Tandemové kojení - odstavení staršího

lpbbibianca
3. srp 2017

Dobry den, prosim o radu. Mam dva kluky. Starsi budemit dva roky. Kojila jsem ho do 19 mesicu a mesic na to se nam narodilo miminko. Starsi si vzpomnel, ze chce taky. Tak jsem mu dala. Kojila jsem ho obcas kdyz si rekl vetsinou kdyz videl mimi tak chtel. Posledni tyden chce ale porad. Pred odpoledni spankem vecernim a behem dne. Porad mi visi na prsu. Kdykoliv si sednu a nebo me taha za ruku abych si sedla a dala mu. Na noc jsne odsraveni zacali resit flaskou uz drive. Ted jsem zjistila ze kdyz chce mliko tak z flasky ho vypije ale z hrnku ne. Za den je schopny vypit i 750 ml. Jinormalne a pije vodu. Vody moc ale nwvypijw. Mlika pokud neni v lahvi taky ne. No a jeste si asi vytahne dost ode me. Uz me to unavuje a obtezuje. Chce byt kojeny vic nez mimco. Je realne ho nejak odstavit? Jak? Aby necitil pak nenavist vuci mladsimu. Prosim, poradte.

megane001
3. srp 2017

Co takhle místo kojení začít dělat neco jiného co má moc rád a při tom se jen tulit, hladit apod? Npr. číst oblíbenou knížku, stavět stavebnici, puzzle, vařit (míchat pomazánku?), péct (slepovat piškoty s banánem?) nebo cokoliv co má moc moc rád 🙂 Prostě nenápadně odvézt pozornost od kojení.
Taky by mohla pomoct nějaká kniha o dítěti kde jsou obrázky co papají miminka a jak s věkem papají něco jiného (mléko z hrnku) a mluvit o tom, jak už on je velký a podobně?
Asi těžko radit jen co mě napadlo, hezký den a mnoho zdaru 🙂

karlajasmine
3. srp 2017

Ja bych mu proste rekla, ze mlicka uz nemas dost pro nej i pro miminko, a ze on muze jist i dospelacky jidlo, ale ze miminko muze pit jenom mlicko a ze by mel jinak hlad. Udelala bych to v patek pred vikendem s tim, ze bych pak o vikendu hodne zapojila tatinka do pece o novorozence a podnikla se starsim spoustu veci jenom ty sama, aby videl, ze ho mas porad moc rada a ze ho miminko nenahradi. Hrala si s nim, cetla mu, objimala ho, jela nekam na vylet a venovala se mu atd.

karlajasmine
3. srp 2017

Hlavne pokud to udelas tak to chce fakt duslednost a zadny ze si za tyden vzpomene a ty mu das prso.. to ho akorat zmate.

j.a.n.i
3. srp 2017

@lpbbibianca Dala bych mu flašku i během dne... a pokusila se vysvětlit, že on už může jíst i jiné věci, kdežto mimino ne. I když já osobně bych neodstavovala, jen by se to pokusila korigovat, aby nechtěl tak často... mě starší zachránil kojení, když ho začala mladší mezi 4 a 5 měsícem bojkotovat, nepít on, tak mám takový pocit, že by to byl konec s kojením.

maretavan
5. srp 2017

Ahoj taky jsem přemýšlela jak a jestli odstavit staršího syna, ale musim říct, že mě nenapadá jak to udělat,aby mu nepřišlo, že ho mám ráda míň než miminko. A souhlasím s @megane001 zabírá jen nějaká oblíbená zábava a nebo ho potulit a dát napít ( z hrnku). Horší je když se kojí malá, to nemůžu nic a říkat mu, že už je velký mi nepřijde moc dobrý...
A můžu se zeptat @j.a.n.i jak dlouho jste kojila/kojite.

j.a.n.i
6. srp 2017

@maretavan Starsi se sam odstavil nekdy po 2,5 letech, mladsi jsem nakonec odstavila ja nekdy po 3. roce.

maretavan
6. srp 2017

@j.a.n.i Vážně se starší odstavil i když si ještě kojila mladšího? Tak to zní nadějně ( já vím, že každé dítě to má jinak, ale aspoň je to možné 😉 )

j.a.n.i
6. srp 2017

@maretavan Jojo, naprosto v pohodě, prostě přestal chtít a bylo, zato mladší se nechtělo, ani když se kojila sama 😀

maretavan
6. srp 2017

@j.a.n.i Já se vlastně na tandemové kojení těšila, občas je znát nesouhlas okolí, ale to mě zas tak netrápí, jen jsem se začala bát aby se nechtěl kojit třeba nějak nezdravě dlouhou i když vím, ze panuje názor, ze by se mělo dítě odstavit samo (teď má 2,5 roku).

pavlina212
6. srp 2017

Já si myslim, že to není o mlíku. Podle mě je to o tom, že se mu narodil sourozenec. Často se stává, že dojde jakoby ke skoku vzad ve vývoji. Děti chtějí oblíkat od maminky, i když umí samy, chtějí pít z lahve jako miminko, chtějí dudlík apod. Myslím si, že se tou nadměrnou potřebou kojení vyrovnává se ztrátou výhradního postavení. Podle mě je to přirozené a nevidím v tom nic negativního. Jsem fandou dlouhodobého kojení. Synovi je 24 měsíců a zdaleka nekončíme. Za mě by bylo asi nejlepší domluvit se se synem, kdy se může kojit, tak aby ti to vyhovovalo a zároveň mu věnovat více pozornosti jako mazlení a společný čas jen vy dva. Odstavení se podle mě negativně odrazí na vztahu s mladším.