Syndrom bílé bradavky, máte zkušenost?

petra_m
8. lis 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli mate zkušenost s bělení bíle bradavky při kojení .Já ho mám a mám hrozné bolesti tak jestli na to neco je co pomuže setkala jste se stym některa nebo máte to někdo?díky za rady

lv
8. lis 2012

měla jsem, hnus jak to bolí..upravilo se to samo po 6týdnech kojení a teď jsem úplně bez potíží..

petra_m
autor
8. lis 2012

fakt to přešlo????pravě že mi řikali že je to nafurt

petra_m
autor
8. lis 2012

bolí mě prvni roztahani jak čert pak ke konci kojeni a hlavne po kojeni začne palit a zběla takova pychlava bolest boli to jak čer za chvili to přejde a po 10 minutach začne znovu bolet a to děla třeba 2 hodiny po kojeni a ted mi ta pychlavá bolest vystřeluje do prsa je to hrozny

lv
8. lis 2012

@petra_m jo přešlo, málem jsem brečela bolestí, při přisátí a jak píšeš i po kojení, píchání ostrá bolest, jak kdybych měla silnou křeč v bradavce, bolel dotyk oblečení i volně nechaný...teď nebolí nic, a kojím 5.měsíc bez potíží a to jsem myslela, že to nedám..nedařilo se, dokrmy už s porodnice..

medved09
8. lis 2012

Já to měla také, u obou dětí. Laktační poradkyně mi radila hlavně teplo při kojení, popíjet i teplý nápoj. Trvalo to vždy cca měs. Nyní je synovi měs a vše je OK.

pindruse76
8. lis 2012

taky jsem to mela, byl to mlecny puchyr - nahromadeni mleka v mlekovodu. Bolelo to desne, jak pises, hlavne pri prvnim prisati. Cetla jsem, ze se to muze propichnout sterilni jehlou, ale na to jsem si netroufla. Me pomohlo napareni nahratou plinou pred kojenim a masirovani. Taky jsem se snazila mleko vymackat, treba ve sprse. A po kazdem kojeni jsem pouzivala krem na bradavky. Po par dnech to zmizelo, ale parkrat se mi to jeste vratilo, uz to ale nikdy nebylo tak bolestive jako poprve a hlavne uz jsem vedela, co s tim.

petra_m
autor
8. lis 2012

takže to mám vydržet už jsem to chtěla vzdat pač je to děsny v noci nemužu ani usnout a pomahalo vam něco od bolesti po tom kojeni na to paleni?

marecek4
8. lis 2012

@petra_m moc na to nepomáhá noc,ale na zklidnění jsem používala mastičku na bradavky z DM,a u posledního mě to bolelo tři měsíce-u starších ne tak dlouho,ale taky jsem měla bradavky a vůbec celý prsa citlivý už celý těhu,ale skončí to

llluckaaa
8. lis 2012

@petra_m A máš bílou celou bradavku nebo jen bílou tečku? Na tu bílou tečku (ucpaný mlékovod) je opravdu nejlepší jehla 😉

raaduska
8. lis 2012

Tak já jsem bohužel ten případ, kdy to nepřešlo vůbec. Snažila jsem se, při kojení jsem fakt brečela, jak to bylo hrozné. Ale pak už jsem to nedávala, takže jsem začala mléko odstříkat..s odsávačkou mě to nebolelo. A občas jsem zkusila malé dát z prsa..ale kdykoliv jsem to udělala dvě kojení po sobě, tak už to zase začínalo bolet.

petra_m
autor
8. lis 2012

@llluckaaa mám tak třičtvrtě bradavky pomalu celou
@raaduska mě pravě to boli aji po odstřikani

furt dumam zda to vydržet pač aji když malej vypije cely prso tak by chtěl ještě jed by skoro pořad narodil se s vahou 4590 a ted ma 16 dní a má vahy 4800 je to jedlik tak nevim ani jestli mu to mliko stači chtěla bych to vydržet ale je to děsná bolest te jsem bu dala 2x nutrilon během 24 hodin a dnes vubec nekakal tak jsem mu dala ted teploměr a vykakal se měl to asi jak jogurt tak mam strach aby se mě nezačal mo umělem ucpavat ach jo ☹

pampeliska1
8. lis 2012

@petra_m co tak laktační poradkyně, ta by nepomohla víc?

llluckaaa
8. lis 2012

@petra_m Zkus raději zítra zavolat nějaké laktační poradkyni z okolí, ať se ti na to podívá v reálu. Snad spolu něco vymyslíte. Držím palce.
Já mám zkušenosti jen s tím ucpaným mlékovodem a to byla bolest opravdu pekelná.

raaduska
8. lis 2012

Tak mě bylo řečeno, že se to mám snažit vydržet a kdyžtak si vzít paralen..ale to bych ho musela brát furt..takže jsem začla s tím odstříkáváním a to po nějaké chvíli přešlo...ale měla jsem kvalitní elektrickou odsávačku...

veruska007
9. lis 2012

Já to mám taky, začalo mě to v prvním těhotenství a mám to pořád, i když už nekojím. Při kojení to bylo horší, ale jak je mi chvíli zima, tak je to zpátky. Bolesti teda strašný, když mě to v zimě chytne ve městě, v obchodě, v tramvaji... je to na zbláznění. Několikrát jsem to musela jít rozdýchat na toaletu, protože jsem se bolestí kroutila, slzela... hrůzna. Pomáhá na to teplo a sucho, nahřívala jsem přes termofor, jinak prý pomáhá i magnesium a ibuprofen. Laktační poradkyně mi nepomohla vůbec.

petra_m
autor
9. lis 2012

laktačni poradkyně tu byla ta mě nepomohla pravě že na to nic neni jen mi ukazala jak spravně kojit aby to bolelo min
@veruska 007 a vzdala jse to kojini?

kacena00
14. lis 2012

i já patřím k těm, co to přešlo 😉 ale na začátku to teda byl pěknej hnus, malé je 9 týdnů a tu bolest mám jen maličkou chvilku a ta intenzita je pidi midi, jen těsně předtím než mlíčko začne téct, zkus to vydržet, vidíš je nás tady víc, které to přešlo 😉 držím pace, ať to moc dlouho netrvá, já ani nevím, kdy to přešlo....už je to hodně dlouho ...nevím, měsíc třeba?...

baca
14. lis 2012

Já mám bradavky hodně citlivé na chlad, nikdy jsme nad tím nepřemýšlela, myslela, že je to normální věc. Když jsme byla porpvé těhtoná přes zimu, byla to hrůza, chodila jsem si to vždy fénovat do koupelny a to byal paráda to teplo, malá se narodila v červeci, takže kojení bez problémů, bylo mi teplo, druhé těhotenství bez potíží, ovšem po porodu, který byl v únoru,hlavně prvních 14 dní děs, byla mi pořdá zima, přitom doma zatopeno, jen jsme vešla do chodby, cítila jsem, jak mi ty bradavky tuhnou, bílé uprostřed, scvrklé chudiny zmrzlé, asi to nebolelo tak šíleně moc, jak asi nekoho může, ale víc ani nepotřebuju 🙂, ted jsem těhotná ve stejnou dobu, tak naposled, tak jsem zvědavá, co bude po porodu

petra_m
autor
16. lis 2012

malej ma v utery měsíc tak snad už to přejde brzi doufam že patřim mezi ty co to přejde 🙂 ale zatim to boli děsně

michamicha
17. črc 2013

já to mám taky, celá bradavka ztvrdne jakoby v křeči a zbělá, pomáhá mi na to jedině teplý obklad nebo omývat prsa hodně teplou vodou a pak masáž, jelikož se mi teď od cca 20tt dělá i hodně mleziva, tak občas když je ta bolest fakt nesnesitelná, tak i maličko odstříkám... a je fakt, že bradavky mám extrémně citlivé na chlad... "postaví" se mi v parném létě, když trošku zafouká větřík 😅

larby
23. črc 2013

Tak se k vám přidávám. Prcek má už 2 měsíce a pořád to bolí jako prase. Stále ještě doufám, že to přejde... ☹ To je fakt peklo. Mám bradavky bílé průběžně celý den, ach jo.

granda
27. črc 2013

já mam bílou jen jednu bradavku a kdyz male kojim z neho tak to boli a pak to prejde,,,

violka1
24. bře 2014

ahoj, ted mam 2 deti u prvního jsem mela (uz je to par let, clovek to i zapomene) ale hrozne bolesti pri jakemkoliv naznaku zimy, i v lete, kdyz jsem sla jen v tricku do lesika, tak okamzite me bolela prsa ( to jeste pred porodem v tehotenstvi) nevedela jsem co to je, po porodu jsem mela velke bolesti pri kojeni, zkousela jsem opravdu opravdu vsechno, mluvila s laktacni poradkyni....mazala, luftovala, nechodila jsem s podprsenkou, vsechen odev mi vadil, a mela jsem bradavku takovou malinovou 🙂 .....no a kdyz jsem byla uz zoufala, co to je, protoze jsem nekojila spatnou polohou atd., tak jsem si nasla syndrom bile bradavky a tam jsem se nasla konecne!!!! Takze jsem byla hlavne stastna, ze vim co mi je 🙂 No ale kojila jsem, a myslim tak do mesice to zmizelo. U druheho ditete jsem tyhle problemy nemela. At to dobre zvladnete! 😉

lennittka
29. bře 2014

Také jsem trpěla.. Bolelo to šíleně! Hlavně to první roztahání a pak ke konci kojení. Pomáhalo mi teplo, po 2. měsíci to samo zmizelo..

annielok
19. bře 2015

@violka1
@lennittka holly jen se poptam, prestalo to kolem mesice prcka nebo mesic od te doby, co to zacalo bolet? Ja mela take vzdy citlive prsa, prisani me bolelo. Lp v nemocnici rikaly, ze je vse v poho-domu jsem sla s krvavejma bradavkama, zalecili jsme ale bolest zustala.. ted mi zacaly brdavky belat a boli to jeste vic pri prisati, pri sani i po kojeni..Casto mi vystreluje bolest do prsou.. zacalo to ale pred par dny a to bude prckovi 23.3 mesic.. tak jen at vim, jestli to prestane nebo az za mesic 😀 diky za info 🙂

terezka01
29. čer 2015

Ahojte, tak se pridavam do diskuse a jsem rada, ze nejsem jedina.. Kazde prisati nasi male je dost bolestive a ted me prsa boli v podstate porad... Podle laktacni poradkyne mam techniku spravnou a holt musim vyrdzet... Popravde nevim jak dlouho jeste vydrzim...

amenophus
5. lis 2018

No vida, tohle mám možná taky! Tak za měsíc to samo přejde? Budu doufat!
Jinak jsem zainvestovala do "mušlí" od Aventu a nedám na ně dopustit! Je to život zachraňující, díky nim to nebolí mezi kojením protože se o to nedře látka, sbírá to mlíko který odteče, takže mám vždycky něco v záloze aniž bych odsávala, a nesetře se hned mastička když si vezmu podprdu. Doporučuju.