Taky vaše miminko pořád zvrací po najedení?

enoffeffa
21. říj 2011

Ahoj holky.Taky vaše miminko pořád zvrací po najedení? Já synka nakojím a držím ho opatrně a on mi vyzvrací snad vše.To není snad kojení kdyby nezvracel.Kdyby si ublinkl ale todle je furt.Ale asi nic to nezná vážného.Máte s tím taky zkušenosti?Díky. 😉

andy.ce
21. říj 2011

já osobně s tím zkušenosti nemám, ale jedna známá ano. Sestře to taky malej dělal, tak mu zkusila koupit UM on nutrilonu to nealergické, teď přesně nevím, jaký to je. Ale ta známá - její malej taky pořád zvracel, věčně s ním byli v nemocnici a doktoři furt, že to nic není. a pak najednou skončil v nemocnici a šel na operaci s tou trubičkou co vede do žaludku. Udělali mu RTG a tam zjistili, že něco není v pořádku. Takže doktoři předtím se na to vys... a malý ani ne půlroční mimi musela na operaci 😒

enoffeffa
autor
21. říj 2011

AHA, Dr mi říkala že je třeba přejedenej.Ale blije furt po kojení. A já jen převlikám oblečky po každém jídle 😢 A zvracel jí po jídle nebo už i když byl delší dobu.Budu muset zas radši navšívit Dr a zjistit co a jak.

soucke00
5. pro 2011

Malá mi taky plinká snad po každým kojení. I několikrát. Ale zatím jsem to nijak neřešila. A začít jí dávat UM ještě nechci.

paulie
5. pro 2011

Zašla bych k pediatrovi - tohle vypadá na pořádný reflux (tu jukněte na info a nějaká protirefluxní opatření: http://kojeni.net/clanky2.php ... článek č.8).
Má to hodně miminek, ale únosnější verze je ublinkávání do cca objemu dlaně, pokud to lítá obloukem nebo je toho opravdu hodně, je potřeba zkonzultovat to s pediatrem, který zváží hmotnostní přírůstek, projevy miminka po kojení (pláč, kroucení, ...) a určo vám poradí přímo k vaší situaci 😉 Pokud nebudete mít dobrý pocit z konzultace, klidně zajděte do nějaké nemocnice a žádejte o druhý názor (nevím přesně název tu v ČR, v AJ je to second opinion ... 😅 Měla byste jej bez problémů dostat 😉 )

Ať je brzy lépe!

alyssa.anna
11. zář 2013

Tak my taky zvracíme pořád - lítá to oroudem a jindy je to zase spoooousta malých blinkanců. Také neustále převlékáme a pereme. Dr mi řekla že je to reflux a že je to naprosto normální a do 8 měsíců má na to dcera právo. Akorát že já jsem z toho jaksi už na palici. Věčně vše pozvracené, denně 10 látkových plen poblinkaných.... jak jste to vydržely????

linee
16. črc 2016

@alyssa.anna jak vam to dopadlo?Bojuji stejne,ani po prikrmech se to nezlepsilo.Zlepsilo se vam to?Kdy?

alyssa.anna
16. črc 2016

@linee Ahojky. U nás se to zlepšilo ta první akutní vlna az tak v 1 roce, pak už to nebylo po jídle, ale třeba pri vydatném pláči, vzteuk apod - snadno se jí ten žaludek zvedal raz dva. Tohle trvalo tak do 18m. Myslím že od té doby je to v pohodě. Předtím jí nedělalo problémy se naschvál pozvracet při záchvatu křiku, (jak měla ten žaludek dráždivější), teď máme blinkání tak 1x za 2 - 3 měsíce opět při vztekání, po jídle už ne. Vím jak ti je, taky jsem z roho byla úplně na nervy a bojovala za každé jídlo aby zůstalo v břiše. Z přípravků nám nic moc nepomohlo, ani ty "osvědčené" metody, chce to čas, i když si pamatuju jak to bylo náročcné ještě teď - vydrž, pokud je dítko jinak zdravé (nemá Zádný jiný funkční zažívací problém) přejde to. Držím palce

odula
16. črc 2016

@enoffeffa nam malej hazel takhle šavle přes půlku pokoje - a byla to alergie na BKM. jis mléčný výrobky?

linee
17. črc 2016

@alyssa.anna jsi zlata,mod dekuji i za povzbuzeni.Mala moc nepribira,takze prvni pukrok byl kvuli jidlo jen stres.Nutriton nepomohl,mohla jsem davat cokoliv,proste bud blinkala a nebo ne.Latkovani jsem vzdala,vsechny pliny padly na utirani;)).Uvidime a vydrzime dal.At se vam dari!!!