Syn po Sunaru hodně přibírá. Co s tím?

nikynikol25
13. srp 2019

Ahoj hollý poradite mám měsíc a 8 dní staré miminko,byl na prikrmech už od začátku a mléko ode mě nechtěl.Tak jsem pokračovala v prikrmech od hipp combiotic jenže po necelých 3 týdnech už po něm měl hlad a pořád chtěl víc.Tak jsem přešla na sunar jenže po něm my strašně rychle pribira,nevydrží ani 4hod.bet jídla maximálně 2-3hod. a za týden přibral 1kg a to je moc.Nevite co s tim.Kdyz mu to jídlo chci oddálit tak strašně brečí.Dekuji ha rady

jirovapa
13. srp 2019

@nikynikol25 dcera byla také na příkrmech, měla mlíčko BEBA a jedla po 2-3h.a vše bylo ok. Známá měla syna na mlíčku Nutrilon a taky přibíral normálně.

michaelllas
13. srp 2019

Ahojky Sunar má stejnou energetickou hodnotu jako ostatní mléka, tak to je zvláštní. Možná je to tím, že dáváš vyšší dávky? Jinak pokud kojíš a jen přikrmuješ tak 3 hodiny jsou úplně normální rozestup..

zelenaesmolda
13. srp 2019

@nikynikol25
2-3h je normalni interval v tomhle veku,jinak nevim jak u nas ale vyrabeji se mlika pro hladovejsi deti
https://www.sainsburys.co.uk/shop/gb/groceries/...
zeptala bych se v lekarne

michaelllas
13. srp 2019

taky může mít jenom žízeň, proto chce častěji pít. Ale pokud bude dál přibírat kilo týdně jak píšeš, určitě běžte k pediatře...

lolam10
13. srp 2019

Vsechny um maji stejnou energetickou hodnotu.3h jsou max co ma mimco bez jidla vydrzet takze 4h po nem nechtejte,u nas jedl po 2h napr a kdekdo koji na pozadani,tj.prakticky furt😉

merope
13. srp 2019

V těchto to může být jenom žízeň, jak tu už i zaznělo. Pokud má jenom UM, tak to je ideál v tom, že víš, kolik pije - dávej prostě po 3 hodinách mlíčko a v mezičase jenom samotnou vodu.

lstuchlova
14. srp 2019

U umělých mlék by se 3 hodinový rozestup měl dodržovat, jelikož takovou dobu žaludek potřebuje na strávení toho mléka, u kojení je to jedno.
Malá měla Babylove z DM, přes den pila po 3 hodinách, v noci už takhle malá vydržela asi 6 hodin, od tří měsíců celou noc. Když chtěla přes den pít dřív, dala jsem jí fenyklový čaj.

martt
14. srp 2019

@nikynikol25 My jsme dávali nutrilon. Ze začátku po 3 hodinách dyl nevydržel. Je také pravda, když jsem mu ho davala pravidelně, jak chtěl on tak mi pak od 2 měsíců vydržel v noci třeba 6 hodin spát vkuse. Také přibiral dost rychle, měla jsem strach, že budu mít doma "malého burticka" 😀 ale když se začal hýbat tak se mu pribirani zastavilo a na roce měl normální váhu 12 kg a ted ve třech letech má 15,5 kg. Dávej mu mlíčko jak chce on, ale dřív jak po 2,5 hodinách by se dávat nemělo.

krista25
14. srp 2019

Ja bych 3 druh UM nedávala, určitě bych ještě počkala. Dala bych mu do lahve vodu nebo uvařila čaj fenyklovy. Malý ho taky pije. Navíc když je takhle malycky po něm nemůžeš víc hodin bez jídla 😁já kdyz sem kojila tak jsem myslela že nedělám nic jinyho. 😁,, zlatá láhev''😁

kittyy17
14. srp 2019

@nikynikol25 první syn na Nutrilonu přibíral ze začátku 2,5 kg za měsíc, druhý syn jenom 1,5 kg za měsíc (taky vypil podstatně méně).
Starší měl ve 4 měsících 10 kg. Hodně jsem ho stimulovala k pohybu, pretaceni na bříško, sahají po hračkách na bříšku. V šesti měsících začal lozit po čtyřech, a přestal přibírat. V roce měl jenom 13 kg, ve třech letech 18 kg, teď v pěti letech má 21 kg na 114 cm a doktorka přede blahem, jak je to dobře rostly kluk...

Takže se vykašli na tabulky a dej mu kolik chce. Neřeš přibírání, všechno vybeha, stačí ho více prohánět. Buď šťastná, že má chuť k jídlu. Spousta maminek tady řeší nicnežerky... 😉

nikynikol25
autor
14. srp 2019

@lstuchlova taky dávám feniklovy čaj ale toho si jen cucne a zase začne brečet,kdyz dám dudlika tak ho samé jak o zavod

nikynikol25
autor
14. srp 2019

@kittyy17 děkuju moc,jenom že mě doktorka parkuje že je to moc.Ale malej nato kolik mu je se snaží ošetřovat nozickama,poměrně dost zvedá hlavičku,myslím si že je dost živej na to že je mu měsíc a 9 dní.

kittyy17
14. srp 2019

@nikynikol25 přece nebudeš miminko nutit, aby drželo dietu. Moje doktorka taky tehdy říkala, že je to moc, a pak jedním dechem dodala, že nedat mu asi nejde...
Můj mladší měl v pěti měsících lehký zápal plic a za 14 dní zhubl půl kila. Od pobytu v nemocnici nás zachránilo, že mu ještě 9 kg zbylo, prý má ještě rezervy na hubnutí 😉
Fakt je lepší mít dítě s apetitem

nikynikol25
autor
14. srp 2019

@kittyy17 taky si to říkám,kdyz ma hlad prostě nebudu ho trapit

amazonkajanik
14. srp 2019

Měli jsme v tomhle období taky problém,malej jakoby nedojedeny,ale prý to dělá růstový spurt. Teď máme další,jen jsme přešli z hippu na kendamil,pac mi hipp děsně blinkal,ale i přes to za 14dní přibral 1kg. Kendamil mi taky hodí,ale už ne tolik,podle doktora se prejida a pak vyhodí přebytek a rady od něj moc nezabraly,takže hold častěji prevlekam

nikynikol25
autor
15. srp 2019

@amazonkajanik taky jsem o tom růstovém spurtu slyšela.Ale doktorka my neřekla vůbec nic.Jen že prý 120ml a 4 odmerky je moc přitom to takhle je na obalu že mu to mám takhle dávat a když my doktorka řekla že mu mám přes den dávat jen 100ml tak má chudinka pořád hlad a place my.

nikynikol25
autor
15. srp 2019

@merope čaj mu dávám ten fenyklovy ale prostě přesto my pláče že má hlad.A saje dudlika o sto šest.

hanka_333
15. srp 2019

@nikynikol25 Pokud je castecne kojeny, slo by to mozna nejak rozjet (treba s pomoci LP). A bude moci jist casteji a pribere mene.

Pokud nabira kilo tydne, je to u mesicniho mimi velky napor na klouby.

nikynikol25
autor
15. srp 2019

@hanka_333 kojeny byl pouze na začátku,jenže měl žloutenku,narodil se skoro o měsíc dříve než mel a byl líný sat takže byl na začátku na prikrmech a ode mě už nechtěl vůbec jíst ani se snažit sat.Takže jsme na umělém už od začátku.Minuly tyden my doktorka řekla že přibral 1kg tedkon nevím kolik přibral u doktorky jsme ještě nebyli.

nikynikol25
autor
15. srp 2019

@hanka_333 na klouby a na rychlý růst jsme dostali nějaké kapky právě

merope
15. srp 2019

@nikynikol25 Jen nápad - cca třetinu miminek fenyklový čaj nadýmá. Nebrečí proto, že ho bolí bříško? Co zkusit dávat jenom samotnou vodu a trošku třeba i cvičit nožičkama na prdíky? Zvláště pokud je nedonošený, tak já když řekla cosi o fenyklu u mě, doktorka se vyděsila, že to určitě neee.

Jinak 4 hodiny interval mezi jídly je moc - u takto malých miminek jsou správně 2,5-3,5 hodiny. Mě nejdřív doktorka říkala, že nekrmit dříve jak za 2 hodiny a max ty 3,5 a potom mi naopak teda hůř přibíral, tak jsem měla úkol budit po 3 hodinách.

Co se týče toho množství, tak záleží taky na tom, kolikrát denně pije a podle toho se to má upravovat, neměl by pít víc než tuším šestinu váhy denně. Můj drobek pije teda naopak na spodní hraně doporučení (když dostává UM, on je dost kojený).

Laktaci už asi nemáš vůbec, což? Protože třeba já první měsíc odsávala a pak dávala pít, postupně mládě pilo ode mě a tak někdy ve 4,5 měsících jsem postupně odsávačku mohla uložit stranou a odsávám jen výjimečně večer, když usne a já před spaním cítím, že toho mlíka je v prsech moc.

amazonkajanik
15. srp 2019

@nikynikol25 5neděl,to 120 mít může
Chce to vydržet,vim,je to o nervy. Ja naštěstí mám trochu mlíka v prsou,tak ho na chvíli zabavim tím. Při tom můžu ostříhat i nehtiky a uspat,ale když má fakt hlad,tak se snažím odpoutat jeho pozornost co nejdéle,než mu pripravim um

nikynikol25
autor
15. srp 2019

@merope dávám mu ten fenyklovy a má po něm prdiky,jj to sním cvičím.Dneska od rána jedl ve 3hod.pak v 6hod.pak v 9hod.pak ve 12:15hod.a tedkon nevím jak dál vzala si ho babička tak se ji musím zeptat,měl jíst tedy po 3hod. tak by to vycházelo 15:15hod. tak nevím teda jestli zatím 5krat by bylo moc nebo málo.

merope
15. srp 2019

@nikynikol25 Tak pokud se budí i v noci, tak to je 8x za den jídlo. Takže pokud váží 5,8 kilo, je těch 120ml podle návodu, ale pokud váží míň, tak mu dáváš opravdu až moc.

Pokud po fenyklovém prdí a nebrečí, tak to bude ok.

nikynikol25
autor
17. srp 2019

@merope nevím jak je to na kila,jsou tam napsané jen měsíce a těch 120ml je tam napsáno od 3-8tejdnu tak to tak dělám.Kdyz mu zkusím dát 100ml tak se budí ani neubehnou 2hod.a už chce jist.Takze vůbec nevím co teda mu mám dávat za jídlo,pak aby doktorka neříkala že má nadváhu,kdyz zato nemůžu že chce jist á předčí ho nenechám ještě tu další hodinu brečet.

merope
17. srp 2019

@nikynikol25 Množství mléka je určitě podle aktuální váhy a nikoli podle věku. Pokud je na krabici cosi podle věku, tak je to spíše odhad - koneckonců 3-8 týdnů, to už je opravdu dosti velký rozptyl.

Co mu zkusit dát, když se vzbudí dřív, jenom vodu?

nikynikol25
autor
19. srp 2019

@merope na tom obalu nic ji ého není než jen tydny dítěte nic jinýho tam není.Ale přešla jsem na nutrilon a dávám mu 120ml a ji po 3hod.nekdy vydrží i 4 a někdy i 5 hod.nejist.Proste ten sunar byl asi slabej a hlavně my ani po tom nutrilonu moc nezvraci

kristyn.g
19. srp 2019

Syn má rozestup 2-3 h dosud a je mu 8m. Pozoruj dál, možná měl jen nějaký skok. Řešila bych to až kdyby to bylo nějaké vážné. Kolik toho vypije?

kristyn.g
19. srp 2019

Dle krabice se neříd.ma vypít 150ml na kg váhy za den. Tzn například 6kg dítě po 3 hodinách cca 110

korneliusa
19. srp 2019

@nikynikol25 Jestli zkoušíš, jak dlouho vydrží bez jídla, tak se pak nediv, že nemá dost. Dávej mu po těch třech hodinách, ať mu moc nevyhládne.