Syn jí v noci každou hodinu. Jsem vycuclá. Co s tím?

varfa
17. črc 2008

Potřebuji pomoc.Mám syna 4 a půl měsíce starého,který už vydržel prospat noc jen s jedním kojením ve +-4 hodiny ráno.Jenže před zhruba deseti dny se začal budit s naprostou pravidelností v půl dvanácté a pak každou hodinu,vždy čtvrt hodiny kojíme a pak zase na hodinu usne.Přes den kojíme po třech až čtyřech hodinách.Volala jsem proto dětské lékařce a ta nám poradila,ať přidám rýžovo mléčnou kaši před spaním a ještě nakojím a výsledek:včera jsme do Matouše dostali 100ml kaše a ještě jsem deset minut kojila a vzbudil se v půl dvanácté a pak každou hodinu ☹ Jsem naprosto vycuclá,jak fyzicky,tak duševně.Malej je přes den naprosto spokojený a veselý miminko jako vždy.Poradí někdo?

kim
17. črc 2008

Varfo, stalo se mi to samé, přesně od 4 měsícíů!!!Nemyslím si, že je to hlad!!!!!!Nevím sice čím to je, ale můj kluk se teda hlady nebudí, my jsme na UM, naposledy papá tak ve 20h, já mu dala vždy cucnout čaje po tom probuzení a zase zaspal a za hodinu třeba zase!!!!No nepotěším Tě, trvá to do teď, sice těch nocí, kdy se budí takhle po hodině je naštěstí už hoodně málo, ale stejnak nespí v kuse celou noc!!!!
Já bych Ti radila nevyndavat z postýlky, ale třeba jen položit na druhý bok, dát dudáka a zase odejít.Nepíšeš, jak to u vás probíhá, zda jak se probudí začne hned plakat nebo se jen převaluje...??

kaculi
17. črc 2008

Možná neporadím, ale náš Pitrýsek tohle začal dělat asi ve 3 měsících. Spával na zádíčkách a taky se co hodinu budil. Po týdnu už jsem byla úplně hotová a poslední možnost, co mě napadla bylo ho dát spinkat na bříško. A od té doby je to úplně v pohodě, budí se maximálně 2x za noc na krmení. Připadalo mi že ho budí ručičky, kterými ve spánku hrozně šermoval. A od té doby spinkáme jen na bříšku, jediné místo kde spinká na zádech je kočárek.

varfa
autor
17. črc 2008

Matuška i v kočárku spí na bříšku,neusne ani v autosedačce,protože je na zádech.Dudlík nepoužíváme a si od druhého měsíce,co objevil,že si může cucat palečky.
Probíhá to tak,že mu dáme kaši,pak ho nakojím,aby se ještě napil a dáme ho do postýlky na bříško,kde sám hned usne okolo půl deváté.Naprosto přesne,jako by měl v kapse budík,se v půl dvanácté vzbudí s šíleným řevem a otočí se v postýlce na záda.Zkusím ho otočit na bříško,pohladit,nic,řve dál.Vyndám ho z postýlky a snažím se ho ukonejšit,nic,řve dál.Začnu ho kojit a pije čtvr hodiny,dám ho do postýlky a je okamžitě tuhej.A po hodině znova.Pak tak od pěti někdy šesti zase vydrží tři hodiny bez kojení.

romankav
17. črc 2008

Ahoj Varfo, to co popisuješ může být klidně růstový spurt. Chlapečkovi mlíčko od tebe nestačí, takže musíš počkat, až se tvoje tělo přizpůsobí a začne produkovat víc mléka. Trvá to zhruba týden. Hlavně pij hodně tekutin, snaž se co nejvíc jíst a pokus se být psychicky v klidu (adrenalin brzdí produkci mléka). Podívej se na http://www.kojeni.net/databaze.php

paula
17. črc 2008

varfo, to je jen takova faze, asi prodelava vyvojovy skok, moje mala se kolem 3-4 mesice taky strasne casto budila a nepomahalo nic jineho nez kojeni a pak se to samo spravilo a zacala se budit zase min. Zkus si ho nechat ve sve posteli, nebo postylku vedle postele, at porad nemusis vstavat a nejsi z toho tak vycerpana. 😉

romankav
17. črc 2008

Ještě doplním, že důležité je kojit co nejčastěji. Přes den třeba každou 1,5hod. Jak radí Paula, vem se třeba malého k sobě do postele, klidně i přes den. Dokrmování kaší nic neřeší, protože pokud mu dáš místo mlíčka kaši, nebude stimulovat tvorbu mléka sáním a tvorba mléka se sníží, čili bude mít chlapeček ještě větší hlad a povede to jedině k přechodu na UM. Nezkoušela si kontaktovat nějakou laktační poradkyni?

varfa
autor
17. črc 2008

Romankav,už jsem psala,že to trvá deset dnů,na růstový spurt jsem taky myslela,ale mám pocit,že tím to není.Přes den kojím 5-8minut a stačí mu to,většinou se i poblinká,jak je přecpaný.Já jsem ho právě kojila v posteli,mám postýlku u postele,ale pak jsem si říkala,že ho zkusím vzít do obyváku,jestli to není tím,že se pořádně neprobudí a vlastně mě jen ocumlává,než že by pil.A taky tu noc vydržel vždycky tak dvě a půl hodiny a pil kratší dobu,jenže dlaší noc zase vydržel jen hodinu.

kim
17. črc 2008

Varfo, jak jsem psala výše, hlady to asi fakt nebude!!!!Myslím, že už ten svět víc vnímají a pak se jim to v noci promítá, mají divoké sny a tak.Ale je to divný, že se probuděj fakt přesně po hodině, u nás to bylo fakt skoro na minutu přesně 😀 jak Ti radím, zkus ho ani nevyndavat, jen utišit dudlíkem - jestli dáváte.Já jsem na něj ani nemluvila, dala ten čaj, obrátila na bok a spal, po pár dnech to bylo dobrý.

jabber
17. črc 2008

Já si myslím, že prostě jen chce být u tebe 😉 , mě to dcera taky dělala - řešila jsem to tak, že jsem si jí vzala k sobě do postele, protože jinak bych byla druhý den jak mátoha. Sice každý říká, že si nemáš dítě takhle navyknout, ale u mě v posteli se v noci vzbudila max 1x a říkala jsem si, že do puberty to dělat nebude 😀 😉 . A teď už asi 2 měsíce spí celou noc bez probuzení normálně u sebe v postýlce 🙂 , samo to nějak přešlo. Možná se v té své bála.

varfa
autor
17. črc 2008

Dudlík nechce,teď jsem volala laktační poradkyni a ta říkala,že to hlady není,hlavně když to dělá i po tý kaši.Prý se to stává,pokud má dítě nějaké období,kdy se naučí novou věc,např.otáčet,sedět.A nebo,že to je tím,že mu rostou zoubky,což myslím,že je náš případ.Mám vysadit kaši a po večerním kojení mu dát ibubrofen a pokud vydrží alespoń do třech,je to ono.

kim
17. črc 2008

Varfo, tak jsem ráda, že můj tip byl asi správný 😉 Jak píše Jabber taky jsem si ho brala už třeba v 03 k nám do postele a to chrněl!!!Ale pak jsem řekla dost, na to ho učit nebudu a beru si "až" v 06 😀 😀 😀 v 07 stejně vstáváme.Tak držím palce, chce to trpělivost a bude dobře, jen zkus nedávat mu prso 😨 aby na to nenavykl a pak to bude chtít ze zvyku

schwarzovka
17. črc 2008

varfa: my máme to samé...řešili jsme to Hami2 hajaja...co je prý sytější a mimča pak spí v průměru o 2 hodiny déle...houby s octem 😀 ...je fatk, že to začal dělat taky kolem toho 4. měsíce a trvá to dodnes akorát si to prodloužil 1 hod. na 2,5-3 hodiny...což už není tak špatný, ale jako dříve kdy se taky budil jednou za noc je to slabý...zuby máme venku a nic, otáčí se už 2 měsíce...tak už vážně nevim... ☹

lennis
17. črc 2008

Jo, tohle mám za sebou!! I 8x za noc kojení, už jsem fakt nemohla. Začala jsem dávat homeopatika na uklidnění při růstu zoubků, trochu zabraly! Teď už je zlatě - max 2x za noc, ale musí se před spaním pěkně napapkat 😀

ivarubi
17. črc 2008

m Ahoj holky, řešíme to samé. Prckovi je 6 a půl měsíce a už od 3 měsíců se budí v noci velmi často. Nejdříve 4X a teď je schopen i každou hodinu i častěji. Vždy mám pocit, že lemtá jk blázen!!! Skoro nespím, hrůza! Přes den normálně vydrží 2-3 hodinky. Zuby ná, že by měl nemáme a ani se mi nezdá, že by rostly.

S tím ibuprofenem je to teda dost zajímavé! Rvát do miminka prášky? 😒

Prosím napiš, jak to dopadlo, až to zkusíte, ju?

lennis
17. črc 2008

Holky s tím ibuprofenem se mi to taky nezdá, jako těhotné a i kojící mi byl doporučen Paralen a to fakt jen občas a nezbytně nutně ...já bych mu to nedávala. Mně moje Dr. poradila, že když se vzbudí 15x za noc, tak mám dát Panadol. Dobrý co? Chtěla bych vidět všechny Dr., jak se 15x za noc budí a pak celý den fungují normal! Na Panadolu je to i napsaný, že je to při růstu zoubků. Já dávala Chammomilu Vulgaris CH9 5 kuliček na noc a docela to pomohlo, z 8 buzení byly max 4 za noc.

ivarubi
17. črc 2008

Stejně, dát Panadol, ikdyž vím, že mu nic není? A co budu dělat, když to zabere? Budu mu to dávat už furt? 😠 Uvidíme, jak dopadne pokus 😉

jabber
17. črc 2008

Jestli myslíte, že je to zubama, tak bych vyzkoušela homeopatické čípky Viburcol, jsou na celkové zklidnění a nám vždycky při růstu zubů pomůžou 😉 http://www.lekarnakvalitne.cz/katalogzbozi.php?...
taky se mi to nezdá cpát do prcka Panadol nebo Nurofen jen kvůli zubům 😒

lennis - my dáváme na zuby taky Chamomillu Vulgaris, ale 15 ch 🙂

nara
18. črc 2008

Ahoj holky, tak se hlásím do klubu, zhruba od šesti neděl jsme spinkali celou noc s kojením tak kolem čtvrté páté ráno no a necelý poslední měsíc se budí tak dvakrát, včera třikrát a dneska snad pětkrát. Takže taky skončil u nás v posteli, abych se aspoň trochu vyspala, uklidní ho jenom prs, zamumlá si a oba usneme, no a místo v půl sedmý s manžou jsem byla schopná vstát až půl devátý. A to se příští týden chystáme na dovolenou, to fakt nechci vidět. Ale taky si říkám, že to budou třeba zoubky. Kdyby mu nestačilo mlíčko, tak by vyžadoval častější krmení i ve dne.

varfa
autor
18. črc 2008

Musim napsat,jak dopadla dnešní noc.Dala jsem na radu laktační poradkyně a dala Matoušovi k večernímu kojení Nurofen.Sice se Matouš vzbudil v půl dvanácté,ale stačilo ho v postýlce pohladit po tváři,říct pár konejšivých slov a do půl minuty zase spal.Vzbudil se ve tři,tak jsem ho nakojila a spali jsme až do osmi.

varfa
autor
18. črc 2008

Padají tady názory,že cpát do dítěte prášky není dobré,ale je dobré,nechat ho trápit,teď už vím,že bolestí?!

lucinka21
18. črc 2008

Ahoj, máme ten istý problém... mala sa budí od pol noci každú hodinu... vydrží spat vkuse max 2hodky! Trvá to asi 2týž. predtým spinkala normálne, teda 2x za noc bola hore.. Skušali sme všetko, dokonca spí somnou na posteli...a aj tak je to rovnaké. Ale bude mat len 4mesiace - nemyslím že by to mohli byt zubky...??

kim
18. črc 2008

Varfa a co ho trápí???zoubky??? 😕

lennis
18. črc 2008

Nám lezou další zoubky, to zas byla noc holky, brečel snad co půl hodinu. Hrůza! Varfi, já občas dala Panadol, abychom se vyspali, on byl ráno zničenej, já byla zničená o manželovi ani nemluvím, toho jsem několikrát poslala pryč spát, zbývá nám jediné VYDRŽET! Ty čípky mě zajímaj 😉

lennis
18. črc 2008

je to taky něco chammomila co jsem dávala já, je to výtažek z heřmánku na uklidnění. Dneska zas po dlouhý době dostane bonbonky 😀 ať se vyspí brouk

ivarubi
18. črc 2008

Varfa, možná to tak vyznělo, ale já nechtěla prudit. Je fajn, že vám to trochu zabralo 😉 . U nás to bude nespíš potřebou maminky a prsa 🙂 Zuby zatím nic. Dáš mu to dneska znova? Dlouhodobě to asi nejde stejně dávat.

varfa
autor
18. črc 2008

Ano jsou to zoubky.Myslím,že mu to zkusím dát dneska znovu a pak zase alespoň jednu noc vynechám.A okonce mi dneska kamarádka říkala,že její doktorka radila střídat Panadol a Nurofen,aby to zabíralo.

kim
18. črc 2008

No Varfo, je to Tvoje věc, ale kdybych malému cpala Nurofen, jakože kvůli zoubkům, tak už je na tom pomalu závislý!!!Jak jsem psala, zlobí mi takhle už 2 a půl měsíce a zub ani jeden!!!!!!!!!!!!!A ani náznak, žádné boule nic!!!!!

ivarubi
18. črc 2008

Sranda Kim : náš malej je stejně starej, taky se jmenuje Dan a máme stejný problémy🙂 Asi je to tím jménem nebo co🙂)))

kim
18. črc 2008

Ivarubi, jj taky jsem si to říkala, máme totíž i psa Dana(teda mamka) a to je taky neposeda, hyperaktivní, přes den spí minimálně, aby mu něco neuteklo..no prostě jsou stejní 😀 😀 Který den jste narození???

ivarubi
18. črc 2008

Kim, na Silvestra a vy?