bys poznala, že to neni ok, já to hned taky poznala 😉

taky se mi stávalo, když jsem kojila, že Ondra chtěl najednou častěji, ale bylo to tím, že ho bolelo bříško. Stačilo ho zabavit a ok 😉

honzina
autor
10. pro 2007

Ronie, ani nevíš, jak velkou máš pravdu...
Včera to ještě šlo, byl tu i manžel a v zabavování jsme se střídali a pak už to krmení vycházelo tak nějak samo po těch třech hodinách.

Teď jsem tu sama, Toníček baštil před hodinou, ale snědl jen 110ml, víc jsem do něho prostě nenatlačila - vyplivoval flašku a odstrkoval mě rukama. A teď tu šíleně vříská... hlady...
A já to musím ještě aspoň hodinu vydržet, aby toho prostě vypil víc a vydržel dýl zase do dalšího jídla...
Zabavit se nijak nedá - šak to někdy zkuste, zabavit dítě řvoucí hladem... moc dlouho to nejde a ani nevydrží...

Vím, že kdybych ohřála tak 100ml, zbaští to, uklidní se, bylo by hned po řevu a možná by i usnul. Jenže za hodinu by řval zas...

Prostě to musím vydržet, ale rve mi to srdce. Jenže vím, že je to pro dobro věci.

Nebo ne???

ronie
10. pro 2007

honzi já to znám, já to tak dělám od Oliho narození-udržuju ty 3h intervaly-i když sem kojila, tak sem to tak dělala, on je na to zvyklý, ale někdy se stane, že to nevychází-hlavně ráno, protože v noci krmíme jednou až nad ránem a potom musí vydržet to 8(někdy i 5 hodin), aby to pak vycházelo-a někdy má hlad a je naštvanej a většinou unavenej, ale nedá se nic dělat, když vstane moc brzy tak to musí vydržet a my taky 😀 😝

honzina
autor
10. pro 2007

Tak jsem to zvládla natáhnout na dvě a půl hodiny. Sice tu už hodinu a půl křičel, zkoušela jsem všemožné - rachtat z hračkama, chovat, zpívat, nosit, přebalovat, pusinkovat, dělat ze sebe kašpárka... no, dýl už to moje nervy nevydržely...
Ale zase snědl celou dávku, hurááá!, tak doufám, že další jídlo za tři hodiny zvládneme už s menšíma nervama. 🙂
Teď spí... ufff.

Jdu si nachystat snídni, kafe a možná si dám panáka, páč su fakt vyfluslá.... 😝 😀

honzina
autor
11. pro 2007

Myslím, že tento "systém" půjde. 🙂
Včera jsem to zvládla - 7x krmení, celkem 1120ml
Sice je to boj a někdy fakt vo nervy, zabavit ho aspoň na ty dvě hodiny, ale už se i stalo, že sám vydržel ty tři.

Přemýšlela jsem, jak jsem se do této situace dostala...
Říkala jsem si, že už jsme přece v jiné době, než jak se dřív sledovaly hodiny a krmilo se na minutu přesně po těch třech hodinách. Dnes se spíš říká - řiďte se potřeby miminka...
No, dělala jsem to takto, ale jak je vidět, tak v tomto případě to napáchá víc škody jak užitku.

Tak snad jsem se ze své chyby poučila a možná touto diskusí pomohla i jiné mamince, která by ráda pro svoje miminko udělala to nej nej, ale nějak se jí to, stejně jako mně, vymklo... 😉

chechta
11. pro 2007

Ahojky, nečetla jsem úplně všechno, ale většinu jo. No Honzina mám podobný problém - prdola jí co hodinu a půl - přes den i v noci - někdy vydží i 2 až 2,5 hod, ale to jen málo. Jediný kdy mi vydrží nejíst je když trajdáme po venku v kočárku. Podotýkám, že když malej jíst nechce tak si prso nevezme a nechce jen dudlat - to dělá jen po kojení večer, když se chce uspat - pokud neusne u kojení musím ho uspat a většinou pak v noci stává co 1,5 -2hod. Když usne u prsa tak většinou vydrží spát i 3 hod v kuse. Takhle často jí os začátku(když nepočítám prvních 14dnů co měl spavé období) - MM mám určitě dost - počůraných plen dostatek - ted kakáme tak 2x denně, malej roste a přibývá dost. No říkam si musím to vydržet aspon do toho půl roku a pak až se začne s příkrmy tak už to snad(doufám) bude lepší - hlavně ty noci

honzina
autor
11. pro 2007

Chechto, já mám naštěstí noci v klidu, ufff. (klepy klep)
Zkouším to dle rad laktační, ale jsem z toho na mrtvici... On prostě chce jíst po hodině, takže tu ječí a vříská a můžu se roztrhnout a nezabere nic.
Navíc do toho všeho taky musím nějak vyšetřit čas na odsávání... Tak třeba teď, on ječel, já musela odsávat, no, nechala jsem ho v obýváku na dece, kde vím, že se mu nemůže nic stát a šla jsem odsávat do kuchyně... nakonec z toho řevu usnul, takže spí (já mám odsáto), ale obávám se, že další odsávání bude opět s muzikou...
Navíc jdeme dneska na kyčle - už teď lituju spolupacienty v čekárně. I když to mu asi najíst dám rovnou, ať je klid. A "mučit" ho budu zase až v klidu doma. 😖