Syn je zavislý na mateřském mléce, jak ho odstavím?

mariekulis
23. dub 2013

zdravím všechny můj syn pomalu 2 roky je závislý na mém mléce a nevím jak ho to odnaučit.přes den dobrý ale v noci je to horor.pije 3a 4 krát za noc:...nemáte někdo radu jak ho odstavit?díky 🙂

marton
23. dub 2013

Jestli on nebude spíše závislý na dumlání,než mléce 🙂 .Mám takového závisláčka taky a to je o dost starší.Já to moc neřeším.Viděla bych jedině mu prostě nedat,ale sama to nedělám,takže neradím 🙂 .

hav81
23. dub 2013

Taky si myslim,že to má kvůli dudlání a né mléce.Dceru jsem měla taky takhle závislou,vždycky se tim uklidnila.A v noci jsem vstávala každou chvilku,jen si podudala a spala dál.Vůbec jsem si to nedokázala představi,protože vždycky když jsem jí řekla,že jí cucnout nedám,dostala strašný záchvat pláče,měla jsme z toho strach.Ale jeden den jsem prostě přišla a řekla jsem jí,že mám na prsou bebí (tchán měl v tu dobu úraz ruky,tak jsem to k tomu přirovnávala) a že cucat nemůže,ona to pochopila.A druhý den už si ani nevzpomněla 😉 Bylo jí 19 měsíců.Ještě mi radili někam odjed.
Ale jestli má váš syn potřebu jen v noci,tak bych se obrnila trpělivostí a prostě mu v noci nedala 😉

katyxq
23. dub 2013

Co od laktační poradkyně vím, tak je to úplně normální. Tady máš pár článků na toto téma, je tam i pár tipů, jak to zvládat, případně zkusit omezit (ale fakticky k omezení bez stresu dojde, až k tomu dítě psychicky dozraje, některé dříve jiné později - u nás tipuju to později, neb malá potřebuje kontaktu opravdu hodně).
http://www.dojcime.sk/?p=523
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://dojcenie.wordpress.com/category/mamicka-...

pejtho
24. dub 2013

Tak asi záleží, jestli chcete ještě kojit nebo ne. Pokud ho chcete odstavit úplně, tak není nic jednoduššího než nahradit raní a večerní kojení třeba UM nebo kravským mlékem.
Pokud chcete odstavit jen kojení v noci, tak bych nakojila večer před spaním a pak už prostě nedát. Já jsem se takto na noc odstěhovala z ložnice a když se malá vzbudila a chtěla kojit, tak k ní vstal manžel, dal jí napít čaje a zase jí uložil. Když začala plakat, tak jí pochoval, utišil a když se uklidnila a usnula, tak jí zase položil. Za tři dny jsem se vrátila do ložnice a malá už pak kojení v noci nevyžadovala. Bylo jí 10 měsíců. Já byla už v 5tém měsíci těhotenství s druhým a budila se mi každou půl hodinu, takže už to fakt nešlo a musela jsem to zaříznout.
Ale záleží, jestli to fakt chcete ukončit. Teď je třeba dcerce 21 měsíců a i když nekojím, tak se budí tak 2x za noc. A kdybych měla možnost jí strčit prso a tím jí uklidnit, tak budu jedině ráda. Ale protože máme druhou dcerku půl roční a ta mi prso okupuje celou noc, tak se nedá nic dělat 🙂

ebsian
24. dub 2013

Mám dotaz, jestli je lepší odstavit vážně dřív? Jinak takového závisláka taky budu mít..

paulia
24. dub 2013

Zdravím,není to závislost na mléce,ale citová závislost,jediné co pomůže,nedát a vydržet ten pláč a vzdor,ale to je o vaší pevné vůli.Pokud ale cítíte,že chcete přestat,jinak to asi nepůjde 😉

orinek
24. dub 2013

Katherine A. Dettwyler, Ph.D.
Department of Anthropology (Katedra antropológie),
Texas A&M University To isté platí pre spánok. Ľudské mláďatá sú uspôsobené spať so svojimi rodičmi. Hmat je u primátov spolu so zrakom najdôležitejší zmysel. Mláďatá primátov sú nosené na tele matky a spia pri nej celé roky po narodení, často aj po odstavení. Očakávaný vzorec správania je pre matku a dieťa spať spolu a pre dieťa dojčiť sa počas noci kedykoľvek chce. Normálne zdravé dojčené dieťa spiace so svojou matkou neprespí noc (povedzme 7-9 hodín bez prerušenia) až do veku 3-4 rokov, aj keď už nočné dojčenie nepotrebuje. Opakujem – je to NORMÁLNE a ZDRAVÉ.