Syn jí v noci každou hodinu. Jsem vycuclá. Co s tím?

varfa
17. črc 2008

Potřebuji pomoc.Mám syna 4 a půl měsíce starého,který už vydržel prospat noc jen s jedním kojením ve +-4 hodiny ráno.Jenže před zhruba deseti dny se začal budit s naprostou pravidelností v půl dvanácté a pak každou hodinu,vždy čtvrt hodiny kojíme a pak zase na hodinu usne.Přes den kojíme po třech až čtyřech hodinách.Volala jsem proto dětské lékařce a ta nám poradila,ať přidám rýžovo mléčnou kaši před spaním a ještě nakojím a výsledek:včera jsme do Matouše dostali 100ml kaše a ještě jsem deset minut kojila a vzbudil se v půl dvanácté a pak každou hodinu ☹ Jsem naprosto vycuclá,jak fyzicky,tak duševně.Malej je přes den naprosto spokojený a veselý miminko jako vždy.Poradí někdo?

kim
18. črc 2008

28.12. 😎

lencule
19. črc 2008

Ahojky, tak koukám, že nejsme sami co se budí v noci co hodinu. Teď jsme měli 4 měsíce a zoubky to asi nebudou. Malá se vždycky napije a okamžitě usíná u prsu. Ještě jí přebaluji a ani to jí nevzbudí. Přendám do postýlky a za hoďku opět papáme. Naše doktorka mě říká, že se to stává a že je to spíš takový návik. Že mají ty miminka holt zvyk co hodinku si cucnout, ale že by to mělo samo odeznít.Tak uvidíme, já jsem sice ráno jak praštěná, ale kolikrát si s malou zdřímnu přes den, alespoň na chvilku.

varfa
autor
19. črc 2008

Kim,proto jak sis mohla všimnout,tak jsem psala,že mu to nemám v plánu dávat každý den.

niega
19. črc 2008

Stalo se nám v tomhle věku to samý. Bylo to hlady, pomohla lžička nemléčný kaše do odstříkanýho MM, pak kojit. No ale po pár týdnech to přišlo znova, navýšení množství kaše nepomohlo, hlad to tudíž nebyl (a žízeň taky ne, protože to bylo na podzim, tj. žádný vedra nepanovaly). Už jsem fakt propadala panice, ale stačilo jednu noc vydržet a nepovolit a nekojit. Edík se probudil, pokřikoval, že chce mlíko, já ho držela za ruku, hladila, mluvila na něho, no a on chtěl a chtěl a chtěl. Asi po půl hodině, když už jsem to chtěla vzdát a nakojit ho, usnul a spal až do rána. Příští noc už zase spal v pohodě, tj. od nějakých osmi až do 4 ráno, kdy ho nakojím na požádání, zakázat mu i to by mi přišlo moc krutý. A samo že se tahle situace semtam zopakuje, asi tak co 2 měsíce přijde noc, kdy Edík chce kojit, já vyčerpáním povolím a už to jede. A pak se nakrknu a jednou nedám, jen ho hladím, chovám, zpívám mu a počkám, až zase usne. A pak je zase na dlouho klid. Každý mimi je jiný, ale nám tohle pomohlo (ale chce to pevný nervy)... 😉

lennis
19. črc 2008

Já jsem měkota ☹
Nám než vylezl první zub, tak to trvalo 6 měs, začal zlobit od 4 měs a první zub vylezl v 11měs, Dr. mi říkala, že hodně kojené děti můžou mít zuby až v roce i dýl, pak jich vylezlo 6 naráz a teď má zas všechny dásně nalitý, zuby jsou vidět jak jsou veliký, ale nelezou a my se opět budíme. Tak holky, krásný sladký noce, ať se zas jednou vyspíme!!! Mně spal od porodu asi 2x 6 hod, jinak max 3, já si už docela zvykla. 😀