Syn přes den odmítá pít z prsu - co pomůže?

mannadela
16. pro 2011

Ahojka, chci se zeptat, zda by mi někdo neporadil? Synovi je dva a půl měsíce a začal mi přes den odmítat pití z prsu. Takže odstříkávám a následně krmím. Ale je to děs ☹ . V noci je to zase naše zlaté dítě - bez problému pije tak, jak jsem byla zvyklá. Nevíte někdo, jak na něj vyzrát???

mili01
16. pro 2011

Asi neporadím, já rodila císařem, laktace se spustila pozdě, tudíž od narození přikrmuji. Nejdřív jsem vždy kojila, pak dala lahvičku - u každého krmení. Chtěla jsem ale strašně kojit, pozvala jsem si domů laktační poradkyni. Krom homeopatik mi poradila zkusit "pelíškování" - 24 hodin jenom kojit, nenabídnout lahvičku, nejlépe v posteli, nevylézat, tulit se... tak jsem zkusila, malá přes den nějak vydržela, celý den v podstatě přisátá na prsu... večer to byly ale takové šílené výjevy, řev neskutečnej, tak jsem to zdala a dala lahvičku. Po tomto zážitku mi taky začala odmítat prso úplně! Asi 3 dny vůbec, po 3 dnech byla ochotna se nakojit jenom v noci, případně ráno ... tento stav trval asi měsíc... přes den odmítání prsu totální, nevěřila jsem, jak takové mimino dokáže protestovat a projevit svou nevůli... Nevím, čím se to spravilo, jednou odpoledne měla špatnou náladu, nic nepomáhalo, strašný pláč, tak jsem zkusila nabídnout prso a div se - ona si "vzala" a usnula. Od té doby je ochotna kojit se i přes den, ale již jenom v poloze v lehu (stejně jako v noci ve velké posteli). Ale furt dokrmujeme, k plnému kojení jsme se nedopracovali. Jinak jsem ale zjistila, že když krmíme, musíme furt na tom samém místě - přes den i v noci, ani lahvičku si neveme například v obýváku u televize... resp. veme, ale jak již vnímá (má 4 měsíce) tak jí všechno kolem rozptyluje a ne a ne se najíst... Asi jsem moc nepomohla 😕

spaghi
16. pro 2011

me Frantisek obcas taky protestuje, odmita se prisat, pritom breci, ze ma hlad, domnivam se, ze u nas byl problem s rucickama, hodne s nimi machal, obcas se i bouchnul rukou do hlavicky a byt takovy roztekany temi pohyby, takze jsem mu pri kojeni zacala ty ruce (resp. tu jednu ruku) drzet a byl klid, hodne maminek taky radi napr. kojit v zavinovacce, pry je dite klidne a prisaje se

veruss7
16. pro 2011

Ahoj,můj syn též odmítal pití z prsu kolem,vydržela jsem plně kojit do 4. měsíců,pak se sám odstavil.Kluci jsou líní,radši chtějí sát z láhve.Od 4. měsíce kojím jen v noci jedenkrát či dvakrát a to už má nyní 7,5 měsíce.taky mě to štvalo.

sussanah
16. pro 2011

Resim ted uplne to same. Pokud ale chces kojit dal, tak cesta odstrikavani a krmeni je rovna cesta k odstaveni. U nas byl problem v tom, ze jsem mu nabizela prilis casto a taky to, ze nemel na kojeni klid (mam i dvouleteho kluka, ktery neni chvili v klidu). A potom to dohani vecer a v noci. Taky mu hodne pomaha, kdyz zmenim polohu. Mnohem lepe se mu pije z polohy na fotbalistu (tj telo a nohy smeruji dozadu do podpazi). Zkus treba polohu v leze, fotbalistu nebo proste jinou polohu. Nebo treba zkuste najit nejake jine klidne misto na kojeni, kde ho nebude nic rusit, radio, tv nebo nejake hracky.
Ono totiz pro miminka je normalni ze pijou vice v noci. Telo je na to zarizene, v noci se nejlepe stimuluje laktace a navic, kdysi zenske pres den pracovaly a deti kojily hlavne v noci. Proto kdyz byva problem s kojenim, tak je to spis pres den nez v noci.
Pokud chces kojit dal, je potreba s tim trochu zabojovat a ne hned nasadit flasku. Pokud je maly dobre zivene ditko, tak tech par dnu, kdy budete hledat novy rezim, mu nijak neublizi. Pokud si nejsi jista, tak si zajdi na prevazeni k dr, muzes tak co 2-3dny a mezitim se snazte najit zpusob, jak se nauci pit tak, aby se radne zasytil. Drzim palce.

loafeer
16. pro 2011

Ahoj, mam podobný problém. Klukovi teď byly tři měsíce. Od porodu bojujem s kojením, když už se to ustálilo, tak přišla laktační krize, takže všechna předchozí snaha v háji. No a teď jsme na tom tak, že taky: u prsa řve a řve. Tak jsem si půjčila el. odsávačku a zjistila jsem, že během tří hodin, kdy vydrží bez jídla, se mi skoro neudělá žádné mlíko, z obou prsů jsem odsála 50ml...takže bída- No a v tom si myslím, že je jádro pudla...Málo mlíka, u kojení se nadře a stejně se nenají, tak se zlobí. Takže buď mu jednu dávku nahradím Nutrilonem, mezitím se mi ty prsa ,,nalijou,, a příští krmení zvládneme nakojit. Nebo odsaju a zbytek dokrmím ( ale to je náročnější, protože už mi řve )...Ale pokud budeš dokrmovat, doporučuju od Medely cumel Calma. Mimino musí sát stejně jako z prsu, takže se nezlanaří na to, že to teče samo a můžeš kojit i používat v případě nutnosti flašku. ( po příjezdu z porodky jsem mu dávala normálním cumlem, takže pak prso nechtěl, brečel on, brečela jsem já a taky jsme skončili u laktační poradkně, která nás asi zachránila)jo, ale v noci pije normáně...tak přeju pevné nervy a držím pěsti

aliziaa
4. led 2012

Řeším stejný problém 😢 Dcera mi koncem 3měsíce začla odmítat prso. Stačí jen když ho vidí a spustí hrozný jekot. Začlo to cca 2dny po očkování, tak bych to možná přisuzovala tomu. Před tím pila každé 2-3 hodiny a teď tak za 4-5 hod. Naštěstí je trošku macíček, předtím se vypapkala na 8kg, takže zase úplně neplaším, když pije míň. Doufám ale že se to brzy zlepší, dokrmovat ji nechci a ráda bych do 6měsíců zůstala jen u kojení...

janapavlik
5. led 2012

My jsme to taky tak měli, kolem 5. měsíce dcera dělala problémy u kojení, hodně ublinkávala, dr. nám tenkrát dala Nutriton proti blinkání, trochu to pomohlo, i když furt stejně moc nechtěla pít z prsa 😖 Tak jsem si koupila výkonnou odsávačku a jela 😅 Několikrát denně jsem odsávala a dávala z láhve, bylo mi líto přestat jen proto, že odmítá prso a já měla mléka tak pro dvojčata 😅 Vydržela jsem to takto praktikovat i s příkrmama cca do 11. měsíce, pak mě mléka ubylo.