Téměř tříletý syn kaká jen do pleny

sysule
8. bře 2019

Muj dva roky a devet mesicu stary synek kaka pouze do plinky. A to v case, kdy je v postylce a spi. Jinak nocnik i zachod pouzivame normalne na curani. Ale s kakanim to nevim proc nejde. Vzdycky to drzi do te doby nez jde spat a pri dennim nebo nocnim spani to pusti do pliny. Nema zacpy, takze nekdy kolikrat ani nechapu jak to v sobe tak dlouho udrzi. Meli jste nekdo takovy problem? Co vam pomohlo? Dekuji.

lucifux
8. bře 2019

Mám ten samý problém, čůrat... To si přiběhne, že chce, ale kakání ne a ne naučit. To ten můj klidně pustí i do slipků. Zkoušela jsem nechat celý den nahatého od půli těla a stejně to nepomohlo. Vykakal se na koberec. Teď už pro jistotu počká až mu dám plínku na spaní...
Omlouvám se, že jsem takhle vpadla do diskuze bez rady. Ale taky bych ráda věděla co s tím a jak na ty uličníky...

sysule
autor
8. bře 2019

@lucifux Ten nas to poctive drzi a pusti to az do plenky, co dostava na spani. Obcas se stalo, ze pres den nejde spat, tak se vzdycky tesim, ze to spolu zvladnem na nocniku ci zachode. Ale ne. On si to zas necha az na noc. Dejme tomu, ze tak jednou za mesic, to opravdu vysedi do nocniku. Tak si vzdycky rikam, fajn, od toho se odpichnem a uz to pujde. Ale zas nic a pak treba az za mesic. Vzdycky jasam jak blba a davam mu lentilky, ktery jinak nedostava, ale bezvysledne. Achjo

vendelinka08
8. bře 2019

@sysule zbytecne se tim stresujete...verte ze nastane zlom a bude kakat na nocnik nebo na zachode. Syn kakal take jen do pliny...i si o ni rikal...mel pres 3 roky...na zachod nechtel..z toho byl uplne hotovy..kdyz bobek letel do zachodu. Nenutila jsem ho...pak jednou kakal a jak uz mu byla plina mala tak se ten bobek zarazil a neslo to...pochopil..ze uz to do pliny proste nejde. Netrapte se tim...lepsi do pliny nez aby mel psychicky blok a nechodil vam vubec...to jsme zazili s neteri a neni to tedy nic moc...protoze pak kakani opravdu boli...vydrzte a netlacte na pilu...ono se to podda...

sister05
8. bře 2019

Dítě mi takhle nosilo plinu, že bude kakat. Čůrání normálně na WC. Udělala si blok a chodila 1x za týden s takovým řevem, vždycky si natrhla zadek. To už jsem ji tu plinu dávala i dobrovolně častěji a musela jsem ji objímat. Brečely jsme obě. Zlom nastal v soukromé školce. Jeden den mi prostě nahlásili, že se povedl bobek do WC a odveze doby paráda.
Podotýkám, že jsem to řešila s praktickou, kupovala Lactulosu, zkoušela glycerinové čípky, dávala lžíci v oleje denně.
Dnes má sice sklon k zácpě, ale je to super 👍👌

sysule
autor
8. bře 2019

@vendelinka08 Taky nenutim. Vzdycky po dobrem. Zkousela jsem ruzne motivacni techniky. Povidali jsme si o tom. Myslim, ze to pochopil, ale proste to zatim nejde. Jenze je to setrvaly stav uz skoro 9 mesicu, tak me to uz vrta hlavou co s tim. Vzdycky se jednou za cas povede bobek do nocniku, ale pak zas plina. Nikam se to neposouva. A samozrejme oboji prarodice kritizujou.

vendelinka08
8. bře 2019

@sysule no..ten tlak okoli je sice neprijemny..coz prarodice delaji...ale nenechala jsem se...chapu ze to tak je...ale opravdu co se tyce veku...ma jeste cas...nekomu to trva dele..i kdyz to chape..jeste asi neni jeho cas. Chapu vas...prvni syn dokonce kakal drive na nocnik nez cural...ale druhy proste ne...pak uz jsem to nechala byt...chodil i do skolky...ale tam nikdy nekakal...vzdy az doma do pliny...a jak rikam..mel 3 roky a asi 4 mesice a nastal zlom..a pak to slo uplne v pohode...

vendelinka08
8. bře 2019

@sysule prijde i cas..kdy nebude mit na noc plinky...prarodice hodte za hlavu....

pavses
8. bře 2019

@sysule Měli jsme to samé do 2,5 roku. Na čurání si vždycky řekl a na kakání si počkal, až dostane plenku a to mohl předtím půl hodiny sedět na nočníku a do pěti minut po nasazení pleny se vykakal tam, bylo to zoufalé, ale pak se to samo od sebe zlomilo. Co jsem slyšela z okolí bojovalo s tím hodně maminek a všude to dopadlo stejně, ze dne na den děti začaly na nočník i kakat.

jerou
8. bře 2019

moje dcera mela dva roky a chodila uz curat doma na nocnik, ale kadila proste pouze do plinky a to venku na prochazce. Jsme se oblekly, ze jdeme ven a bylo to v zime takze vrstvy obleceni, tak to na ni prislo do peti minut. Takze jsme se fakt obden vraceli domu prebalit. Ja byla tehotna a zpocena a na nerv. S jarem jsme plinku sundali a kdyz to na ni prislo kadila venku. Za mesic to preslo, ale dobre si to pamatuju. Takze vydrzet a pevne nervy a nedelat kolem toho moc stresy.

swetlusska
9. bře 2019

Mě taky kritizují, všichni v rodině malýmu říkají, že je ostuda (2,5 roku), ale já si ho učím podle svého a jeho tempa. Návštěvy u rodiny a tím i jejich "rady a poučky" jsem omezila, takže si vše jedeme podle svého a doufám, že se to někdy naučí. Než nastoupí do školky hlavně - za půl roku.

sysule
autor
9. bře 2019

@swetlusska V to same doufam i ja. Jak by se to resilo ve skolce, nevim. Nebo ta skolka mozna bude ten potrebny impuls. Ale jestli se to do nastupu nenauci, tak budu vazne uvazovat, jestli ho nenechat radsi jeste rok doma... On ma teda svoje pomale tempicko ve vsem, krom mluveni 🙂 Chodit treba zacal az ve 2 letech. 🙂